folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Normal Bir El Fenerinden Yakıcı Bir Lazer Tabancası Yapmak

Normal Bir El Fenerinden Yakıcı Bir Lazer Tabancası Yapmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    i_drees
    i_drees's avatar
    Erkek

bende heveslendim yarı bozuk bi lg cd writer vardı söktüm aynı üç bacaklı lazer çıktı ama bende de ne el feneri var nede pil. önce televizyonun kumandasından söktüm çook az bi ışık çıktı hemde çok kısa mesafede görünüyo 5 dakka beklettim elimde ısı değişimi olmadı bende uyuz oldum 12 voltu bi verdim ışık biraz canlandı ama yine ısıtmadı biyerimi. elimi tam lazere attım sökmek için acayip ısınmıştı. anladığım tek şey yüksek voltajda sadece kendi ısınıyo :) . artı eksi kablosunu ters takınmcada 12 volt ile çıt diye patlıyo. çalışanını yapabilen olursa yazsın bizde yapalım.

Son Of OTTOMAN Empire
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebter
    ebter's avatar
    Erkek
    Lenssiz olmaz o videoda herf lazer gibi bişey söküo soru dvd ninkini onun içine takp fenere takıo yani lens şart bnce

//www.radyosu.org\\//Gerçek Yeraltı\\
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek
    tufansaba bunu yazdı:
    -----------------------------

fenere gerek yok sadece görünüm kazandırmak için el feneri kullanılıyor. dvd romu söktüm lazere ulaştım 4 ayaklı lazer diyot çıktı böyle sinir krizleri geçiriyordum :D sonra salladım fırlattım attım :| artık başka dvd cd romlara writerlara :D

-----------------------------
    abi naptın aq en azından deneme yanılma yoluyla yakmayı deneseydin. ben bulsam bi dvd rw hemen baslıcam. bi 2. elcilere bakcam ucuz bişe bulursam alcam :)

bide konuyla ilgili arastırma yaoparken, yesil lazerlerle karsılastım.. 150 mW olanlar var, baloun uzerine tutar tutmaz patlatıo ole aletler. google da green laser die atartsanız çıkar, sabah bakmıstım linkler yok.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MRT_Ge-Force
    MRT_Ge-Force's avatar
    Erkek
    Yaw bi aralar moda lazer anahtarlıklar vardı yakmiodu ama ışığı güzeldi acaba buna benzer bi yöntemle onun gücünü arttırıp yakıcı bi şekilde kullanabilirmiyiz :D
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2FaN
    2FaN's avatar
    Erkek

Videoyu iyi izleyin lens vs.. birşey yok.O boru gibi sandığınız şey ise normal lazerden lazer diyotu çıkartmak için kullandığı cımbız.

Cd writer lazeri direk olarak cd üzerine ışığı düşürmüyor yansımalarla ve en sonda mercek üzerinden cdye ulaşıyor.

Lazer diyotu normal olarak çalıştıramazsınız çalışır ama kısa süreli sonra patlar yanar gider. Bir lazer devresi kullanarak cd dvd writer lazeri çalıştırıyoruz. İçindeki osilatör devresini kullanarak. Seri olarak diyot bağlanıpta çalıştırabilir ama denemedim hiç.

Videoda herhangi bir aldatmaca yok herşey ortada herhangi bir mercek kullanımıda yok. Yarın yine başka bir cd writer bulup sökeceğim umarım bu sefer çalıştırırım ama farklı bir lazer devresi kullanacağım.

Umarım başarılı olan çıkar Herkese bir heves gelir.

Kolay gelsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    muhoweb
    muhoweb's avatar
    Erkek

Parasını verecek olana www.wickedlasers.com adam plastiği eritiyor. 100 mil mesafeye gittiğini iddia ediyor. Ama 250 dolar. Ayrıca yaraları iyileştirme özelliği falan diyor ama yine de doktora danışın falan bişiler diyo :)

Dandana Çıkada Dandana Çıkada Dandana Çıkada Aleeeeeeeee........
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiLGeN
    BiLGeN's avatar
    Erkek

adam LG die böürüo gerisini anamadım :P

yapabilen olursa nasıl yaptığını yazsa tam süper olucak 

ayrıca yapılasıya kdr konuyu ara ara hortlakmak lazım anasayfada görüksün :D 

Hoşgörü
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek
    Lan yokmu elinde ikinci el dwd dalgası üeüağüa :(
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tayok
    Tayok's avatar
    Erkek
    hoca dvd rw LG 18X lazım ya yapan olmadı mı hala.... ? :S Olmazsa alıp yapacam 2. el bi DVD.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiLGeN
    BiLGeN's avatar
    Erkek

abü alda yap yha tarikatca bi kahraman beklioz galba :D herkez yapcam dedi

ses yok aq 

Hoşgörü
Toplam Hit: 23970 Toplam Mesaj: 93