folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Müridler Hangi İçeceği İçiyor? İçeçek Tavsiyesi İstiyorum

Müridler Hangi İçeceği İçiyor? İçeçek Tavsiyesi İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

günlük olarak 10 kupa üzerinde sade kahve (azaltmış halim), 2 litre civarı su, 1 bardak uyumadan önce papatya çayı, en büyüğünden redbull, ara sıra afyonkarahisar kızılay maden suyu. Kahve dışında hepsi için olmasa da olur diyebilirim ama hem filtre hem de çözünebilir hazır kahve olmadan olmaz. Tavsiye eder miyim? Kesinlikle evet cafeninin odaklanma ve çalışma performansı üzerinde direkt olarak olumlu etkilerinin olduğu bilimsel çalışmalar var.

10 kupa kahveyi nasıl içiyorsun. Ben 2 kupa kahve içiyorum ama hem üşenmekten hem de fazlası zararlıdır diye üstüne pek çıkmıyorum. Bazen 3 oluyor. Yapmaya üşenmesem 5-6 kupa içerim. Moka pot aldım çekirdek kahve kullanıyorum. Kahveyi yaparken 1 kupalık öğütüp yapıyorum. Sütü ısıtması kahveyi yapması 10-12 dakikamı alıyor. Sütü de 10 tane birden alıyorum 15-20 gün gidiyor. Kahve bile lüks oldu sayılır artık. Yazın 100 TL civarına aldığım kahvenin kilosu 184 TL olmuş. Hem kurlar hem de küresel kahve sıkıntısı yüzünden seneye 300'e kadar çıkar herhalde. 1 kg 1 ay gidiyor bana.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sammy
    Sammy's avatar
    Erkek

Genelde Şekersiz Red Bull, Filtre Kahve ve Portakal Suyu ekseninde yaşıyorum. Günde en az 2.5 litre su da içerim.

ben sadece ben
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Çayı dişini sık 2,3 hafta şekersiz iç. 
    Sonra çayı şekerli içemez hale geliyorsun ulan ben bunu nasıl içmişim diyorsun. 
    Ama 2,3 hafta dişini sıkman lazım bu seviyeye ulaşmak için

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

günde 3-4 adet türk kahvesi 2 kerede filitre

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek

viski...

çalışıyorsan saatte bi tek viski.. performansı sonra gör sen.. sınırı aşarsan performans 0 lanır, tamamiyle optimasyon işi :D 

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

fiks olanlar 3-4 çay, 1 türk kahvesi, 2 kupa filtre kahve 

fiks olmayanlar bitki çayları çoğu sevmiyor bitki çaylarını ama bana tadı en leş bitki çayını getirin içerim, 2006 dan bu yana şeker kullanmıyorum çayda kahvede 2011 gibi de yeşil çaya alıştım sonra işler çok başka yerlere gitti kendi karışım vs

@ edit 
    maden suyu unutulur mu ya gerçi onu da yazınca başka içecek kalmıyor bende çünkü totalde zaten ayran, şalgam, maden suyu, kahveler içiyorum asitli masitli şeyler yok hiç yıllardır 

TxT tarafından 06/Ara/21 17:36 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ProTogi
    ProTogi's avatar
    Erkek
    kafkavari bunu yazdı

dostum şekerli olan içeçeklerden uzak dur. 
    4 5 yıl öncesine kadar senin gibiydim. 
    filtre kahve içenlere aşırı imreniyordum nasıl içiyorlar bu acı tatsız şeyi diye.

5 şekerden 3 e sonra 1 şekere sonrasında çok uzun süre yarım şeker kullandım oda hani hafiften şeker tadı gelsin diye. Farkında değiliz ama şeker bağımlılığımız var. 

yapacağın en iyi şey çayı ve kahveyi şekersiz içmek lütfen kendini zorla. İstemedende iç çok değil 1 2 haftaya alışacaksın. 

sonrasında şeker at içmeye çalış miğden bulanacak içemeyeceksin. Bir içerecekte şeker varsa mümkün değil onun aromasını hissedemezdin içtiğin tek şey şekerli su olur. 

tavsiye arama kendini zorla başaracaksın

Yazdıklarına kesinlikle katılıyorum. Benimde şekeri bırakalı 10 seneden fazla olmuştur ve şekerli olan içecekler kesinlikle midemi kaldırıyor.

ProTogi tarafından 07/Ara/21 04:49 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

HİÇ BİR ŞEYİN TRİYAKİSİ DEĞİLİM SU İÇSEN OLMAZMI

Yav he he
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shuqufe
    Shuqufe's avatar
    Erkek

Pepsi Twist :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

yüksek oranda kortizon tedavisi gördüğüm için epeydir su dışında bir şey içmiyorum ancak eskiden içtiklerim şöyle:

spor esnasında sodalı ayran  veya meyve suyuyla karışık sade soda

tüm gün hamakta uyuyacaksam ve içki içmeyeceksem kaya tuzuyla çalkalanmış gerçek ayran

hafif spor yapıyorsam limonlu tuzlu şekerli su

tüm gün sevişeceksem 48 saat öncesinden iki gün boyunca her gün en az 3 bardak ananas suyu

uzun yola gideceksem (12 saat ve üstü uyumayacaksam) express cafe yüksek nikotin ve kafeinli veya redbull

full pentatlon günüyse bir gece önceden sıvı l carnitin + 1 bardak su, gece sıvı creatine mono hydrat + 1 bardak su, sabahında 7 yumurta beyazı + 1 muz yüzde yüz vişne suyu 1litre. tabi normal kahvaltı da yeniyor onu içecek saymıyoruz.

25 30 saat pc başında kalacaksam bergamotlu çay, nescafe, at kanlı çay (seylan original), türk kahvesi, alkol oranı düşük bira (carlsberg olabilir)

illaki parayla almana gerek yok, sıvı supplementlerden ve minerallarden de içecek yapabilirsin.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 4055 Toplam Mesaj: 54
sıcak içecek fantastik içecek içecek