folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Ösym'den Rezalet Gibi Rezalet Hata

Ösym'den Rezalet Gibi Rezalet Hata

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Piercengle kopya mı çekilir diyorsunuzda Aliexpress'e girip gizli kamera çeşitlerine bir bakında tekrar konuşun. 

Mesala bu bir kamera. Hemde direk telefondan kablosuz olarak izleyebiliyorsunuz.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

Hocam bu detaylı arama ve 1 dk. olayı yeni olaydır. zaten başlarında hoca var iki tane, ona rağmen kopya çeken adam donuna kadar arasan da kopya çeker.
    Ayrıca her hafta üniv.ler tarafından binlerce sınav yapılıyor, hangisinde böyle detaylı arama var? hangisinde 1dk kuralı var. hatta ilk yarım saat geç kalsan da girebilirsin sınava.

Birisi "en iyi sistem bu" demiş, gotumle güldüm:) bunu neye dayanarak söylüyorsun? En iyi sistem bu dediğin sistem bu sene geldi zaten :) yeni bir sistem yani sen muhtemelen yeni sistemde sınava bile girmemişsindir.

Mantık sorularını destekliyorsun çünkü yeni sistemde kpssye girmemişsin.

Bir kere sınav sisteminin hatasını şuradan anlayabilirsin: ÖSYM kamuya personel seçerken türkçe+mat+coğ+tarih........., akademik personel seçerken türkçe+mat soruyor :) soru içerikleri de aynı değil. kpss türkçe de anlatım bozukluğu dahil, imla ve benzeri varken, akademik personelde paragraf sorusu soruluyor. mat içerikleri de farklı.

HANİ BİRİLEİR SİSTEM İYİ DEMİŞ. O İYİ DEDİĞİN SİSTEM TÜRKİYEYİ BAK NEREYE GETİRMİŞ:

Türkiye, eğitim kalitesinde sonuncu -> Kaynak: http://www. ntv .com.tr/dunya/turkiye-egitim-kalitesinde-unicef-listesinde-sonuncu,3RDBCtMZ4k-KznYKbzOk3g
    Bakın 2017 haberi, ve aqp yandaşı NTV'den

Cevdet tarafından 12/Ağu/17 19:33 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Peki bu durumdan etkilenen adayların yaşamları ne oluyor, bir özür oluşan tahribatı temizliyormu?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Açıköğretim için söyleyeyim her sınava girişte kapıda polis tarafından elle aranırsın telefon sokmak yasak. Kopya çekerken yakalanırsan o girdiğin sınavda olan derslerin hepsinden o sene kaldın demektir sınavlara girsen bile sistem direk 0 veriyor puan olarak.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı

Peki bu durumdan etkilenen adayların yaşamları ne oluyor, bir özür oluşan tahribatı temizliyormu?

Abi öncelikle özür yok. Özür olsa da bir şeyi temizlediği yok.

Hem yanlış yapıyorlar hem de dediğim dedikler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Cevdet bunu yazdı
    ShockMan bunu yazdı

Abi öncelikle özür yok. Özür olsa da bir şeyi temizlediği yok.

Hem yanlış yapıyorlar hem de dediğim dedikler.

Benim çocuğuma olsa bu kıyameti koprarırım, böyle bişey kabul edilemezki ama, bu milletin çocukları bunların keyfe keder serkeşliklerine kurban edilsin diyemi, bin bir emek okutuluyor, yetiştiriliyorlar. Daha bana olmamış ne kadar sinirlendim, başına gelenler şimdi ne kötü durumdalar anlayabiliyorlarmı?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

Ve mantık soruları zekayı ölçüyor demek, kahvede sabahtan akşama okey oynayan adamların çocukları daha zeki oluyormuş demekle aynıdır benim için :)

Ulan adamlar bir gecede 2 saat olan sınav süresinin 3 saat olmasına karar verip, soru sayısını sabit tutup soru zorluğunu artırıp, mantık sorusu ekliyorlar.
    Yani bir sınava giriyorsun bir şeyler yapıyorsun bir daha sınava girdiğinde bi bakıyorsun her şey değişmiş :) haydaaaa

Cevdet tarafından 12/Ağu/17 19:22 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    Cevdet bunu yazdı

Hocam bu detaylı arama ve 1 dk. olayı yeni olaydır. zaten başlarında hoca var iki tane, ona rağmen kopya çeken adam donuna kadar arasan da kopya çeker.
    Ayrıca her hafta üniv.ler tarafından binlerce sınav yapılıyor, hangisinde böyle detaylı arama var? hangisinde 1dk kuralı var. hatta ilk yarım saat geç kalsan da girebilirsin sınava.

Birisi "en iyi sistem bu" demiş, gotumle güldüm:) bunu neye dayanarak söylüyorsun? En iyi sistem bu dediğin sistem bu sene geldi zaten :) yeni bir sistem yani sen muhtemelen yeni sistemde sınava bile girmemişsindir.

Mantık sorularını destekliyorsun çünkü yeni sistemde kpssye girmemişsin.

Bir kere sınav sisteminin hatasını şuradan anlayabilirsin: ÖSYM kamuya personel seçerken türkçe+mat+coğ+tarih........., akademik personel seçerken türkçe+mat soruyor :) soru içerikleri de aynı değil. kpss türkçe de anlatım bozukluğu dahil, imla ve benzeri varken, aleste paragraf sorusu soruluyor. mat içerikleri de farklı.

HANİ BİRİLEİR SİSTEM İYİ DEMİŞ. O İYİ DEDİĞİN SİSTEM TÜRKİYEYİ BAK NEREYE GETİRMİŞ:

Türkiye, eğitim kalitesinde sonuncu -> Kaynak: http://www. ntv .com.tr/dunya/turkiye-egitim-kalitesinde-unicef-listesinde-sonuncu,3RDBCtMZ4k-KznYKbzOk3g
    Bakın 2017 haberi, ve aqp yandaşı NTV'den

Evet simdilik en iyi sistem bu. Egitim sistemi  taaa ilkokuldan degisir Finlandiya Ingiltere gibi ulkeler ornek alinir.

2018 yilinda kaldir OSS yi yerine ne koyacaksin? 2 milyon kisiyi universiteye nasil yerlestireceksin?

Yani kusura bakmayin da bos bos konusuyorsunuz.

Kendi hatanizi yeteneksizliginizi sisteme yukluyorsunuz. Sinavlarda yapan yapiyor. Senin zekan yetmiyor o sorulari cozmeye diye sistem suclu degil.

Yeni sinava 1 yildan az zaman kalmisken ne yapmalarini istersiniz? Oss yi komple kaldirdinlar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

Kardeşim bak, sen sistem diyene kadar benim ağzımdan sistem diye bir kelime çıkmamış.

Ben sınavları değil, başından beri ösym, meb ve aqp'yi eleştirdim. Sonra sen çıktın dedin en iyi sistem bu diye. Ben de seninle bazı şeyler paylaştım ki bu yanılgıdan çık diye.

Hani sen diyorsun ya mantık soruları zekayı ölçüyor diye :) Ben bunu üstüme alındım ve sana şunu söylüyorum. Sistemi savunmak, en iyisi bu demek kolaydır, eleştirmek ise zeka ister

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Kimin multisisin bilmiyorum ama mevcut hukumet duzen kurumlar hakkindaki gorusumu biliyor olman gerek. ;)

Universiteye giris sisteminin eksikleri var kabul ediyorum. Ama cozum onermiyorsunuz? Elestirmek zeka gostergesi degildir, cozum bulabiliyor musunuz? Egitim sistemi 1.siniftan itibaren degismeli. 12 yil simdiki sistemde egitim alan adami ne yapacaksin? Egitim hakki en temel haktır. Bu adamlara egitim alma mi diyeceksin?

Ayrica israr ediyorum. Zeka/mantik sorulari gercek zekayi olcer. Turev alirken ussu one ekle ussu bi azalt yapmak zeka degildir. 

Toplam Hit: 5675 Toplam Mesaj: 52
ösym