folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Mng Kargo Rezilliği, Lütfen Mağdur Olmamak Adına Tercih Etmeyin...

Mng Kargo Rezilliği, Lütfen Mağdur Olmamak Adına Tercih Etmeyin...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek

kırmızı koyun gördüm, bütün koyunlar kırmızıdır.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı

kırmızı koyun gördüm, bütün koyunlar kırmızıdır.

Biraz sinirlendiğim için sağlıklı düşünemediğim doğru. Sizin şehrinizdeki şubeler daha iyi hizmet veriyor demek ki anlamış olduk. Burada da tam tersi.  Ama iş sadece şube meselesi değil. Bir kargonun genel müdürlüğü sizi arayıp şubeyle görüştüm  salı günü yani 29 u kesinlikle  ilk iş  olarak teslim edilecek deyip , dağıtım yetişmedi bahanesiyle kargom teslim edilmiyorsa o firma benim gözümde bitmiştir. 

Come On Cj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Şubeye göre değişiyor. Hepsini dene tarafını seç.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

Aydın naziillide mng leş iken ptt gayet güzel hizmet veriyor. Adamlar kapına gelmeden geldik yoktunuz diyor. Sitede oturuyorum kapıda güvenlik kargoları topluyor. Gidip şikayetvar'a yazıyorum zahmet buyurup dönmüyorlar. Nazillideki mng'nin leş oluşu şube bazlı sorundur. Doğrudur. Ama şikayete dönmeyen bir yönetim genel anlamda özürlü bir çalışma sistemi olduğu sonucunu verir bizlere. A ya da B şehrinde iyi olması önemli değil. Bir kargo şirketinin önemli olması için tüm şehirlerde memnun kullanıcı olması şarttır bence. Hoş türkiyede öyle bir firmayı ara ki bulasın. Bir arkadaşım UPS'u önerdi. Onu deneyeceğim bir ara muhakkak. Mng pişmanlıktır varsayımını ben de destekliyorum. Ptt yolladığım ürünleri (öğrenci olduğumdan olsa gerek) hem uyguna götürüp getiriyor. Hem evime gelme zahmetini gösteriyor.

Ödediğiniz kargo bedelinin %28'i taşıma bedeli (benzin şoför ücretleri vs) %41'i vergi geriye kalanı şehir içi adres teslimi yazıyor. Ben 50 lira verdiğim kargonun 15,5 lirasını benim evime getirsinler diye adamlara veriyorum. Sonrasında 3 lira daha yola verip kargoyu şubeden alıp hamallığını da ben yapıyorum. 

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Çok uzun yıllardır mng kargo kurumsal müşterisiyim hem ucuza kargomu götürüyorlar hemde hizmetleri iyi bugüne kadar da bir sorun yaşamadım,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

şuan 4.20 TL ye 1 kg/ds a kadar kargo gönderiyorum en iyisi ptt bence :))

onun öncesinde 5.80 aras la gönderiyordum en iyisi oydu

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gortaburun
    gortaburun's avatar
    Erkek

En iyisi yurtiçi, plase sürat kargo.

Bazen şubeler franchise olabiliyor, bizim eski Sürat kargo da (Çankaya-Türkocağı Şubesi) çok berbattı mesela kargoyu dağıtıma çıkarmıyorlar sonrada yerine bulamadık ayağına yatıyorlardı ne bi cevapsız çağrı var ne birşey vb. Genel müdürlük bunları şutladı kendi şubesi yaptı. Şuan çok iyiler ve arastan bile değerliler gözümde. Sürat alıyo 7lira aras alıyor 20 lira. 

Yer-Şubeye göre değişiyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasyn
    yasyn's avatar
    Erkek

Bence arkadaş gayet haklı. Şubeden şubeye değişiklik göstermesi müşterinin değil firmanın sorumluluğundadır, gerekirse tek tek kontrol edecek tüm şubelerini, sorun varsa önlemini alacak.

Sonuç olarak MNG ile gelen kargoyu başka firma ile alma şansın yok!

MNG'nin herhangi bir şubesindeki sıkıntı MNG'nin kötü bir firma olduğunu gösterir.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    brK
    brK's avatar
    Erkek

Yaşadığım yerde de aynı problem 

MNG     : çoğu zaman gidip kargomu kendim teslim alıyorum yoksa 2-3 gün bekletiyorlar.
    ARAS     : 10 kargonun 8in de mutlaka kavga etmişizdir.
    SURAT   : Nadir de olsa bir sonraki güne kalıyor teslimat.
    YURTİÇİ : Belki tüm şube çalışanlarını tanıdığım için olabilir hiç bir sıkıntı yaşamıyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazici Uzmani
    stockholm8
    stockholm8's avatar
    Erkek

Güncelleme: 29 unda genel müdürlüğün söz verip kesin elinize geçecek dediği kargo bu gün yani 30 u oldu dağıtım a çıkarmadılar yine!!. Birazdan şubeye gidiyorum kavga etmeye. Tekrar hatırlatalım 24 ünde öğlen şubeye ulaşmıştı bu ürün. 

Come On Cj
Toplam Hit: 4565 Toplam Mesaj: 43
berbat mngkargo teslimetmiyor