Rap"E Bakis Aciniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek

Drawlord bunu yazdı:
    -----------------------------
    rap dinleyen biri basta sagopa dinlerse cok sey ogrenir ve rap i sever daha sonra simdide bende oldugu gibi onlarca rapci dinler ama sagopa nın tadını vermez..

aynen katılıyorum. eğer diğer rapçiyim diye geçinenlerinki rap ise Sagopa rap yapmıyor. hepsi bir kenara Sagopa ayrı bir kenara.

SagoKafKef

Aşk hiçbir zaman söylenemeyen, söylenemediği için BÜYÜK olan, sevgilinin adını dile düşürmemek için sevginin adını anmayan ve sevginin adını anmadan kendi dünyasında onu çoğaltan bi' duygudur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

rapı deılde sagopayı severım cezanında sadece neyım varkide seslendirdiği bölümünü

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    st_anger_turk
    st_anger_turk's avatar
    Erkek
    sozleri rahatsizlik vermiyor ne kadar kufur kullansada eti sesinden pahali sanatcilar kadar assagilik olaamaz.ben dinlemem dinleyen dinlesin

Diriliş... /// Inadina Ofke Inadina INTIKAM
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek
    HoRbY bunu yazdı:

Peh hiphop daha sonra çıktı.

Rap'in başlangıç tarihi bellidir. (NOT:Türkiyede)

Cartel - Cartel

Cartel bir numara en büyük
    Cehennemden çıkan çılgın türk
    25 yaşında yüzbinlik araba
    Nerden geldi bu para en iyisi sorma
    Anlamazsan kafan almaz sorma
    Yaşadığın yeri tanımıyon sorma
    Hergün savaş caddeler kan
    Kan bile kırmızı değil karakan
    Karakan yine geldim buraya
    Hakkınızı arayıp sormaya
    Geride kalanları uyarmaya
    Beraber olup carteli kurmaya
    Elini vicdanına koyupta söyle
    Bu hayat ne kadar sürecek böyle
    Cartel deyipte geçme
    Bize güvende yanlışı seçme

Kaç kere söyledik biz çocuk sana
    Bir türlü kulak asmadın lafımıza
    Hadi bırak onları gel yanımıza
    Gel gel gel cartele gel
    Bilmiyorsan sana öğretirler
    Gel gel gel cartele gel
    Carteldekiler kan kardeşler

95 cartel dile gelir sana
    Ve şu anda erci-e konuşmakta
    Cartel yanyana cancana beraber
    Almanyanın caddelerinden al sana haber
    Durum beter bak cartele saygı göster
    Bomba rep şeklinde geliyor
    İpucunu yaktık ateş devam ediyor
    Ona sana bana buna kuvvet veriyor
    Konuşda söylede susmada sende
    Problemin çözümü bizde ve bende
    Yabancısın diye seni ezemesinler
    Cartel almanyanın 3 köşesinde
    Bak bak bak cartel vurup geçer
    Ama kime vuracağını iyi düşünüp seçer
    Bütün gece zarlar cartele hazırlar
    Gibi geliyor ban yoksa şüphenmi var

sende yanlış biliosun :) rapin başlangıç tarihi(türkiyede) "islamic force" adlı gruptur eğer biraz araştırırsan kurucularından birininde killa hakan olduğunu göreceksin :)

ayrıc bu alemde tek kral "KA"(kadıköy Acil) dir boşuna tartışmayın yane :)))

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek

Bayan Rap çilerin sesleri kulaklarımı tırmalamakta :S

Şarkı dedigin şeyde söz ne kadar önemliyse ses te önemli.. Borazan seslede olmaz , dilli düdük gibi çığırtarakta olmaz :l 

Tabii ki bu konuda benim fikrim bu .. Yabancısıyım nedir yolu yordamı bilmiyorum. 

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    Zamanında zenciler harlemin arka sokaklarında o koca dudaklarını enstruman haline getirip dum dum dıs dıs diyerek beyaz kıclılara nefret kusyorlardı.Sonra piyasası oldu dünyaya acıldılar simdi rap in zirvesin bir beyaz golfun zirvesinde ise bir siyah var.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Ülkemizde antipop diyerek gezinen rap camiası, enteresan bir şekilde ikinci pop vakası olma yolunda ilerlemekte.

while (1<2)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siganfu
    siganfu's avatar
    Erkek
    bazı türkçe şarkilarin bazi nakaratlari kulağa hoş geliyor. ama gerek el kol hareketleri gerek tarzlari beni deli ediyor. kıl oluyorum. :)

Elin ekmeği ile yaşayan kurt kahrolsun, Boynunda tasma izi taşıyan kurt kahrolsun, Kar yağmış dağlarına, üşüyen kurt kahrolsun, Kahrolsun kurt postunu giyen yalancı kuzu,Dağıtanlar kahrolsun kurt sesli ordumuzu
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    be_cool
    be_cool's avatar
    Erkek

rap bir muzik degil yasam tarzidir  herkez rap dinlemez dinleyemez o ruhu alamaz

arkadasim rap dinliyorum ama her kezinkini degil cunki rap ruhumu oksuyor beni anlatiyor ve taniyor ofkelendiriyor sevindiriyor

rap in birsey oldugu yok rapi birsey yapildigi bir olay var onune gelecen meshur olmak cevreye hava atmak kiz kari ortamina girmek kurmak populerligini arttirmak vs nedenlerle giriyor bende rap yazarim soylerim kendi kendime ama hic birzaman bir iddada bulunmadimki kendimi kanitlama ya calismadimki zevk isidir eger iyisen tutulursun yavas yavas duyulursun eger taninir olmak seni bozarsa rapinide bozarsin

nasildesem bir felsefe meselesi

ha diger seyler pek hosuma gitmiyor rap ciyim diye dinlemem diyede birsey yok guzelleri dinlerim oyunhavasi slow rock asiklari ozanlari filan hosuma gider

ama cogu popparca hosuma gitmiyorya bilmem ama bana hitap etmiyor onun hitap tarafi biliniyor havy rock filan metalde dinlemem pek cunku bakiyorumda sanki dinleyenler Allah yolundan ayrilmislar inanclarini kaybetmislergibi geliyor aptalca seyler yapiyorlar

rap cilerdede digerlerinde oldugu gibi ozentiler vardir nedeninede belirttim kendini bulamami diyim birseyi kanitlamami diyim artik bilmiyorum ben oyle asiri bol yada asiri hip hop culargibide giyinmem ama tarzimda rap i belirtir millete koca koca kolylere gerek yok yani :D

selametle kalin herkeze sevgilerim selametle kalin 

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Rap müzik yaşam tarzı değildir, Hip-Hop yaşam tarzıdır. Rap, break dance, grafitti vs. Hip-Hop kültürünün öğeleridir. Önce Rap ve Hip-Hop'ı ayırmak lazım. Çok ayrıntılı bilgim yok ama çevremde çok Hip-Hop takılan var o yüzden en azından bu kadarını biliyorum.

while (1<2)
Toplam Hit: 11261 Toplam Mesaj: 89