folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Millet Olarak Çok Rahat Olmaya Başladık. İyi Mi? Kötü Mü?

Millet Olarak Çok Rahat Olmaya Başladık. İyi Mi? Kötü Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

AbdullahAzad bunu yazdı:
    -----------------------------

ShockMan bunu yazdı:

Geçmişte Korkutulmuşlukların bedeli dersek bir anlamı olurmu...?

İnsanlara Aptal, Beyinsiz Der gibi Yönettiler, Neyi Sevip neyi sevmeyeceğine Millet Karar vermesini bilmiyormuyduki.... Dış Mihraklarda Bu Açığı pek Güzel kullandılar, Geçmişte İşe Zulüm ve işkencede Kattılar, Günümüzdeki Tablo oluştu...

Geçmişte Kürtçe Konuşmaya Korkanlar demişsin, Neden Korkutuldular. Sence Bir Milleti Sindirmek, Kafasına Vurmakla Mümkünmüdür.. Türkiyenin halk Bütünlüğü Varmıydı yokmuydu, Yoktu diyemezsiniz, İşte Bu günkü Senaryo O Bütünlüğedir. 

Geçmişte Oynanan Oyun, Milletin Etnik Kök Damarlarına işlenmişti. Halada Etnik Köküne İhanet ediyoruz... Sözde Vatansever Etiketi Takarak.Oysa o Etiket Hiç birimizin Özünü yansıtmıyor, Olmamız istenen etiket o olduğuna inandırmışlar.

"Türkiyenin halk Bütünlüğü Varmıydı yokmuydu, Yoktu diyemezsiniz, İşte Bu günkü Senaryo O Bütünlüğedir."

sokaklarda kürtçe "kürdistan" naraları atarak mı bütünlüğe gidicez hacı ?

adam 5 madde yazmıs sen hemen kürt bölümünü çekip alımışsın. tek sorun buya demi ?

diğer maddelerdekı fıkırlerını merak edıyorum acıkcası

+ xz'de tamamen katılıyorum shockman hakkındakı dusuncelerıne.

Hoca O Zaman Adam Gibi Kontrol et Halkını desem Ne dersin o zaman, Bak Elin Gavuru Koyun gibi Güdüyo onlarıda bizide.... Xz Düşüncelerine Katılmakla Benim Kışkırtıcı olduğuma katılıyorsun öylemi....

Yok dahada Büyütelim istersen ShockMan Bir Terörist Oldumu Rahatladınmı, İçindeki Kürt Nefretin Zirveye ulaştımı...? 

Birbirimizi Dışlamaya karalamaya ne kadar meyilli olduğumuz Sadece Bu konudaki Portrede bile Kendini Belli ediyor, Ayrıca Uyuyacam Kafa pek yerinde değil üstüme gelmezsen iyi olacak...

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:

AbdullahAzad bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

Geçmişte Korkutulmuşlukların bedeli dersek bir anlamı olurmu...?

İnsanlara Aptal, Beyinsiz Der gibi Yönettiler, Neyi Sevip neyi sevmeyeceğine Millet Karar vermesini bilmiyormuyduki.... Dış Mihraklarda Bu Açığı pek Güzel kullandılar, Geçmişte İşe Zulüm ve işkencede Kattılar, Günümüzdeki Tablo oluştu...

Geçmişte Kürtçe Konuşmaya Korkanlar demişsin, Neden Korkutuldular. Sence Bir Milleti Sindirmek, Kafasına Vurmakla Mümkünmüdür.. Türkiyenin halk Bütünlüğü Varmıydı yokmuydu, Yoktu diyemezsiniz, İşte Bu günkü Senaryo O Bütünlüğedir. 

Geçmişte Oynanan Oyun, Milletin Etnik Kök Damarlarına işlenmişti. Halada Etnik Köküne İhanet ediyoruz... Sözde Vatansever Etiketi Takarak.Oysa o Etiket Hiç birimizin Özünü yansıtmıyor, Olmamız istenen etiket o olduğuna inandırmışlar.

"Türkiyenin halk Bütünlüğü Varmıydı yokmuydu, Yoktu diyemezsiniz, İşte Bu günkü Senaryo O Bütünlüğedir."

sokaklarda kürtçe "kürdistan" naraları atarak mı bütünlüğe gidicez hacı ?

adam 5 madde yazmıs sen hemen kürt bölümünü çekip alımışsın. tek sorun buya demi ?

diğer maddelerdekı fıkırlerını merak edıyorum acıkcası

+ xz'de tamamen katılıyorum shockman hakkındakı dusuncelerıne.

Hoca O Zaman Adam Gibi Kontrol et Halkını desem Ne dersin o zaman, Bak Elin Gavuru Koyun gibi Güdüyo onlarıda bizide.... Xz Düşüncelerine Katılmakla Benim Kışkırtıcı olduğuma katılıyorsun öylemi....

Yok dahada Büyütelim istersen ShockMan Bir Terörist Oldumu Rahatladınmı, İçindeki Kürt Nefretin Zirveye ulaştımı...? 

hocam ben kürt düşmanı felan değilim + kürtçeyede karşı değilim

benım en yakın arkadaslarım kürt aramızda hiçde sorun olmaz onun yada benım hangı ırktan oldugumuz.

o benım halkım senınde halkın.

elin gavuru bızı güdüyor dogrudur

yarımızın aklı beş karış havada yarımızda yenı bı ulke peşınde koşarsa güderler tabi hacı.

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

xz bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

AbdullahAzad bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

küfür nasıl yasaksa demogoji de yasaklansın , tartışmada yarattığı "tahribat"  en azküfretmek kadar . bak işte konu kilitlendi saptı bitti ...

Xz Men ederim yeter, Beni Kışkırtma Kızdırıyorsun ama, Demogojiye yanıt verdimde Demogoji oldu. Neyse Arkadaşda iyi biri Boşuna Polemik yapmayalım. Uykumda var, yanlış kayıp Kalbinizi kırmak istemiyorum, Üstüme gelmezsen çok iyi olacak... Yine Saçmalamaya başladın vesselam.

Abdullah Kardeş Şu Söylemindekini dile getiriyorum bende...

yarımızın aklı beş karış havada yarımızda yenı bı ulke peşınde koşarsa güderler tabi hacı.  Ne Türkçülük ederim Ne Kürtçülük. Artık bizi Gütmesinlerdir dileğim. Neyse Bu gün Tekrar diyorum kafa yerinde değil, Güzel Söylemler Türetemiyorum... Kusura bakmayın ben ayrıldım Uyuyacam. Akşam buralarda olurum...

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    olacaksak Japonlar gibi sıkı çalışkan olalım

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı:
    olacaksak Japonlar gibi sıkı çalışkan olalım
    Biz Çalışkandık zaten öyle biliyorduk en azından Atamız öyle demişti

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:

Abdullah Kardeş Şu Söylemindekini dile getiriyorum bende...

yarımızın aklı beş karış havada yarımızda yenı bı ulke peşınde koşarsa güderler tabi hacı.  Ne Türkçülük ederim Ne Kürtçülük. Artık bizi Gütmesinlerdir dileğim. Neyse Bu gün Tekrar diyorum kafa yerinde değil, Güzel Söylemler Türetemiyorum... Kusura bakmayın ben ayrıldım Uyuyacam. Akşam buralarda olurum...

bende onu dıyorum zaten hocam..

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek
    iyi bişey tabiiki kıçımız rahata erdi saldık çayıra mevlam kayıra.:D çocuklarımız torunlarımız düşünsün bizene..:D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yalnizturk
    yalnizturk's avatar
    Erkek
    Bugün başbakan olsam kürtçeyi aşamalı olarak kaldırırdım direk artık trt 6 kapatılamaz ama ufak ufak mesela trt 6 sabah 7-14 e kadar kürtçe 14-24 e kadar farsça felan yavaş yavaş kürtçeyi kaldırırdım birden kaldırırsakherkes roj tvye döner ... Kürtçeyi konuşmayı yasaklardım bunlar tamamen ingilizlerin oyunu evet malesefki git gide değişiyoruz geçende okul hocamla konuşuyorum adam dediki vay anasını satim nerden nereye metin bizim üniversite zamanlarımızda kürt diye bi kimlik kabul edilmiyodu karda kaymışlar kart etmişler kurt etmişler kürt olmuşlar diye bi laf dolanırdı sadece o kadar şimdi kürtçede kürt kimliğide tanınmış durumda dedi malesefki bu durum bizim ne kadar aciz olduğumuzu gösteriyor. Türk Irkının bazı özellikleri vardır fakat Türk ırkının bu özellikleri milletleştirilme sırasında yok olmuştur bu nedemek bugün bir kürtün yaptığı mardin katliamı yurt dışında türk dehşeti olarak geçmektedir mademki kürtlerin yaptığı olaylar bizim üstümüze kalıyorsa mademki kürtlerle türkler ortak milletse bu etnik kimlik olayıda ne ola ... Bu oyunları anlamak için bütün kürt kardeşlerimi musul kerkük meselesi konuşulurken türkleri tehdit eden o ingiliz komutanın sözlerini örenmeye davet ediyorum... ve şunuda ekliyorum bir kürt olsam ve bu olayları araştırmış olsam biliyor olsam kürtçe konuşmazdım

Ey Türk, Titre ve Kendine Dön! Üstte mavi gök çökmedikçe, Altta yağız yer delinmedikçe, Kim bozabilir senin ilini ve töreni!.. Bilge Kağan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

ya hacı Türkler rahat millet bi japonlar gibi veya avrupalı gibi çalıştıramıyon bizi enkral işe sok yine yan gelip yatmanın bi yolunu bulur bence bu da bir zeka ancak kurtuluş savaşı gibi bişe aklımızı getiriyor o da bir kaç yıl sonra yine yan gel yat osman ne yapak kanımızda var bu bizim.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

yalnizturk bunu yazdı:
    Bugün başbakan olsam kürtçeyi aşamalı olarak kaldırırdım direk artık trt 6 kapatılamaz ama ufak ufak mesela trt 6 sabah 7-14 e kadar kürtçe 14-24 e kadar farsça felan yavaş yavaş kürtçeyi kaldırırdım birden kaldırırsakherkes roj tvye döner ... Kürtçeyi konuşmayı yasaklardım bunlar tamamen ingilizlerin oyunu evet malesefki git gide değişiyoruz geçende okul hocamla konuşuyorum adam dediki vay anasını satim nerden nereye metin bizim üniversite zamanlarımızda kürt diye bi kimlik kabul edilmiyodu karda kaymışlar kart etmişler kurt etmişler kürt olmuşlar diye bi laf dolanırdı sadece o kadar şimdi kürtçede kürt kimliğide tanınmış durumda dedi malesefki bu durum bizim ne kadar aciz olduğumuzu gösteriyor. Türk Irkının bazı özellikleri vardır fakat Türk ırkının bu özellikleri milletleştirilme sırasında yok olmuştur bu nedemek bugün bir kürtün yaptığı mardin katliamı yurt dışında türk dehşeti olarak geçmektedir mademki kürtlerin yaptığı olaylar bizim üstümüze kalıyorsa mademki kürtlerle türkler ortak milletse bu etnik kimlik olayıda ne ola ... Bu oyunları anlamak için bütün kürt kardeşlerimi musul kerkük meselesi konuşulurken türkleri tehdit eden o ingiliz komutanın sözlerini örenmeye davet ediyorum... ve şunuda ekliyorum bir kürt olsam ve bu olayları araştırmış olsam biliyor olsam kürtçe konuşmazdım

Etnik Kimlik nedirmi demişsin, İzah edeyim ama İşine Gelmeyeceğini bile bile neden izah ettiğimide bilmiyerek yazıyorum, Aslında yazmamak belkide en doğrusu olurdu ama öyle şeyler yazmışsınki İçimde bir Mecburiyet oluştu...

Hoca Bak Dilimde Tüy bitti, Hala bazı şeyleri anlatamıyorum, XZ Benim Çokça Kürt Bilgileri içeren yazılarımdan Baymış durumda, ama Hala Bilgisizlikler Görüyorum, O Kadar Yazmama Aydınlatmak için uğraşmama Rağmen Hala Bilgisizlik ve Bencillikler Görüyorum...

İzahat... : Bu Gün Türkiyede Yaşayan Diğer Tüm Irklara Dokunulmadığı kadar, Kürtler Kabul Görmüş olsa idi, Bu Bir Mesele Olup Siyaset Seviyesinde Dünyaca Meşhur Seviyede Türkiyenin Karşısına Dikilmezdi. 

Deniliyorki Neden Bir Laz Kadar Milliyetçi değiller, Laz bakınız adı üstünde ona Bir laz diyebiliyorlar, Ama Bir Kürde Adını bile Söylemeyi YAsaklanmış Bir Dönemden geçti Türkiye, Bak kendinde Diyorsun, Kısıtlama Uygulayacakmışsın, Dilini Yasaklama eskiye Dönüş Yapma Fikrine Meyilin var. Sen ve Senin Gibi Düşünenler Neye Hizmet ediyor Asıl ben Bunu merak ediyorum. Yok Burada Aynı Muamele Bir Laza Yapılsa yine ben Yazardım, Çünkü Haksızlığa Dayanamıyorum... 

Türkiyedeki İnsanlarımız ile Uğraşmak Ne Kadar Milliyetçiliktir. Kaos Yaratmak, Kaosa Zemin hazırlamak Ne Kadar Milliyetçi bir Tavır yada Uygulamadır, Akli Selim Düşünüldüğü Zaman Etkinin Bir Tepkiye Hamile Kaldığını Bilmeyen Yoktur. Sen Dürtersen Seni Dürterler Kısacası. Ülkemizdeki Karışıklık Hep Birilerinin Birilerini Durdurk Yere Kısıtlamaya Başlamsı ile Başlamıştır. Of Baydım Vallahi.. Söylemlerin Hala 30 Yıl Evvelki Dimaglara Yerleştirilmiş Söylemlerin Yinelemidir.Bu Söylemler Türkiyeyi Bir Arpa Boyu Yol Aldırmayan, 50 Yıl Geriye Götüren Fikirlerin Eski Yankılarıdır...

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Güçlü bir Hükümet olmalıdır, İsyan kabul edilemez, Ama İsyana Sebep Nedenlerde Kabul edilemez. İsyana Zemin hazırlayacak Söz uygulama Ve Teşvik Hareketleri Bastırılması gereken bir İsyanın bastırılması Gerektiği kadar Önemlidir.

Bu Arada XZ Hocam Konu Başlığında Kürt ile İlgili bişey yok ama 4. Madde de Kürtler ile ilgili Kısım geçmiş, Sanırım Konuyu Okumayan ben değilim sensin... Ona istinaden Yazıyorum Bilgin olsun...Ayrıca Konuyu Kürt Meselesine Yonttuğum da Yoktur. Konu Zaten Direk Kürtler Ve Türklerin Durumunu Analiz eder Nitelikte Giriş yazısını Okumanı Öneririm... Verdiğim İlk yanıtı Oku ve Düşün. Ben Her Girdiğim Konuyu Cevap Verdiğim Postu okurum Öyle Cevaplarım...

YalnızTürk Bak Hocam, Kürtçeyi ve Konuşmayı Başbakan Olsaydım Yasaklardım demişsin, Bu Bir Fikirdir Tam olarak Evet bir Fikirdir, Saçmalama değildir, Fikrin ve Zikrin bu olabilir, Ama Bir şey varki Göremediğin yada Her ne kadar Söylemek istemesemde Hizmet ettiğin şeyde olabilir, Asıl Söylemindeki Fikir, İngiliz Oyunudur. Kürtçeyi Yasaklama Fikri İngilizlerin Oyunudur. Çünkü Kürtçe Yasaklanamaz, Değil Kürtçe Lazcayı bile, Farsçayı bile Yasakalayamaz Dünya Üzerindeki En Süper diye bilinen Devletin yada Devletlerin Bile Gücünün yetmeyeceği bir Hayaldir Bu...  Bu Hayal Bu Tek Renkli Dünya Hayali, İnsan Irkının Doyumsuz Gözlerini Toprakla Doyuracak Güzide Hayaldir. Tüm Savaşların Baş nedeni Ve Tüm Tarih Boyunca Olan Tüm Savaşlarda Kesin Sonuç getiremeyen Tek hayaldir.

Sadece Türk Irkının Yokedildi Sanılarak, Ergenekonda Yeniden Doğuşunu Anlatan Ve Dünyaya Yayılışını Anlatan Efsaneyi bile Okursan Senin için Yeterli Kaynaktır. Ama Milletler Birlikte yaşayabilirler, Bu hayal Gerçekleşmiş, Ve Dünyada Pek Çok Birlikte Yaşayan Milletler Olduğu Görülmüştür. Birliktelik Hayali Bozguncular Tarafından Hep Yıkılmaya Uraşılmıştır, Tarih Bunlardan Böyle Bahseder. Bizim Birlikteliğimizi Bozmaya Çalışan Bozguncuların Oyunlarına Gelmemeliyiz....

Son olarak Önemle Belirtiyorum, Senin Fikrinin Nasıl Gerçekleşebileceğini İzah edeyim, Yaşın Henüz Ufak Öğreneceğine ve Aydın Bir Vatandaş olacağına inancımla Söylüyecem sana... Tek Rengi Ve Her kese Kendi Fikriindeyse Yaşatmayı, Değilse Öldürmeyi Sana Sevdirenlerede Söyle Bu hayalin Tek Yolu, Dünyada Bilinen En Büyük Yıkım Gücünü Yapabilmekten Geçer, Öyle bir Güçki Her şeyi Bir Anda Oldu Bittiye getirebilecek bir Güç... Dünyada İnsan Denilen Irkı Komple Yokedebilecek Bir Güç, Sen ve Beraberindeki Bir kaç Bn Kişilik İnsan Hayatta Kalmak İçin Önceden Etkilenmeyecek bir Merkezde Toplanacakki, İşte O Zaman Hem Tüm Dünyaya Hemde Tek Irk Tek Millet Tek Dil Hayaline Kavuşmuş Olasın... 

Yukardaki Son Söylemimdekini Henüz Uygulayabilecek Devlet yok....Ve Evrensel Yasalar Gereği Hiç bir Zamanda Olmayacak. Evrensel Yasa Bir Şeyin O Ne Olursa Olsun Daima Zıttının Varolduğu Kısmı buna Engel Teşkil ediyor... Böyle Bir Gücü Elinde Tutabilen Bir Devlet Olsa bile Kullanmasına Müsade etmeyecek Karşıt bir Güç Mutlaka Olacaktır... O Halde Bu fikir Bir Hayalden Öte değildir...  Keşke Tüm Dünyadaki Çılgın İnsanlara Bu Söylemimi Yapabilse idim..

Toplam Hit: 5701 Toplam Mesaj: 53