folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Kürtler Hakkında...

Kürtler Hakkında...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek
    Simdi böyle bi konu açılmasının amacı ne?

Böyle bi konu açılırsa çerkez.arap ve azeri arkadaslarıda bekliyoruz Azeriler Hakkında gibi konular açması için.

Kürtçe bir dil olabilir ama resmiyeti yoktur.

Kürdistan hiçbir şekilde yoktu ve varolmicak heleki türkiye üzerinden toprak alıp bir kürt devleti kurarız iye düşünlerin zerre kadar beyninin olmadıgı aşikardır.

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    Misanthrope bunu yazdı:
    -----------------------------

küfürsüz yazisalim diyen sen degil miydin?..

tehdit ve küfürlere baslamissin direk..

karsindaki insanlarin düsüncelerine saygi duymayi ögrenmek gerek önce..

Herkesin farkli bir bakis acisi var!!.. ve asil sorun bizim yalnizca kendi bakis acimizda kalmakta inat etmemizde sanirim..

böylece kal öyle ise..

hadi bana eywallah.. kaliteli tartisacak bir adam yok zaten burda!

kimse burada pkk ve dtp yi savunamaz. kufursuz konusun dediysek pkk savunun demedik. burada senin gibi kaliteli pkk savunucuları yok malesef. hadi sana eyvallah

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    filiz
    filiz's avatar
    Dişi
    hackeriz.comda (anasayfa) admin kürtler hakkinda cok güzel yorum yapmis. hepiniz okuyun

ilk defa banlandim :(
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

filiz bunu yazdı:
    hackeriz.comda (anasayfa) admin kürtler hakkinda cok güzel yorum yapmis. hepiniz okuyun

Okudum o yorumu. Hiçbir kanıtı olmayan, tamamen götünden uydurulmuş birçok  düşünce içeriyor. Haklı olduğu yanları da yok değil ama.. 

Sen hiç kaval çaldın mı?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SawIV
    SawIV's avatar
    Erkek

Kürtleri sevmiyorum kardeşim gelenekleri görenekleri şiveleri davranışları... ama saygı duyuyorum eyvallah benimde kürt arkadaşlarım var ben hiç bi zaman sen kürtsün ben türküm yada ermeniyim diye ırkçılık yapmam. Milliyetçi biride değilim. Yeri geldiğinde haklarını da savunurum bu konuda olduğu gibi.

Kendi dillerinde konuşabilmeliler eğitim görebilmeliler kültürlerini de yaşatabilmeliler ama bunu başkalarıyla çatışarak değil anlaşarak yapmalılar.

Onlar kendilerini anlatamıyor, tanıtamıyor, eksikler... Geçmişte çok güzel şeyler yapmış olabilirler, biz kötü şeyler yapmış olabiliriz, ben geçmişe takılmıyorum. Beni ilgilendirmez şimdiye bakıyorum. Benim için şimdi yaptıkları şeyler önemli bilmem anlatabildim mi?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    filiz
    filiz's avatar
    Dişi

kendi bayragin altinda yasmak, kendi dilini konusmak vs. her insan icin dogal bir istektir.

zannetmiorumki kürtller türk bayragi altinda yasayipda mutludurlar. öyle gözüküyosada.

muhakkak kürtler kendi vatani icin türkiyeyi bölmek ister.

ne mutlu türküm diyen bir kürt bile zamani gelince ve firsati olunca türk kardesini saticagindan eminim.

ilk defa banlandim :(
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    einstein1926 bunu yazdı:

filiz bunu yazdı:
    hackeriz.comda (anasayfa) admin kürtler hakkinda cok güzel yorum yapmis. hepiniz okuyun

Okudum o yorumu. Hiçbir kanıtı olmayan, tamamen götünden uydurulmuş birçok  düşünce içeriyor. Haklı olduğu yanları da yok değil ama.. 

:) aynen öyle. yazan şahsın karekterini gösteren bir yazı .muhtemelen aklı 9 11 yaş arası.

okul fabrika yol yatırım vs leride örnek  verseymiş.

geyikçe konuşmak kolay..

Yaşı yetenlerden biride çıkıp demiyorki lan olum onlar kürt değil değil, onlar özal zamanında k.ıraktan türkiyeye giriş yapıp daha sonra tüm ülkeye dağılan peşmergelerdir.

saddamın gazabından ,kimyasalından kaçıp ülkemize sığınmışlardı .hatta bir çok pkk lıda ozaman sızma yapmıştı .

bizler böyle düşündükçe sadece düşman ediniriz .neyseki büyükler böyle düşünmüyor aklıselim olanlar var.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KorteX
    KorteX's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    filiz bunu yazdı:

kendi bayragin altinda yasmak, kendi dilini konusmak vs. her insan icin dogal bir istektir.

zannetmiorumki kürtller türk bayragi altinda yasayipda mutludurlar. öyle gözüküyosada.

muhakkak kürtler kendi vatani icin türkiyeyi bölmek ister.

ne mutlu türküm diyen bir kürt bile zamani gelince ve firsati olunca türk kardesini saticagindan eminim.

ben seni sattım gitti bile..

erkan07 vs.. vs.. bos verin yaws bu konuları..

istediğin kadar yaz.. ellerine yazık yorulursun.. değmez a.q ..

Yetim düşler bekçisi
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anarsizan
    Anarsizan's avatar
    Erkek

bi defa kürtleri bende hiç sewmem hem sewmek içinde sebebim yok...ayrıca gri propagandayla fln kürtçülük yapan bununla da yetinmeyen ve demokrasi havariliği yapanlara soruyorum.sizi sokaklara salan ve sizi bu hale getiren anglikanlar veya diğer adıyla avrupalılar acaba na yapıolar?=

fransada korsikalıların vekil seçme hakkı bile yoktur göçmenler ise kuzey veya güney afrikalı diye bilinirler onlarında hiç bir siyasi ve ekonomik hakları yoktur.

ispanyada katalonya,bask ve endülüsya diye üç ayrı bölge vardır dilleri ispanyolcadan ayrıdır fakat bi ispanyol polisi 2003 yılında bi basklıyı aramak istedi ve karşı çıktı diye dövülerek öldürüldü.sonra ne oldu o polis devlet nişanı ile ödüllendirildi.2004de bi katalan trafik kazasında 4 ispanyolun ölümüne sebep olduğu için (aynı kazada 3 katalan ve 2 baskda öldü) idam edildi.2005 yılında bask katalan bölgelerinin özerkliğini isteyen sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri enselerinden kurşunlanmış olarak bulundu.

italyada güneyliler hiç sevilmezler çünkü adamlar vergi vermezler devlet aleyhine çalışırlar bütün mafya üyeleri güneylidirler.2006 dünya kupasını kazanan italya milli takımında bi tek güneyli vardır oda gattusodur.devlet başkanı onlara madalyalarını verirken gattusaya ''bi güneyli olduun halde senide tebrik ediyorum'' demiştir.

belçikada valonlar brükselliler ve flamanlar vardır.her toplulukda birbirlerinin gözünü oymaktadır.

Görüldüğü gibi her devletin kendine ait kuralları var ve olmak zorunda şimdi bu örnekleri görünce TCnin ne kadar insancıl olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz.kürdlere sölenecek tek şey var ''Türkiye TÜRK'lerindir'' seve seve olmasada zike zike örenceniz bunu eğer çok özğürlük istoyosanız gidin abiniz BMlere söleyin size afrikadan bi yer versin ordan yaşayın!!

׺°”˜`”°º×ѕσѕισραт׺°”˜`”°º×:
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

Misanthrope bunu yazdı:

2. "sözde kürdistan" ne demek bu merak ettim?.. özellikle "sözde" kelimesi cok garibime gidiyor.. bir seyi kabullenememek..

3. "kuzey ıraka tabi gitmezler, gidipte ne yapacaklar. gidip aclıktan oleceklerine" .. ciddimisin bu yazdiklarinda?.. petrol petrol.. petrol.. degerinden bahsetmeye gerek yok sanirim.

----------------------------

2 kendin de demişsin zaten kabullenmemek yok öle bişi  ok ?

3 o petrolü çıkaramayıp, kullanamadığın sürece kafanı tarayacağın tarak bile alamazsın  

türkiyede pertol yok mu ? var . ama çıkaracak ekonomi yok yada yok gibi gösteriyorlar 

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
Toplam Hit: 8412 Toplam Mesaj: 47