folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ölümden Sonrası Warmı?

Ölümden Sonrası Warmı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cenk21
    cenk21's avatar
    Erkek
    computerwolf bunu yazdı:

varsa inanmayanlar(ben dahil) yandı...yoksa inanlar yandı...

eft varsa bnde yandım ama hiç pişman olmiicam yanarsam beraber yanacaz bu ulkede ataıstler 6-5 kişiden ibaret deil eğer yoksa tkrar dünyaya gelir nese daha yazmiim

imza yok parmak bazsam :P
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cenk21
    cenk21's avatar
    Erkek
    computerwolf bunu yazdı:

Öbür dünya varsa bende o dünyada allahla kavga ederim...

eft bu lafı bende çok diyorum eğer beni cehenneme atmaya kalkarsa ve yüzleşirsek ana bacı giderim ölede yanıcaz bölede yanıcaz kafa tutucam yukarıda allaha beni cennete de atsada sorucağım sorular var

imza yok parmak bazsam :P
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeriSaN
    PeriSaN's avatar
    Erkek
    cenk21 bunu yazdı:

computerwolf bunu yazdı:

eft bu lafı bende çok diyorum eğer beni cehenneme atmaya kalkarsa ve yüzleşirsek ana bacı giderim ölede yanıcaz bölede yanıcaz kafa tutucam yukarıda allaha beni cennete de atsada sorucağım sorular var

Oraya git cehennemi sana bir göstersinler de gör artik dilin mi tutuluyo secdeye kapaniyon?

Inanmaya bilirsiniz ama en azindan laflariniza dikkat edin.

Sizi yaratana karsi bu kadar da nankör olmayin

Dağlar Gışımış Yolcu Üşümüş Nasıl Edem Ben, Dağlar Harami Deşme Yarami PERİŞANIM Ben
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeriSaN
    PeriSaN's avatar
    Erkek

Dunya da o kadar inanmayan insan var. Bunu kabul edin ki

Onlarin inkar etmeleri Allah'a hicbir zarar vermez onlarin zararlari ancak kendilerinedir.

Dağlar Gışımış Yolcu Üşümüş Nasıl Edem Ben, Dağlar Harami Deşme Yarami PERİŞANIM Ben
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Connection
    Connection's avatar
    Erkek
    PeriSaN bunu yazdı:

cenk21 bunu yazdı:

computerwolf bunu yazdı:

Oraya git cehennemi sana bir göstersinler de gör artik dilin mi tutuluyo secdeye kapaniyon?

Inanmaya bilirsiniz ama en azindan laflariniza dikkat edin.

Sizi yaratana karsi bu kadar da nankör olmayin

bu hareketinden dolayı seni takdir ediyorum kardesim burda her yanı munafıklar sarmıs ınanmaya bılırler ama dalga gecmeye hakları yok belki bellı olmaz bu lafları dıyen bı ınsan 1 sn sonra gorebılır gercek hakıkatı

"Çevrelerine uymak için kendini yontanlar,tükenip giderler" Connection® MSN: koray@maviates.org
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cerrah
    cerrah's avatar
    Erkek

Ahirete iman insan hayatında saadetin ve hatta bir adım daha giderek diyorum ki yaşamanın tek ilacıdır.

Mesela çocuklar için: İnsanlığın yarısını teşkil eden çocuklar, yanlız cennet fikriyle onlara acı ve korkutucu görünen ölüme karşı dayanabilirler. Zayıf ve nazik olan vucut ve ruhları ancak bunun ile ayakta durabilir. Küçük bir arkadaşı veya akrabası öldüğünde onlar uçtu cennette bir melek oldu bizden daha güzel yaşıyorlar diyerek bu büyük acıya dayanabilirler. Yoksa her vakit etrafındaki ölümler onun kalbine ruhuna öyle derin yaralar açar ki bunun tarifini siz yapın.

Mesela gençler için: Gençleri dizginleyen ise Cehennem fikridir. Eğer cehennem endişesi bir insanın içinde olmazsa günümüzde de örnekleri olan acizlere zayıflara bu dünyayı cehennem haline getirip, hırsızlıklarla cinayetlerle küçük bir saddam, bush veya başka bir cani olacaklardır.

Mesela İhtiyarlar için: İhtiyarlar ise yakında bulunan ölüme karşı ancak baki bir hayat fikri ile ayakta durabilirler. Ve yakında sönecek olan dünyalarına çocuk gibi olan mizaçlarıyla ölüm ve hiçlikten yokolmaktan gelen elemleri ahirete imanla bu dünyayı zindan ve azap olmaktan kurtarabilirler.

Yani ahirete iman insanın ruhunda ne kadar tesiri vardır ve nekadar luzumludur artık siz kıyaslayınız.

Zarara rızasıyla girene Merhamet edilmez ve Layık Değildir!...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cih
    cih's avatar
    Erkek

1-Güzel kardeşim ölümden sonra hayat olmasaydı dünyanın hali nolurdu hiç düşündünmü. Biraz düşünürsen çözersin.

2-Sen gece yatıp sabah kalktığında ölüp yeniden diriliyosun. Hatta rüya görüp farklı alemlere bile dalıyosun

3-Dünyada yapılan  zulümlerin ve iiliklerin karşılıksız kalacağınımı sanıyosun

vs.....

Saygılarımla...

Hak Geldi Batıl Zail Oldu
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Allah ı çok bekledik gelmedi...o büyük o kurtarıcı o yardım edecekti Çavuş öyle derdi can arkadaşım Çavuş..allah sorar bunların hesabını derdi bide kuran okur dua edersi süreki...bizde inandık ama gelmedi...çok bekledik kimsenin beklemediği kadar çok 1 dk bile isyan etmeden ona güvendik bekledik ama gelmedi o büyük o yaratıcı o kurtarıcı o yüce gelmedi...sonra anladıkki beklemekle olmaz kurtuluş bizim elimizde kuran da kurtaranda insandı bunu düşündük ve harekete geçtik ve göz yaşlarının ve ölümle burun buruna gelmenin ve korkunun her an kıçımıza tekmeler salladığı bir ranza dibinde bir umutla üstelik birkaç adım ötede kitli bir kapının ardında bıraktığımız bir kardeşimiz son nefesini verirken bekledik ,bekledik kurtuluşu ve geldi insan geldi insanlar geldi ama o gelmedi büyük kutsal yüce olan allah gelmedi...ve kurtulduk acımızı ve mutluluğumuzu insanla paylaştık...o yine yoktu ve hiç olmadı.???---((yaş 10-11 gibiydi))

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oguzhanbaba
    oguzhanbaba's avatar
    Erkek

ölümden sonra hayat olmasaydı her şey yarım kalırdı. ve ölümden sonra hayat olmasaydı hiç olma korkusuyla zaten bu da yaşamak olmazdı.

biz ölümden sonra hayata inananlar değil kendini avutan, kendini avutanlar tabiattaki mucizelere rağmen allaha ve öbür dünyaya inanmak istemeyenlerdir.

Yalnız Bir ordudur Kendi çölünde Sonsuz savaşlarında Hep yener Kendi ordusunu.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Connection
    Connection's avatar
    Erkek

Konu seekeerkiz tarafından 22 Eylül 2005 (Perşembe) tarihinde açıldı.

"Çevrelerine uymak için kendini yontanlar,tükenip giderler" Connection® MSN: koray@maviates.org
Toplam Hit: 24969 Toplam Mesaj: 113