folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ölümden Sonrası Warmı?

Ölümden Sonrası Warmı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oguzhanbaba
    oguzhanbaba's avatar
    Erkek
    computerwolf bunu yazdı:

1.insan oğlu şimşekten yıldırımdan korkmuştur.......onları tanrı yapmıştır......barınarak bunlardan korunmuş ve yenmştir...

2.insan oğlu aslan ı yenememiş .........aslanı tanrı yapmıştır

3.insa oğlu aslanı yenmiş fili yenememiş .......fili tanrı yapmış

4.insan oğlu ateşi görmüş.....onu tanrılaştırmışş.......

5.insan oğlu orduları yenememiş .......fravunları tanrılaştırmış

6.insan oğlu yer yüzündeki en güçlü canlının kendisi olduğunu öğrenince tanrıyı soyut bir varlık haline getirmiş....

bundan yıllar önce allah kendisini neden göstermedi ilk insanlara :)...buda mı sınavdı yapma ya şimdi o insanlar sınavdan çaktımı

insanoğlu her şeyi tanrı yapmış, evet. bunu kabul ediyorum. ama bu his insanoğluna allah tarafından yerleştirilmiştir. insan inandığı her şeyin yetersiz kaldığını görüp asıl tanrısının sonsuz büyüklükte ve sonsuz güçte olduğunu anlayana kadar.(ki zaten bu konuda peygamberlerde vardır)

Şunu da söyleyeyim Allah varlığını gösterseydi veya gösterirse insana aklını neden versin ve araştıracak ne kalır artık? Hayatın da sırrı kalmaz.

Tanrıyı yaratan kim demiştin ya. İşte onu da söyleyeyim. Her şeyin bir başı vardır. Örneğin bir tren düşün trende vagonlar vardır değil mi? Vagonlar birbirini çeker ve en başa gidildiğinde o vagonların hepsini lokomotif çeker. Lokomotifi çeken var mı? Allah'ı da yaratan yok.

Bu kadar.

Yalnız Bir ordudur Kendi çölünde Sonsuz savaşlarında Hep yener Kendi ordusunu.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sicakbuz2003
    sicakbuz2003's avatar
    Erkek
    sakaleyn bunu yazdı:

PeriSaN bunu yazdı:

Yoo örnek düzgündü senin gördüğün elektrik değil ışık ayrıca Allah'ın varlığını da ben hissedebiliyorum ama Hz Ali meselesini tam anlamadım ne demek istediğini

Hz.Ali konusunda nedemek   istedi anlamadım hakkaten..

Birşeyi görebilmek için ışın saçması yada ışın çarpması lazım yani elektrik örneği yanlış bence çünkü

somut bir örnek.....

ama  akıl  duygu düşünce vs.   soyut

Bu arada kıyamete yakın gelcek  olan  Hz. İsa dıda  konuyla ne alaka......

duygu düşünce vs. insan beyninin yarattığı kurgulardır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sakaleyn
    sakaleyn's avatar
    Erkek

Yaw duygu bi kaba koncak aynada yansıcak vs. somut bişeymi ben sana tutup gösterebilirmiyim duyguyu  Diğer bi deyişle beş duyuyla göremezsin .

Şimdi duyguyu görememiş olman    duygunun yok olduğunu göstermez.

Bunu   ALLAH  için  de böyledir  diye örnek verdim

Kurguysa  kurgu  a.q 

-
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek

Olmadığı nasıl düşünülebilir ki ???

Kuarn -ı Kerim. İçindeki mesajlar gün geçtikçe daha iyi anlaşılıyor. Mesela Kuarn - ı Kerimde yazan birçok şey bilim adamlarının çalışmaları sonucunda kanıtlanmıştır. 1400 sene önceki kitapta şimdinin buluşları yazıyor(örn: antimadde). Bu da kuranın gerçekten doğru ve Allah (cc) tarafından gönderildiğinin kanıtıdır.Eeeee tamam kurandakiler doğruysa kuranda ölümden sonra bir hayat olduğuda yazıyor. İsteyen açsın türkçe anlamına baksın...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zob
    zob's avatar
    Erkek
    insan bunu yazdý:

bi tane ateistle konuþuyodum, 'bu sadece orta zeka seviyeli insanlarýn kendini avutmak için inandýklarý bi olgu dedi.' kalkýp aðzýnýn üstüne çarpacaktým bi tane zor tuttum.

ben inanýyom ama her türlü bokuda yiom. :D

O arkadasa bi hassiktir ordan gondersene benim icin :) Bos beles bi adam o Gerci bende Ataistim ama tutupta kimsenin dusuncesine inancina laf atacak kadar bilgili oldugumu yada zeki oldugumu( ki baya kafam calisiyo :) ) dusunmuyorum

Hepimiz olecez nasilsa ogreniriz olunce 

Zip Zip KAnguru ████»Kangurulara Ozgurluk!!!! «████
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vegapc
    vegapc's avatar
    Erkek
    computerwolf demişsinki : he he ölmek ve bitmek bunu kabullenemeyin :))
    peki sen yok olmayı düşünebiliyormusun bir an olsun düşün öldükten sonra yoksun bittin herşey bitti bunu aklın alıyormu
    şahsen benimki almıyor alamıyor ve şukur ki ALLAH cehennemi yaratmış en azından yok olmayacagız

Selam ve dua ile...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeriSaN
    PeriSaN's avatar
    Erkek
    vegapc bunu yazdı:

şukur ki ALLAH cehennemi yaratmış en azından yok olmayacagız

bak o da farklı bir bakış

Dağlar Gışımış Yolcu Üşümüş Nasıl Edem Ben, Dağlar Harami Deşme Yarami PERİŞANIM Ben
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

vegapc baya güzel sölemis bence..Düsünün ölümden sonra hayat yok herşey bitiyo yok olcaz (örn veriyom sakın yanlıs anlamayın!) inanmayanın bundan ne kârınız olacak??Her iki durumdada (yaşam devam etsede etmesede) inanmayanın hiçbir kâr ı olmayacaktır..En azından bunun olabileceğini varsayıp inanılırsa daha iyi olmazmı?Tabii böyle öylesine kâr için falan inanılmaz ama örnek verdim..Bu arada cehennemin olmasıda iyi bence , yok olmaktan iyidir diye düşünürsek..

The king is bleeding.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oguzhanbaba
    oguzhanbaba's avatar
    Erkek
     kesinlikle doğru söyledikleriniz.

Yalnız Bir ordudur Kendi çölünde Sonsuz savaşlarında Hep yener Kendi ordusunu.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Antikky
    Antikky's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    inanan için war,yani inanan için olduğuna inanıyorum çünki aslında vicdani olarak değilde mantıki olarak düşünecek olursak yok.Çünki bu güne kdr hiç ölüpde girilen olmadı.Yani evet war hoca diebileceğim bi kaynak yok.Warlığını tartıştığınız konu kapadokya değil hocalar...

Umursamaz Tavrımın Hastası Olunuz.
Toplam Hit: 24895 Toplam Mesaj: 113