folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kurtlar Vadisi AKP Yandaşlığında Sınır Tanımıyor

Kurtlar Vadisi AKP Yandaşlığında Sınır Tanımıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    berdush
    berdush's avatar
    Erkek

Kurtlar Vadisi Pusu, dün akşam İskender Büyük'ün suikast planlarıyla birlikte hükümetin dış politikasına vurgu yapılarak AKP'yi ve Başbakan'ı aklama çabasına girdi. ABD-AB-Barzani-İsrail'e karşı her türlü tavizi veren Başbakan ve  AKP hükümeti sanki ABD'ye rest çekiyor gibi gösterme çabasına girildi.

Tamamı hayal de olsa Vadi'ye katılan Başbakan, ABD'ye bakın nasıl mesaj verdi.

Vadi'de sular bir türlü durulmuyor. İskender Büyük'ü vurmasının ardından soluğu Hikmet'in yanında alan Erhan, başına geleceklerden habersiz saklanmaya başladı. Hikmet'ten yer tarifi alan Polat ise durum karşısında bir hayli öfkelendi.

DERİN DEVLETİN ABD PLANI

Derin kişilerin başı İskender Büyük'ün vurulması nedeniyle acil toplantı yaptıklarını belittikten sonra üyelerin sorularına yanıt verdi ve ortaya çarpıcı iddialar çıktı:

-Gladyonun İstanbul irtibat noktalarından biri açığa çıktı.

Soru: Bunu gladyonun kendisi mi istedi, Polat Alemdar mı deşifre etti?

-Polat, onları mecbur bıraktı.

Soru: Polat niye bu şekilde kendisini gündeme getirmeye çalışıyor?

-Amerika derin devleti büyük operasyon yaptı. Neo-con'ların başkan Bush döneminde yaptığı bütün haksızlıkları, neo-con'lara maledip Obama ile dünyaya yeniden barış mesajı verdiler...Bu mesaj en çok Ortadoğu'yaydı... Genel hassasiyetleri özellikle dini hassasiyetleri dikkate alacaklarını ve Irak'tan çekileceklerini vaat ettiler.

Soru: Amerika'nın bizimle ilgili planı ne?

-Amerikan derin devleti burada Türkiye'yi daha aktif hale getirip, bölgeyi öyle yönetmeyi seçti. Bu bizim için hem avantaj, hem dezavantaj.

Soru: Niye dezavantaj?

-Amerika büyük devlettir. Süper güçtür. Ama her istediğini yapamaz, yaptıramaz. İslam dünyasının en nefret ettiği yaklaşım biçimi emperyalist ve oryantalist yaklaşım biçimidir. 'Size özgürlük ve demokrasi getireceğiz. Siz de bize kişiliğinizi ve bağımsızlığınızı vereceksiniz', buna bölge halkları kesinlikle izin vermez. Ayrıca diğer küresel aktörler bu oyunu bozmak için yeni taktik ve strateji geliştireceklerdir. Bu bölgede en büyük güç Rusya, Avrupa Birliği ve İran'dır. Bizim Amerika ile yakın ilişkimiz diğer 3 büyük güce karşı bizi zayıf kılmakta. Doğalgaz nedeniyle Rusya, bütün Avrupa'yı kıskacı altına aldı. Nabucco projesi Amerika'nın istediği bir proje. Rus tahakkümünü Avrupa'nın üstünden kaldırmak amacıyla Amerika dayatmakta.

Soru: Rus derin devleti, Türkiye'nin bölgede güçlü olmasını eli kolu bağlı izleyecek mi?

- Tabii ki hayır. Terör örgütüne zaten hakimdir Rus gizli servisi. Şimdi daha büyük eylemler yaptıracak.

GLADİO KABİNE ÜYELERİNİ TEHDİT Mİ EDİYOR?

Gladyo'nun NATO'nun öz çocuğu olduğu vurgusu yapılırken, şu dikkat çekici sözler sarf edildi:

"Onu bünyeden tamamen çıkarıp atmak kolay değil. Ayrıca bunun bedeli vardır. Hükümet bu işte ne kadar kararlı olursa o kadar oy kaybeder. Bu oy kaybını da bir yere kadar göze alabilirler. Ama işin içinde kendi canları var."

Dizide dikkat çeken bir diğer bölüm ise Başbakan'ın katıldığı dakikalar oldu. Başbakan'ı ziyaret eden Davutoğlu, isteklerine dair bir dosyayı sunmak istedi. İşe ne olduysa bundan sonra oldu. Başbakan, Davutoğlu'nun isteklerini bakın nasıl reddetti;

Davutoğlu: Sunduğumuz dosyayı bakabilme fırsatınız oldu mu?

Başbakan: Baktım Davut Bey. Baktım ama taleplerinizi pek makul görmedim.

D: Hangilerini?

B: ABD ile sadece siz temasta değilsiniz, biz de temastayız. Bir tanıdığın aşırı taleplerini biliyoruz. Siz adeta onlara tercüman olmuş gibisiniz ama unutmayın ki biz burada memleketin menfeatlerini korumak için buradayız.

D: Sayın Başbakanım... Onların menfeati bizim menfeatimizdir. Savunma Sanayi ile ilgili kararlar ve insiyatifler sizin elinizde. Siz de büyük bir baskıya maruz kalmadınız. Ama Amerikalıların en tahammül edemediği şey istemedikleri adamların görevden alınması.

B: Onlar bu ülkenin seçkin bürokratları. Hepsinin hizmeti bırakın görevden alınmayı, madalya verilmesini gerektiriyor. Konu hakkında mutabık kaldı. Amerikalılar, bizil için değerli isimleri görev başında istemiyorsa, yeni bir Başbakan'ın seçilmesini beklemek zorunda.

D: Siz de benim gibi iyi bilirsiniz ki Sayın Başbakanım, Amerikalar için tek seçenek seçim değildir.

B: Ne o Davut Bey darbe mi yapacaklar. O devir kapandı, onlar bizim hakkımızda nasıl dosya tutuyorsa, bizim de elimizde üç beş şey var elbet.

POLAT BÜYÜK ÇAM DEVİRDİ!

Bu arada Polat, Erhan'ı teslim olması için ikna ederken, ekranda yine duygusal anlar yaşandı. Polat'tan boşanması için kızına bir dosya hazırlarken, Ebru düşünmek için süre istedi. Polat'ın saklandığı yeri bulan Ebru, babasının söylediklerinin aksine Polat'a bir kez daha aşkını ilan etti. İşte ne olduysa burada oldu. Duydukları karşısında bir hayli mutlu olan Polat, büyük bir çam devirerek kendisine aşkını ilan eden ve karısı olarak son nefesini vereceğini söyleyen Ebru'ya , Elif diye seslendi. Polat devirdiği çamın farkına ise Memati'nin uyarısıyla vardı. 

Felek Adamın A. qor.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KingOfTheAngel
    KingOfTheAngel's avatar
    Erkek
    demedi demeyin kurtlar vadisini yakında kapatırlar

BENDEN NE KÖY OLUR NE KASABA BENDEN OLSA OLSA MEMLEKET OLUR MEMLEKET...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek
    Yine mi Obama. Birşeyde de obama ismi geçmesin be kardeşim. Sevmedim , sevemedim şu adamı..

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tiesto
    Tiesto's avatar
    Erkek

Analatılanlarda bir yanlışlık göremiyorum...

Ceza : Ben Rapin Oğluyum. Sagopa Kajmer : Benim öyle Bir oğlum yok.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KingOfTheAngel
    KingOfTheAngel's avatar
    Erkek
    Tiesto bunu yazdı:
    -----------------------------

Analatılanlarda bir yanlışlık göremiyorum...

yanlıslık yok ama hassas seyler bunlar bu senaristlere bu bilgiler nereden geliyor anlayamadım medyum olmadıklarına göre..

BENDEN NE KÖY OLUR NE KASABA BENDEN OLSA OLSA MEMLEKET OLUR MEMLEKET...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek
    varmısın idsına KingOfTheAngel

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SucH
    SucH's avatar
    Erkek
    Azıcık derin işlerler uğraşan, kitap okuyan, kişiler bilir bunları. bu yazılanları kitaplar okuyoruz, tv lerde görüyoruz. dizide anlatılan şeylerin hepsi gercek hayattan alıntı. birazcık devlet meselelerine ilgisi olan, kitap okuyan kişi. kimin kim olduğunu neyin anlatılmak istediğini anlar. bu yüzden kurtlar vadisinin ilk bölümünden beri kacırmadan izliyorum.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Atatürkçü alemdar AKP li oldu :D:D

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

yascakucuk bunu yazdı:

Milliyetçi alemdardı...ergenekoncular polatı öldürür. ve film biter :)

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    bir diziyi bu kadar gözümüzde büyütmeyelim lütfen :) Hepimiz hayatı ayrı bi dizi olmuş yemişim kurtlar vadisini :P

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    afrasiab
    afrasiab's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kaygusuz bunu yazdı:

yascakucuk bunu yazdı:

Milliyetçi alemdardı...ergenekoncular polatı öldürür. ve film biter :)

ne biliyim hocam alemdar her siyasi görüşe giriyo alperen ülkücü solcu vs.vs. :D

Acı veriyorsa geçmiş, geçmemiş demektir...
Toplam Hit: 4222 Toplam Mesaj: 36