folder Tahribat.com Forumları
linefolder Download / Dosya Paylaşım
linefolder Oradaydım (Belgesel)-(Deniz Gezmis-Yusuf ASLAN)

Oradaydım (Belgesel)-(Deniz Gezmis-Yusuf ASLAN)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek
    GolgeleR
    konu tartışma ortamı olmasın dedik isteyen beyenen indirir beğenmeyen indirmez.dursun önkuzu yu madem bilmediğimizi düşünüyosun yapardın bi paylaşım bilmeyenler varsa öğrenirdi.Bide sanırım banaydı bu lafın "dünkü çocuklar deniz deniz diye yırtınıyo "die emin ol sen 10 sene siyasetin içindeysen ben aktif olarak çocukluğumdan beri siyasetin içindeyim 10 yaşında kendi mahallemi afişlemeye başadım ben.Babam amcam ailem kendimi bildim bileli siyasette aktif rol oynarlar hala daha devam ediyolar,ediyoruz.Bundan sonra bilip bilmeden kimsenin adına hakkına yorum yapma.

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Yusuf Aslan - Dedemin Kardesi ,Annemin amcasidir.Konuyu sapitmayin artik.İzlemek isteyen indirip izler izlemek isteyen ot bok atmasin.Otu boku hakedenler unutulup gittiler.Denizler hala unutulmadiysa.Hala o cocuklar ellerinde Turk Bayraklari Samsundan Ankara TAM BAGİMSİZ TURKİYE İCİN MUSTAFA KEMAL yuruyusu yaptigi anlarin fotograflari gozlerimizin onunden gitmiyor...ve Deniz yakalandiginda soyledigi su soz hala kulaklarimizda yankilaniyorsa "Ben amerikan emperyalizminin is birlikcisi polise teslim olmam..beni emperyalizme karsi savasmis Turk Ordusu teslim alsin."....yok otesi kimse milliyetcilik cartculuk zurtculuk la sidik yaristirmasin...Sosyalistler ulkesini sevmez diye bir kani yok...Olay sapmasin kimse tartisma cikarmasin...konu tadiyla tahribat raflarina gitsin...tazsizlik cikmasin....

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    TÜRK SOLU’NUN İDOL OLMUŞ ÜÇ GENÇ ÖNDERİ- -

(Deniz GEZMİŞ,Yusuf ARSLAN,Hüseyin İNAN)

Cumhuriyet’in kuruluşundan bu yana,her daim Atatürk’ün temel ilkelerine bağlı kalmayı prensip ve görev edinmiş Türk Solu-1960’lara gelindiğinde yaptığı yurt genelindeki gösterileri ve sadece vatan uğruna olan çabalarıyla,siyasi krizlerin pençesinde olan Türkiye’yi aydınlığa çıkarmayı ilke edinmişti.Bir çok isimsiz kahramanıyla,başta Amerikan Emperyalizm’ine karşı dimdik duran bu vatan sever insanlar-bazı iç güçlerce ülkeyi bölmeye çalışan provokatörler olarak tanıtılmaya çalışılmış,ve gerçekle hiçbir alakası olmayan suçları işledikleri gerekçesiyle kamuoyunda devamlı karalanmıştır.Türkiye’de zamanın karanlık güçlerine karşı durmaktan çekinmeyen-tek dayanağının Türkiye’nin Bağımsızlığı olduğunu her fırsatta dile getiren,ilmin ve bilginin kudretine inanarak-sadece aydın bir Türkiye hayaliyle yanıp tutuşan bu insanlar-sırf bazılarının tekerine taş koydukları için akıl almaz işkenceler ve zulümlerle susturulmaya çalışılmıştır.Siyasete kendi emellerini katan,şahsi varlığını ve servetini büyültmeye çalışan ve bu yolda da Türkiye’nin Bağımsızlığını koz alan vatan hainleri,Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde bu insanların varlığını istememiş ve her zaman onları ortadan kaldırmaya çalışmıştır.

İşte bu üç gençte,inançları ve Türkiye’nin Tam ve Hür Bağımsızlığı’na sahip çıktıkları için-zamanın hükümeti ve yandaşlarınca 6 Mayıs 1972 yılında Ankara Kapalı Cezaevi’nde-hiçbir güvenilirliği ve inandırıcılığı olmayan bir yargılamayla asılarak idam edildi.Asılış sebebi; Anayasa’nın 146. maddesiydi; ‘Vatanın ve milletin birlik ve bütünlüğüne kasten saldırıda bulunma ve bölücülük provokasyonu yapma…’
    Hayatları boyunca sadece vatanının birliği ve bağımsızlığı için çabalamış bu gençlerin ve arkadaşlarının yaptıkları,amaç ve inançlarıyla tamamen zıt olan bu kararla yargılanması, aradan yıllarda geçse kabul edilemeyecek bir yalan,hainlik ve yalakalıktır.
    Neden mi yalakalık? Amerikan 6.Filosu’na Haliç’te gösteri düzenleyerek karşı çıkan bu gençler ve arkadaşlarının yaptığı sözde saygısızlık-zamanın ve geleceğin süper gücü Amerika’yı kızdırmıştı-bu kızgınlıkta,atalarının akıttıkları kandan ve çabasından zerre kadar ders almamış ödlekleri korkutmuştu-süper gücün gönlünü almak ve aradaki tatsızlığı biran önce kaldırmak için-tüm faturayı o 3 gence keserek idam etmişlerdir.İşte o ödlekler,ne kendi halkının,nede dünya milletlerinin saygısına ve sevgisine asla nail olamamıştır.Sırf kendi çıkarları için,halkın ‘Kahraman’ olarak tanımladığı bu gençleri katletmek-onlardan her daim beklenecek bir alçaklık ve hainliktir.
    Gençlerin ‘Cahil’ olduklarını söyleyenlere verilecek en güzel yanıt şüphesiz,onların tahsil durumlarıydı.Üç’ü de üniversite öğrencisi ve yüksek tahsilliydi.Fizik ve Siyaset alanında aldıkları eğitimde,onların cahil olduklarını söyleyenlere verilecek diğer bir yanıttır.Her şeyin farkında olan gençlerin diğer amacıda,yıllarca halktan saklanan gerçekleri gün ışığına çıkarmaktı.İşte o karanlık senelerde,önümüzdeki 35 sene Türkiye’nin kanını emecek olan IMF ile gizliden gizliye anlaşmalar yapılarak,her Türk vatandaşı Amerika’ya ve Emperyalist güçlere borçlandırılıyordu.Savaşlarla yenemedikleri Türk Ulusu, haince hazırlanmış planlarla ortadan kaldırmaya çalışılıyor-buna da Türk milletince iktidara getirilmiş hainlerde yandaşlık ederek zemin hazırlıyorlardı.Kapitalist’lerin altında ezilen,hor görülen,önemsenmeyen Türk Halkı-sırf şahsi çıkarlar uğruna feda ediliyordu.Ve,bunların hepside halktan gizli yapılıyordu.
    Yapılanlara göz yumamayan,pis ve gizli işlerle halkı sömürüp-halkın sırtından milyonlar kazandıran bu hain planları gün ışığına çıkarmayı vazife edinen gençler ve arkadaşları-bu uğurda canlarını ortaya koymaktan çekinmemiştir.Olacak en kötü olasılığı dahi göze alan gençler,ne halka,ne Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı hiçbir zaman cephe almamış-onları karalayıp,dil uzatmamıştır.Kurtuluş Savaşı’nda halkını ve vatanını canıyla-kanıyla korumuş olan orduya dil uzatmak,onların yapacağı en son şey dahi değildi.Sırf bu yüzden Deniz Gezmiş, idam edilmeden önceki son yakalanışında ‘Faşizmin Ordusu’ dediği polis kuvvetlerine değil-halkın asıl kahramanı olan ordu mensuplarına teslim olmak istemiştir.
    Arkadaşlarını döverek bayıltan,hatta öldüren ‘Faşist Ordusu’na teslim olmayı reddeden Deniz,düşünceleri ve fikirleriyle Türk Solu’nun en parlak döneminde, arkadaşlarıyla birer idol olmayı başarmıştı.Gösterişten uzak,hiçbir çıkarı olmadan büyük özveriyle sadece milletinin tam bağımsızlığı için savaşmış olan bu gençleri anlamak,davalarını bilmek,onları öğrenmek,-sadece kitaplardan okuyarak değil-benliğinde onları yargılayarak ne kadar doğru bir davada bulunduklarını görmek,günümüz gençliğinin gerçek millet bağımsızlığı yandaşlığının nasıl yapılacağını öğrenme yolunda büyük bir vazifedir.Onlar sonu olmayan bir maceraya atılmadılar,yaptıkları ve yapacaklarının her zaman farkında olan gençlerin amacına ulaşması bir bakıma günümüz gençliğinin elindedir.Kendi benliğini ve fikrini-hiçbir zan ve baskı altında kalmaksızın ortaya koyması gereken günümüz gençliği-maalesef onların davalarından oldukça uzaktadır.Başta görsel medyayla,ülke siyaseti ve politikalarından tamamen kopartılan,pasif siyasetçi kimliği akıl yıkama yöntemleriyle elinden alınan günümüz gençliği-onları maalesef birer vatan haini olarak görmektedir.Yukarıda açıkça amaç ve inançlarını belirttiğim bu gençlerden hâlâ şüphe duyuluyorsa,şüpheyi ortadan kaldırmanın tek yolu-gençliğin kendi benliği ve karar verebilme yeteneğidir.Sadece kendi içinde bu davayı yargılayan gençler,şüphesiz ki;asıl olan doğruya ulaşacaklardır.En azından,sözde vatan severliğini dile getirenlerden bir farkının olmasını isteyen;bunu yapmalıdır. Atatürk’e,Türkiye Cumhuriyeti’ne,halkına,milletine,vatanına,ailesi ve yakınlarına, sevdiklerine, zaferleriyle gurur duyduğu geçmişine ve umutla baktığı geleceğine karşı bir sorumluluk duyan her genç,Türk Solu’nu artık bölücü terör örgütü PKK ile bağdaştırmaktan vazgeçmeli-onların asıl amaçlarını anlamak için çaba harcamalıdır.
    Atatürk’e ve Tam Bağımsızlığa gönül veren vatanperver bu gençleri aradan geçen 34 yıla rağmen hâlâ tarihe mal olmuş birer kahraman olarak tanımak ve tanıtmak şahsen görevimdir.
    Her yıl 6 Mayıs’ta onları anmak ise,gerçekte vatanını ve milletini,ordusunu ve Atatürk’ünü seven her Türk Genç’inin görevidir.Onlar,davaları için can verdi…

Sevgilerimle….

Not: Türk Milliyetçiliğini,Atatürk Milliyetçiliği’nden tamamen soyutlayarak,Hitler Milliyetçiliği’ne benzer bir şekilde ortaya koyan ve milliyetçiliğini Din’e yaslayarak siyasi görüşünü herkesten üstün gören arkadaşlarımızda bilmelidir ki;Türk Solu-sizin düşündüğünüzün aksine asla bölücülük ve yandaşlığını savunmamış-savunmayacaktır.Tek ülkü;şartsız millet hakimiyetidir!

(2004'te yazılmıştır,tamamen benim düşüncelerim mevcuttur!)

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    legendary----kardeşim sen merak etme,herkes bi şekilde 'yanlış'ı savunacak,taki doğruyu bulana kadar!!Sen,seninle beraber olanların varlığını bil yeter...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legendary
    legendary's avatar
    Erkek
    Efe eyvallah kardeşim biz doğru bildiğimiz yollardan zaten sapmayız.Compi herzaman olduğu gibi siyasetle ilgili konular paylaşım ne olursa olsun hep böyle bitiyo.Bu yüzden konuyu açarken tartışma ortamı olmasın dedim ama dayanamadım.Bu konuda burda kapansın fazla uzatmaya ortamı germeye gerek yok.Tekrar tekrar söylüyorun isteyen indirsin izlesin istemeyen indirmesin

yaratıcılık uçmak değil konmaktır...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rojava
    rojava's avatar
    Erkek
    gerçek bir komünist nasıl atatürkçü olur anlamıyorum
    gerçi şu anda türk solu dediğimiz partilerin hemen hepsi sol parti olmakla yetiniyor komünizmle alakası yok aslında
    deniz gezmişin atatürkçü olduğuna inanmıyorum

""Direnmek yaşamaktır!""
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    rajavo..

Deniz Gezmiş : Bu ülkede Atatürk"e gerçekten sahip çıknalar varsa,onlarda bizleriz....

24 Ocak 1972 Ankara.....

Bi araştır kardeş!

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aggio
    aggio's avatar
    Erkek
    ceza kardesim arastırmasına gerek yok ibrahimeren in linkini verdigi müzigi dinlerse Deniz Gezmiş in gercek ses kaydından söyledigi sözleri iyi dinlemesi yeterli olur

İmkansızsa yaparız Mucizeyse biraz zaman ALIR!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    bi tartışmada kompü bana bi laf sölemişti.aynı geminin yolcularıyız batarsak beraber batarız die.
    bence de çok doru.köklere indiğimizde savunduğumuz şey yapmak istediğimiz şey aynı.ama bi de birbirimize bok atma mevzumuz olmasa

... sorcerer & musket ...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GolgeleR
    GolgeleR's avatar
    Erkek
    legendary sözüm sana deildi merak etme sözüm daha 15-16 yaslarında türkiye nedir bilmez insanların beyinleri yıkanarak boynuna bi che guevara kolyesi kafasınada bi deniz gezmiş ismi yerlestirilmiş cocuklar daha neyin ne olduğunu bilmezken savunma yapıyor demişsinki dursun önkuzunun linkini ver ulan bari denize destek verdilerde popüler ettiler bizim önkuzuyu sildiler attılar .. ben şiiri yazıorum baskada bi bok demiorum amacım sağ sol kavgası deil komunizme karsıyım faşizmede karsıyım emperyalizmede ama yıllarca insanların che veya deniz diye beyinlerinin sikilmesi yeri gelince 7 tip linin savunulması ama bi solcu tarafından 6 ülkücünün katledildiğinin untulması vahim bi durum..! sen cocukluğumdan beri diosun kendinde diosun cocuktun daha neyden haberin vardı cocukluğumu acarsam sana ben bi kere basbakan olmusum o zaman..! Siz Türkiye Diye savunun Ben diyorumki Türk'ün ayak bastığı her toprak benim iiçin kutsaldır Türk'ün olduğu heryer Amac : BÜYÜK TÜRKİYE GÜCLÜ TÜRKİYE VE TÜM TÜRKLER : TURAN...!

OTUZ KUPONA

Radyo,televizyon,gazete,dergi
    Herbirşey meydanda sergi var sergi
    Çiftçiye esnafa koy peşin vergi
    Uyan Türk evladı uyuma uyan
    Otuz kupona alınmadı bu vatan

Taksikle araba , taksit taksit ev
    Enflasyon kudursun dev olsun dev
    İstersen küfret istersen sev
    Uyan Türk evladı uyuma uyan
    Otuz kupona alınmadı bu vatan

Sınavı düşünme kitabın bizden