folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Lisede Sınıfta Kalma Yönetmeligi

Lisede Sınıfta Kalma Yönetmeligi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek

-----------------------------
    Bu durumda not ortalaması fark etmiyor mu?
    4) Yıl sonu başarı ortalaması ile başarılı sayılamayacak ders/derslerden başarılı olup bazı derslerle birlikte alan/bölüm derslerinden de başarısızlığı olanlardan genel liseler ile her türdeki mesleki ve teknik liselerde alan/bölüm derslerinin ağırlıklı ortalaması en az 3.00; yıl sonu başarı ortalaması en az 2.50; Anadolu Liseleri, Anadolu Öğretmen Liseleri ve yabancı dil ağırlıklı liselerde yıl sonu başarı ortalaması ile birlikte alan/bölüm derslerinin yıl sonu notlarının ağırlıklı ortalaması en az 3.00; Anadolu Güzel Sanatlar Liselerinde yıl sonu notlarının ağırlıklı ortalamasının en az 3.00 olmasının yanında alan derslerinin yıl sonu notlarının ağırlıklı ortalaması en az 3.50; Fen Liselerinde ise Türk Dili Edebiyatı dersi ile fen matematik grubu derslerinin yıl sonu notlarının ağırlıklı ortalamalası en az 3.50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçerler.

Benim tüm alan derslerimin ortalaması 3 ü geçiyor. Sorumluluk kalkacak mı?

Konuyu upluyorum ama gerçekten benim için çok önemli.
    Şimdi üstte yazan yönetmelikte benim anladığım Yıl sonu ortalamasıyla başarılı sayılamayacak ders dil ve anlatım. Alan dersleriyse benim için mat fizik biyo ve kimya. Şimdi ben eğer bu 4 dersin ortalamasını 3 ün üstünde tutabilirsem. Kimya 1 gelse bile doğrudan sınıf geçiyorum ve sorumlu olmuyorum.
    Doğru mu anlıyorum?

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lapaci
    lapaci's avatar
    Erkek
    peki hepsi geçer not olsa bir tane zayıfım olsa ve ortalamam 68in altında olsa kalırmıyım?

""bacın nete düşmüş msne giriyomuş diyolar..... bir dost.. ""
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cradle-Of-Filth
    Cradle-Of-Filth's avatar
    Erkek
    lapaci bunu yazdı:
    peki hepsi geçer not olsa bir tane zayıfım olsa ve ortalamam 68in altında olsa kalırmıyım?
    Ya hoca senin işin kolay. Bir tek matematik zayıf olmayacak bildiğim kadarıyla. o da olsa bile sorumlu olarak sınıf geçersin. ortalaman 3 ün üstünde mat ve dil anlatım zayıf değilse kaç zayıfın olursa olsun direk geçersin. 3 ün altındaysa not ortalaman ve 2 zayıfın varsa yine sorumlu olarak bi üst sınıfa geçersin.

WELCOME TO THE INTERNET! -The men are men. -The women are usually men. -15 year old girls are FBI agents.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lapaci
    lapaci's avatar
    Erkek

Cradle-Of-Filth bunu yazdı:
    lapaci bunu yazdı:
    Ya hoca senin işin kolay. Bir tek matematik zayıf olmayacak bildiğim kadarıyla. o da olsa bile sorumlu olarak sınıf geçersin. ortalaman 3 ün üstünde mat ve dil anlatım zayıf değilse kaç zayıfın olursa olsun direk geçersin. 3 ün altındaysa not ortalaman ve 2 zayıfın varsa yine sorumlu olarak bi üst sınıfa geçersin.

tamm çok sağolasın

""bacın nete düşmüş msne giriyomuş diyolar..... bir dost.. ""
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4eye
    4eye's avatar
    Erkek
    2 zayıf ortalamada 2,50 veya üstü olsun alttan dersin kalmadan geçiyorsun rahat ol yani :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

DemirKoc bunu yazdı:
    3 tane zayıfın olursa kalırsın 3 zayıfdan 1 i dil anlatım sa kalırsın 2 zayıfla ortalama yükseltmeye girersin ortalaman 2.50 i geçememişse gine kalırsın 20 gün dvmsızlıkda kalırsın  19.5 ile geçersin 2 sene kalırsan okuldan atılırsın

bir kızdan istemek dalgasına benzemiş :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek

Branxian bunu yazdı:

bu çok önemli:
    Mf öğrencisiyim ortalamam 4,00 geliyor. Ama kimyanın 0 gelebiletesi var. Eğer kimya 0 gelirse sorumluluk sınavlarına girmek zorunda mıyım?
    1 gelirse yine girmek zorunda mıyım?

Alan dersine giriyorsa girmek zorundasın. Örneğin ben Anadolu teknik lisesi okuyorum ve kimya benim alan dersim. Eğer kimyam 0 yada 1 gelirse yazın olan yükseltme sınavlarına girmek zorundayım çünkü son sınıfım :)

Ama 3. veya 2 , 1 isen diğer seneler girmek zorundasın. Yoksa diplomanı alamazsın.
    ----------------------------------------
    Hocam alan dersi ne demek ? Ben mf öğrencisi olduğumdan dolayı otomatik olarak kimya benim alan dersim mi oluyor. Sorumluluğa girecek miyim? Bu konuda zilyon tane farklı yorum duydum ya.
    Edit: Rapor sorun değil 19 gün devamsızlık 20 gün rapor var.

Karneyi alınca şöyle yıldızlı bir şekilde insanın gözüne sokuyorlar :D Karneyi alınca anlarsın :)

4) Yıl sonu başarı ortalaması ile başarılı sayılamayacak ders/derslerden başarılı olup bazı derslerle birlikte alan/bölüm derslerinden de başarısızlığı olanlardan genel liseler ile her türdeki mesleki ve teknik liselerde alan/bölüm derslerinin ağırlıklı ortalaması en az 3.00; yıl sonu başarı ortalaması en az 2.50; Anadolu Liseleri, Anadolu Öğretmen Liseleri ve yabancı dil ağırlıklı liselerde yıl sonu başarı ortalaması ile birlikte alan/bölüm derslerinin yıl sonu notlarının ağırlıklı ortalaması en az 3.00; Anadolu Güzel Sanatlar Liselerinde yıl sonu notlarının ağırlıklı ortalamasının en az 3.00 olmasının yanında alan derslerinin yıl sonu notlarının ağırlıklı ortalaması en az 3.50; Fen Liselerinde ise Türk Dili Edebiyatı dersi ile fen matematik grubu derslerinin yıl sonu notlarının ağırlıklı ortalamalası en az 3.50 olan öğrenciler doğrudan sınıf geçerler.

Şu şekilde açıklayım. 3.00'ı ve 2.50'i geçiyorsa sorun yok. Ancak karneyi alırken nasıl geçti bölümünü kesinlikle dikkate almalısın. Sorumlu geçti yazarsa ve sorumlu olduğu dersleride yazarsa sen onları kesinlikle vermek zorundasın. Çünkü vermezsen diploma alamazsın.

Eğer karnende ortalama ile geçti yazıyorsa koy göte gitsin. Bir sonraki seneye rahatlıkla geçebilirsin :) Umarım anlamışsındır :)

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Branxian
    Branxian's avatar
    Erkek
    Branxian bunu yazdı:

Branxian bunu yazdı:

bu çok önemli:
    Mf öğrencisiyim ortalamam 4,00 geliyor. Ama kimyanın 0 gelebiletesi var. Eğer kimya 0 gelirse sorumluluk sınavlarına girmek zorunda mıyım?
    1 gelirse yine girmek zorunda mıyım?

Alan dersine giriyorsa girmek zorundasın. Örneğin ben Anadolu teknik lisesi okuyorum ve kimya benim alan dersim. Eğer kimyam 0 yada 1 gelirse yazın olan yükseltme sınavlarına girmek zorundayım çünkü son sınıfım :)

Ama 3. veya 2 , 1 isen diğer seneler girmek zorundasın. Yoksa diplomanı alamazsın.
    ----------------------------------------
    Hocam alan dersi ne demek ? Ben mf öğrencisi olduğumdan dolayı otomatik olarak kimya benim alan dersim mi oluyor. Sorumluluğa girecek miyim? Bu konuda zilyon tane farklı yorum duydum ya.
    Edit: Rapor sorun değil 19 gün devamsızlık 20 gün rapor var.

Karneyi alınca şöyle yıldızlı bir şekilde insanın gözüne sokuyorlar :D Karneyi alınca anlarsın :)

Şu şekilde açıklayım. 3.00'ı ve 2.50'i geçiyorsa sorun yok. Ancak karneyi alırken nasıl geçti bölümünü kesinlikle dikkate almalısın. Sorumlu geçti yazarsa ve sorumlu olduğu dersleride yazarsa sen onları İLERİ Kİ SENELERDE kesinlikle vermek zorundasın. Çünkü vermezsen diploma alamazsın.

Eğer karnende ortalama ile geçti yazıyorsa koy göte gitsin. Bir sonraki seneye rahatlıkla geçebilirsin :) Umarım anlamışsındır :)

Kurtla sevişen mazoşist koyun
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    Beyler ben de 1.sınıfı bitirecem Anadolu lisesindeyim 10 derslik ingilizce var ve benim 1 diğerleri 3,4,5 akıbeti ne olur 102 kuralı var diyorlar o dersin haftalık sayısı çarpı 1,2,3,4,5 topla /34 3.00 geçerse diye bir kural varmı? İngilizceden sorumluluğamı kalacam ne olacak bu saatten sonra?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sınıfta kalmış biri olarak yazıom iyi oku karnnede kaçzayıf geldiği önemlidil ortalama yükseltmeden sonra kaç zayıf kaldığı önemli 4 ekadar sorumlu geçmevar ama 5 olursa g.te geldin yükseltme sınavında 45 aldığın dersten geçmiş sayılırsın sana şunna bölünür buna çarpılır diyenleri salla osadece yılsonu notu hesaplaması için

20 gün devamsızlıktan kalırsın zati bunu bilirsin 4 zayıfla sınıf geçer gelecek sene 1 zayıf daha alır ortalama yükseltmede tekrar ençok 4 e düşüremezsen gene kalısın çaktınmıayrıca dil anlatım barajders o zayıf olursa hertürlü kalırsın

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
Toplam Hit: 34775 Toplam Mesaj: 68