folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder ÖSS"Nin Algoritması

ÖSS"Nin Algoritması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongly
    wrongly's avatar
    Erkek

Hocalar yeri burası mı bilmiyorum ama öss günümüz türkiyesinde bayaa bir derin konu olduğu için buraya açiyim dedim konuyu.

Bu sene mezun oluyoruz. ÖSS'ye giricez, hiç çalışmadık ve malum ailenin güzel beklentileri var :) napıcaz bilmiyorum. Sene başlarında aklıma bir fikir gelmişti ama çok yorucu çok uğraştırır diye üşenmiştim ve bu konuya bile kafa yoramamıştım.

Konuya direk dalış yapiyim. Bu öss'nin cevap anahtarları eminim sallama bir biçimde hazırlanmıyor. Yani hadi bu soru A olsun bu soru C olsun falan diye eminim sallamasyon bir biçimde hazırlanmıyor. Bu cevap anahtarının bir algoritması olmalı.

Evet başta çok saçma gelmişti ama sonradan biraz mantıklıydı. Yani ya Türkçe-Matematik-Fen falan arasında bir bağıntı var ya da her sene değişen cevap anahtarları arasında bir bağıntı var. Ama eminim var. Çünkü bu öss ciddi bir olay ve bu cevap anahtarları sallanmadan hazırlanıyor.

Hala kendimi açık bir biçimde ifade edebildiğimi düşünmüyorum ama tahribattaki elemanların hepsi cayır cayır zeka fışkıran, bilgisayardan, şifrelemelerden, algoritmalardan anlayan insanlar. Ve çözeceğimiz şey direk hayat kurtaran birşey olduğu için üstünde durmak gerek

rene abi bu işe kafa yorsa eminim halleder :D 

Çok mu hayalperestim bilmiyorum ama sizin de bir fikirlerinizi aliyim dedim

Eminim biçoğunuzun akından şey geçicek. Lan bu öss de 10 tane grup var hangibirini ezberlicez falan... O ayrı bir konu :)

Hadi bakalım :) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek
    adamlar algoritma var diye senin gibileri ayıklıyor farkında bile değilsin :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

emin ol böyle bir şey varsa da bu yazıyı okuduktan sonra olmaz :E:E

yok kardesim olmaz öyle sey,he diyelim ki var,10 farklı kitapcık + bunun algoritmasını veren makinaya kim erişecek ?

boş hayal bence...

adam akıllı calısın :P

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyotbt
    Biyotbt's avatar
    Erkek

bence kologoritma var. sen onu bulacan:D

kardeş alınma ama bütün sene oturmuşsun şimdi formula rıyon kaçış yok çalışacaksın

şansın bol olsun. tiyo:

her cevaptan eşit var

kendim hakkında daha fazla bilgi de
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wrongly
    wrongly's avatar
    Erkek

eywallah ustalar da çalışmak istesek zaten çalışırdık :D

evet her cevaptan eşit olması gibi ayrıntıları çözmek maksat (: 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mtinyilmaz
    mtinyilmaz's avatar
    Erkek
    buda ossnin bokunun cıkarılmasıdır 

benim için programlanma devrelerini yakarım yanmiş devrelerimi bi tarafına sokarım :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SeYFi25
    SeYFi25's avatar
    Erkek

mtinyilmaz bunu yazdı:
    -----------------------------
    buda ossnin bokunun cıkarılmasıdır 
    -----------------------------

öss nin boku zaten çıkmış :D 

Profilime altıncı yorumumu aldım :D
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zoom8
    zoom8's avatar
    Erkek
    algoritma olsa bile bunu cözmen imkansiz, hem cözsen bile uygularmisin nerden bileceksin algoritmanin dogru oldugunu? inanip isaretlermisin hem a,b,c,d kitapciklarinin her birinin algoritmasini ezberlemen gerekiyor onu yapacagina E=mc2 formülünü ezberle daha iyi kolay gelsin...  Ve herkese basarilar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZyreX
    ZyreX's avatar
    Erkek

Sana hemen algoritmasını açıkliyayım.İşine yaramayacak da olsa..

Öss de sorular rasgele a b c d e yapılmıyor,yani senin de tahmin edeceğin gibi bilgisayar eşit şekilde şıklara dağıtıyor cevapları..Dikkat edecek olursan 30 matematik sorusunda, her şıktan 6 şar tane var..Yani buna ayıracak zamanın olursa a şıkkını işaretlediğin şıklardan banko eminsen diğerleri bil ki a değil..

Diğer bölümler için de aynısı geçerli söylediğim şey..Yani 30 sorunun hepsini A şıkkını işratlersen 0 netin olacaktır..6 Doğru**24 yanlış olacaktır..Sonuçta 0 Netin olur..

Tabi hiç çalışmadıysan bu anlattıklarımın bir kıymeti yok zira çalışsan da bi yararı olmayacak :D Tüm sorular için ise bi algoritma yoktur,şıklar haricinde tüm soruları doğru çözebilmen için herhangi bir algoritma araman yersiz..

Tüm bunların yanına bir ek bilgi daha,4 tane aynı şıkın ard arda gelmeyeceğini biliyorsun herhalde..Böyle bir durumda bil ki bir tanesi yanlış işaretlemişşin!

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

bilgisayar çok rahat bir şekilde şıkları ve soruları rastgele karıştırabilir.

bunu yapmak varken niye özellikle bir sisteme göre düzenlesinler? 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek
    Kesinlikle algoritması olduğunu düşünmüyorum. Hocalar soruları hazırlıyor ve kalitesine göre koyuyorlar.. Tahminim budur..

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
Toplam Hit: 9921 Toplam Mesaj: 47