folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Part-Time Olarak Mcdonald‘S Da Çalışmak ?

Part-Time Olarak Mcdonald‘S Da Çalışmak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek

migrosa başvur part time olrak. 18-22 arası çalışır ayda 800-900 alırsın

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    niRvana_GG
    niRvana_GG's avatar
    Erkek

hocam bu keskinoğlumudur nedir onun fastfood mağzaları var tavvuk die orda işe gir oturdugun yerden para kazan bomboş oluyor aylık 800 veriyolar. oturur tavla oynarsın çalışanlarla o derece :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    palakan229
    palakan229's avatar
    Erkek

Burger King'de çalıştım 2 yıl. Müdür yardımcısı olacaktım. Sözde tabi... Eksiğim yok. İstenilen her haltı yapıyorduk/m. Restorant müdürü bi değişti, ipnenin teki geldi sonra. Göndermem seni moduna bağladı. Yapmadığı kalmadı. Bende onların isteklerini yapmaz oldum. Bu sfer grup müdürüyle aramız açılmaya başladı. Sen böyle değildin farkını koy demeye başladı. Velhasıl 5-6 ay kadar bekledim. Baktım bir halt olacağı yok. İşten çıktım. 3-4 ay farklı farklı işlerde çalıştım. En son LCW'ye girdim. Günlüğüm en az 40 Tl paraya denk geliyor. Çeyrek part time modunda çalışıyorum. 10 günü buluyor, saat olarak 75 saat. Aldığım para yemek parası dahil 500-600 arasını buluyor. 10 günlük yemek parasıda 82.5 Tl yapıyor. Sen hesap et işte. Sonra da 10'a böl. 

Mc de çalışılır. Çok rahat. Ama maaş az ve yağlı + pis iş. Git LCW de çalış. İngilizcen iyiyse ve de üniversite öğrencisi isen tamamdır. Ki öğrencisin zaten. LCW ye direkt git başvur. Uğraşma Fast food işiyle. İnsanı sömürüyorlar. Aha bak bana. Müdür yardımcısı olamadan çıktım. Aradan 7-8 ay sonra çıkan müdür yardımcılarının yerini doldurmak adına gereksiz insanları yollamaya başladıklarını duymuştum. Yine de umrumda değil, onlardan az çalışıp onlardan çok para alıyorum. ;)

Umarım faydası olur.

Sevgi, insanın şeyleri en olmadıkları gibi gördüğü durumdur. / -Nietzsche
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek

sen yarın gel ben çektiklerimi anlatırım mc de akşam başvurdugun şubeye gidip topunuzun a.ına koyım diye bağırırsın 

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Sorsan herkes şikayetçi ama sonuçta oradada birileri çalışıyor bence eğlenceli olabilir.

Bende bu yaz bir restoranda çalıştım haliyle zor yanı da vardı ama bir sürü şey öğrendim güzel bir tecrübe olur kesinlikle gir derim saatlik ücreti 3-350 tl arasıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    palakan229
    palakan229's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı

İş hayatına kendini alıştırmak için harikulade bir yer.Bence gir iş hayatının doruğunu gör ve buna dayanabilirsen neleri başarabileceğini düşün.

İnternette yazanlar bu tür yerlerde işlerin çok kötü olduğudur.Kişisel kanaatim de öyleydi girmeden önce.Girdim çalıştım bir çok insanla

tanıştım.Samimi oldum.Restoran müdürüyle olsun vardiya amiri supervizoru hepsiyle abi kardeş gibiydik.Benim için çalışmak çok keyifliydi.Ben çalışmayı çokça seven biriyim biraz da ondan zorlanmadım.Senin için sıkıntı olabilecek şeyler .

- Yarım saat yemek molası hazırlama,yeme,wc vs. dahil.

- Yemek prosüdürü saatlik 1.75 hani 14 puandır.Karnını doyurmak için yeterlidir.Eğer chicken burger alırsan kızartma felan da yanına alabilirsin ama whopper alırsan sadece patates kola alırsın.steackhouse 13 puan ya kola ya patates alırsın.Tabi bunlar prosedür.Benim çalıştığım restoranda yemek sıkıntı değildi bi tepsi patates yediğimi bilirim.ya da 2 3 steackhouse :)

- Müşteriyle birebir ilgilenmek mecburiyetinde değilsindir.

- Vardiyanın hakkını yenmez parmağını basar çalışırsın bu sana başta isyan ettirse de herkesin eşit şartlarda kazanç elde etmesini sağladığı için zamanla hoşuna gider.

- Bizim sevkiyatlarımız pazartesileri hamburger patates milkshake sütü felandı. çarşamba da ekmek sevkiyatı gelirdi.Sevkiyatlar bayramlarda ve özel günlerde kaldırılamaz dereceye geliyor(90 koli patates taşıdığımı bilirim :)) ama ekibin iyiyse sevkiyat sonrası halı saha maçına bile gidersin diğer restoranlarla ki bizim öyleydi :)

- Maaş asgari ücrettir.5 dk bile fazla çalışsan o sana ödenir. Bayramlarda felan mesain ödenir.İznin haftada bir gündür.

- Vardiyen her gün değişir ilk zamanlar.Sonra açılış kapanış diye sabitlenir.

- İşte bir dakika bile boş durmaman gerekir.Oturmak yasaktır.Telefon zaten yasak.(Bu sana sıkıntı verebilir.)

- Başlangıçta ekip üyesi başlarsın sonra 3 ay sonra expertlik bi 6 ay sonra da supervizorlük 1 sene sonra da uygunsan eğer vardiya müdürlüğü

sınavlarına girebilirsin. Maaşında ufak artış sağlasada iş yükünü baya bi azaltır.

- Eğer ekip sağlamsa gerçekten keyiflidir.Zaten herkes ya öğrencidir ya da hemen hemen yaşıtındır.

kendi notum, iş yorucu evet ama içerdeki sistem gerçekten adildir.normal bir lokantadaki garsonluğa benzemez.yorucu olsa da iş hiç ağır değildir.işin sonucunda ekmek arası köfte yapmaktır yani ne kadar zor olabilir ki yada kasada para alıp vermek.İş disiplinini en iyi öğrenilecek yerdir bence..

Nette yazanlar heralde ilk iş tecrübesi burgerking olanlar..Yani çalışırım da her şeyi yapmam arkadaş kafasından..Adamlar sana maaş veriyorlar onu haketmek istiyorsan adamlar ne diyorsa yapacaksın arkadaş yoksa yapacak çok zaten..

biraz dağınık olmuş olabilir kbakma :)

Bu arkadaş herhalde babasının restoranında çalışmış. Yok lan öyle mesai veriyoruz diyorlar da inanma. Öyle restorant cirosu 5-6 bin Tl yi geçmez ise nah alırsın. Ulan ben kaç saat mesai çalıştım da vermediler. Allahtan not etmiştim hakkımı yiyen müdürden öpe öpe aldım. sıkıyosa vermesin. Her restorant müdürü bu arkadaşın ki gibi değil. Mesai yazar sana gösterir sanada bak yazdım diye. Ardından sisteme girip değiştiriyorlar. Kaç tane arkadaşım parasını alamadı. İstifa ettiğim ayın en az 7 saat mesaisi parası vardı. ... koduklarım hepsini silmiş. tek kuruş alamamıştım. 

Ayrıca ortama lafım yok, ama her ortamda iyi olmuyor öyle işte. Ben ilk çalıştığım yerde 1 tane adamla konuşmadım adam gibi. Suratsız tipler, kendini beğenmiş... Garip garip tipler. Hepsi işten çıktı tabi ben çalışırken. Ortam da öyle pat diye bulunmuyor. Sen sen ol, Fast food'a sakın girme. 

palakan229 tarafından 03/Şub/13 02:34 tarihinde düzenlenmiştir

Sevgi, insanın şeyleri en olmadıkları gibi gördüğü durumdur. / -Nietzsche
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek
    palakan229 bunu yazdı

SUPERBICO bunu yazdı

İş hayatına kendini alıştırmak için harikulade bir yer.Bence gir iş hayatının doruğunu gör ve buna dayanabilirsen neleri başarabileceğini düşün.

İnternette yazanlar bu tür yerlerde işlerin çok kötü olduğudur.Kişisel kanaatim de öyleydi girmeden önce.Girdim çalıştım bir çok insanla

tanıştım.Samimi oldum.Restoran müdürüyle olsun vardiya amiri supervizoru hepsiyle abi kardeş gibiydik.Benim için çalışmak çok keyifliydi.Ben çalışmayı çokça seven biriyim biraz da ondan zorlanmadım.Senin için sıkıntı olabilecek şeyler .

- Yarım saat yemek molası hazırlama,yeme,wc vs. dahil.

- Yemek prosüdürü saatlik 1.75 hani 14 puandır.Karnını doyurmak için yeterlidir.Eğer chicken burger alırsan kızartma felan da yanına alabilirsin ama whopper alırsan sadece patates kola alırsın.steackhouse 13 puan ya kola ya patates alırsın.Tabi bunlar prosedür.Benim çalıştığım restoranda yemek sıkıntı değildi bi tepsi patates yediğimi bilirim.ya da 2 3 steackhouse :)

- Müşteriyle birebir ilgilenmek mecburiyetinde değilsindir.

- Vardiyanın hakkını yenmez parmağını basar çalışırsın bu sana başta isyan ettirse de herkesin eşit şartlarda kazanç elde etmesini sağladığı için zamanla hoşuna gider.

- Bizim sevkiyatlarımız pazartesileri hamburger patates milkshake sütü felandı. çarşamba da ekmek sevkiyatı gelirdi.Sevkiyatlar bayramlarda ve özel günlerde kaldırılamaz dereceye geliyor(90 koli patates taşıdığımı bilirim :)) ama ekibin iyiyse sevkiyat sonrası halı saha maçına bile gidersin diğer restoranlarla ki bizim öyleydi :)

- Maaş asgari ücrettir.5 dk bile fazla çalışsan o sana ödenir. Bayramlarda felan mesain ödenir.İznin haftada bir gündür.

- Vardiyen her gün değişir ilk zamanlar.Sonra açılış kapanış diye sabitlenir.

- İşte bir dakika bile boş durmaman gerekir.Oturmak yasaktır.Telefon zaten yasak.(Bu sana sıkıntı verebilir.)

- Başlangıçta ekip üyesi başlarsın sonra 3 ay sonra expertlik bi 6 ay sonra da supervizorlük 1 sene sonra da uygunsan eğer vardiya müdürlüğü

sınavlarına girebilirsin. Maaşında ufak artış sağlasada iş yükünü baya bi azaltır.

- Eğer ekip sağlamsa gerçekten keyiflidir.Zaten herkes ya öğrencidir ya da hemen hemen yaşıtındır.

kendi notum, iş yorucu evet ama içerdeki sistem gerçekten adildir.normal bir lokantadaki garsonluğa benzemez.yorucu olsa da iş hiç ağır değildir.işin sonucunda ekmek arası köfte yapmaktır yani ne kadar zor olabilir ki yada kasada para alıp vermek.İş disiplinini en iyi öğrenilecek yerdir bence..

Nette yazanlar heralde ilk iş tecrübesi burgerking olanlar..Yani çalışırım da her şeyi yapmam arkadaş kafasından..Adamlar sana maaş veriyorlar onu haketmek istiyorsan adamlar ne diyorsa yapacaksın arkadaş yoksa yapacak çok zaten..

biraz dağınık olmuş olabilir kbakma :)

Bu arkadaş herhalde babasının restoranında çalışmış. Yok lan öyle mesai veriyoruz diyorlar da inanma. Öyle restorant cirosu 5-6 bin Tl yi geçmez ise nah alırsın. Ulan ben kaç saat mesai çalıştım da vermediler. Allahtan not etmiştim hakkımı yiyen müdürden öpe öpe aldım. sıkıyosa vermesin. Her restorant müdürü bu arkadaşın ki gibi değil. Mesai yazar sana gösterir sanada bak yazdım diye. Ardından sisteme girip değiştiriyorlar. Kaç tane arkadaşım parasını alamadı. İstifa ettiğim ayın en az 7 saat mesaisi parası vardı. ... koduklarım hepsini silmiş. tek kuruş alamamıştım. 

Ayrıca ortama lafım yok, ama her ortamda iyi olmuyor öyle işte. Ben ilk çalıştığım yerde 1 tane adamla konuşmadım adam gibi. Suratsız tipler, kendini beğenmiş... Garip garip tipler. Hepsi işten çıktı tabi ben çalışırken. Ortam da öyle pat diye bulunmuyor. Sen sen ol, Fast food'a sakın girme. 

aynen hcam sana derlerki sistemli herşey otomatik oluyo ama içerden değiştiriler benim 1günümü silmişlerdi peşini bırakmadım hergün gittim söyedim en son 2 hafta sonra düzelttiler. Bide restoran 1de kapanır 1i 1 geçe en geç basarsın kartı ama gece 4 e kadar temizli yaaprsın eve gidince kokudan durulmaz 3 saat boa çalışman cabası. İşe erken gel derler erken gidersin eleman lazım rush geldi giyin derler giyinirsin mesayine yarım saat vardır kartsız bedavaya çalışırsın  tam saatin gelince bastırılar kartı. 
    bizim şube kişiseldi adamın 1 kilo peyniri vardı depoda eve giderken götürcekmiş şube sahibi depoya koymuş müdürde onu çöpe atmış o gece depo temizliği bendeydi ertesi gün beni sorguya çektiler peynir nerde diye amk trilyonluk mağaza sahibi 1 kilo peynirin hesabını soruyo müdür usçlu ama söyliyemiyosun müdürler beni kenara çekiyo sırayla ne söyliceğimi söylüyolar sahip çağırıyo yarım saat sorguya çekiyo mecburen müdürlerin dediği gibi adama ben onu çöp sanıp attım dedik b,de azar işittik paraya ihtiyacım olmasa gider 1 kilo peynir alır verir ardındandan istifamı verirdim amk yapamadık. 3 ay sonra müdürle kavga ettim saç yüzünden götoş saclarını kes diye tutturdu topluyorum dökülme filan yok kesmiyorum dedim verdim istifayı kabul etmedi 15 gün daha çalışcan paranı vermem dedi mecburen çaıştık.

bide kasada eksi ve artıda o miktarı senden kesiolar hadi eksi tamamda artıda kesmek ne amk o gün 20 lira artı çıktıysa senden bi 20de maaştan kesiyolar 40 lira kardalar. Ne zaman kasama müdür geçse hep eksi yada artı çıkıyodu amk. 5 liraya kadar bişey demiyolar 5,50 oldumu direk kesiyolardı.

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

Yeni bir intihar vakası :D 

Si vis pacem para bellum.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XpertVision
    XpertVision's avatar
    Erkek

bu ne amk 21. yüzyılda çektiğiniz çilelere bakın, bir saat durulmaz öyle boş beleş insanların müdür olup kendini bir bok sandığı ortamda, hiç başlama hocam.Git ajanslara felan başvur günlük işler yap, konser konferans felan.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tolgaStain
    tolgaStain's avatar
    Erkek
    XpertVision bunu yazdı

bu ne amk 21. yüzyılda çektiğiniz çilelere bakın, bir saat durulmaz öyle boş beleş insanların müdür olup kendini bir bok sandığı ortamda, hiç başlama hocam.Git ajanslara felan başvur günlük işler yap, konser konferans felan.

O nasıl bir cevap lan öyle nedemek çektiğiniz çilelere bakın para kolay mı kazanılıyor?.Elinde mesleğin yoksa ki eğer adam zaten öğrenci paraya ihtiyacı olduğundan çalışmak istemiş.Müdür kendini bok zannetse ne olacak eğer çalışmak para kazanmak istiyorsan bazen sağır olacaksın bazen dilsiz,bazen kör olup görmeyeceksin.Dediğim gibi para kolay kazanılmıyo.Senin üstünde çalışan biri ne dese yapacaksın iş seçmek mi olur?Konuyu açan mürid iş seçmediğini belirtmiş zaten doğru olanı söylemiş.Her şeye bi cevabınız var herşeye bok atarsınız.

Bide yok mesaimi kesiyorlar yok paramı vermiyorlar diyen arkadaşlarada şöyle bi cevabım var.Adam sana tutup 1000-1500 lira maaş verecek değil en fazla asgari ücret alırsın bide part time çalışıyorsan eğer.Bide çok yorucu oluyor falan filan neyin kafasını yaşıyorsunuz.İlk günden masa başına geçecek değilsiniz ya.

tolgaStain tarafından 03/Şub/13 03:29 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 16159 Toplam Mesaj: 43