folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ölümden Sonrası Warmı?

Ölümden Sonrası Warmı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seekeerkiz
    seekeerkiz's avatar
    Dişi

öldükten sonrası gerçekten war mı? elimizde bir kitap war we orda ölümden sonrası war diyo diye herkes kendini şartlandırmış durumda ya yoksa? oraya gidip de geri gelip olduğunu haber weren birisi mi war? war da ben mi bilmiyorum?  siz ne düşünüyosunuz? ya yoksa? bu hazırlık? bu ibadet? bu şartlandırma NEDEN? YA YOKSA?

seekeerkiz;)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    kardeşim elhamdülillah müslüman'ım ama böyle bi çelişkiye düştüğüm oluyo arada bir. ama cevabını ancak ölüpte kıçımıza pamuğu tıkadılarmı alırız..kasmayın kendinizi Allah, Cennet, Cehennem warmış gibi yaşayın bence...yoksa fazla bişi kaybetmezsiniz ama eğer tersini yaparsak inanmazsak bide ööle bişi hakketen warsa götümüze palar cayır cayır yanarız

amele_2 ile huzura yolculuk......reklamlardan sonra dewam etçek

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Inanmiyorus dielim:

-Allah var zictin...

-Allah yok ( ahiret de yok ) zaten yok oluosun hava bile atamazsin auhhau ben bilmistim tarzinda eline bise gecmez hakkatten yok oluosun...

Inaniyorus dielim:

-Allah var cennettesin ( yani biraz yansanda elinde sonunda :) )

-Allah yok e sorun da yok zaten yok oluosun... biraz keriz gibi ibadet nein edip vaktini harcaman harici sorun yok...

o yuzden ablacim inanmak iidir...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xtlan
    xtlan's avatar
    Dişi

Bence bu konuda en guzel sozu Hz.Ali soylemistir.inanmak bana sadece bir hayata mal olur gibi anlami vardi tam olarak hatirlamiyorum...

"Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Keypeks
    Keypeks's avatar
    Erkek

Varmış gibi davranmak veya yokmuş gibi davranmak diye bir şey söz konusu olamaz.Eğer Allah'a inanıp varlığından şüphe duyuyorsanız bu sizin için ap açık bir zarardır.Allah vardır,hayat vardır, ölüm vardır,ahiret vardır.Hepimiz öldükten sonra hesabımız verilecek ve gideceğimiz yer belirlenecek.Biz hep cenneti isteriz.Ama cennet için ne yapıyoruz?..Biz Allah'a gereği gibi kul olmalıyız ki, Allah bizden razı olsun ve bizi cennetine koysun.Kısacası ölümden sonra bir hayat vardır.Bu dünya o hayat için bir tarladır.Bu tarlaya ne ekersen o hayatta da onu biçeceksin.İylik eken iyliğini, kötülük ekende kötülüğünü.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    xtlan bunu yazdý:

Bence bu konuda en guzel sozu Hz.Ali soylemistir.inanmak bana sadece bir hayata mal olur gibi anlami vardi tam olarak hatirlamiyorum...

acaip net bi girisi ve aciklayici bi sonu var :)

efsanevi bi cumle :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    thehunturk
    thehunturk's avatar
    Erkek

her canlı ölümü tadacaktır. lakin ölüm sadece bir geçiş evresidir. yaşanılan kısım ise bir sınanmadır esasında. yaratıcı,kudret sahibi Allah(c.c.) dir. Gayb ı da ondan başkası bilemez.

Adsense Gelirli Siteler
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ahmet
    ahmet's avatar
    Erkek
    Ölümden Sonra Hayat Yoksa... Hayatın Kendisi Ölümdür..!

Çok çalış, duvarda yazmaz her kural... ------------------------------------- Herkes tarafından doğru kabul edilen şeyler büyük olasılıkla yanlıştır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordofdarkness
    swordofdarkness's avatar
    Erkek
    eğer bunu sorgulayıp da herhangi bir ilahi dine mensubum diyen arkadaş varsa bilsin ki kendi kutsal kitabını inkar ettiğinden dolayı dinden çıkmış olur...

Kısa Pantolon, Paslı Çakı, Dizde Kabuk Bağlamış Yara, Kısa Çakı, Paslı Pantolon, Yarası Gözde Kalmış Kabuk
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FISTIK
    FISTIK's avatar
    Dişi

Ölümden sonra hayat vardır bu her defasında vurgulanmıştır! Şahsen ben inançlı bir kişiyim ve sonuna dek inanıyorum..

Ölümden sonra kıyamet günü İsrafil (A.S:9 sua üfleyecek ve kıyamet kopacaktır sonrasındada sonsuz bir zaman başlayacaktır! İnanmıyorsan bekle ve gör! Ama, ya inanmadıkların doğru ise ne yapacaksın?

Her vazgeçiş, bir kaybediştir..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KHarOn
    KHarOn's avatar
    Erkek
    seekeerkiz bunu yazdı:

öldükten sonrası gerçekten war mı? elimizde bir kitap war we orda ölümden sonrası war diyo diye herkes kendini şartlandırmış durumda ya yoksa? oraya gidip de geri gelip olduğunu haber weren birisi mi war? war da ben mi bilmiyorum?  siz ne düşünüyosunuz? ya yoksa? bu hazırlık? bu ibadet? bu şartlandırma NEDEN? YA YOKSA?

Dielim ki yok.Biz ibadet ediyoruz ,sen etmiyosun.İkimiz eşitiz.Peki ya varsa(Elbetteki var)..?O zaman eşit olacakmıyız.Birde Kuran hakkında " bir kitap" diyemezsin.

Toplam Hit: 24944 Toplam Mesaj: 113