folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kuran"Da Başörtüsü Yok

Kuran"Da Başörtüsü Yok

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    bi ......... konu açıyor yiyin birbirinizi diye sizde yiyonuz bence yazdıklarınızı okuyor ve kahkahalarla gülüyor herkezin düşüncesi sabit değişeceğini hiç sanmıyorum. gereksiz tartışmayalım.

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkblood
    darkblood's avatar
    Erkek
    Fuzz bunu yazdı:
    -----------------------------

bana "bi siktir git çay koy. demli olsun." demekten başka bi şey bırakmamışsın :-D

her türlü konuda senin gibileri cebimden çıkarırım.

kanıt arıyosan forumda yazdığım "içi dolu" mesajları oku onlar sana 2 ay yeter.

bundan sonra bu konuya cevap yazmayacağım, hatta girmiyeceğim. yiyin birbirinizi, bana ne m.k :-]

-----------------------------

dedim ya bu herif adam değil! edepsiz herif! bu forumda her kesimden insanlar var ve her cinsten insanlarda var!

senin yerin sokak! git orda muhatap ara! ve KÜFÜR ETME! 

seni insan taklidi yapmaya davet ediyom!  

bilenle bilmeyen bir olur mu?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RedKit
    RedKit's avatar
    Erkek

ilk olarak türbanlılardan bahsedeyim;

bunlar üniversitede çeşitli rejim karşıtı eylemler,kişilere karışmalar(türbana gireceksin,oruç tutacaksın gibisin) gibisinden eylemlere imza atmıştır.çok merak ediyorsan gerçekten google diye bi yer var

2.olarak senin "sonra senin güvenemediğin o vatandaşlar  krizler Türkiyesini adam etmedimi" sözüne gelelim;

benim o güvenemediğim adamlar şu an iktidarda ve ülkenin anasını ağlatmadalar.karşı çıkacaksın biliyorum.Forumda açılan bütün siyasi konularda zaten bi birlik sağlanamamıştır fakat ben gerçeklerle geliyorum sana.Ülkenin bütün yeraltı-yerüstü kaynaklarını yapancılara peşkeş çekmedi mi?Cumhuriyet kuruluşlarını zarar ediyor diye sattılar.üstelik araba-ermeniye sattılar.Madem çok iyi biliyorlar işi satmak yerine neden düzeltmediler.bunu sayar giderim ben.....

3.sorunada gelince;

Düzgün vatandaş profilini çizmek kadar kolay bir şey olamaz.ülkesine sahip çıkan,ülkesine yapılan haksızlıklara göz yummayan,insani değerlere sahip olan,hoşgörülü,laik,demokrat diye uzar gider bu...Tekrar türbana gelince benim teyzemde türbanlı ama ben teyzemi sevmiyor muyum?hayır!amacım türban takanlara karışmak değil.İsteyen takar isteyen takmaz.hoş görürüm.Fakat sen türbanı takıp üniversite gibi bir yere girip işi siyasi boyutlara,provakasyonlara taşırsan işte ben buna karşı olurum. Yeterli mi? 

her horoz kendi çöplüğünde denizli horozu her yerde öter
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkblood
    darkblood's avatar
    Erkek

ben ikinci üniversitemi okuyom ama nedense senin bahsettiğin olaylara bi türlü tanık olamadım. hemde her cemaatten arkadaşım olmasına rağmen! ilginç  senin türkiyenle benim türkiyem farklı! :D

bahsettiğin peşkeş olaylarına bakarsak sana şunu söliim! çok fazla yalan haber bültenleri izliyosun! eğer dediğin doğru olsaydı baykal akpyi rahat bırakırmıdı sence. rtenin anasını ağlatırdı be! akp kesin kapatılırdı!

bilenle bilmeyen bir olur mu?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RedKit
    RedKit's avatar
    Erkek
    iyide zaten baykal çekilen peşkeşleri göz önüne getirmeye çalışıyor.Ama biliyorsun medyayı ve kimlere kaldığını?Chp grup toplantılarını izlersen zaten baykal belgeleriyle anlatıyor.Bu arada emin çölaşan gibi bi gazetecide işinden atıldı.sence yalan yazdığı için mi?yalan yazdığı için atılsaydı gazeteci kalmazdı.belki yazıları birilerinin bi yerine batıyordur.neyse kardeş olay özetle benim için böyle

her horoz kendi çöplüğünde denizli horozu her yerde öter
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scorpix
    scorpix's avatar
    Erkek

aslında cevap yazmamam gerek ama ürüyorsunuz dayanamıyorum napıyım...

iki mesaj gelmiş benle ilgili birisi pm..

ilk olarak pm den gelen mesajla başlamak istiyorum...:

Yollayan:Legislator
    Alıcı: scorpix

Konu:kuran
    http://www.tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?Sayfa=6&folderid=46087
    inþaallah tahirin busayfada yazdýklarýný okursun.(onca yazdýklarýndan sonra...)
    CEHENNEM SANA MUBAREK OLUSUN 3 VAKÝTMÝÞ..peah

SELAMETLE..

dikkatimi çeken: cehennem sana mubarek olsun..

hiçte şaka manasında söylendiğini zannetmiyorum..!

öncelikle çok üzgün olduğumyu bilmenizi isterim.. çünki her önüne gelen kendisini dünyanın merkezi zannetmeye başladı.. meyveli ağaç zannediyor kendisini.. yaptığın erbakan gibi cehenneme bilet alma manasında bir fetvadan başka birşey değil.. bilesinki kimin cehenneme gideceğini sen bilemezsin! fetva yetkisi ancak ALLAH tadır!

ayetleri hatırlarsın umarım ( gerçekten okuyorsan şayet! )

ayetlere göre sana diyebileceğim şey: kininle geber!

ben senin yazdıklarımı okuduğunu zannetmiyorum senin 16 yaşından büyük olduğunu bile zannetmiyorum açıkçası.. hattağa ben senin müslüman olduğuna bile inanmıyorum olsan olsan kendini müslüman zanneden bilimden birhaber gözlerini gösteriş hırsı kapamış kör olmuş bir hristiyansındır.. evet evet hristiyansındır aslında yobazsındır yada aptalsındır diyecektim ama hristiyan tam yakışır..

neden hristiyansın?

aslında anlayan anlar şu söylediklerimi ancak bence IQ n konusunda şüphelerin varsa ve benim yazdıklarımı okumaktan kaçınıyorsan lütfen başkalarına okut onlar okusun sana anlatsınlar..

müslüman olmayı senmi seçtin?!

eğer bir hristiyan ailenin hristiyan çocuğu olsaydın şuanda diğer hiçbir dini araştırmadığın gibi islamıda araştırmayacaktın.. yani bir hristiyan olacaktın.. kusura bakma ama ben nasıl o kendisini cami hocası zanneden birçok kişiyi papaz olarak tanımlıyorsam senide bir hristiyan olarak tanımlıyorum..

zil takıp oynamana gerek yoktu!

karşık düşüncede olabilirdin.. bilmiyor olabilirdin yaşın daha bebek de olabilir.. ama sen kendini ne zannediyorsunda cehennem e gideceğimden söz edersin? kimin nereye gideceğini bilen birtek ALLAH tır! sen ALLAH ı bile bilmiyorsundur eminim! hiç şüphem yok bundan..! kendi kendine zil takıp oynama şu cehennemlik şu cennetlik diye.. bence bu 80 milyonluk ülkede gerçekten cennete gidebilecek olan ancak 80 kişi.. ciddiyim! orası dingonun ahırı değil!

birdaha muhattabım olma!

ya adam gibi yaz yada kendi deryalarında kendini zorla boğ!

.........................................................................................................................................................

mayrip
    :

sana gelelim SCORPİX HADİSLERE İNANMIYORSUN ÖYLEMİ.EFENDİMİZİN HADİSLERİNEDE inanmıyorsun ne yazık. eğer inanmıyorsan vereceğim cvp inanma

madem inanmıyorsun en basiti efendimiz ne demişti bir hadisinde ''İstanbul mutlaka fethedilecektir onu fetheden asker ne güzel askerdir'' diye bir hadis var sen onada inanma emi. şimdi cvp vereyemeceksin demişsin

al sana cvp http://isoru.wordpress.com/2007/03/13/hadislerde-5-vakit-namaz/ googlede arasan bulurdun.

tbt müridleri olarak geçen gece kutlamıştık miraç kandilini kutladık miraç rabb ile efendimizin buluşması. ve namazın bize gönderilmesiydi.

"madem inanmıyorsun en basiti efendimiz ne demişti bir hadisinde ''İstanbul mutlaka fethedilecektir onu fetheden asker ne güzel askerdir'' diye bir hadis var sen onada inanma emi"

bu konularda uslubumu bozmadım bozmakta istemiyorum..

hala hadis peşindesin.. sen kaçbin hadis var biliyormusun??

tekrar ele alıyorum ( ileride ayrıntılarıyla bir döküman hazırlıcam inş. )

:

hadisler..

ben inanmıyorum.. nedenmi?

ALLAH ın dosdoğru ve her bir kelimesinin her bir harfine cehenneme gitmek pahasına, boynumdan olmak pahasına inandığım bir kitabım var benim.. KURAN!

evet bak kör olma gözlerini aç yazdıklarımı iyice oku.. ben KURAN ın her bir kelimesinden her bir harfine kadar dosdoğru olduğuna boynum pahasına ce hattağa cehenneme gitmek pahasına eminim! ben keflim kendimin olan herşeyime!

sen hadislere kefilmisin? dürüst ol hayatında hiç palavra olan hadis görmedinmi_?? sana öğretmedilermi hiç bişi?

sende hadislere kefilmisin merak ediyorum.. cidden kefilmisin TÜM HADİSLERİN TÜM KELİMELERİNE VE YATAĞA HARFLERİNE??

değilsin yeme beni cevap zaten belli ben devam edeyim...

peki ben NEDEN DOSDOĞRU, DOĞRULUĞU %100 OLAN KURAN ı BIRAKIPTA YARISINDAN ÇOĞU PALAVRA OLAN HADİSLERE İNANAYIM???

bunu düşünecek kdar aklın yoksq no problem hadi koçum yaylan muhattabım olma..

üstte birşey demişsin:  "madem inanmıyorsun en basiti efendimiz ne demişti bir hadisinde ''İstanbul mutlaka fethedilecektir onu fetheden asker ne güzel askerdir'' diye bir hadis var sen onada inanma emi"

diyelimki bu hadis doğru ( TARTIŞILIR! BEN KEFİL DEĞİLİM! ) .. bu tüm hadislerin doğru olacağı anlamınamı geliyor??

+ demişsinki sen peygamberimizin söylediği sözlere inanmıyormusun?

yine diyorum sen onları peygamberimizin söylediğine kefilmisin! ben değilim! sen peygamberimiz o sözlerini söylerken yanındamıydın? ben değldim! o sözlerin değişmş + değiştirilmiş olma ihtimali yokmu? VAR! KURAN ın yokmu? YOK! aradaki fark bu işte...!

anladınmı bilmiyorum ama konu şurada bağlanacak ( ayrıntılı anlatıyorumk anlayabilesin diye..! )

hadislerin bir kısmı doru olabilir .. ama bu demek değildirki hadislerin hepsi doğru ( yarısından çoğunun palavra olduğunu bilmeyen bi sen kaldın herhalde.. ) .. eee ne yapacağız o zaman palavralaramı inanacağız? ben inanmıyorum!

neyemi inanıyorum!?

KURAN

BİLİM

AKIL!

bana en gerçekçi gelen hadisi sorsanız şunu söylerim ( kefil değilim! ):

"benim sözlerimle bilim çakışırsa bilimi tercih edin..! "

anlamını anlayabilirsen ne mutlu..  şu deniyor: benim sözlerim bilimla aslağa çakışmaz.. yani PALAVRA HADİSLER ÇIKACAK ONLARDA GENELDE SALAKÇA SAÇMA SAPAN OLACAKLAR ( YARISINDA ÇOĞUDA ÖYLE ZATEN BU YÜZDENDE ÜMMETLER SAVAŞINDA EN KÖTÜYÜZ!!! ) VE ONLARLA KARŞILAŞTIĞINDA İNANMA! SEN BİLİME İNAN BEN BİLİM İM!

birde gönderdiğin link: http://isoru.wordpress.com/2007/03/13/hadislerde-5-vakit-namaz/

yine hadislere dayanıyor! ben senden 4 zamanlı ayet getirmeni bekliyordum.. AYET!!!! dosdoğru olanlardan.. onlardan birisinin hz.muhammed için has kılındığını gösteririm geriye üç tane kaldığını kendi gözleriyle görür zannediyordum sen tahminimdende zavallı çıktın...

.................................................................................................

genele:

türban konusundaydık sanırım..

birşey söyleyeceğim bas bas bağırıyorum üç gündür türban konusu genelde hadislerde vardır.. Kuran da lmadığını anlatamam walla üste bakın üsttekileri okuyun biraz :)

BU HER BİR KELİMESİNDE ( BUGUNKİ UYDURUKÇU ÇEVİRİLERDEN BAHSETMİYORUM ( ÜSTLERİ OKUYUN! ) GERÇEK HAS KURANI KENDİNİZ ÇEVİRİP OKUDUĞUNUZDA! ) binlerce sırrı içeren binlerce bilimsel şeyleri anlatan her bir kelimesi AKLA MANTIĞA TAM MANASIYLA UYAN BU KURAN bu konudamı tökezleyecek???

ciddiyim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

türban konusunun akla mantığa geldiğine inanan varmı?

neden her bir ayeti akla mantığa gelen bu KURAN da burası gelmiyor?

( aklımız yetmiyor bazn alim olmaya çalışmaktan başka bişi yok yapılacak.. hadislere gitmem ben! )

çünki bursı kuranda yok..

naparsın işte bu bize türban var diyenler kendilerinin kuranı dosdoğruca bildiğni zannediyorlar.. kendilerini ALLAH mı zannediyorlar bunlar ( HAŞAĞA! )

bu ne nankörlüktür? en gıcık kaptığım şeydir şu var bu yok bu var şu yok!

sen kimsinki bu söylediklerim dosdoğru diyebiliyorsun! nerenin itisin peygambermisin dabbetmisin ALLAH mısın kimsin??

sen kendini cennetin merkezimi zannettin de türban var diyorsun ebe adam! bence var demen gerekir..

not: yukarıda bende bu var şu yok gibi ifadeler kullandım ama daha önceki yazılarımdanda anlaşılacağı üzere bunların bir kısmı kendi fikirlerimdir bir kısmıda (onu hep örnek alırım! ) hans aiberg ( evet evet o dolandırıcı diye düşündüğünüz fetullah gülen in arkasından nice oyunlar çevirdiği adam ! ) indir..

not2: lütfen adaba uyalım..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

EFENDİMİZİN 40 hadisi var bunuda duymadıysan bu 40 hadisede inanmıyorsan sana diycek sözüm yok.

tüm hadislere kefi olma gibi bir durum yok zaten. kutubu sitte.tirmizi. sahihi ve buhari başlıca. dahada vardır.

sana Kuran-ı kerimi bırak diyen yok zaten. hadislere inanmadığın için söyledim. ayrıca inanmayabilirsin beni ilgilendirmez yalnız hadisler yoktur gibi bi mana diyemessin hadisler vardır üstelik binlercedir. bunları ezberleyenlerden birisi buhari sanırım uzakdoğuda kazakistanda mezarı.binlerce hadisi ezberleyen insan yoktur ondan başka.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scorpix
    scorpix's avatar
    Erkek

hadisler yoktur diyende yok zaten.. hadislerin çoğu palavradır diyen var ( ben! )

o kırk hadise kefilmisin peki cehennem pahasına?

+ peygamberimizin söylediği demişsin peygamberimiz söylerken sen yanındamıydın?

ya onu peygamberimiz değilde o zamanki yalancı peygamberler söylediyse? sahte peygamberler yani?? yada yahudilerin bozmacasıysa yada tesadüfen çıkan fırlama diğer hadislerdense??

nereden biliyorsun onların gerçek olduğunu delilini getir!

kefilmisin cehennem pahasına o kırk hadise?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

senin kafanda var 40 hadise inanmıyorsan sana cvp yazmaya değmez.

kefilim Kuran Aşkına hadis aşkına varmı ?? üstte buhari tirmizi kutubu sitte vs yazdım.

ve son cümlem uydurma hadislerin nasıl olduğunu googlede ara.

''uydurma hadis nasıl anlaşılır?''

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scorpix
    scorpix's avatar
    Erkek

yaw bırak lafı dolandırmayı dürüst ol!

o hadislerin her bir kelimesinin doğru olduğuna kefilmisin!

bana sıkma nasıl doğrunun nasıl yualanın bulunacağını.. o zaman o SÖZDE DOSDOĞRU OLDUĞUNU İDDİA ettiğin hadislerin doğru olduğuna dair cehennem pahasına kefil olduğunu söyle!

ben çoğunun palavra olduğuna ve KURANIN DA DOSDOĞRU OLDUĞUNA KEFİLİM!

sıkıyorsa sende hadislerin dosdoğru olduğuna kefil olsana!

Toplam Hit: 18406 Toplam Mesaj: 155