Mac Aldım, Çeşitli Sorular.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek

Gereksiz gösteriş için alınmış bir mac daha.

Not: mac kullanıcısıyım

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    unbalanced bunu yazdı

tek geçerimden kastın nedir hocam? parallels desktop u denedin mi? onda olmayan özellikler v.s. nedir? eğer güzelse bu ben de ona geçebilirim. videosuna baktım da fark göremedim. nerdeyse bire bir aynı

Hocam ikisinide kullanmak zorunda kaliyorum ( Window kullanan arkadaslar ile ortak projeleri vmware de yapiz ki onlarin vmware workstation larinda yaptiklarini ben macte acabileyim)

Parallel fusion'dan bir dis daha performansli calisiyor. (fusionun eski versionunu kullanmak zaten pismanlik, yenisinde biraz toparladilar)

genel cerceveden bakarsan ozellikler hemen hemen ayni.

parallels desktop da çok fazla randıman alamıyorum hocam, yani iyi çalışıyor aslında ama mesela atıyorum chrome u açıyorum biraz geç açılıyor. toplam 8 gb bellek var mac de, ben bunun 4 ünü windowsa ayırdım .. işlemci için ne kadar ayırdır bilmiyorum 2 gb olması lazım.. ama yine de hiç yoktan iyidir, visual studio gayet hızlı çalışıyor.. sorun yok.. ama bazen kopyalamalarda sıkıntı çıkarıyor. şimdi mac de bi yazıyı kopyaladığımda windows a alamıyorum ya da tam dersi de. sanırım ayarını bozdum :)

@opusdei, ben mac de ofis kullanıyorum hocam, pek kullanan biri değilim ama yine de bazı dosyalar için kullanabilyiorum. arkadaş link vermiş zaten microsoft un mac için geliştirdiği yazılım ve son sürümü de 2011. ben kickass.to dan indirmiştim

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda. Tek Cözüm; Zafer Partisi!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

1. bu lanet sisteme windows'u nasıl kuracağız?

:W

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umbatu
    umbatu's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Mac air in modelini tam soyleye bilirmisin ? Silmek icin aradigimda versionlara gore imkansiz gibi siyende var. Ssd i farkli cihazda formatliyip tak diyende.

Istersen sen mac i sat. Normal bi ultrabook al

Edit : hocam windows kullaninca norml ultrabookdan farksiz oliluyor. Ve surekli isiniyor

Edit 2 : Konun gizlenmesini gerektiren gizli bir teknolojik bir bilgi bence yok.

hocam mac i almamın nedeni ben bilgisayarı kağıt kalem gibi kullanacağım her işimi rahatlıkla yapabilmek için üniversitede not tutmaktan wifi ile internetine bağlanmasına kadar.

yani aynı özelliklerdeki bi bilgisayarlar macten daha pahalıydı mac almak daha mantıklı geldi bana.

11 inçlik macbook ayr. 1.4 işlemci 128 ssd var. öyle  pek bi özelliği yok yani.

ben bu işletim sistemine alışamadım insanlar niye bunu yadırgıyor tuhaf doğrusu.

şimdi ben windowsu kurduğum zaman eğer büyük ölçüde performans kaybına uğrayacaksam mümkün mertebe işletim sistemini öğrenmem gerekiyor.

mac i silebilliyormuyuz sillemiyormuyuz o bilgi gerçekten gerekli bana bir de performans kaybı ne ölçüde olur oda önemli bir kriter.

fuck the system!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umbatu
    umbatu's avatar
    Erkek
    Ar0fer bunu yazdı

gösteriş için cihaz alacak yaşı geçtim hocam.

fuck the system!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scarletbeard
    scarletbeard's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Ar0fer bunu yazdı

Hocam mac güzel ürün gösterişle alakası yok windowstan geçen herkes azına sıçarım lan bu ne der. Ki çokta haklı bi bok yükleyecem dediğin 50 tane sıkıntı . Warez ve ücretsiz programları çok az. Her aradığını bulamazsın çok kapalı bir cihaz windowsta adamı tiksindiiriyor ama her nekadar kabul etmesekte kabul görürürlük ve kullanış açısından çok fazla kaynağa sahip macta boyle bişey yok. Mac kullanıcısıym . 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

i5 işlemci, 8gb ram, 2gb gt540m nvidia ekran kartlı bilgisayarımda oyun oynarken (çok az da olsa oyun oynuyorum) bilgisayar ısınıyor. Şehir efsanesi mi bilmiyorum ama bu macbook'lar ısınmıyor mu oyun oynarken ?

Misal Cs Go oynarken benim cihaz ile aşağıdaki cihaz arasında ne gibi bir performans farkı olur ?

Sadece oyun olarak karşılaştırmanızı istiyorum.

http://www.hizlial.com/apple-macbook-air-md712tua-core-i5-13ghz-4gb-256gb-ssd-11-os-x-mountain-lion-notebook/10337967

KotomineKirei tarafından 23/Eyl/14 15:53 tarihinde düzenlenmiştir

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

i5 işlemci, 8gb ram, 2gb gt540m nvidia ekran kartlı bilgisayarımda oyun oynarken (çok az da olsa oyun oynuyorum) bilgisayar ısınıyor. Şehir efsanesi mi bilmiyorum ama bu macbook'lar ısınmıyor mu oyun oynarken ?

Misal Cs Go oynarken benim cihaz ile aşağıdaki cihaz arasında ne gibi bir performans farkı olur ?

Sadece oyun olarak karşılaştırmanızı istiyorum.

http://www.hizlial.com/apple-macbook-air-md712tua-core-i5-13ghz-4gb-256gb-ssd-11-os-x-mountain-lion-notebook/10337967

ısınıyo abi en azından benim gördüklerim biraz zorlayınca hem şarjı emiyo hem de ısınıyo

test 1 2
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek

hiren ile imaj al, bas linux geç 

!!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Macos, Linux değil Unix tabanlı:)