Linux‘A Sıfırdan Başlamak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MsXLaBs
    MsXLaBs's avatar
    Erkek
    Daft bunu yazdı

boot menüsü için şu tuşa basın diye bir şey yazar

örneğin ASUS laptoplarda genelde ESC tuşuna köklersin ilk açılışta, karşına şöyle bir ekran çıkar:

hocam öyle bi şey çıkmıyo karşıma.. Bi iki yerde okudum hızlı başlat seçeneğinin kapalı olması falan lazım gibisinden şeyler vardı ondan olabilir mi acaba?

Şeytana kızma, bi iyilik yap o sana kızsın...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    MsXLaBs bunu yazdı
    Daft bunu yazdı

örneğin ASUS laptoplarda genelde ESC tuşuna köklersin ilk açılışta, karşına şöyle bir ekran çıkar:

hocam öyle bi şey çıkmıyo karşıma.. Bi iki yerde okudum hızlı başlat seçeneğinin kapalı olması falan lazım gibisinden şeyler vardı ondan olabilir mi acaba?

F12  ESC gibi tuşlar boot menüsünü açar. Senın pc nin desteklediği tuş hangisi ise bir arattır google den. çözersin zor değil.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MsXLaBs
    MsXLaBs's avatar
    Erkek

bunu yazdı
    MsXLaBs bunu yazdı
    Daft bunu yazdı

F12  ESC gibi tuşlar boot menüsünü açar. Senın pc nin desteklediği tuş hangisi ise bir arattır google den. çözersin zor değil.

tamam hocam bu menü geldi.. Üç seçenek vat windows boot manager, uefi: Sandisk falan bi de enter setup diye.. Uefi olanı mı seçiyoruz?

edit: Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.. Tam olarak ilerleme katedemedim ama kurcalayıp yapacam inşallah 😊 bios ayarlarından bişeyler yaparım gibi saolun..

MsXLaBs tarafından 18/May/15 22:10 tarihinde düzenlenmiştir

Şeytana kızma, bi iyilik yap o sana kızsın...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek
    MsXLaBs bunu yazdı

bunu yazdı
    MsXLaBs bunu yazdı
    Daft bunu yazdı

tamam hocam bu menü geldi.. Üç seçenek vat windows boot manager, uefi: Sandisk falan bi de enter setup diye.. Uefi olanı mı seçiyoruz?

edit: Hocam verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.. Tam olarak ilerleme katedemedim ama kurcalayıp yapacam inşallah 😊 bios ayarlarından bişeyler yaparım gibi saolun..

sandisk olan senin flash bellek olmalı. Ona mı boot ettin linux'u? eğer ona ettiysen onu seç ve açılsın :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

Arkadaşlar linux bilen bilmeyen fark etmez. Bir soru-cevap şeklinde munakaşa yapalım diyorum.

Birisi bildiği bir konuyu da yazabilir.

Bilmeyen de benim gibi soruyu sorar o soru ile ilgili konuları araştırıp sorusuna önce kendi cevap arar sonra da burda yazar eksik gören olursa da cevabı tamamlar şeklinde.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

usbden çalışan linux için şöyle bir yazılım gördüm

http://www.linuxliveusb.com/

bunu kullanan öneren varm?

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

linux.kullanirken google.neyinize yetmiyor buraya sorup crvap bekleyeceginize googlelasaniz veya kullandiginiz dagitimin fo r umun sorsaniz. Daha iyi olur

"
Toplam Hit: 5076 Toplam Mesaj: 38