folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ne Oluyor Bize ?

Ne Oluyor Bize ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

tabutla selfie çektirmemiş sonuçta eşe dosta duyurmak için yazmış, sms atmaktan, telefon ile haber vermekten ya da seladan çok bir farkı yok.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReyiZ
    ReyiZ's avatar
    Erkek

dün can dostum dediğim adamın babasını toprağa verdik,ne facede ne bişeyde yazdık.İlk olarak 2 kişi öğrenmiştik bu durumu.Daha sonra en yakın arkadaşlarımıza dostlarımıza arkadaşım değil , onun arkadaşları olarak biz haber verdik aradık ulaşmaya çalıştık kim aklımıza geldiyse.Çünkü bilmeyenler de gelirler yanında olurlar dostumuzun o düşünceyle haber verdik. Tabi ki kötü manada paylaşmamış o insan da ama @karabuyucu 'ye katılıyorum biraz , bana da ilginç geliyor böyle şeyler.

ReyiZ tarafından 24/Eyl/15 01:41 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cohndoe
    cohndoe's avatar
    Erkek

insan yakınını kaybettiğinde özellikle anne veya babasını kaybettiğinde nefesi kesilir, idrakı büyük ölçüde çalışmaz, ben böyle düşünüyorum.çok şükür böyle bir acıyı yaşamak zorunda kalmadım, kimsede kalmasın, kalanlarada Allah sabır versin.

insanların arasındaki sevginin boyutunu ölçemezsin orası ayrı ancak annen öldükten sonra böyle birşey yapmak insanın aklına nasıl gelebilir ben anlam veremiyorum. zaten toplulumuzun genelinin bildiği üzere acı haber tez yayılır! yani öğrenmesi gereken kişi facebook olmasada illa öğrenir durumu. facebookta bu tarz bir yazıyı kişinin çevresindekiler paylaşsa diyecek sözüm kalmaz, belki duymayan biri olabilir maksadıyla kişi acısıyla uğraşırken, vefat edenin diğer sevenlerine çevreden facebook aracılığıyla haber verilebilir. ama bu kişinin yaptığı son derece ters, anlaşılamaz bir durum bana göre.

Not: Vefat eden kişinin Mekanı Cennet olsun, yakınlarına Allah sabırlar versin!

cohndoe ///// ygzkoc ///// R10 YaÖzKo
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek

ulan ne saçma düşünüyonuz düğün organizasyonu mu bu ne kadar kalabalık olursa o kadar iyi ver face'e amk nası bi mantık mk böle şeyler ağızdan ağıza oda yakın çevre 3 5 akraba yakın arkadaşlarından da 2 si duysa kulaktan kulağa yayılır zaten 

HA çok meralıysan herkes duysun istiyorsan face e verirsin ama 40 ında şöle bi başlıkla seni kaybedeli 2 ay oldu annecim duygu yüklü bir kaç cümle daha birde birlikte foto felan, en fazla bu olur öle 2. gün face te ne işi var bunun 

O arkadaşın ya annesini pek sevmiydi yada duygusuz olayın önemini sanal ortam takıntısının gerisinde bırakabilicek kadar hasiyetsiz biriymiş sende sil gitsin pezevengi 

Köy kasaba ilçe gibi face grubu, sitesi olan yerler var onlar paylaşır mesela bugün vefat edenler köşesi olur bi yerinde ama grup yöneticisi yine ağızdan ağıza duymuştur olayı ölen kişinin yakının faceinden değil

..Morali hep bozuk olan insan..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piiiranha9242
    piiiranha9242's avatar
    Erkek
    cohndoe bunu yazdı

insan yakınını kaybettiğinde özellikle anne veya babasını kaybettiğinde nefesi kesilir, idrakı büyük ölçüde çalışmaz, ben böyle düşünüyorum.çok şükür böyle bir acıyı yaşamak zorunda kalmadım, kimsede kalmasın, kalanlarada Allah sabır versin.

insanların arasındaki sevginin boyutunu ölçemezsin orası ayrı ancak annen öldükten sonra böyle birşey yapmak insanın aklına nasıl gelebilir ben anlam veremiyorum. zaten toplulumuzun genelinin bildiği üzere acı haber tez yayılır! yani öğrenmesi gereken kişi facebook olmasada illa öğrenir durumu. facebookta bu tarz bir yazıyı kişinin çevresindekiler paylaşsa diyecek sözüm kalmaz, belki duymayan biri olabilir maksadıyla kişi acısıyla uğraşırken, vefat edenin diğer sevenlerine çevreden facebook aracılığıyla haber verilebilir. ama bu kişinin yaptığı son derece ters, anlaşılamaz bir durum bana göre.

Not: Vefat eden kişinin Mekanı Cennet olsun, yakınlarına Allah sabırlar versin!

mesela adam haklı +1 

..Morali hep bozuk olan insan..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Tartışmayın herkes hakli

Aslında yapılan değil niyet önemlidir.

Bir davranış niyetine göre değerlendirilir.

O kişiyi tanımadığımız ve ne niyetle yaptığını bilmediğimizden yaptığımız yorumlar geçersiz.

Ama acı insana her türlü garipliği yaptırabilir. 

Geçen şehit cenazesinde öyle bir olay oldu. Ama şimdi yadirgamalı mıyım ?

Onu bırak insanlar düğününde bile şaşırıyor ne yapacağını ki  bu cenaze 

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Ya sanane amk? İnsanların hangi durumda nasıl davranacağı konusunda yetkili merci sen misin?

while (1<2)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Üslup doğru, tavır kabul edilebilir, amaç güzel. Yadırganan nokta nedir anlamadım? Adama gidip kardeşim başın sağolsun annen vefat etmiş diyeceğine adamın arkasından geçirip duruyorsun. Ayıptır. Dünyada ahlak okulu vardı sen gittin eğitimini aldın da bi biz mi cahil kaldık? Neyin nasıl ve ne şekilde yapılabilirliği üzerine bir dökümantasyon hazırla da kültürlenelim bari.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Hocam yazdığına bakarsak adam gayet üsluplu bir şekilde tanıyanları olaydan haberdar etmiş. Telefonla tek tek eşi dostu akrabayı aramak mı daha iyi yoksa eğer facebook arkadaşlarında ailen eşin dostun varsa oradan tek seferde halletmek mi daha iyi? Bugün en alakasız insanların, teyzelerimizin, hatta anneannelerimizin elinde bile akıllı telefonlar varken, o telefonlarda facebook hatta whatsapp vs. yüklüyken bunu kullanmayacaksın da ne yapacaksın?

Ha olay şöyle olsaydı; annesi öldüğü halde "anne öldü selfie'si" gibi şeyler paylaşsaydı dediğine katılırdım. Dedesi evde ölüpte adamın ölüsüyle selfie çekip paylaşanları gördüm. 

Austen tarafından 24/Eyl/15 11:23 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sandman02
    sandman02's avatar
    Erkek

beğeni  almak  begenilmek  insanın  egosunu  tatmin  ediyo  bu bencil  ego  da  annen  ölmüş  çocuğun  ölmüş  farketmeden herkesin eline  veriyo aksine  gidiyo  bi de  ölümleri  kullanarak besleniyor. bi arkadaşımın dediği  şey  hiç  aklımdan  çıkmıyo  ben ölsem  sen  paylaşsan  kaç  begeni  alırım  diyo  amk  zihniyet  çok  bozuk  gençlik  bitmiş  insanlar  her şeylerini  gosterisle  boyuyo  geçen  adam  sıvarm da  camide  hutbe  sırasında  etiketliyo amaç  nedir  mk  !

Toplam Hit: 7364 Toplam Mesaj: 73
kafayı yedik sosyal medya manyaklığı