folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Millet Olarak Çok Rahat Olmaya Başladık. İyi Mi? Kötü Mü?

Millet Olarak Çok Rahat Olmaya Başladık. İyi Mi? Kötü Mü?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Demokratikleşeceğiz diye kendimizi kaybettik

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

yalnizturk bunu yazdı:
    -----------------------------

efrasyap bunu yazdı:

@ @ShockMan Esasen Bu yazıları sana Yazmak pek istemedim, Fikrinin Değişeceğinide sanmıyorum, Ama Yinede Son Olarak Bişeyi Belirtiyorum. Bu Saatten Sonra Kim Suçlu Kim Haklı Peşinden Gitmek Dahada Büyük Kaybedişler Yaratacak, Çünkü Kürt Tarafıda Çok kayıp verdi.. Barışlar ve Barış İçin Masaya Oturulduğunda Kayıplar Hiç Konuşulmaz

bu cümleleri bi daha oku aga

biraz hoş değil 

sen beni kürt düşmanı görebilirsin senle çok diyologa girdim ama kreyziylede konuşurken seni örnek gösteriyodum bu konularda ama cümlenle bazı şeylerin farkına vardım bi kere kürt tarafının kaybı olmamıştır leşleri olmuştur bizimde kaybımız olmamıştır şehitlerimiz olmuştur biz şehite kayıp demeyiz çünkü bize yapılan iyilikte iyiliği yapanda ebedi kalır 

Bak Hoca, Sen Şu anda Egemen Güce Mensup birisin bende öyleyim, Bu Tarz Söylemler Sonu gelmeyen Kısır Döngüler yaratmaktan Öteye gitmiyor, Ve Görülüyorki Vatanada Bir Kazanım sağlamıyor, Sen yada Ben yada Biz Leş yada ne dersek diyelim, Dış Mihrakların Bize Karşı oynadıkları Bu Oyunda İster Terör adı altında, İster Başka İsim ve Operasyonlar Adı altında Bir Çok Halkımız Öldü... 

Kastettiğimi sandığın Kayıpların Pkk lı olduğunu Tahmin ettiğin tüm yazılarından belirgin olarak anlaşılıyor.. Bende O Söylemi Pkk lılar için Ettiğini Düşünerek Seni anlıyorum. Ancak Seninde Söylemin Gayet Hoş değil. Zira Tüm Halkımızdan Ölenler Oldu, Öyle yada Böyle, Kayıplar Çok Büyük, Ayrıca Pkk Kadrolarında Hıyanete Doğrudan değilde Kandırılarak gidenlerde vardır, Ben onlarıda Hoşlansanda Hoşlanmasanda Hesaba Katıyorum... 

Asıl Büyük Buzağılar Benim Gözümde Lanetlilerdir. Onlar Çeviriyor Çarkı... Bu Siyaset Söylemleri Yoruyor beni.

Bu Oyuna hepimiz geldik. Kabullenmemiz Vatan Ve Tüm Milletin Öz İyiliğinedir. Bunu Durdurabileceğimiz Gerçeğinide Aklı selim her kes biliyor. Taviz de vermeden üstelik, Tüm mesele Kürdün Öz Haklarına Halel getirecek Bir Başka eylemlerin olmayacağına dair Gereken Güvencelerin verilmesidir. ki Bu Anayasının Birinci Maddesinde Atatürk tarafından Sağlanmıştı. Şimdiki Varlığının adına Her ne deniyorsa Demogojist Yönetimmi deniyor her ne deniyorsa Onlar Bunuda Taviz sayıyorlarsa, Bu İhanet Bizim yüreğimizi Yemiş bitirmiştir derim... Bu Karşılıklı İhanet Yurdum İnsanını Bölmeye Eskisinden de Güçlü devam edecektir.

Çünkü Kürt Yoktur deniliyor idi, Şu an Verilen haklarda Adeta Kürdün Gözüne Sokula Sokula Verilmiş haklardır. Hor Görenler Rahatsızlık Vesilesi olarak, Hala Ateşe Körükle gitmektedirler.... Pkk yı Kürtler Oluşturmuş gibi Bakıyorlar, Oysa Pkk Mecbur Bırakılmışların Kaçtıkları Bir yol idi, Ve Son 13 yıl gibi zamandır, Giden Kadrolarda Gözle Görülür düzeyde Gönüllü gidişlerde Göze çarpmıştır. Bu Bizim aybımızdır. Her Bakımdan Bize ait bir hatadır....

Mecbur Bırakılmışların Kaçtıkları Bir yol deyişimide çarpıtmazsan iyi olacak, Sağ ve Sol kavgaları Dönemini bilenler bilir. O dönemde İşkence Görenlerin Çocukları yada yakınlarının Çokca katılım yaptıkları Apocu akımını bilmeden umarım bana Yorum yapmazsın...

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Öz Haklarına Halel getirecek Bir Başka eylemlerin olmayacağına dair Gereken Güvencelerin verilmesidir

bunlar nelerdir biraz daha açar mısın?

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

SeRDaR bunu yazdı:
    Öz Haklarına Halel getirecek Bir Başka eylemlerin olmayacağına dair Gereken Güvencelerin verilmesidir

bunlar nelerdir biraz daha açar mısın?

Anayasanın Birinci Maddesini Oku hoca... Bizzat Atatürk tarafından Belirlenmiş Olan Birinci Madde..... 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PriesTBT
    PriesTBT's avatar
    Erkek
    Bazı yorumlara katılmıyorum. Halkımız siyasette söz sahibi. Son yıllardaki seçmen sayılarına bakarsanız bunu görebilirsiniz. Gelelim demokrasimize, Türkiye zaten ne zaman tam anlamıyla demokratik olur sorunlarınıda o zaman tam olarak çözer. Demokrasimizde büyük hatalar ve eksiklikler var zateb bu durmun acı meyvelerini yiyoruz. Bunlarda düzeltildiği tadirde ülkenin önü (daha da) açılır.

selam gençlik!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

PriesTBT bunu yazdı:
    Bazı yorumlara katılmıyorum. Halkımız siyasette söz sahibi. Son yıllardaki seçmen sayılarına bakarsanız bunu görebilirsiniz. Gelelim demokrasimize, Türkiye zaten ne zaman tam anlamıyla demokratik olur sorunlarınıda o zaman tam olarak çözer. Demokrasimizde büyük hatalar ve eksiklikler var zateb bu durmun acı meyvelerini yiyoruz. Bunlarda düzeltildiği tadirde ülkenin önü (daha da) açılır.

Evet ama bunu yaparkende, Dtp Yada Farklı oluşumların etkisinde olmadan yapılmasını isterim, Çünkü Dtp yada Mhp, Her ikiside Bir Gruplaşmayı temsil eden İki partidir. İkisininde Şu an Böyle bir Oluşumda Bulunmamasını diliyorum. Çünkü Ateşle barut yan yana Durmaz.... Eski Sağ Ve Sol Dirilebilir Korkusundayım.

Ayrıca Anayasadaki Atatürk Tarafından Belirlenmiş Tüm Maddelerin İşletilmesinde yatıyor Sır....

Tüm mesele Onu bu kadar Kaos ve Kargaşa içerisinde işletebilecek Bir Cesur Paşada bitiyor... Cesur dedim, Çünkü Ülkede Her Şeye ama Her şeye Her kes Muhalefet oluyor, Allaha da Dua etmek gerekiyor, Vereceği Mutlak Huzura Layıkda olmamız gerekiyor. Layık isek Allahında yardımıyla Bu Zor Günleri Atlatacağız. 

@EfrasYap  Hocam Söylem Hoş gelmiyor kulağa ama, Örneklemem gerekirse Sanırım sende YalnızTürk ün yanılgısına düştün, Koruculuk sisteminde yaşananlar, Düşününki adamın Kan Davası var, Kanlısını Öldürüyor ve Ben Pkk lı Vurdum diyordu, Nice Çobanlar Hiç bir alakaları olmadığı halde, Pkk lı diye Öldürüldüler, Yada Hapislere Atıldılar, Ayrıca Askerde Şehit Düşen Güneydoğu Asıllı Vatan Evlatlarıda var, Ülkemizde Yarattıkları Kaos Boyut olarak, Bilinenin çok üzerindedir... Ayrıca Yarattığı Maddi ve Manevi Tahribat' da.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

artık savaş ve istila topla tüfekle olmuyor. amerikalı diyorki benim memleketim malımı satabildiğim heryerdir. o malı bizim gibi 3.dünya ülkelerinin insanlarını köle gibi çalıştırarak bedavaya yakın ürettirip başka bir 3.dünya ülkesine satınca heryer onun oluyor.

sanmayınki sadece bu durumda olan ülke Türkiye , litvanyadan tayvana arjantinden slovakyaya heryer istila edilmiş durumda, yerlilere de zamanında kızılderililere yaptıklarını yapıyorlar. Ya amerikanlaştıracaklar ya da birbirlerini yok etmelerini sağlayacaklar , gerekirse hastalık yayarak kargaşa çıkararak artık akıllarına ne şeytanlık gelirse o şekilde. 

Türkiye tabiki estonya değil , Türkiye nin bağımsızlık ülküsü, milli onuru gibi değerleri var. Bu değerlerin ikonlaşmış hali Atatürk ve silahlanmış hali TSK olarak beden bulmuş. Bunlara saldıracaklar , Atatürk e mustafa mıstık diye isim takarken, genelkurmay masondur , kürtlere bok yedirir derken kastettikleri, saldırdıkları şey aslında bu milletin bağımsızlığa olan inancı, millet olarak yaşama ülküsüdür. Bazılarının iddia ettiği gibi değişim değil, bir ülkenin yıkılışı sömürgeleştirilişidir.

İnsan akıllı ve kendinin farkında olan bir yaratk olrak geçireceği değişimi elinde tutmak , değişimle kendini yaratmak gibi bir güce sahiptir ancak ne yazıkki buna başka insanlar sahip ve bizim değişimimizide kendi çıkarları için kontrol ediyorlar. Diyorlar ki Türk milleti cemaate doğru değişsinki isyan edemez örgütlenemez hale gelsinler, bizde memleketlerine el koyalım. 

shockman gibi akıllıları(!) kışkırtarak , geçmiş hesapları, olanları abartarak unutturmayarak bölünmüşlüğüde tescilliyorlar. shockman in dediği her iki laftan biri "kürtlere eziyet ediliyor"  sanki Türklere edilmiyor da , sen bunu dedikçe biz asla ve asla  tek millet olarak düşmanın karşısında dikilemeyeceğiz. jony de bunu çok iyi biliyor , sen devam et "kürtlere yapılan zulmün intikamını aramaya"  belki vaşington da bulursun birgün ... 

herşeyin bir şeyi vardır
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

@shockman : hayır diyorum bir konuyuda kürtlere yontmasan, konu başlığına bak en azndan adam neden bahsediyor. ayrıca yeni yetme kim ve kimin öyle olduğuna bizmi karar verecez ? kim nasıl anlıyacaksa anlar bu bişey dememize engel olmamalı.

bazı şeylerinde kürtlerle yada çıkardıkları sorunla ilgili olmadığını kabul etsen. Çünkü Türkiye ve sorunları kürtler olmadan da var, Türklerin de kürtlerden bağımsız olarak var oldukları gibi.Ancak ortak düşman herkesi tehtid ediyor, bu durumda belki önce bundan kurtulmanın yollarını aramak gerekirdi , tabi eğer senin kürtlerin , istilacı işgalci düşmanların tarafını seçmemiş olsaydı. Artık ne umuyorlarsa yahudiden amerikalıdan ? Kürt nefreti fln yok ortadabunu da nereden çıkarıp sürekli söylüyorsun ,bişeyi 40 kere söylersen olurmuş derler , bunu mu deniyorsun.  Savaşma enejimizi ülkedeki etnik döküntülerle harcamayacak kadar akıllı olmalıyız bencede,  orada ciddi ve çok tehlikeli bir düşman var , ipimizi çekip geleceğmizi karartmak istiyor. İster inan ister inanma tabi ama Türk milleti biterse senin kürtlerin yada başka etnikçiklerde kalmaz  , geçmişteki acılarıyla beraber onlarıda gömerler bir toplu mezara 

herşeyin bir şeyi vardır
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:

AbdullahAzad bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

Hoca O Zaman Adam Gibi Kontrol et Halkını desem Ne dersin o zaman, Bak Elin Gavuru Koyun gibi Güdüyo onlarıda bizide.... Xz Düşüncelerine Katılmakla Benim Kışkırtıcı olduğuma katılıyorsun öylemi....

Yok dahada Büyütelim istersen ShockMan Bir Terörist Oldumu Rahatladınmı, İçindeki Kürt Nefretin Zirveye ulaştımı...? 

küfür nasıl yasaksa demogoji de yasaklansın , tartışmada yarattığı "tahribat"  en azküfretmek kadar . bak işte konu kilitlendi saptı bitti ...

@kaligula diyorki yasaklayalım.yasaklamak kısıtlamak zayıflığın itirafıdır,  gerçeği temel almayan dayatmaları korumak içindir. Atatürkçülük ve Türk milliyetçiliği fikri gerçektir, tarihe ve somut dünyanın gereklerine dayanır kurgu ya da varsayım değildir. Bunu korumak için yasaklar getirmeye gerek yok, ağzı olan konuşsun, Atatürk ü sevmiyom humeyniyi seviyorum desin, islamcılar dahil herkes ahmaklığına kıçıyla gülüyor ztn , salak gazteci çıksın mustafa mıstık desin Atatürk için , sadece kendini küçültüyor. Savunulması gereken şey ideoloji değil ülkenin kendisidir , ülkenin altındaki ekonominin toprağın düşmanın yabancının eline geçiyor olması üst yapıdaki idolojiyi ve Atatürk gibi ikonları da sarsıyor . Atatürk ü korumak için Atatürk hakkında konuşamazsınız eleştiremezsiniz değil , Atatürk ün simgesi olduğu bağımsız Türk devletini ve ülkedeki Türk milleti varlığını , toplumun millet "TEK MİLLET"  vasfını korumak yeterlidir. 

herşeyin bir şeyi vardır
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:

xz bunu yazdı:

küfür nasıl yasaksa demogoji de yasaklansın , tartışmada yarattığı "tahribat"  en azküfretmek kadar . bak işte konu kilitlendi saptı bitti ...

Xz Men ederim yeter, Beni Kışkırtma Kızdırıyorsun ama, Demogojiye yanıt verdimde Demogoji oldu. Neyse Arkadaşda iyi biri Boşuna Polemik yapmayalım. Uykumda var, yanlış kayıp Kalbinizi kırmak istemiyorum, Üstüme gelmezsen çok iyi olacak... Yine Saçmalamaya başladın vesselam.

Abdullah Kardeş Şu Söylemindekini dile getiriyorum bende...

yarımızın aklı beş karış havada yarımızda yenı bı ulke peşınde koşarsa güderler tabi hacı.  Ne Türkçülük ederim Ne Kürtçülük. Artık bizi Gütmesinlerdir dileğim. Neyse Bu gün Tekrar diyorum kafa yerinde değil, Güzel Söylemler Türetemiyorum... Kusura bakmayın ben ayrıldım Uyuyacam. Akşam buralarda olurum...

neyse akşama kadar dinlen sen biraz , konu kürt vs Türk değil zaten 

herşeyin bir şeyi vardır
Toplam Hit: 5719 Toplam Mesaj: 53