folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Öldükten Sonra Allah"I Görecek Miyiz ¿?

Öldükten Sonra Allah"I Görecek Miyiz ¿?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    Yoksa öldükten sonra bile bu kutsal buluşma sadece O'nun nezdinde belli bir rütbeye erişmiş kişilere mi mahsustur ? Şüphesiz şimdi düşününce O'nu hiç görmeden ebediyen yaşamak mantıklı gelmiyor velhasılı ebediyen yaşamakta mantıklı gelmiyor + Ne Kuran'da ne hadislerde buna dair hiçbir bilgi yok.Allah'ın ezelden önce ne yaptığına dair bile kendimi tatmin edecek kadar cevap düşünebildim ama bu konuda ne bir fikrim ne de bir bilgim var.Siz ne diyor / ne biliyorsunuz ? O'nu görmek her kula nasip olacak mıdır ?

Troubles'll come & they'll pass
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gizli-kod
    gizli-kod's avatar
    Erkek
    benim bildiğim cennetekiler  ALLAH'ı görme fırsatına sahip olacaklarmış(mış)

no sex no hayat
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek

“nice yüzler o gün (sürur içinde- mutlulukla) ışıldar, parlar; rabbine nâzır (onun cemâline bakmaktadır) (kıyamet, 22)

Kâfirlerin kıyamet günü Cenâb-ı Hakk’ı göremeyeceklerini haber veren âyet-i kerime de de, “Hayır, onlar o gün muhakkak ki, Rablerını görmekten mahcup kalırlar” (mutaffifin suresi, 15)     burada kafirlerin Rabb'ini göremeyeceği, dolayısıyla mü'minlerin Allah'ı görebileceği manası çıkarılabilir..)

yıkılma sakın !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

kanımca cennet için müslüman olanlara deil, Allah sevgisiyle müslüman olanlara görünecektir, kaldı ki tek amacı cennete girmek olan insanlar Allah ın yüzünü görmeyi o kadar da merak etmezler..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    cold-m4 bunu yazdı:
    -----------------------------

tayyiple aynı dinden olmamak için İslam"ı seçin :)

Üzerime bindirdiği vergilerin hesabını zebanilerle geçireceği mutlu bir güne saysın. Kafirler için yaşasın cehennem :P :) . Nasıl alıntı ama :).

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2FaN
    2FaN's avatar
    Erkek
    bir ışık üzerine yansımasını görebilecekmişik öyle demişti din hocamız
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek
    herkes goremeyecek diye biliyorum.yanlıssam duzeltin lutfen...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    belirli bir kesimin direkt olarak,bazılarınında arada bir engel vasıtasıyla göreceklerini biliyorum.Zira,günahı çok olanların kalpleri o güzelliği görmeye dayanamayacak kadar zayıfmış..

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtmad
    tbtmad's avatar
    Erkek
    cevabı ölğnce alırım fazla merak ei degilmiş:d

Kod yazmakla adam olunmaz:D
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    Hadi Allah var kabul ettik,ama sizin onu bir varlıkmış gibi düşünmeniz ve görmeyi beklemeniz oldukça mantıksız.. Dine göre her şeyde bulunan bir gücün, benim düşünceme göre varlık olabilmesi imkansız..Herşeyi görüyo,herşeyi biliyo diyosunuz bunları yapabilmesi için var ettikleriyle bağı olması gerekir buda onun bir varlık olmadığını gösterir..Varlıktan farklı bişey düşünün..Herşeyi kapsayan bir güç olarak düşünülebilir mesela..

Her Hakkım Saklıdır
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

HolySeclorum bunu yazdı:
    Hadi Allah var kabul ettik,ama sizin onu bir varlıkmış gibi düşünmeniz ve görmeyi beklemeniz oldukça mantıksız.. Dine göre her şeyde bulunan bir gücün, benim düşünceme göre varlık olabilmesi imkansız..Herşeyi görüyo,herşeyi biliyo diyosunuz bunları yapabilmesi için var ettikleriyle bağı olması gerekir buda onun bir varlık olmadığını gösterir..Varlıktan farklı bişey düşünün..Herşeyi kapsayan bir güç olarak düşünülebilir mesela..

Merak etme sen mesul değilsin, nereden biliyorsun dersen ben garantinim :). 

Bana küçükken anlatılanlarda perde arkasından görüntülenecekmiş. 

Çünkü sesini duyan veya görüntüsünü gören helak "ne şehit ne gazi pok yoluna gitti Niyazi misali" oluyormuş.

Anlatılan hikayelerde de böyle birşeyi duymuştum. 

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
Toplam Hit: 7385 Toplam Mesaj: 52