Mac Aldım, Çeşitli Sorular.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zfr321
    Zfr321's avatar
    Erkek

Parellels Desktop kullanarak win8 işletim sistemini içeriye kur boş zamanlarında da mac os x işletim sistemini öğrenmeye çalışırsın açıkcası klavye olarak windows kurmaya çalıştığında zorluklar çekeceksin. 

Bir çok yazılımcı ve tasarımcının kullanmayı en çok istediği işletim sistemini sen 1 hafta kadar kısa bir süre uğraşıp öğrenmemek için çöpe atmayı hedefliyorsun. Windows kullanmayı biliyorsun zaten ikinci bir işletim sistemini daha öğrenip neden kendini biraz daha geliştirmek istemiyorsun ki zaten yapacağınız işlerde çok abartılı değil sanırım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    unbalanced bunu yazdı

tek geçerimden kastın nedir hocam? parallels desktop u denedin mi? onda olmayan özellikler v.s. nedir? eğer güzelse bu ben de ona geçebilirim. videosuna baktım da fark göremedim. nerdeyse bire bir aynı

Hocam ikisinide kullanmak zorunda kaliyorum ( Window kullanan arkadaslar ile ortak projeleri vmware de yapiz ki onlarin vmware workstation larinda yaptiklarini ben macte acabileyim)

Parallel fusion'dan bir dis daha performansli calisiyor. (fusionun eski versionunu kullanmak zaten pismanlik, yenisinde biraz toparladilar)

genel cerceveden bakarsan ozellikler hemen hemen ayni.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hellboy4tr
    hellboy4tr's avatar
    Erkek

windows kurmak icin,

bootcamp : (defult sistemde kurulu geliyor) ile kurabilirsin

yada

vmware ile kurabilirsin 

http://kickass.to/vmware-fusion-professional-6-0-1-macosx-incl-keymaker-core-t8042538.html

https://www.youtube.com/c/hobitadilat
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Macbook air da MS Office programlarını kullanabiliyor muyuz ? Eğer mümkünse birisi bana nasıl yapabileceğimi söylesin. Mac alayım.

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    opusdei bunu yazdı

Macbook air da MS Office programlarını kullanabiliyor muyuz ? Eğer mümkünse birisi bana nasıl yapabileceğimi söylesin. Mac alayım.

tabiki kurabiliyorsun hocam : http://www.microsoftstore.com/store/msmea/tr_TR/list/Office-for-Mac/categoryID.67662900?tduid=83e975ec2d15b369afc32a31e83bbdae adresinden edine bilirsin. yada torentten edinebilmekte mumkun.

(ben lisansli kullaniyorum)

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Maci bir hafta kullan bi daha bırakamazsın. Alışmaya bak

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

ne insanlar var yahu

iyibu! yeniden..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PHP-SEO Developer
    Erdem
    Erdem's avatar
    Erkek

Bende senla aynı durumdaydım. Zamanım yoktu mac i öğrenmek için ama zorladım zaman yarattım uykusuz kaldım.

10 numara oldu. Bence sende yap. 

Birincisi pararlel desktopdan vaz geçme ama güvenmede zaman zaman çökebiliyor.

Pararlel desktop ile windows kurabilirsin. Yeni çıkan mac lerde direk windows da kurulabiliyor. Sistem tercihlerindemi ne yeri var hatta.

Mac içinde machintos yüklü iken mactir. Windows yüklü iken performans elde edemezsin.

Sonuçta linux bir alt yapısı var biraz linux kodları ve mantığını araştırsan senin için ideal olur.

Klavyeden zorluk çekiyorsan keyremap kurabilirsin....

Php for SEO nun ardından Php for Gcode (CNC)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Abi madem mac kullanmayacaktın niye o kadar para verip gidip macbook air aldın. O cihaza kuracağın salt windows herhengi bir yarı fiyatına satılan ultrabooklarla aynı performansı gösterecektir.

Zaten apple ın olayı yazılımda bitiyor.

Ha benim çok özel uygulamalarım var mac te olmayan (ki kendisi olmasa da muadili vardır) diyorsan parallels kurarak işini halledebilirsin.

http://www.parallels.com/eu/products/desktop/

Crackli sürüm:

http://kickass.to/parallels-desktop-10-0-1-macosx-cracked-deviso-mumbai-tpb-t9541669.html#main

İlla windows kuracağım diyorsan bence o mac i sat daha uygun fiyata daha yüksek donanımlı bir ultrabook al. Çünkü senin yapmak istediğin ferrariye tüp takmak gibi bir olay oluyor. 

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

apple esasında yazılım firması ve de yazılımları şahane bence macos'a alışmaya çalış yoksa verdiğin paraya yazık.

işte öyle
Toplam Hit: 3922 Toplam Mesaj: 38