folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kuran"Da Başörtüsü Yok

Kuran"Da Başörtüsü Yok

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    graywolf
    tulu
    tulu's avatar
    Dişi

ulan hakkaten ne konuymus bee her seferinde ayni sey aq BIRSEY ISPATLAMAYA CALISMAYIN SAYFALARCA AYET HADIS BIMEM NE EKLEMEYIN DINI TARTISMIYOZ BEEE

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scorpix
    scorpix's avatar
    Erkek
    dostum tartışılmadan birşey öğrenilmez.. öğrenmek istemiyorsan açma konuyu bırak isteyenler yazsın
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Siz çok sevdiniz bu konuyu anlaşılan 11 sayfa olmuş görmeyeli.Herkes kendi bildiğini okuyor.Elde var sıfır.Bilişim sitesinde millet oturmuş başörtüsü tartışıyor 10 sayfa.Ne başı belli ne sonu belli.Siz çok sevdiniz bu konuları dayılar.Siz isteyin dayılar hergün açarım böyle konular size.20-30 sayfa birbirinizi yersiniz bir adım ileriye gidemezsiniz.

λ
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

bende okuyorum uzaktan konuyuda scorpix e bir kişi bile getirememiş namaz 5 vakittir diyen ayet :D

ayrıca hadis konusunda da çok haklı bence...Kimse bilemez ne kadar dogru ne kadar yanlış bir harfi bile degişmiş olabilir anlamı degişmiş olabilir...Hadisleri duyanda aktaranda insandır ve hatasız insan olmaz...Arkadaşın dedigi gibide Kur'an Allah ın sözleridir ve zaten iman etmişsen bir harfinin bile degişmemiş olacagına inanırsın/bilirsin... 

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Quetzalcoatl
    Quetzalcoatl's avatar
    Erkek
    birbirinize durmadan bişey ispat etmeye çalışıyosunuz ama sonuç tabiki de sıfır..
    kesin bilmediğin bişey hakkında asla bu kadar emin yorumlar yapılmaz..
    dur deyin artık şu yaptığınız şeye..maç muhabbetine dönmüş konu..

Özgürlüğü anladıkça ona daha az sahip olursun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cruel_storm
    cruel_storm's avatar
    Erkek
    bana kalırsa her görüşe saygı duymak gerekir ama gene de bir zorunluluk olarak görmüyorum başörtüsünü

Elektronikci olmak için çok çaba harcamam gerekiyor ANNE
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scorpix
    scorpix's avatar
    Erkek

ultrAsker
     sağol :)

getiremediler walla.. (:

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maseva
    maseva's avatar
    Erkek

öncelikle Allahın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun arkadaşlar. biraz geç oldu ama cevap yazmak için

islam hukukunun kaynağı sadece Kur'an değildir. kuranın yanında sünnet icma kıyas  da vardır bunların detayına girmiycem. kuran bir hayat tarzıdır ve bu tarzı en iyi hayatına yansıtan kişi bellidir. kuranın içindeki bazı ayetleri herkes anlayamaz yorumlayamaz bu yüzden bizim hayatını kuranla anlamlandıran Peygamberimizin hayatına bakmamız gerekir ki bu konularda O ne yapmış. arkadaşımızın biride namazın beş vakit olmasıyla ilgili delil istemiş birincisi yukardaki cümlelelri bir daha oku ikincisi ise herşey öyle Kuranda yazsaydı iman etmenin ve imtihan olmanın ne anlamı kalırdı diye düşüncelerimi takdim etmek isterim.

[Mü'min kadınlara da söyle: "Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiliğinden görüneni hariç. Baş örtülerini, yakalarının üstünü (kapatacak şekilde) koysunla(24/31)]

MUTLAK KEMALİNE MASRUFTUR.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkblood
    darkblood's avatar
    Erkek
    walla beyler kimseye kastım yok ama hadis konusunda radikallikten sıkılan arkadaşlar varsa içimizde tolstoyun HZ. MUHAMMED isimli eserini okusun. hristiyanlık dünyasında çırpınan çaresiz bi insanın hadislerle nasıl su yüzüne çıktığını görürsünüz!!  okuyun bence!

bilenle bilmeyen bir olur mu?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scorpix
    scorpix's avatar
    Erkek

maseva
    :

öncelikle Allahın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun arkadaşlar. biraz geç oldu ama cevap yazmak için

islam hukukunun kaynağı sadece Kur'an değildir. kuranın yanında sünnet icma kıyas  da vardır bunların detayına girmiycem. kuran bir hayat tarzıdır ve bu tarzı en iyi hayatına yansıtan kişi bellidir. kuranın içindeki bazı ayetleri herkes anlayamaz yorumlayamaz bu yüzden bizim hayatını kuranla anlamlandıran Peygamberimizin hayatına bakmamız gerekir ki bu konularda O ne yapmış. arkadaşımızın biride namazın beş vakit olmasıyla ilgili delil istemiş birincisi yukardaki cümlelelri bir daha oku ikincisi ise herşey öyle Kuranda yazsaydı iman etmenin ve imtihan olmanın ne anlamı kalırdı diye düşüncelerimi takdim etmek isterim.

[Mü'min kadınlara da söyle: "Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiliğinden görüneni hariç. Baş örtülerini, yakalarının üstünü (kapatacak şekilde) koysunla(24/31)]

hani nerede 5 vakit olduğuna dair ayet??? bana hadis göstermeyin!

+ hadisler olmadan olmaz mantığındasın sen onlara peyghamberimizin sözleri demişsin! kefil olurmusun peygamberimizin olduğuna dair! + palavra sıkma KURAN da herşey var! ancak alimler anlar.. ! ayette gösterebilirim sadece alimlerin anlaycağına dair.. dosdoğruyu bulabilmek için öncelikle bilim + KURAN ile alim olmaya çalışmak lazım.. tabiii bugunki sözde müslümanım gezinen cahiller o Terörist ler bilimden birhaberlertya! bilim gavur icadıdır mantığındalarya! yemiyuorlar.. bunları söylüyorlar çünki siyonizm + yahudi bozuntularının işlerine geliyor.. ılımlı islam + ortadoğu projesiyle al işte görüyoruz bugunki SÖZDE MÜSLÜMANLAR ne haldeler! hepsi terörist olmuşlar.. demişsinki İslam ın tek kaynağı KURAN değildir hadisler sünnetler vs sıkmışsın.. yeme beni! o İslam ın değil senin düşüncen! dinimi kirletmeye hakkınız yok!

birazda şöyle anlatayım( belki bu sefer anlayabilirsiniz..! ):

islam = dosdoğru!!!!ü

sizin basit gerici teorinize göre :      islam = Kuran( dosdoğru ) + hadisler ( yarısından fazlası PALAVRA! ) + sünnetler.. ( söylemeye bile gerek yok.. ) + hacı mucu sözleri ( pehh! ) + evliya sözleri ( tam adamını bulduk herşeyi bıraktınız birde evliyanızın sözleri kaldı.. )

eeee peki bu durumda nasıl islam = dosdoğru kuralına uygun olacak??

islam = 5 ( kuran + hadisler + sünnetler + hacı mucu sözleri + sözde evliya sözleriniz )

kuran = 1

hadisler = 0,5 ( o kadarından şüpheliyim ama gözünüz doysun di

ye yazdım! )

sünnetleri vs hiç katmıyorum.. zaten işlemde hata olduğu ortaya çıktı...

o sünnetler münnetler dosdoğru ( imkansız! ) olsalar bile 1 değerini taşıyorlar.. yinede 0,5 eksik.. dosdoğru olabilmesi için birşeyin %100 yani 5 de 5 olması lazım!

neyse birde sizin kendi sapkın düşüncelerinizi değilde gerçeğini yazalım..

islam = kuran!

= dosdoğru!

kimse artık zil takıp oynamasın. dinimi kirletmeyin!!

Toplam Hit: 18392 Toplam Mesaj: 155