folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Ösym'den Rezalet Gibi Rezalet Hata

Ösym'den Rezalet Gibi Rezalet Hata

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_kiyatrist
    pc_kiyatrist's avatar
    Erkek

2016 yılında kpss ye giren öğretmenler bilir. Tam  17 bin kişi sıralamaya sonradan dahil oldu. Ben kendi bölümümde 100 kişi geriye vurdum ve şubat ayında yapacağı atamayı temmuz ayında yaptı. 10 kişi farkla atamayı kaçırdım. Gerçekten de unutmuş olsa İşkillenmemek elde değil. Acaba araya adam mı soktular sorusu kurcalıyor hala kafamı ve zerre güvenim yok. Ayrıca sorulara eklenen sözel ve sayısal mantık soruları zamana karşı pratik zekayı kullanmayı ölçer. Kpss de yıllardır her soru 1 akikaydı ki bu yıl ilk defa +10 dakika artırıldı. Ayrıca mantık soruları kopyaya karşı en dayanıklı sorulardır. Yanındakinden falan isteyemezsin ve soruya dalmak çok kolay olur ki bu da süre kaybı demektir. 400bin öğretmenin girdiği bu sınavda virgülden sonra 3. küsuratla insanlar atanıyor veya kaçırıyor.

Girişlerdeki 15 dakika mevzusuna gelirsek tamamen çok doğru bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Böyle sınavlarda sınav başladığında 5dakika sonra yanındaki koşarak geliyor. Nefes nefese. Üstünü çıkarıyor. Kodlamayı yapıyor. Hocaya 50 tane soru soruyor. Peçeteyi şekeri falan açıp sınava başlayana kadar konsantreni afedersin ama öpüp bırakıyor. Şimdi herkes önceden geliyor. Çok iyi oluyor. Ses yok dikkat dağınıklığı yok.

- anlat + "malı Arap Faik'ten alıyorduk, Karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. Adana'ya kadar da ben kullanıyordum kamyonu" -ne diyorsun? + ne diyeceğim, siz kaçırdınız, siz anlatın..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Kimin multisisin bilmiyorum ama mevcut hukumet duzen kurumlar hakkindaki gorusumu biliyor olman gerek. ;)

Universiteye giris sisteminin eksikleri var kabul ediyorum. Ama cozum onermiyorsunuz? Elestirmek zeka gostergesi degildir, cozum bulabiliyor musunuz? Egitim sistemi 1.siniftan itibaren degismeli. 12 yil simdiki sistemde egitim alan adami ne yapacaksin? Egitim hakki en temel haktır. Bu adamlara egitim alma mi diyeceksin?

Ayrica israr ediyorum. Zeka/mantik sorulari gercek zekayi olcer. Turev alirken ussu one ekle ussu bi azalt yapmak zeka degildir. 

Hayır seni tanımıyorum bu yüzden görüşlerini de bilmiyorum. Çözüm önerisi çok, sen inşaat mühendisiyle, bilgisyar mühendisini, işletmeciyi, türkçeciyi, matematikçiyi; içinde sadece türkçe ve matematik soruları olan bir sınava sokup aynı listede sıralıyorsan bir kere bu yanlıştır. İçinde mesleki soruları da barındıran, adayın sdece türkçe mat değil, lisansta aldığı alanıyla ilgili sorular da sormazsan o zaman adaletsizlik oluyor çünkü sınava herkes giriyor.

Israr ediyorsun çünkü amacın (bence) yandaşlık yapmak. o zaman ben de senin gibi düz mantık gideyim;
    zeka demek öğrenme potansiyelidir, iq testleri de insanların iqsunu, yani zekasını bir bakıma öğrenme potansiyelini seçer. şimdi iq testlerinde matematik mantık sorusu mu soruluyor? :D

Biz sanki bu ülkeye 2017 yılında antartikadan geldik:) Ben belki senin ismini bile duymadığın birçok ösym sınavına girdim çocukluktan beri, (mecburiyetten) yakın zamanda akademik personel ve kpss sınavlarına girdim,
    Ben de ısrarla senin sınava girmeden işkembeden konuştuğunu düşünüyorum

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

Ve bu konudaki son mesajım şu ki daha fazla uzatmaya gerek yok. Ösym sınavda öğrencinin zekasını bile ölçüyor olsa bu yanlış.

Zeka doğuştan gelen bir özelliktir; eğitim almak, kamu kurumunda çalışmak ise herkesin sahip olduğu bir haktır. Sen sadece zeki insanları seçemezsin, başarı sadece zekayla olmaz, çalışmak da vardır, istek vardır, iyi niyet vardır

Bir insan çok zeki değildir ancak çok çalışkandır isteklidir, vatana millete hayırlıdır
    Bir insan çok zekidir ancak miskindir, isteksizdir, bilgisizdir.

O açıdan bir adamı bir yere seçeceksen, türkçe+mat tabii ki önemli ancak o kişiyi ilgili olduğu alanla ilgili de sınamalısın

Cevdet tarafından 12/Ağu/17 19:55 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Asadadassa aynen AKP yandasiyim.

Yigit Bulut 1

Ben 2

:)))))))))

Kusura bakma halen daha sacmaliyorsun. Sinav oyle kotu boyle kotu. Ben her sinava girdim. Ama halen daha bi cozum onermemissin?

12 yildir bu egitimi alan ogrenciler ve sen ben gibi mezunlar ne yapacaz? 

Hadi 2018 yilinda ABD sistemine gecip sinavi kaldırıp tum okullari ozellestirelim. Her universite kendi sinavini yapsin. 12 .siniftaki öğrenciden abuk subuk seyler istesin.

Tek sikinti mevcut hukumetin her seyde oldugu gibi OSYM yide yozlastirmasi kendi gerizekali adamlarini kurumlarin basina getirmesidir.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    Cevdet bunu yazdı

Evet simdilik en iyi sistem bu. Egitim sistemi  taaa ilkokuldan degisir Finlandiya Ingiltere gibi ulkeler ornek alinir.

2018 yilinda kaldir OSS yi yerine ne koyacaksin? 2 milyon kisiyi universiteye nasil yerlestireceksin?

Yani kusura bakmayin da bos bos konusuyorsunuz.

Kendi hatanizi yeteneksizliginizi sisteme yukluyorsunuz. Sinavlarda yapan yapiyor. Senin zekan yetmiyor o sorulari cozmeye diye sistem suclu degil.

Yeni sinava 1 yildan az zaman kalmisken ne yapmalarini istersiniz? Oss yi komple kaldirdinlar.

Evet tebrik ederim hocam ygs/lys sınavını zeka ile karşılaştırdın. Şimdi sana sormak istediğim zeka nedir, sana göre zeki insan nasıldır?

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    SkynetX bunu yazdı
    Cevdet bunu yazdı

Evet simdilik en iyi sistem bu. Egitim sistemi  taaa ilkokuldan degisir Finlandiya Ingiltere gibi ulkeler ornek alinir.

2018 yilinda kaldir OSS yi yerine ne koyacaksin? 2 milyon kisiyi universiteye nasil yerlestireceksin?

Yani kusura bakmayin da bos bos konusuyorsunuz.

Kendi hatanizi yeteneksizliginizi sisteme yukluyorsunuz. Sinavlarda yapan yapiyor. Senin zekan yetmiyor o sorulari cozmeye diye sistem suclu degil.

Yeni sinava 1 yildan az zaman kalmisken ne yapmalarini istersiniz? Oss yi komple kaldirdinlar.

Evet tebrik ederim hocam ygs/lys sınavını zeka ile karşılaştırdın. Şimdi sana sormak istediğim zeka nedir, sana göre zeki insan nasıldır?

Zekanin kesin bir tanimi halen daha yoktur. Ki bu yuzden coklu zeka kuramlari var. Ama genel olarak rum zeka turleri icin konusursak:

Mevcut bir durumda kavrama karar alma ve sonuca ulasabilmektir.

Tehlike olabilir

Sınav sorusu olabilir

Gunluk hayattaki problemler karşısinda olabilir

Oss komple zeka olcuyor demiyorum. Son yillarda sorulan sorular ki ozellikle YGS deki problem sorularini destekliyorum diyorum. 

Tamamen o anda sinavda kavrama karar verme ve sonuc odaklı sorular. Zamana karsi pratik zekayi olcuyor.

SkynetX tarafından 12/Ağu/17 20:30 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cevdet
    Cevdet's avatar
    Erkek

ÖSMM Başkanı istiğfar etti

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ar0fer
    Ar0fer's avatar
    Erkek
    Cevdet bunu yazdı

Ne yaptı kustu mu ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    Ar0fer bunu yazdı
    Cevdet bunu yazdı

Ne yaptı kustu mu ?

Yok kurum çok iyiymiş ama şimdi kurumunda anasını daha önce sevdiydik bir de böyle bok yiyince kurumu batırmama adına beni yolladılar demiş gitmiş.

Ama kurumun dünyada eşi benzeri de yokmuş. Olmaz tabi amk olmaz soruları çaldır, adam kayır, sonra kurum acayip dünya lideri bir kurumde.

La 2005 den 2010 a kadar komple sınav soruları sızdırıldı daha neyin iyi kurumu bu?

ÖSYM işleri

Soru hazırla(Soru dağıt)

Sınav yap(Su şeker falan sat. mendil birde)

Yerleştirme Yap(Bol bol hata yap)

Ee yapcanız iş belli ya.

Birde zekası yetmemiş gibi laf eden olmuş net söylüyorum zekasız olan kendisidir.

Anıl
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Birilerinn akrabası diye taaa bakan olmaya varan torpiller dönen bir ülkede neden bu isyan ? Paranı aldığına dua et bide öyle heryerde adamlara küfretme valla fetöcü diye bi alırlar derdini bile anlatamazsın. Eğwle eğwle hebele hübele bile dedirtmezler...

next next next install
Toplam Hit: 5685 Toplam Mesaj: 52
ösym