folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Köpeğim Ölmek Üzere Lütfen Yardım.!

Köpeğim Ölmek Üzere Lütfen Yardım.!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    sevimsiz bunu yazdı:
    -----------------------------

gözleri sulanıyormu. elinle derisini çekip bıraktığında derinin şekli nasıl oluyor. ishal neyin varmı onları yazarsan...

birde, veterinerin verdiği ilaç isimleri..

gençlik hastalığı olsa, veterinerin ilaç vereceğini sanmıyom.

yalnız kalınca strese girmiştir+dışarda kalınca beyin mmcklaması geçirmiştir;P

anlattığına göre iyileşmeye başlamış.süt içiyorsa sütüne çayşekeri at .

birazda tuzlu su içirsen fena olmaz.bir çimdik tuz yarım çay bardağı tuzda erit içir işte.çorba içirmeye çalış.mamayı sktr et.et suyu koyma. mercümek corbası fln içir.

ama dediğim gibi veterinerin verdiği ilaçları bir yaz bakalım.

.yine de burdaki insanların sana moral vermekten başka yapabileceği pek bişey yok.

edit: ha bide iğne için hergun veterinere gidip para verme. resmen soyuyorlar. iki parmagınla baldırını avuçla.kaç cc yapılacağını öğrendikten sonra iğreyi ora batır ilacı sık bitti=) ama söylediim gibi.

genclik hastalıgı değilse..ilaçlarıda yaz bakalım. olmazsa veteriner efendiye serum yaptırırsın

hocam gençlik hastalığı yokmuş.onu da öğrendim.

gözleri sulanmıyor.ama tek gözü baya kanlı.çapak yapmıştı sildirdim veterinere.

yalnız bırakmıyorum pek dışarıda çıkartmıyorum sıcakta kalsın diye.

çay şekeri zararlı değil mi hocam? ondan atmadım

tuzlu su içirmeye çalışırım.evde mercimek çorbası var şuanda annem yattıktan sonra ya da yarın mercimek çorbasını da koyarım önüne :)

veterinerin verdiği ilaçları mlsf bilmiyorum :(

bu arada iğne işini kendim yapamam hocam :( yanlış yere batırırım falan diye korkarım.emin olamam.

serum fayda edecekse yarın gideceğim yeni veterinere söylerim.

şimdilik tek sorunum sürekli uyuması ve öksürür gibi olması.ara sıra böyle karnı çok hızlı hareket ediyor çok hızlı nefes veriyor korkutuyor beni.

sütü ilk başlarda içmiyordu.zorla içirdim mecburen :) şimdi korkusuna içiyor sanırım... 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    köpeğin ishalinde kan çıkmaya başladı lütfen yardım.! sabaha kadar yaşatmam lazım sabah barınağa götürücem.internette okudum bu kanlı ishalden sonra ki 24 saat çok önemliymiş.veteriner de yok şuanda ne bok yicem çıldırıcam ya köpek gözümün önünde gidiyor lütfen yardım.!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

nerdesin gelip bakalım.la ne yapacaz burdan sana.nöbetci baytar vardır onu ara.,o köpek büyük bi ihtimalle zehirlenmiştir.midesinin temizlenmesi gerekiyordur.

benim veteriner arkadasvar.o anlata anlata bende veteriner oldum nerdeyse ama illa diyosan arayım adamı soriyim.köpek ne yapiyor şuanda söyle illla istiyosan arayım.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hoca simdi pc yi kapat ,kopeginin yanina git ,kucagina al gerekirse,sev surekli,yani kopegine guven ver ,onun yaninda oldugunu hissettir...bazilari bunun ne demek oldugunu anlamazlar, vurulan asilardan on kat daha etkilidir sevgi...kopekler icin sevgi biz insanlardan 100 kat daha onemlidir...biz sevdiklerimiz icin olmeyiz ama kopekler tereddut bile etmezler olmek icin...onun icin sunu unutma hoca,simdi kopeginin senden baska kimsesi yok...neyse bol bol sev kopegini...kanli ishal kopegin sindirim sistemini mahveder,su bile icemez kopek,yalniz iyi bir veteriner kopegini kurtarabilir,3-4 gun seruma bagli kalir,gerekli ilaclar verilirse bir ihtimal yasar...benim kopegim kanli ishal oldugunda ki yani 2-3gun icerisinde olecekti ,ama olmadi...veteriner yasamasinin tek neden senin sevgin demisti...neyse hoca kopegin bu surecte surekli diskilar kanli olarak sakin "ulan batirdi ortaligi" duygusu besleme kopek bunu hisseder...kopeginle konus,iyi olacaksin de sabaha kadar yap birseyler...dur sen msn i vermistin bana messenger i acim...

Sempati Hayvan Hastanesi Hoşnudiye Mh. K.M. Pehlivan Cad. İskender Sk. No : 14 ESKİŞEHİR tlf:2200604

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı:
    köpeğin ishalinde kan çıkmaya başladı lütfen yardım.! sabaha kadar yaşatmam lazım sabah barınağa götürücem.internette okudum bu kanlı ishalden sonra ki 24 saat çok önemliymiş.veteriner de yok şuanda ne bok yicem çıldırıcam ya köpek gözümün önünde gidiyor lütfen yardım.!
    muhtemelen cok kisa bir surede olecek, bagirsaklar parcalanmaya baslamis.. zaten otopsi yaptiklarinda soylerler, sen elinden geldigince kurtarmaya calistin lakin omru o kadarmis, serin kanli ol.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    el_tarikat
    el_tarikat's avatar
    Erkek
    VETERNERE GÖTUR

sala gitsin
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lanetlicocuk
    lanetlicocuk's avatar
    Erkek
    attackatak bunu yazdı:

bugün bi golden aldım 2 aylık.aldığım adamlar köpeğe hiç bakmamış, bu yağmurlu ve soğuk hava da dışarıda bırakmışlar bronşit olmuş.ara sıra öksürüyor ve sabahtan beri bir kez bile havladığını duymadım.veterinere götürdüm 2 iğne vuruldu ve bir hap içti.5 gün boyunca her gün veterinere götürücem.fakat köpeğe pek ümit bağlama dedi.durumu vahimmiş.köpek maması aldım fakat yediremiyorum köpeğe.ne bok yicem hiç bilmiyorum.

üstünü falan örttüm sıcak tutsun diye.sürekli uyuyor.demin zorla bi kaç kaşık yemek yedirdim ama mama ya hiç dokunmadı sadece süt içti.oda çok az..

aranızda ne yapmam gereki bilen var mı? daha ne yapmalıyım?

çok zor durumdayım, anlayanlar lütfen yardım etsin :(

allah koaylık versin herkez bişeyler yazmış amma bence compunun  yazdığı olay bence çokk önemli unu bence hemen uyğula geçen sene böle bi olay benimd başıma geldi sokak köpeği buldum yavruydu daha zorla yürüyodu eve götürdüm 3 gün sonra  öldü. kendimi katil gibi hissettim yapacak bişey yoktu sen comounun dediklerini illaki yap sonrada akışına bırak ömrü varsa yaşar

Şişirdi Beş-On Adam, Yaptı Balon Adam, Ötekşndende Basit, Vallahi Bu Son Adam.(Abdurrahim KARAKOÇ Kan Yazısı Kitabının Balon Adam Kısmının Giriş Kıtası)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tuna
    Tuna's avatar
    Erkek

sen o ibne veterineri değiştir.

köpeğine yaptığı ilaç isimlerini al ve sağlam bir veteriner bul.reçeteyi ona göster.

burdan veya telefonla olmaz. veterinerin köpeğini görüp muayene etmesi lazım.

hayvanın kaldığı yeri temiz ve sıcak tut. +compünün dedikleride çok mühim.

keşke bugün başka bi veterinere götürseydin.

inşallah kurtulur. moralini bozmuş gibi olmuyum ama anlattığına göre ümit yok gibi.

inş kurtulursa ilk yaptıracağın aşılar distemper pv.enteritis olsun ayrıca dronsit die bi ilaç var bunuda yaptırmayı unutma. yaz bi kenara. 3. ayındada kjuduz aşısını yaptırırsın.aşı takvimini veterinerden öğrenirsin. ama o ibneye gitme.inş kurtulur la, üzüldüm:|

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KoZa
    KoZa's avatar
    Erkek
    Kardeş; durumdan bizide haberdar et emi? yaşayıp yaşamadığını!... inan içim parçalandı :( nasıl kıyılır ufacık köpeğe :(

http://www.antoloji.com/siir/sair/sair.asp?sair=51703
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Arkadasin anlattigina gore,hastalik kulucka donemini gecmis ,benim kopegimde oyle olmustu,yani su asamadan sonra kopeginin kurtulma ihtimali var ama cok dusuk.Bu ihtimalde ilacla olacak birsey degil,cunku ilac kulucka doneminde ise yariyor.Tek cozum kopegini seveceksin eger kopekte gucluyse hastaligin amk.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 14311 Toplam Mesaj: 57