Parfümü Nerden Alıyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Zara parfümlerinin kalıcılığı vasat düzeyde 

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adsizcengaver
    adsizcengaver's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    adsizcengaver bunu yazdı

Kimse dememiş ama bu kadar para vermeye gerek yok bunlara. Neticede alkol :P :D

Ben şahsen kendim Esans kullanıyorum. Çevreme de ısrarla öneriyorum. Hani şu bildiğimiz Hacı Yağları var ya, evet evet, onlar. :) Eskisi gibi boktan kokular yok artık. Chanel, Armani, Lacoste bildiğiniz tüm kodaman parfümlerin birebir aynısının Esansını üretiyorlar. Üstelik cilde alkollü sprey parfümden çok daha iyi nüfuz ediyor, çoooookk daha kalıcı. Deneyin pişman olmazsınız. Üstelik 10-15 lira. 5 ml size 1 ay rahat yeter.

çok ağır kokuyor bunlar ya. bir de Çok terleyen biriysen, abbooov.

parmak gibi olup, ucunda tekerlek olan Roll On tarzı bir'şey bunlar. 

aynı şeyden mi bahsediyoruz?

var mı böyle hafif,ferâh,keskin bir koku, veya kokunun adı?

Hocam kokunun ağır olması esansta kullanılan koku ile ilgili. Mesela misk veya öd ağacı alırsanız çok ağır kokulardır onlar. Etraftaki kokona Suriyeli kadınlar mesela bundan ötürü ağır kokar. Dünyada parfüm işini bilen bir fransızlardır bir de Araplar. Arap kültüründe baharat yemekte de kokuda da sevilir. Onlar tercih ettikleri için bu ağır kokuları sık kullanırlar. Bize de eskiden Arabistan dan geldiği için haliyle her esansı böyle ağır bildik ama şimdi böyle değil. 

Bildiğiniz pek çok parfümün artık esansı var. Lacoste, Boss, Armani, Dior, Calvin Klein, Paco Rabanne vs vs. Mesela ben Lacoste Red in esansını kullanıyorum. Kokusuyla bayağı eşleşiyor. Bir oran vermem gerekirse %90 kadar. Bir de mesele benim için orijinal kokuyla eşleşmekten ziyade kokunun kalıcı olması. Kalıcılık biraz da işin kimyasıyla ilgili. Parfümlerin köklü bir tarihi var. Ve bu tarihte alkolle sıkılan parfüm henüz çok yenidir. Zira eskiden parfümler esans yahut krem formunda olurdu. Parfüm cilde sürülür nitekim koku yakınınızdakilerin algılayabileceği bir şeydir. Kokunun ciltten yayılması ile kıyafetten yayılması arasında kesinlikle bir fark var bence. Hem etki hem de kalıcılık açısından. 

Hafif kokuları sormuşsunuz. İlk mesajımda söylediğim gibi. Doldurma esans satan bir yer bulabilirseniz orada mutlaka bulacaksınız aradığınızı. Hatta çok daha fazlasını... Bu noktada şunu belirtmek isterim. Mesela hac malzemeleri satan yerlerdeki esanslar standar kokular. Yani bir marka kendisi şişeleyip toptan satıyor. Pek çok yerde de bunlar var (Reyhan, Buhara, Aksa gibi markalar) kendilerince isim veriyorlar parfümlere (cennet, fevakin, cuma rüzgarı, lodos vs vs...) ama bunları ki benim pek hoşuma gitmedi. Dediğim tarz bir doldurma veren dükkana güderseniz direk aradığınız kokuyu sorun.

Neyse bayağı uzadı. Fikir oluşması açısından ben aldığım kokuları söyleyeyim: Lacoste Red, Blue de Channel, Dior Homme, Hermes.

"Algısız kavramlar boş, kavramsız algılar kördür."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayd
    ayd's avatar
    Erkek

Neyse bayağı uzadı. Fikir oluşması açısından ben aldığım kokuları söyleyeyim: Lacoste Red, Blue de Channel, Dior Homme, Hermes.

Lacoste Red çok iyi, ben yıllarca kullandım özellikle Loris firmasını tercih ediyordum. Önerimdir.

Antalya içi böyle esans satan bir yer var mı acaba? Bilen varsa yeşillendirsin lütfen.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    adsizcengaver bunu yazdı
    adsizcengaver bunu yazdı

Ben şahsen kendim Esans kullanıyorum. Çevreme de ısrarla öneriyorum. Hani şu bildiğimiz Hacı Yağları var ya, evet evet, onlar. :) Eskisi gibi boktan kokular yok artık. Chanel, Armani, Lacoste bildiğiniz tüm kodaman parfümlerin birebir aynısının Esansını üretiyorlar. Üstelik cilde alkollü sprey parfümden çok daha iyi nüfuz ediyor, çoooookk daha kalıcı. Deneyin pişman olmazsınız. Üstelik 10-15 lira. 5 ml size 1 ay rahat yeter.

Hocam kokunun Ağır olması Esans'ta kullanılan koku(maddesi)yle ilgili. mesela Misk veya Öd Ağacı alırsanız çok ağır kokulardır onlar. Etraftaki kokona Suriyeli kadınlar mesela bundan ötürü ağır kokar.

Dünyada parfüm işini bilen bir fransız'lardır bir de Arap'lar. Arap kültüründe baharat yemekte de kokuda da sevilir. Onlar tercih ettikleri için bu ağır kokuları sık kullanırlar. Bize de eskiden Arabistan dan geldiği için haliyle her esansı böyle ağır bildik ama şimdi böyle değil. 

Bildiğiniz pek çok Parfüm'ün artık Esans'ı var. Lacoste, Boss, Armani, Dior, Calvin Klein, Paco Rabanne vs vs. .mesela ben Lacoste Red in Esansı'nı kullanıyorum. Kokusuyla bayağı eşleşiyor. bir Oran vermem gerekirse %90 kadar.

Bir de mesele, benim için orijinal kokuyla eşleşmekten ziyade, kokunun Kalıcı olması. Kalıcılık biraz da işin kimyasıyla ilgili. Parfümlerin köklü bir tarihi var. Ve bu tarihte Alkol'le sıkılan Parfüm henüz çok yenidir. zira eskiden parfümler Esans yahut Krem formunda olurdu. parfüm Cild'e sürülür. nitekim koku, yakınınızdakilerin algılayabileceği bir şeydir. Kokunun Cilt'ten yayılması ile Kıyafet'ten yayılması arasında kesinlikle bir fark var bence. hem Etki hem de Kalıcılık açısından. 

Hafif Kokuları sormuşsunuz. İlk mesajımda söylediğim gibi. Doldurma Esans Satan bir yer bulabilirseniz, orada mutlaka bulacaksınız aradığınızı. Hatta çok daha fazlasını...

bu noktada şunu belirtmek isterim. mesela Hac Malzemeleri satan yerlerdeki esanslar Standart Kokular. yani bir marka kendisi şişeleyip toptan satıyor. Pek çok yerde de bunlar var (Reyhan, Buhara, Aksa gibi markalar) kendilerince isim veriyorlar parfümlere (cennet, fevakin, cuma rüzgarı(^^D`), lodos(@@, ^^D` gülüyorum ama sen buna takılma) vs vs...) ama bunları ki benim pek hoşuma gitmedi. dediğim tarz bir Doldurma veren dükkana güderseniz, direk aradığınız kokuyu sorun.

ne Güzel yazmışsın ya Tşk'ler. varsa aklında bu konuda yazmak istediğin başka şeyler, ekleyebilirsin. 

açıkçası ben EyüpSabriTuncer'de gördüm. Altın Damla adı altında bir Esans vardı, bunu kullandım. lâkin sıkıldım heralde bundan, dedim bir değişikliğe gideyim.

ayak üstü birine sormuştum, telâffuz'u biraz sıkıntılıydı ne dediğini anlamadım. büyük ihtimal bu Fransız Marka'larından biriydi.  Eleman,  koridorda yürüyüp kaybolduğunda, onun o koridordan 15-20dakika Önce geçtiğini biliyorsun yani. ^^`

koku olarak da, hafif,ferah,"acı" bir kokusu vardı. Acı dedim ama, ağır ve/veya ekşi değil. Kekremsilik ifadesi de belki karşılayabilir, tam olarak bilemedim. 

kişiye Özel olması için, hiç Karma Esans kullandın mı? 

kalıcılık derken; koku'nun kol boyu mesafeden mi , Kapalı alanda mı, açık havadaki kalıcılığından mı bahsediyoruz?

kalıcılığı, terledikçe vücut ısısı artıkça Buharlaşabilen uçucu yağlarla sağlıyorlar sanırım. sanırım, açık bölgelerdeki ter bezlerinine veya damar yoğun bölgelere daha çok kullanıyorlar. 

sözünü ettiğin yerlere de bir bakayım.

RitmFarbRacourci tarafından 09/Şub/21 14:48 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    adsizcengaver bunu yazdı
    adsizcengaver bunu yazdı

Hocam kokunun Ağır olması Esans'ta kullanılan koku(maddesi)yle ilgili. mesela Misk veya Öd Ağacı alırsanız çok ağır kokulardır onlar. Etraftaki kokona Suriyeli kadınlar mesela bundan ötürü ağır kokar.

Dünyada parfüm işini bilen bir fransız'lardır bir de Arap'lar. Arap kültüründe baharat yemekte de kokuda da sevilir. Onlar tercih ettikleri için bu ağır kokuları sık kullanırlar. Bize de eskiden Arabistan dan geldiği için haliyle her esansı böyle ağır bildik ama şimdi böyle değil. 

Bildiğiniz pek çok Parfüm'ün artık Esans'ı var. Lacoste, Boss, Armani, Dior, Calvin Klein, Paco Rabanne vs vs. .mesela ben Lacoste Red in Esansı'nı kullanıyorum. Kokusuyla bayağı eşleşiyor. bir Oran vermem gerekirse %90 kadar.

Bir de mesele, benim için orijinal kokuyla eşleşmekten ziyade, kokunun Kalıcı olması. Kalıcılık biraz da işin kimyasıyla ilgili. Parfümlerin köklü bir tarihi var. Ve bu tarihte Alkol'le sıkılan Parfüm henüz çok yenidir. zira eskiden parfümler Esans yahut Krem formunda olurdu. parfüm Cild'e sürülür. nitekim koku, yakınınızdakilerin algılayabileceği bir şeydir. Kokunun Cilt'ten yayılması ile Kıyafet'ten yayılması arasında kesinlikle bir fark var bence. hem Etki hem de Kalıcılık açısından. 

Hafif Kokuları sormuşsunuz. İlk mesajımda söylediğim gibi. Doldurma Esans Satan bir yer bulabilirseniz, orada mutlaka bulacaksınız aradığınızı. Hatta çok daha fazlasını...

bu noktada şunu belirtmek isterim. mesela Hac Malzemeleri satan yerlerdeki esanslar Standart Kokular. yani bir marka kendisi şişeleyip toptan satıyor. Pek çok yerde de bunlar var (Reyhan, Buhara, Aksa gibi markalar) kendilerince isim veriyorlar parfümlere (cennet, fevakin, cuma rüzgarı(^^D`), lodos(@@, ^^D` gülüyorum ama sen buna takılma) vs vs...) ama bunları ki benim pek hoşuma gitmedi. dediğim tarz bir Doldurma veren dükkana güderseniz, direk aradığınız kokuyu sorun.

ne Güzel yazmışsın ya Tşk'ler. varsa aklında bu konuda yazmak istediğin başka şeyler, ekleyebilirsin. 

açıkçası ben EyüpSabriTuncer'de gördüm. Altın Damla adı altında bir Esans vardı, bunu kullandım. lâkin sıkıldım heralde bundan, dedim bir değişikliğe gideyim.

ayak üstü birine sormuştum, telâffuz'u biraz sıkıntılıydı ne dediğini anlamadım. büyük ihtimal bu Fransız Marka'larından biriydi.  Eleman,  koridorda yürüyüp kaybolduğunda, onun o koridordan 15-20dakika Önce geçtiğini biliyorsun yani. ^^`

koku olarak da, hafif,ferah,"acı" bir kokusu vardı. Acı dedim ama, ağır ve/veya ekşi değil. Kekremsilik ifadesi de belki karşılayabilir, tam olarak bilemedim. 

kişiye Özel olması için, hiç Karma Esans kullandın mı? 

kalıcılık derken; koku'nun kol boyu mesafeden mi , Kapalı alanda mı, açık havadaki kalıcılığından mı bahsediyoruz?

kalıcılığı, terledikçe vücut ısısı artıkça Buharlaşabilen uçucu yağlarla sağlıyorlar sanırım. sanırım, açık bölgelerdeki ter bezlerinine veya damar yoğun bölgelere daha çok kullanıyorlar. 

yoh amuğa haha 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

Parfümler elime ulaştı yorumlarımı yazayım öncelikle şunu belirteyim hiç birinin orjinalini denemedim o yüzden orjinalliğe yakınlığına bir şey diyemem sadece görüşlerimi yazacam

ZARA - Man Gold = Biraz daha çiçeksi meyvemsi bir koku hissettim yani kadınlar tarafından beğenilebilir belki ama kesinlikle resmi bir yere giderken veya sıcak havalarda sıkılacak bir şey değil aşırı yoğun bir kokusu var

ZARA - Man Silver = Aldıklarım arasından en çok hoşuma giden bu oldu bir tık daha fresh bir kokusu var sanırsam bunu kullanacam çoğunlukla

Zara - No Night = Buna bir yorum yapamayacam çünkü kokuyu anlamadım ne sevdim ne sevemedim ortada bir yerde kaldı bana bir şey hissettirmedi ama ne tuhafki orjinallerinde en çok yorumu alan bu olmuştu

Günlük yaşamımda Silver kullanırım arada bir fantezi olsun diye Gold sıkarım No Night konusunda halen emin değilim

Minnak bir not normal sıcaklıkta bir odada kız arkadaşınızla başbaşa kalacaksanız gold u tavsiye ederim ama oda çok sıcak olursa kokusu rahatsız edebilir

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı
    adsizcengaver bunu yazdı
    adsizcengaver bunu yazdı

...

...

ayak üstü Birine sormuştum, telâffuz'u biraz sıkıntılıydı ne dediğini anlamadım. büyük ihtimal bu Fransız Marka'larından biriydi.  Eleman,  koridor'da yürüyüp kaybolduğunda, onun o koridordan 15-20dakika Önce geçtiğini biliyorsun yani. ^^`

kişiye Özel olması için, hiç Karma Esans kullandın mı? esans'ları karıştırmak sorun olur mu?

kalıcılığı, terledikçe vücut ısısı artıkça  Uçucu Yağlarla sağlıyorlar sanırım. sanırım, açık bölgelerdeki ter bezleri'nine veya Damar Yoğun bölgelere daha çok kullanıyorlar. 

yoh amuğa haha 

^^` 

dâhâsı , havalandırması olan bir yer.  ^^D` artık duvara,cama,kapıya,çerçeveye  mi siniyor bilemedim.  

RitmFarbRacourci tarafından 09/Şub/21 23:53 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek
    SHaDeWRoX bunu yazdı

Zara parfümlerinin kalıcılığı vasat düzeyde 

Valla kimse nasıl yazmamış anlamadım.. Güzel kokular var ama kalıcılık yok parfümlerde..

Kendine İyi Bak ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

D&P polo blue 

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

forumda parfüm satışı varken aldığım creed aventus kullandığım en efsane parfümdü. geçenlerde şunu aldım. henüz kullanmadım ama edp mi bakacağım.

https://www.gratis.com/orien-strong-men-edp-erkek-parfum-100-ml-deodorant-sprey-150-ml/urun/10050706?sku=10050706

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
Toplam Hit: 6600 Toplam Mesaj: 61
parfüm