folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Millet Olarak Çok Rahat Olmaya Başladık. İyi Mi? Kötü Mü?

Millet Olarak Çok Rahat Olmaya Başladık. İyi Mi? Kötü Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    n2n2
    n2n2's avatar
    Erkek

Hakaret boyutuna ulaşmayan herşey normal ve demokratik bir ülkede olması gereken şeylerdir. Demokratik olduğu iddia edilen bir ülkede Atatürk de tartışılabilir, vatan millet kavramları da tartışılabilir, din de tartışılabilir, ordu da tartışılabilir. Kafayı toprağa gömerek hiçbiryere varılmaz. Bütün dünya alır başını gider de biz hala padişahım çok yaşada kalırız. Özgürlüğün olmadığı yerde ilerleme de olmaz.

Atatürk yada TSK hakkında bilip bilmeden konuşanlar elbette bu topraklarda doğmuş herkesi rahatsız eder, beni de rahatsız ediyor. Ama çözüm onları eleştirmeyi yasaklamak değildir. Eğer bir adam hakaret ediyorsa, cezalandırırsın, çünkü bir milleti, ordusunu ve önderini küçük düşürmeye çalışmak bir suçtur. Eğer hakaret etmiyor ama bol keseden olumsuz yorum sallıyorsa da karşısına çıkılır ağzının payı verilir. Ama her koşulda yasak hiçbirşeyi çözmeyecektir.

Din konusunda da kimse inancımıza saygısızlık var falan demesin. Sen inanmayanı hayvanla bir tutar her fırsatta karalamaya çalışır ya da onları kurtarılmaya muhtaç zavallılar olarak görür allah kitap diye beyinlerini ütülersen, oruç tutmayanı döver ramazanda içeni öldürürsen, bu adamlar senin dinine de söver, kitabına da söver, hepsine de hakkı vardır. Kendisine saygı duyulmasını isteyen önce saygı duymayı öğrenecek.

Ayrılıkçı Kürtlerin Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik hakaretleri, maddelerin içinde katıldığım tek nokta. Haklısın, buna izin verilmemeli. Elbette büyüklük gösterip bazı alttan almalar yapıyoruz, bunca yıl kardeşimiz diye bildiklerimizi "istemeyen gitsin" diye silip atmak yakışmaz, ama seni dostu olarak görmeyene inatla dostluk göstermek de bir yerde büyüklükten çıkar enayliğe girer. Bu konuda milli onurumuza daha çok sahip çıkılmalı.

Ama askerlik yapmanın da şereflik bir yanı pek yok, ben bunca yıl kendimi kalın kafalı üç beş üst rütbeli beni "eşşoğlu eşşek" diye çağırıp amele niyetine kullansın diye yetiştirmedim. Komutanın köpeğinin başında bütün gün beklemek vatani hizmet değildir. Çim yolmak milyon kere boyanmış duvarları hiç gereği yokken yine boyamak vatana hizmet değildir. Ne askerin ne allahın ne peygamberin benim en verimli çağlarımı böyle saçmasapan işler için harcayıp bir de üzerine onurumu küçük düşürmeye hakkı yoktur. Orduya saygı duyarım ama bir şartla, o da onu oluşturan bu insanlara saygı duyacak.

Sonuç olarak, hiçbirşey olduğu gibi kalmaz, değişim en muhafazakar toplumlarda bile kaçınılmazdır. Bu değişimle birlikte bazı şeyler kontrolsüzleşebilir, ama eninde sonunda ayarını bulacaktır. Bu ayar nedir? Milli onuru zedeleyen davranışlara izin verilmez, fakat iyi kötü demeden tüm eleştirilerin önü açılır. Büyük bir devlete yakışan budur.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

n2 bunu yazdı:
    -----------------------------

Hakaret boyutuna ulaşmayan herşey normal ve demokratik bir ülkede olması gereken şeylerdir. Demokratik olduğu iddia edilen bir ülkede Atatürk de tartışılabilir, vatan millet kavramları da tartışılabilir, din de tartışılabilir, ordu da tartışılabilir. Kafayı toprağa gömerek hiçbiryere varılmaz. Bütün dünya alır başını gider de biz hala padişahım çok yaşada kalırız. Özgürlüğün olmadığı yerde ilerleme de olmaz.

Atatürk yada TSK hakkında bilip bilmeden konuşanlar elbette bu topraklarda doğmuş herkesi rahatsız eder, beni de rahatsız ediyor. Ama çözüm onları eleştirmeyi yasaklamak değildir. Eğer bir adam hakaret ediyorsa, cezalandırırsın, çünkü bir milleti, ordusunu ve önderini küçük düşürmeye çalışmak bir suçtur. Eğer hakaret etmiyor ama bol keseden olumsuz yorum sallıyorsa da karşısına çıkılır ağzının payı verilir. Ama her koşulda yasak hiçbirşeyi çözmeyecektir.

Din konusunda da kimse inancımıza saygısızlık var falan demesin. Sen inanmayanı hayvanla bir tutar her fırsatta karalamaya çalışır ya da onları kurtarılmaya muhtaç zavallılar olarak görür allah kitap diye beyinlerini ütülersen, oruç tutmayanı döver ramazanda içeni öldürürsen, bu adamlar senin dinine de söver, kitabına da söver, hepsine de hakkı vardır. Kendisine saygı duyulmasını isteyen önce saygı duymayı öğrenecek.

Ayrılıkçı Kürtlerin Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik hakaretleri, maddelerin içinde katıldığım tek nokta. Haklısın, buna izin verilmemeli. Elbette büyüklük gösterip bazı alttan almalar yapıyoruz, bunca yıl kardeşimiz diye bildiklerimizi "istemeyen gitsin" diye silip atmak yakışmaz, ama seni dostu olarak görmeyene inatla dostluk göstermek de bir yerde büyüklükten çıkar enayliğe girer. Bu konuda milli onurumuza daha çok sahip çıkılmalı.

Ama askerlik yapmanın da şereflik bir yanı pek yok, ben bunca yıl kendimi kalın kafalı üç beş üst rütbeli beni "eşşoğlu eşşek" diye çağırıp amele niyetine kullansın diye yetiştirmedim. Komutanın köpeğinin başında bütün gün beklemek vatani hizmet değildir. Çim yolmak milyon kere boyanmış duvarları hiç gereği yokken yine boyamak vatana hizmet değildir. Ne askerin ne allahın ne peygamberin benim en verimli çağlarımı böyle saçmasapan işler için harcayıp bir de üzerine onurumu küçük düşürmeye hakkı yoktur. Orduya saygı duyarım ama bir şartla, o da onu oluşturan bu insanlara saygı duyacak.

Sonuç olarak, hiçbirşey olduğu gibi kalmaz, değişim en muhafazakar toplumlarda bile kaçınılmazdır. Bu değişimle birlikte bazı şeyler kontrolsüzleşebilir, ama eninde sonunda ayarını bulacaktır. Bu ayar nedir? Milli onuru zedeleyen davranışlara izin verilmez, fakat iyi kötü demeden tüm eleştirilerin önü açılır. Büyük bir devlete yakışan budur.

Ve Büyük Bir Devlet ki Türkiye Cumhuriyeti Dünyanın Gördüğü En büyük Devlet Ve Ulustur.  Kontrol etmekten aciz Olmamalıdır, İnsanlarını Kontrol etmek için Gereken Özveriyi Gösterebilen Esnek Hükümet Yapılanması Farz ve Zaruridir...

Söylemindeki Sana Eşşeoğlu Eşşek diye Hakaret eden Asker Hususu Bu Söylemin Çok dışındadır, Bu Onun terbiyesini ilgilendirir. Ben Askerde Üstüm dahi olsa Bu Türlüsüne Saldırırdım   ki Saldırdım, Ceza Verecekti Götü yemedi, Çünkü İşlediğide Suçtu. Oda Gidecekti Cezaya, İfadem bile alınmadı. Bu Kişisel olaylar Grubuna girer. İnsan Olana Asla Hakaret edilmemelidir, Hakaret eden Karşılığı Layığı Olduğu Cezaya Kavuşur. Bu Bir Devlet Dahi Olsa Sonuç değişmez....

Nice Çok Güçlü devletler, Böbürlenmenin Kurbanı olmuşlardır.... Tek Gerçek vardır, Kontrol ve Çalışmak. Gücün Gerçek Güç Oluşunu Sağlayan yegane İki Temeldir.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yNsr
    yNsr's avatar
    Erkek

değişmeyen tek şey değişimdir, geriye kalan herşey için ; koy götüne rahvan gitsin.

In every job there is a no
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

bizim millet sıkmayı sikme die anlar

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Abartıyorsunuz ve böyle yaparak insaları askerlikten soğutuyorsunuz sizin bu söylemleriniz yüzünden millet böyle askerlikten soğur oldu çim yolmak köpek bakmak duvar boyamak bunları tekrar tekrar yapmakinsana sabırı öğreteceğini düşünüyorum ortadabir yanlışlık varsa bunu tümtsk ya atfedemezsiniz askerdeyken askeri savcılığa neden şikayette bulunmadın o zaman  kimse kimseye hakaret edemez darp edemez vb vb bu konuda haklısınız sadece ama diğer konularda değil işte bu ülkede askerlik zorunludur askerde yaptırılan her eğitiminbiramacı olduğunudüşünmekteyim kaçkere ab insan hakları mahkemelerine gidildiysede Türkiyenin iç meselesidir denilerek bu konu dönüldü

Sadece bu olaylar TSK da yok siz polis okullarının intibak eğitimlerini biliyormusunuz saatlerce sırada bekletilip tepki ölçülür yemekhaneye çıkrılıp saatlerce yemek vermeden oturtulup bekletilir buna benzer bir çok şey bu sabrı test etmektedir silahlı kuvvetlerde olması doğal bunların adamsana silah veriyor vatan emanet ediyor bırakta test etsin

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:
    Abartıyorsunuz ve böyle yaparak insaları askerlikten soğutuyorsunuz sizin bu söylemleriniz yüzünden millet böyle askerlikten soğur oldu çim yolmak köpek bakmak duvar boyamak bunları tekrar tekrar yapmakinsana sabırı öğreteceğini düşünüyorum ortadabir yanlışlık varsa bunu tümtsk ya atfedemezsiniz askerdeyken askeri savcılığa neden şikayette bulunmadın o zaman  kimse kimseye hakaret edemez darp edemez vb vb bu konuda haklısınız sadece ama diğer konularda değil işte bu ülkede askerlik zorunludur askerde yaptırılan her eğitiminbiramacı olduğunudüşünmekteyim kaçkere ab insan hakları mahkemelerine gidildiysede Türkiyenin iç meselesidir denilerek bu konu dönüldü

Sadece bu olaylar TSK da yok siz polis okullarının intibak eğitimlerini biliyormusunuz saatlerce sırada bekletilip tepki ölçülür yemekhaneye çıkrılıp saatlerce yemek vermeden oturtulup bekletilir buna benzer bir çok şey bu sabrı test etmektedir silahlı kuvvetlerde olması doğal bunların adamsana silah veriyor vatan emanet ediyor bırakta test etsin

Söylemlerine Katılıyorum. Sabır Ve Disiplin Aşılamakla alakalı Hususlardır. Ayrıca Komutanların Yada Üstlerin Hepsi Dengesiz Değildir, Pek Çok Komutan Askerlerine Bir Baba Gibidir. Askeri ile Yakından İlgilenir.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Atamız sayesinde öyle rahat uyuyoruz ki hala uyanamadık ! kolaycılık ülkede nam salmış. kolaya alıştırılmışız. Bilimde üretken bir buluş yok. göremiyorum. tembelcilik diz boyu. sana mı kaldı bu dünyanın işleri ağız alışkanlığı yapmış. düşünecek değil ezberlenecek icraatleri sevmişiz. demokrat filan hikaye. hep kendilerine demokratlık var. ülke insanına değil.ülkenin iyiye gittiğini düşünmüyorum. toplumunda.. neden mi ? sabah kalk işe git işten gel dinlen yemek ye tv izle yat. döngü hep aynı. araştırmacı değiliz.. çıldırtılmış Türk milleti yetiştiriliyor.

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M.K.Atatürk.

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

xz bunu yazdı:

öncelikle kendi kendimize yarattığımız "kurtuluş savaşını" kazandık yalanından kurtulmalıyız. kurtuluş savaşı 1923 de bitmedi , halen devam ediyor her Türk genci taş sopa diş tırnak artık ne varsa fiziki ve psikolojik savaşa heran hazır olmalıdır. Ya da olmalıydı , eğitimi bunun üzerine kurmalıydı ...

Yurtta sulh cihanda sulh fikri derhal terk edilmelidir, etrafın kanına susamış düşmanlarla çevrili ve iç düşmanları bu kadar çok olan başka çok az ülke olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. En iyi savunma saldırmaktır ve genelde barışı bozan savaşı kazanır. Şöyle bir örnekle kıbrısı kaybetmemek için savaşı midilli ya da rodosta karşılamalıydık. Yada diyarbakırı vermemek için kerkük ü vurmalıyız , düzen sağlamak barışarak değil zafer kazanarak sağlanır. 

Bu Söylemlerin 1900 lerin başları için Geçerli bir Söylem, Fakat 2000 li yıllarda Enternational Dünya Düzeninde, Çok Zor bence.

Mevcut Düzeni Korumak, Ve Silahlanmak Ve Çok Çalışmak En mantıklı Seçimdir.

Büyük Güç Kullanımına Dayalı, Güç Gövdemizin Olduğunu Bilmeleri Ve Lider dediklerimizin Namusuzluk edemeyecekleri Sert bir Anayasa Biçimi, Halkçı Bir Anayasa Biçimi Çok Daha Kısa ve Kestirme yoldur...

İç Sivil Güvenlik Birimlerimizi Oluşturmak ve Bütünlüğü Tehlikeye atabilecek Fikirlerden arındırmak, Vatana Yada Millete Kasıtı olanları Ayıklamak Gerekirse Yoketmek. Düşmanla İşbirliği Yurda Casus Girişlerini Engellemek ve İç Hattımızı Tamamen Yalıtmak. Ayrıca Ekonomik Olarakda Dış Sermayenin Gücünü Büyük oranda Kesmek ve Halkı Birinci Öncelik olarak Temel Alan Yeni bir Ekonomik Düzende Kestirme Yol için Şart Yollardandır.

Halkı Sefil bir Ulus Asla Müreffeh Medeniyetlerden Söz edemez....

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Diyarbakırı vermemek için kerkükü vurmalıyız fikri geçekten bana çok mantıklı geldi  iyi fikir

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

xz bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

xz bunu yazdı:

Bu Söylemlerin 1900 lerin başları için Geçerli bir Söylem, Fakat 2000 li yıllarda Enternational Dünya Düzeninde, Çok Zor bence.

Mevcut Düzeni Korumak, Ve Silahlanmak Ve Çok Çalışmak En mantıklı Seçimdir.

Büyük Güç Kullanımına Dayalı, Güç Gövdemizin Olduğunu Bilmeleri Ve Lider dediklerimizin Namusuzluk edemeyecekleri Sert bir Anayasa Biçimi, Halkçı Bir Anayasa Biçimi Çok Daha Kısa ve Kestirme yoldur...

İç Sivil Güvenlik Birimlerimizi Oluşturmak ve Bütünlüğü Tehlikeye atabilecek Fikirlerden arındırmak, Vatana Yada Millete Kasıtı olanları Ayıklamak Gerekirse Yoketmek. Düşmanla İşbirliği Yurda Casus Girişlerini Engellemek ve İç Hattımızı Tamamen Yalıtmak. Ayrıca Ekonomik Olarakda Dış Sermayenin Gücünü Büyük oranda Kesmek ve Halkı Birinci Öncelik olarak Temel Alan Yeni bir Ekonomik Düzende Kestirme Yol için Şart Yollardandır.

Halkı Sefil bir Ulus Asla Müreffeh Medeniyetlerden Söz edemez....

savaş asla değişmez mö 1900 - ms 20000 olsada mantık aynıdır sadece silahlar değişir . güncel silahlara sahip olabilmek içinde sefil olmamak  , sefil olmamak içinde silahlara sahip olmak gerekiyor. Bu kısır döngüye girdiğimize göre silahı başka bir şeyle ikame etmekten başka yol yok,  örneğin silah alamıyorsak yerine başka şeyler feda edeceğiz. 

bugün Türkiyenin çözülemez sorunu yoktur - iddia ediyorm - yeterki Türkiye de sorunlarla ilgili çözüm kararını yine Türk milleti versin. karşılaştığımız sorunların %99 u daha önce biryerlerde yaşanmış ve birşekilde çözülmüş. Örneğin din-siyaset gerilimini almanlar nasıl çözdüyse bizde öyle çözeriz, etnik gerilimi rusya nasıl bitirdiyse bizde bitiririz. yeterki karar verip uygulayabilecek bir iradeyi kendi aramızda oluşturabilelim. 

düzen ne olursa olsun , güç sadece işleyen bir düzen ile vardır. o yüzden düzeni korumak gibi bir kaygı olmamalı, düzeni işletmek sistemi kurmak gibi bir kaygı olmalı.  çok çalışmak ise yeterli değil, kendin için değil yahudi sermayesi için çalışıyorsan çalışmamak daha karlı olacaktır. 

Söylediğin şeyi biraz daha açarmısın, Ana Mantık Bahsettiğin Ayrıntılarda Boğulmuş bence... Ana Mantık nedir, Saldırganlıkmı, Zorda olsa bunu anladım.

Varsayıyorumki Saldırgan bir Ulus Olduk... İran yada Yunanistana Kafa tuttuk.... Peki International Dünya Devletlerini Hesaba katıyormusun, Ve O Devletlerin Birbirileri ile Olan Çıkar ilişkileri ve Hepsinin Ortak Paydasının Türkiye Düşmanlığı olduğunu Hesaba Katıyormusun....

Senin Dediğin Politika ile Kısa Sürede Parçalarlar bizi, Hatta Un Ufak ederler.... Saldırgan olmak demek Nato benzeri oluşumlara Gebe olmak Kalmak demek, Dünyada Bize Olası bir Savaşta Destek vermeyi Düşünecek Tek bir Devlet Olduğunu sanmıyorum, Olan Devletlerde Uslu Olduğumuz Sürece Göz Boyaması Kağt üzerinde Kurulu bir sadece Savunma Fikirlerimize Oda Yarım Yamalak Onay ve Destek verecek Nato Ülkeleridir...

30 Yıldır Terörizm ile Hemde Gerilla Stratejisi gibi Süper Güç ülkeleri bile Zayıf düşürebilecek Bir Savaşın içinde ikenmi Saldırgan olacağız, Bu Durumda en Fazla Çok Güçlü 15 Saldırı Düzenleyebiliriz, Bir çok Kayıp ile Sonrasında Geri Beslemedeki Ekonomimiz Yükü kaldıramayacak Çökecek.....

Bilemeyecem Belkide Sen Haklısın, En İyi Savunma Saldırmaktır. Ancak Türkiyenin Buna Şu an Hazır olduğunu Hiç Sanmıyorum. Nihayetinde Tüm Dünyayı 2000 Li Yıllar Teknolojisi ile Karşımıza Alacağız. Üstelik tüm Silahlarımızda Dünya Ülkeleri Markalarını Taşıyorken... Yatmadı kafama.

Toplam Hit: 5680 Toplam Mesaj: 53