folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Ösym'den Rezalet Gibi Rezalet Hata

Ösym'den Rezalet Gibi Rezalet Hata

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

Evet arkasaşlar ösymnin bir elemani olarak (sinavlarda görev alan) bu òsymnin yaptigi şu rezaletten sonra bir daha asla gorev almamaya karar verdim. Dunyanin en pahali sinavlarini yapip parayi hep peşin alip biz gorevlilere sinavdan 1 ay sonra ödeme yapan bu aşağılık kurum yeni bir rezalete imza atmis buyrun aciklamasini paylasiyorum bi de özür dilemiş aşağılıklar.

08.08.2017 tarihinde açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında, adayların yerleştirmelerinde kullanılacak puanlar belirlenirken Tablo-6C’nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerinde ‘ek puanlı yerleştirme puanları’ yerine ‘ek puansız yerleştirme puanları’nın kullanıldığı tespit edilmiştir.

Bu işlemin düzeltilmesi amacıyla yapılan güncellemede 1110 adayın ilan edilen yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, ek puanı dikkate alındığı için yerleşen bu adaylar nedeniyle daha önce bir programa yerleştiği ilan edilen 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir programa yerleşememiştir.

Konu ile ilgili adaylar ve kurumlar bilgilendirilmiş, yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11:00 itibariyle güncellenmiştir.  Bu durumdan etkilenen adaylardan özür diler bilgilerine saygıyla sunarız.

Love is nothing without fucking.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

Ösymnin de rezillikleri bitmiyor. ÖSYM öyle bir kurum ki, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kpss sınav sorularını müridlerine dağıttığı yıllarda, - ben çok iyi hatırlıyorum hatırlayanlar olacaktır - sosyal medyada,
    "Sorular çalındı", "Sorular sınavdan önce dağıtıldı", "cemaat adam kayırıyor", "Hakkımız yendi" ve bunun gibi birçok konuda şikayetler yağdırılırken ÖSYM şöyle bir açıklama yapmıştı.
    "Bu iddialar paranoyakça, herkesin içi rahat olsun", soruşturma da açıldı ancak fetöcüler onun da üstünü örttü. Ancak birkaç yıl sonra görüldü ki gerçekten fetö o yıllarda sadece kpss değil, polislik, askerlik ve birçok sınavın sorularını çalmış ve sınavdan önce müridlerine dağıtmış.

O günlerden bu günlere gelirken de ösym hep hatalar yaptı ve tartışılan bir kurum haline geldi. Sınava 1 dk geç kalan öğrenci sınava alınmadığı için intihar etti ve öldü biliyorsunuz.

Bence, hem kpss hem ösym kirlenmiş olgulardır. Ve bu kir kolay kolay arınmaz

EDİT: ÖSYM her yıl sistemde değişiklikler yaparak bazı şeylerin üstünü örtmek ya da kendini garantiye almaya çalışıyor ancak ÖSYMnin yaptığı 10 şeyin 5i yanlış 5i şaibeli. Artık saygı duyulan bir kurum da değil, herkes mecbur olduğu için başvuruyor bu kuruma.

Cevdet tarafından 12/Ağu/17 12:26 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seadog
    seadog's avatar
    Erkek

ÖSYM yaptığı büyük bir hata ama senin derdinin ne olduğu ilk paragraftan belli.

devlet istatistik ensititüsüne göre kişi başına düşen tuğla öldürüyormuş
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biyoteknoloji
    Biyoteknoloji's avatar
    Erkek

Neymiş benim derdim ?

Love is nothing without fucking.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

Ve arkadaşlar her sınavda, her adamdan 100 lira para alıyor bu kurum. sana da sınavda dandik bir kalem birkaç mendil veriyor. Seni teröristmişsin gibi arıyor, 1 dk geç kalsan seni takmıyor. piercingine karışıyor, saçına karışıyor, kıyafetine karışıyor, bir de üstüne para alıyor.
    O kadar parayı toplayıp da seni sandalyesi gıcırdayan masası rezil sınıflarda sınava sokup senden başarı bekliyor.

Benden de bir ing sınavı için o kadar para talep etti ki fikrimi değiştirip toefl'a girdim :)

Cevdet tarafından 12/Ağu/17 15:04 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Cevdet bunu yazdı

Ösymnin de rezillikleri bitmiyor. ÖSYM öyle bir kurum ki, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kpss sınav sorularını müridlerine dağıttığı yıllarda, - ben çok iyi hatırlıyorum hatırlayanlar olacaktır - sosyal medyada,
    "Sorular çalındı", "Sorular sınavdan önce dağıtıldı", "cemaat adam kayırıyor", "Hakkımız yendi" ve bunun gibi birçok konuda şikayetler yağdırılırken ÖSYM şöyle bir açıklama yapmıştı.
    "Bu iddialar paranoyakça, herkesin içi rahat olsun", soruşturma da açıldı ancak fetöcüler onun da üstünü örttü. Ancak birkaç yıl sonra görüldü ki gerçekten fetö o yıllarda sadece kpss değil, polislik, askerlik ve birçok sınavın sorularını çalmış ve sınavdan önce müridlerine dağıtmış.

O günlerden bu günlere gelirken de ösym hep hatalar yaptı ve tartışılan bir kurum haline geldi. Sınava 1 dk geç kalan öğrenci sınava alınmadığı için intihar etti ve öldü biliyorsunuz.

Bence, hem kpss hem ösym kirlenmiş olgulardır. Ve bu kir kolay kolay arınmaz

EDİT: ÖSYM her yıl sistemde değişiklikler yaparak bazı şeylerin üstünü örtmek ya da kendini garantiye almaya çalışıyor ancak ÖSYMnin yaptığı 10 şeyin 5i yanlış 5i şaibeli. Artık saygı duyulan bir kurum da değil, herkes mecbur olduğu için başvuruyor bu kuruma.

fetöcü falan yok hocam, bu adamlar o zamanlar birlikteydi, sonra bölündüler, bölünenlerin bir kismi kahraman, diger kismi hain oldu. Halbu ki iki taraf da ayni b*kun degisik renkleridir. Bakanlarin neredeyse hepsinin fetullah gülen'i övme-koruma videolari varken bu adamlar yanildik diyebiliyor ama bir grup insan kücük bir iliskisi olsa bile adami hain ilan ediyorlar.Once bir kendi hainliklerine baksinlar.Bu grubun bu kadar büyümesine kim yol acti? babam mi? Zaten akp=fetullah gülen hareketi degil miydi? Fark neydi bilmiyorum? Iki tarafinda badem biyiklari yok muydu, iki tarafta birbirlerini sonuna kadar desteklemiyor muydu? iki tarafta aslinda ayni adamlar degil miydi.. Sonra da basladilar kivirmaya.. Fetösü metösü yok bu isin. Hem fetullah cemaatinin hem de partinin ikisi de vatan hainidir. Birisi pislikleri yapmistir, birisi de bunlara yillarca göz yummustur. Sonra da kandirildik diyip yine masum rolunu oynayanar bunlar oluyor. Ne güzel dünya.. Suclu yine hep baskasi oluyor, masumlar da bizim cici akplilerimiz oluyor.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

Hocam bu sitede gördüğüm kadarıyla zeki insanlar takılıyor. Yani o yılların Fetö'sünün aqp olduğunu anlayacak kapasitede insanlar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    seadog bunu yazdı

ÖSYM yaptığı büyük bir hata ama senin derdinin ne olduğu ilk paragraftan belli.

Olabilir. =)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    Cevdet bunu yazdı

Hocam bu sitede gördüğüm kadarıyla zeki insanlar takılıyor. Yani o yılların Fetö'sünün aqp olduğunu anlayacak kapasitede insanlar

anladiysan sorun yok hocam o zaman :) .. Cünkü yazin sanki sadece fetullah gülencilere suc atmak üzere yazildigini düsündüm. Bunun müsebbibi ayni kisilerdir. Burada daha önce yazmistim.. Ugur Isilak ile zamaninda fetullah gülen ile ilgili baya bir tartismistim. Bana hocaefendi söyle hoca efendi böyle diye adami nasil methediyordu, yok ziyaretine gitmismis de yok bilmem ne alimiymis de.. Simdi görsem de yüzüne söyleseydim bana dediklerini. 2 saat boyunca adami savunmustu.. 

Etrafimda böyle yiginla adam var benim, kimisi döneklik edip küfür etti kimisi saftan ayrilmadi.. Patronum türk ve o cemaate mensup. Hatta arada bir gidip geliyor amerika'ya. Hem is icin (günahina girmeyeyim ama görüsmüstür onla da diye düsünüyorum). O adamin iyi niyetinden süphem yok ama muhattap aldigi kisiler maalesef iyi kisiler degil. Ben fetullah gülen hareketinin yanlisligini 15 yil önce farkettim. O kadar adama anlatmaya calistim ama anlayan adam pek yoktu (kemalistler haric). Ama simdi hangi akp liye sorarsan bir numarali fetö düsmani olmus :) Daha düne kadar hoca efendi hazretleri diyen adamlar, benimle adama fetullah dedim diye kavga edenler bugün ne haldeler.. 

Hala görevde olan bildigim fetullah'cilar var.. Ama %100 emin degilim iliskilerinden o yüzden kimsenin ekmegiyle de oynamak istemem. Ama benimle ayni okuldan mezun olup da bir anda subay olan biri olunca, insan süphelenmiyor degil. Bir de tüm baglantilarini kesip milletle görüsmemesi, ankara'da calismasi vs.. Senin bölümün elektronik iken sen nasil subay olabiliyorsun demezler mi adama? belki vardir bir yolu ama ben bilmiyorum o zaman..

Bu adamlar yillarca akp ye hizmet etti, oy topladi, tv lerinde milletin beynini yikadi. akp de bunun karsiligini onlara sirf "müslüman" olduklari icin gözyumdular onlar da istediklerini yapti, milletin irzina gectiler. Bu hezimet sonrasi, ilgili parti'de hic bir utanma alameti yok, o kadar ki bugüne kadar sadece bir tane akp linin fetullah gülen yüzünden atildigini duydum o da normal parti meclis üyesi falandi. Cikarsinlar secerelerini partinin %90 u fetullah gülen destekcisi degildiyse ben ne olayim. Erbakan'in pesinden gidiyor diye düsündügüm numan kurtulmus'un bile fetullah'i övücü videosunu görünce daha da kimseye güvenmedim. 

unbalanced tarafından 12/Ağu/17 12:45 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

Arkadaşlar ÖSYM, diğer devlet kurumları gibi özerk bir kurum. Bugüne kadar yaptığı birçok hatadan sorumlu. Ve artık yaptığı işler bana, magazinsel işler gibi geliyor. Aşırı derecede soğudum bu kurumdan ve güven problemi yaşıyorum.
    ve ne zaman bu kuruma tavır almaya çalışsam, ne zaman tepki koymaya çalışsam, (mecburiyetten) yine sınavlarına girmek zorunda kalıyorum

lgs, öss, *les, kpss, ing gibi tüm sınavlar şu anda ÖSYM tekelinde. sadece son yıllarda ing sınavını ÖSYM'nin elinden almayı başarabildiler. (Yök-Dil sınavı)
    Ben kaç kez ösym sınavına girmemek için fırsat kaçırdım!
    Aşırı derecede irite oluyorum bir sınavlarına girdiğimde ve şunu söylemeliyim üzerimde yoğun şekilde ösym faşizmi hissediyorum ve umarım son aldığım *les puanıyla tekrar sınava girmeden tüm işlerimi halledebilirim.

Ancak sonuçta devlet kurumudur, ne bişe diyebilirsin ne eleştirebilirsin.

Cevdet tarafından 12/Ağu/17 13:34 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Ya hocam bir de öğretmen olacaksın. Millet o sınava emeğini koyuyor yıllarını koyuyor sen bir ay sonra aldığın paranın derdindesin.

Sınavdan çıkarken inşaat amelesi gibi eline sayacaklardı değil mi parayı. (ki amele dediğime bakma emekçi!) 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
Toplam Hit: 5628 Toplam Mesaj: 52
ösym