Müridler Ne Yapıyoruz??

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mucahits
    mucahits's avatar
    Erkek
    yorumsuz..saygılarımla.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeelzeBuB
    BeelzeBuB's avatar
    Erkek
    bu tür üstünde insanların farklı fikirleri olabilceği ve (özgür sistemin zorunluluğu olduğu gibi )tartışabilceği konular açıpta sonra niye herkes tartışıyor gibi sorular sorucaksan. Bİ SUS

hadi ordan seksi!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kız Babası
    kuytul
    kuytul's avatar
    Erkek
    RhiFaT bunu yazdı:
    -----------------------------

valla ben çifte standart olduğunu düşünüyorum genelde sağ eğilimli görüşü olan bir çok kişi banlandı ama üzüldüğüm nokta şu ki yıllardır tahribata girerim ben bu zamanlardaki kadar içi boş tartışmaların oldğu bir tahribat hatırlamıyorum o ona diyor siz şöylesiniz böylesiniz diğeri diyor sizler şöyle insanlarsınız böyle tartışma mı olur ? kin ve nefretten başka bişey değil

eskiden sitede genellikle fikirler belli sınırlar içinde özgürce söyleniyordu ama şimdi karşılıklı atışma şeklinde gidiyor bir nevi sidik yarıştırmaca 

bence "siyaset yapmıyoruz", "uyuyoruz" mesajlarını gençlere verdikçe gençler de azıtıyor ve siyaset yaptığını sanarak salya akıtıp nefretle laf sokmaya çalışıyor. Bu bahsettiğim durum tahribatta aktif olarak görülse de ülkemiz gençlerinde pasif veya aktif bir şekilde var. Kimsenin kimseyi genelleyerek suçlamaya hakkı yoktur. Bilmemneyciler burda laf edemezler de zart zurt... Herkes Atatürk kesiliyor. Bu laftan kastım da şudur: Atatürk'ün ileri görüşlülüğü ve siyasi üslubunu kendimizde görüyoruz, yok öyle bir şey. Keşke olsa olan da sonuna kadar konuşsa, ama yok! Burdaki adminde de yok, müridinde de yok. Olması gereken en temel kişilik özelliği saygıdır. Bunu beceremeyen adamın benden bilgisi 1000 kat fazla olsa ne yazar, kime yazar?

instagram.com/yks.rehberlik >> YKS Rehberlik ve Eğitim Koçluğu için takipte kalın ;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

kuytul bunu yazdı:
    bence "siyaset yapmıyoruz", "uyuyoruz" mesajlarını gençlere verdikçe gençler de azıtıyor ve siyaset yaptığını sanarak salya akıtıp nefretle laf sokmaya çalışıyor. Bu bahsettiğim durum tahribatta aktif olarak görülse de ülkemiz gençlerinde pasif veya aktif bir şekilde var. Kimsenin kimseyi genelleyerek suçlamaya hakkı yoktur. Bilmemneyciler burda laf edemezler de zart zurt... Herkes Atatürk kesiliyor. Bu laftan kastım da şudur: Atatürk'ün ileri görüşlülüğü ve siyasi üslubunu kendimizde görüyoruz, yok öyle bir şey. Keşke olsa olan da sonuna kadar konuşsa, ama yok! Burdaki adminde de yok, müridinde de yok. Olması gereken en temel kişilik özelliği saygıdır. Bunu beceremeyen adamın benden bilgisi 1000 kat fazla olsa ne yazar, kime yazar?

evet malesef durum bundan ibaret bende aynı fikirdeyim gerek tanıdığım insanlar gerek ise tahribatta açık bir şekilde gaza gelme durumu söz konusu.Çoğu insan bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oluyor sağdan soldan duyduğuyla araştırmadan karşıdakini suçlayıp duruyor.

Zaten bir bakın Allah aşkına bizim memleket neden hiç ilerlemiyor ?

bana göre ilerleyememesinin en büyük nedeni birbirimizi anlamıyoruz, dinlemiyoruz, önemsemiyoruz.Birbirimizi sevmiyoruz arkadaş sevmiyoruz televizyonlardaki güya "aydın" diye bildiğimiz kişiler dahi çıkıp içi boş tartışmalar yaparsa bu memleket batmaya mahkumdur.

şunu anlayalım : "Yıllardır bu memlekette içi boş tartışmalar yapıldı herşey yazıldı çizildi gelinen nokta ise 0 hep geriye gidiyoruz millet aç ekonomi berbat ve hala bunları tartışıyoruz

Anlayalım işte bu boş tartışmalarla bile birilerine hizmet ediyoruz...

işte öyle
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

BeelzeBuB bunu yazdı:
    bu tür üstünde insanların farklı fikirleri olabilceği ve (özgür sistemin zorunluluğu olduğu gibi )tartışabilceği konular açıpta sonra niye herkes tartışıyor gibi sorular sorucaksan. Bİ SUS

o bi sus kime bilmiyorum fakat banaysa aşşağıyı mutlaka okumalısın.!!

--

Atatürk ün özellikleri, chenin hayatı, alparslan türkeşin resimleri gibi bir konu tartışma konusu değildir!!!Burada tartışılmaz.Tartışma amacı ile açılan konu belliridr.Fakat ne yazıkki müridler tartışma konusu ve normal konuyu ayırt etmekte epey bi zorluk çekiyorlar. Yada canları herkeze sataşmak istiyor bu yüzden her zıt görüş konusuna girip abidikkubidik mesajlar atıyorlar!!

Tekrar diyorum kaçıncı mesaj oldu bilmiyorum.Paylaşım konusunda birşeyler paylaşılır.Tartışma konusu değildir.Artık hangisinin paylaşım konusu olduğunuda ayırt edemeyecek adama brudan seslenmiyorum.O tür adamlar zaten banlanıyor!!

Ayrıca çifte standart var deniyor.Sen kalkıp Ataya hakaret et sonra banlansın.Sonra kalkıp dinci arkadaşlar banlanıyor densin!!Olmaz.Atatürk sol sağ işi değildir.Fakat sağcılar mı solcular mı Atatürk ü seviyor gibi bir durum gözler önüne serilirse bir çok aşırı dincinin sağcı olduğunuda göz önünde bulundurulursa cevap bulunmuş olur.

Ben bu siteden komünistlerinde banlandığını bilirim.Ben kaç kez banlandım saymadım bile!!

Mühim olan banlanma şu bu değil.Ota boka tartışmayın!!

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    Sorun şudur ki; herkes,herkesi tanımlamaktadır.Birinin bir başkasını tanımlaması ardından,tanımlanan kişiye cevap hakkı düşmekte,akabinde verilen cevapta,kendini savunma durumuna düşürüldüğündendir ki agresif ve kırıcı olmaktadır.Ben de aynı hataya düştüm zamanında..

Çekil,Önümden Çekil...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

karatahta bunu yazdı:
    Sorun şudur ki; herkes,herkesi tanımlamaktadır.Birinin bir başkasını tanımlaması ardından,tanımlanan kişiye cevap hakkı düşmekte,akabinde verilen cevapta,kendini savunma durumuna düşürüldüğündendir ki agresif ve kırıcı olmaktadır.Ben de aynı hataya düştüm zamanında..

yav usta fark ettiysen savunanlara birşey demiyorum bir anlık içgüdüdür.Fakat 5. kez falan sölyüroum benim bahsettiğim paylaşım konusunda tartışma çıakrtanlar!!

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karatahta
    karatahta's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:

karatahta bunu yazdı:

yav usta fark ettiysen savunanlara birşey demiyorum bir anlık içgüdüdür.Fakat 5. kez falan sölyüroum benim bahsettiğim paylaşım konusunda tartışma çıakrtanlar!!

zumsuk dostum,savunanlarda bir suç yok zaten.Bahsettiğim "tanımlamalar" yani her hangi bir forum konusu ardından,sen şucusun,sen bucusun gibi ithamlar.Bırakalım birbirimizi tanımlamayı 

Çekil,Önümden Çekil...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    Biri düşücelerine fikirlerine saçma diyorsa,sana özelden pm atıp adam gibi konuş canımı,kalbimi,midemi,böbreğimi sıkma diyorsa afedersin o zaman o adamın agzına s.çmak farzdır.Yeterince açık konustum sanırım.Bahsettigin konu ise apayrı bir olgu bence.Yaşı ufak olan onlarca çocuk/ergen var adabını uslubu bilmeden sallıyorlar karsındakinin kalbini kırıyorlar bu noktada internetten kim kimin altında kalır ki ? Çözüm olgunlaşmayı beklemek.Birde 7/24 saat internetin başında olan adamın sosyalleşme aracıdır bilgisayar.Mimikler jestler ses tonu ve görünüşte ki karizma etki altına alma anlamında gerçek ile sanalı ayıran en önemli özelliktir.Burda asosyal bir adamın kendisini büyük siyasetci ünlü bir düşünür farzetmesi kadar olagan bir durum yoktur.Zaten herkes yazı ve resimden ibaret hayal dünyasıda diyebilirz.İnternet düşün bir adım önü gibi.
Toplam Hit: 5231 Toplam Mesaj: 40