Linux‘A Sıfırdan Başlamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Onu bilmem ama ben bilgisayarlarımdan 2sinde elementary os kullanıyorum. Çok da mutluyum sıfır sorun.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    ShyRain bunu yazdı
    rui bunu yazdı

Önerilen pdf leri indirdim okuyacağım.
    Eğlenceli derken mesela bir abimiz oyun sunucusu açmış onunla uğraşırken iyice kendini geliştirmiş. birisi freebsd olayına girmiş vs.

işte bunlar hep Seminer etkisi :)))))))

zaten erkenden çıkıp gittin abi :)))

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShyRain
    ShyRain's avatar
    Erkek
    rui bunu yazdı
    ShyRain bunu yazdı
    rui bunu yazdı

Önerilen pdf leri indirdim okuyacağım.
    Eğlenceli derken mesela bir abimiz oyun sunucusu açmış onunla uğraşırken iyice kendini geliştirmiş. birisi freebsd olayına girmiş vs.

işte bunlar hep Seminer etkisi :)))))))

zaten erkenden çıkıp gittin abi :)))

Sorusu olan varmı diye birkaç kez sordum kimse sormayınca bir çay daha içip gittim....

Bir dahakine daha çok durayım o zaman, kimse kalmayana kadar oturayım :)))

Computer Engineer/SyStem Analyst/ Coder ShyRain
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OttomanSlap
    OttomanSlap's avatar
    Erkek

Hocalar bende Linux a sıfırdan temel bi geçiş yapmak istiyorum. Asıl amacım artık Windows kullanmak değil, Linux üzerinde işlerimi halletmek istiyorum. Fakat şöyle bi durum var. Pil kullanımı olsun ekran kartını yorma olsun Linux çok kötü geldi. Sırf bu yüzden Laptopu garantiye gönderdim Linux sonrasında çok fazla sorun vermeye başladı. 

Şimdi gerekse oyun, gerekse ofis, internet kullanımı, film müzik, cad programları için Linux önerirmisiniz. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek
    OttomanSlap bunu yazdı

Hocalar bende Linux a sıfırdan temel bi geçiş yapmak istiyorum. Asıl amacım artık Windows kullanmak değil, Linux üzerinde işlerimi halletmek istiyorum. Fakat şöyle bi durum var. Pil kullanımı olsun ekran kartını yorma olsun Linux çok kötü geldi. Sırf bu yüzden Laptopu garantiye gönderdim Linux sonrasında çok fazla sorun vermeye başladı. 

Şimdi gerekse oyun, gerekse ofis, internet kullanımı, film müzik, cad programları için Linux önerirmisiniz. 

elementary os dağıtımını bi araştır dene derim.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

Udemy'de takılırken şu seti gördüm, anlatım vs. nasıl bilmiyorum. Ama bu alanda gördüğüm ilk türkçe set, bakmakta fayda var.

https://www.udemy.com/linux-egitim-seti-1/?dtcode=O4YfWlY2TMvQ

https://www.udemy.com/linux-ag-ve-sistem-yonetimi-2/?dtcode=cJ9rZHh2TMwa

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    OttomanSlap bunu yazdı

Ekran kartını yorma diyorsun hocam  laptop kullanıyorsun sanırım keşke driverlarını yüklemeyi deneseydin.Ayrıca pil kullanımı olarak linux bence  harika windowsdakinden daha uzun gidiyor en azından.Oyun-Cad hariç hepsi için önerebilirim.Cad ilgi alanım değil o yüzden birşey diyemiyorum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OttomanSlap
    OttomanSlap's avatar
    Erkek
    EnesErgun bunu yazdı
    OttomanSlap bunu yazdı

Ekran kartını yorma diyorsun hocam  laptop kullanıyorsun sanırım keşke driverlarını yüklemeyi deneseydin.Ayrıca pil kullanımı olarak linux bence  harika windowsdakinden daha uzun gidiyor en azından.Oyun-Cad hariç hepsi için önerebilirim.Cad ilgi alanım değil o yüzden birşey diyemiyorum

Hocam eski laptopun ati ekran kartı vardı, yandı galiba o. Şimdiki Laptop ta nvidia var, bumblebee falan hepsini kurdum kullandım ama şimdi gereksiz yere ısındığı için garantiye gönderdim. Pil konusunda ciddi ciddi Windows çok iyi Linux a göre (kurun ve unutun denilen bir güç tasarruf programı vardı Linux için ismi aklıma gelmedi şimdi) çok iyi. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

hocalar  sanaldan sonra laptopun diski bölüp Linux Mint kurdum ve şimdilik memnunum. Bir kaç sorun yaşadım,

Wifi tanımadıydı Block yemiş sanırım. onu açmak için bir kaç saat uğraştım sonra sorunu arkadaşlarımın yardımı ile çözdüm.

Şimdi ise Kulaklıktan ses gelmiyor. Normal hoparlörden geliyor.

Şarj konusunda da  sanki biraz hızlı tüketiyor gibi geldi şarjı. Onun bi ayarı falan var mı ?

VisualStudio 2008 kuruyorum şuan bakalım nasıl çalıştıracak.

Toplam Hit: 5078 Toplam Mesaj: 38