folder Tahribat.com Forumları
linefolder TahriDepo
linefolder Minecraft Server Loading (Konu 2) Kurallar Falan

Minecraft Server Loading (Konu 2) Kurallar Falan

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

her şey 2. mesajda

I am Jack's inflamed sense of rejection
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

Serverin belli başlı kuralları 

1- Serverda kesinlikle başkasının binasına evine koyununa kızına saldırılamaz.

2- kişiye göre muamele ediniz yani arkasına küfredersen bişey deyemiz ama biri kendisine söylenen söze rahatsız olursada gerekli işlem yapılır.

Serverin İşleyişi

2 adet köyümüz var serverda ANdroid ve iOS bu köyler karşılıklı 2 adet tamamiyle ayni köyden olusmaktadir köylerde su an bol miktarda agac kişiler için 10 adet 16x16 lık yerleşim alanı 1 adet muhtarlık alanı (yapımı köye halkına kalmış) 1 adet köy mimari alanı (valla isim bulamadim yer iste) ve 2 adet boşluk istediginizi yapın diye 

köylerde alan dar olduğu ve yetmeyeceği için köy dısına büyük tarım arazileri kurmaniz ve tarla yapmanız mantıklı olabilir (dagları düzeltmek falan size  kalmış) alanlar korumalı olacağıiçin max 20x20 lik alanı dikim için düzenleyebilirsiniz geri kalan düzeltseniz bile ücretli olacaktir

ücret demişken;

Para

Para oyunda sadece tek bir yöntemle kazanabileceksiniz oda takas yöntemi belli zamanlarda belli eşyaları para ile takas edilebilecek peki paramızı ve yapacağız derseniz para ile yer alabilirsiniz yada kalenizi savunmak için bazı esyalar satın alabilirsiniz(zombie,crepeer gibi)

Kale ve Savaş

bu oyunun bel kemiği kısmı tabiki savaş olduğu için bizde bunu servera bu şekilde koymaya karar verdik bi kaleniz olacak köyden baya uzakta karşılıklı iki kalede savaşılacak savaş alanındaayarlayabilirsek tnt patlayabilecek falan kalenizi tamamen siz inşaa edeceksiniz ama isterseniz başta bi 6-7 sandik tas verebiliriz peki kazanma neye göre belli olacak diye bakarsak ölenler sürekli oyuna dönecekler 6-7 katlı kalenizin en üstündeki bayrağı tamamiyle yakan (yıkan değil yakan) takım kazanır ve savaşın ödülünü alır 

Görev sistemi

görevler olacak oyunda isteyen kişi küçük bir katılım ücretiyle katılabilir ve göreviyle uğraşabilir görevler genelde toplama usulu olacak en basitinden 100 tane nilüfer toplama görevi bu görev tabiki basit ama oyuna ilk başayan birinede zor bi görev hoş olmazdı :D ama ilerden gerçekten zorlayıcı görevler olacaktır bazı görevler kişisel olacak bazıları ise köyün ortak görevi olacak ödüllerini ve görev esyalarını toplama görev hakkında bilgilendirme görev binasında olacak 

son olarak ;

iyi bir oyun için çok şeyler düşündük ama beğenilmeyen şeyler illaki değiştirilebilir 

neyse grupları belirleyelim olabildiğince eşit olması için son dağıtımı ben yapıp açıklayacağım 

server durumu ile bilgilendirme 

-köyler tamamlandı

-pluginler tamamlandı(test aşamasında )

-mimari eserlerin yerleştirilmesi henüz bitmedi

Kim hangi grupta olmak istiyorsa yazsın ayarlamay çalışırım

ANDROİD HALKI İOS HALKI                                                             
    ZenithRising (mrberkay) pSkpt

oksijen

SiyahBeyaz
    Holyzone blackace
    solutionman  hypnot1c
    yekko Nomm
    mck  j4x 
    SinusX NigraSilva
    wert kovboy287
    Kreyzi c0nverse
    anarsistherif(belli değil adamı ben admin yapacam o adnroid diyor) remixir
    Iruretta torpedo_XL
    risperdal  
    rendan  

DİPNOT: köyleri 10 a 10 ayarlamıştım onun için bhrouspasha alamadım seni ama 1 kişilik yer artırımı yapılabilir sanırım amas köy belirtmen lazım ayrıca server için 1-2 plugin hatası olmuştu mesela ben bile kullanamıyordum onu falan düzelttik işte öyle bir şeyler yaptık gece gündüz çalışıyoz server için :D bakınız düzenleme zamanı :D 

DİPNOT2: free os isteyen ve yer belirtmeyen arkadaşlar sistemi öyle kurmadım kendi çapında takılak yerine yaz bi tarafı gir işte köyelr zaten karşılıklı ve sürekli savaş halinde değiller ki sadece kalede savaşacakar onalrda eglence olsun  iye var zaten yani köysüz olmaz toprağınız belli olsun 

SON Durum: yazan herkesin almaya çalştım am su an gördüğünüz gibi 13 e 11 oldu bu adaletsizlik için 1 kişiyi taşımasını rica etmek durumundayım ayrıca serverin kapasitesi dolmuştur android 2 veya ios 2 açılması için en az bi 5-6 kişi gelmek istemeliki anlamı olsun haydi saglıcakla kalın 

__hsyn__ güncellemesi ;

HERKES TEAMVIEWER KURSUN, ŞÜPHELENİLDİĞİ TAKDİRDE BİRBİRİNİZDEN TW İSTEYİN. KURMAMIŞSA BİLE PORTABLE KURSUN 1-2 DAKİKA İÇİNDE VERSİN TW. VERMEYEN İÇİN, OYUNDAN KAÇAN İÇİN, OYALAYAN İÇİN SS ALIN, BANLATIN. KONTROL ETTİĞİNİZ BİLGİSAYARDA BİR ŞEYLER BULURSANIZ SS ALIN BANLATIN.

http://www.teamviewer.com/tr/index.aspx?pid=google.tv.s.int&gclid=CMrV2oK-kbgCFYSV3godfCQAwQ

asiminnesli tarafından 03/Tem/13 12:00 tarihinde düzenlenmiştir

I am Jack's inflamed sense of rejection
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LethaLImpacT
    LethaLImpacT's avatar
    Erkek

burda olsa daha iyi olurda ama.neyse  @2 ile yetincez.

Metalurjist.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

herşey bu mesajda olmayacak ama olsun

Android köyünde olmak istiyorum. Nick: ZenithRising Oynadığı sürüm:1.5.2

BerkayCit tarafından 02/Tem/13 01:36 tarihinde düzenlenmiştir

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

Ezelden androidciyiz biz ios bize yakismaz yaz beni androide

oksijen tarafından 02/Tem/13 03:09 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

iOS.

pSkpt tarafından 02/Tem/13 13:01 tarihinde düzenlenmiştir

İmza...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SiyahBeyaz
    SiyahBeyaz's avatar
    Erkek

ios yazarsan sevinirim

edit : bu arada server ne zaman acılacak?

SiyahBeyaz tarafından 02/Tem/13 13:54 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

android köyü plz

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackace
    blackace's avatar
    Erkek

Tabiki ios :) yaz..