Mac Aldım, Çeşitli Sorular.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neyzen
    giriftzen
    giriftzen's avatar
    Erkek

Selam Müridler,

aklımda defter  not tutucu her işimi görebilecek ufak çaplı bir bilgisayar modelli vardı, işimi görebilecek 11 inç macbook ayr'i aldım.

Gellgelelimm ben bu işletimm sistemine alışana kadar okul biter.

çeşitli sorularımı teker teker sıralıyorum:

1. bu lanet sisteme windows'u nasıl kuracağız?

bootcap olayında hddyi ikiye bölecek eyvallah. ama windowsla başlatmak için alt tuşuna bilmem kaç sn basacağım da, windowsu seçeceğimm de... vs... vs.

bunun direk bi çözümü yok mu? windows direkt başlasın filan?

bu konudaki görüşlerinizin hepsini öğrenmek istiyorum, lütfen üşengeçlik yapmayın müridler yazın. mactir windowstur her görüş benim için önemli çünkü dersler başladı artık bi yol çizmem gerekiyor. ve ben burda mac aldığıma pişman gibiyim.

gellelim en exantrik soruma:

bu mac işletim sistemini bir şekilde silemezmiyiz, garantiye gideceği zamanda direk imajı şak diye yüklleriz filan?

yani şöyle:

sadece cihazı istiyorum işlletim sistemini kullanmayacağım desem?

bir de windows ve mac hızı arasındaki farkları sorayım.

lütfen apple edebiyatı yapmayalım üridler, çeremdeki herkes mac öğren güzeldir diyor ama cidden vaktim yok. eğer işletim sistemini bi şekilde tersine mühendislikle silebilirsem hayatım kurtulacak. garantiye giderken bir şekilde yükllemmeyi başarabillme  opsiyonunu da unutmmam gerekiyor.

şimdiden teşekkürler.

Konuyu gizliyorum Tersine mühendislik sorularından ötürü.

fuck the system!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

takipte olayim bu konuyu. guzel bilgiler gelir. sorularina gelince, hicbir bilgim yok. ben mac a alistim cok mutluyum.

All I need is a possibility.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    macc a windows mu yuklicen hocam (: bildigin kasasi icin almissin o zaman (:

sitede apple fanatigi adam cok hem konu up olsun.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek

Daha sonra detaylı yazarım müsait olunca kısaca şöyle diyeyim komple sildirirse windows kurdugunda (silmeyi denemedim ) online macos yuklenebılıyor ımaj almana gerek yok hocam e tabı mutlaka alıp yuklemek daha kolay olacagından tercih meselesi aslında. win 7 bootcamp ile usbden yuklersın sorun yok ama hdd max alan olarak (ssd 64 gb larda) 21 gb alan alabılıyorsun bootcampla daha fazlasını denedım ben alamadım hatta suan dısk dolu uyarısı alıyorum olmuyor:)

bitane usb bellek al windows 7 isoyu at masaüstüne aç bootcampı 7 desteği var zaten usbye dönüştürsün daha sonra sadece ekranı takıp et kurulum çok basit hocam anlatıcak cok fazla bişe yok:)

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Mac air in modelini tam soyleye bilirmisin ? Silmek icin aradigimda versionlara gore imkansiz gibi siyende var. Ssd i farkli cihazda formatliyip tak diyende.

Istersen sen mac i sat. Normal bi ultrabook al

Edit : hocam windows kullaninca norml ultrabookdan farksiz oliluyor. Ve surekli isiniyor

Edit 2 : Konun gizlenmesini gerektiren gizli bir teknolojik bir bilgi bence yok.

rakkoc tarafından 23/Eyl/14 08:40 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

hocam maci mac yapan işletim sistemi aslında rahatlıkla çözersin biraz karıştırsan hem kullanım açısından kolay hemde olanakları açısından illada windows kurucam dersen normal bi pc al derim kaldıki mace windows kurduğunda daha kötü performans alırsın

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Hayırlı olsun ama apple pişmanlıktır.

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek

Ona verdiğin paranın %60'ı o işletim sistemi be hocam. 

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

ben de önce bootcamp üzerinden kullandım windowsu, şimdi parallels desktop kurdum mac e, onunla windowsa geçebiliyorum. hem aynı pencerede kullanabiliyorum hem vm gibi ayrı bir pencerede windows ekranını açıyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=-bysikWgkm4

burada dikat edersen, mac ekranında windows uygulaması çalışıyor sanki mac uygulaması gibi..

unbalanced tarafından 23/Eyl/14 09:13 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zputnik
    zputnik's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

ben de önce bootcamp üzerinden kullandım windowsu, şimdi parallels desktop kurdum mac e, onunla windowsa geçebiliyorum. hem aynı pencerede kullanabiliyorum hem vm gibi ayrı bir pencerede windows ekranını açıyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=-bysikWgkm4

burada dikat edersen, mac ekranında windows uygulaması çalışıyor sanki mac uygulaması gibi..

Hocalar vmware fusion.. tek geçerim..

İpimle kuşağım..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

tek geçerimden kastın nedir hocam? parallels desktop u denedin mi? onda olmayan özellikler v.s. nedir? eğer güzelse bu ben de ona geçebilirim. videosuna baktım da fark göremedim. nerdeyse bire bir aynı

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 3923 Toplam Mesaj: 38