Rap"E Bakis Aciniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sumer
    sumer's avatar
    Erkek
    technoooo

Yazmış Oldugum Cevaplardan Dogacak Herhangi Bir Sorundan Sorumluluk Kabul Etmiyorum...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Knightkib
    Knightkib's avatar
    Erkek
    Rap Güzeldir de.. Ne biliyim hiç benim ruhuma hitab edebilen bi şarkı bulamadım :D

I am a Gamer. Not because I dont have a life, but because I choose to have Many.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtmad
    tbtmad's avatar
    Erkek

ortalık rapi anlamsız sözlerin hızlı bir senkronla söylenilen bişi oldugunu sananlarla doldu.Rap anlamlı sözlerin fazlaı bir tarzla dile getirilmesi bence.Mesela ceza rap çi değil :)

Tr de bir tek raper var oda sagopa kajmer bi kaç şarkısında bol pantolon giyip zincir takanlara setrseri diyo zaten. 

Kod yazmakla adam olunmaz:D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Geenmeboo
    Geenmeboo's avatar
    Erkek
    Öncelikle TürkçeRap le Rap i ayırmak gerek nasıl bizim kültürümüzle yabancı kültürler pek çok noktada ayrılıyorsa Rap'te de öle.Ceza ya baktığımızda Tam bi 50Cent, 2pac ve şimdi hatırlayamadığım Amerika'lı rappçilerin kopyası, bu aşikar.Keza yaptığı son şarkılarının çoğu reklam müziği ve onun gibi olanlar.tmm liriklerinin bazıları güzel ama TürkçeRap'le alakası olmayan şeyler yapıyor genelde.Sonra diyorki bn TürkçeRap'in 1 numarasıyım.Sagopa Kajmer'e baktığımızda kendisinin açıklamalarından yola çıkıyorum.Yaptığı ilk 2 albümü keşke yapmasaydım diyor.Neden?Çünkü TürkçeRap'i yanlış anladım ve dinleyenlerime yanlış tanıttım, diyor.Türkçe Rap yapanların kaç tanesi evde otururken kalkayım da bi Yunus Emre, bi Neyzen Tevfik, bi Ömer Hayyam okuyayım diyor??Geçmişini bilmeyen gelceğinin a.    kor.

NEDEN? (soru olarak)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Durqrimast
    Durqrimast's avatar
    Erkek
    bi yorum yazardim buraya ama neyse :D ortami kızıstırmanin bi anlami yok

Nerede o eski günler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

ahanda bu başlık altında çocukça bir rock - rap tartışması çıkar gibime geliyor :P

eğer ki çıkmışsa önce ki sayfalarda pm atabilir misiniz, okuyup eğleneyim az :P =)

bu arada soruya dönersek müziğin her çeşidine saygım vardır, yeri gelir rap te dinleriz =)

forever blues :| =) 

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    InFlames
    InFlames's avatar
    Erkek

Rap bana müzik gibi gelmiyor..Metali seçtim her zaman sevemedim şu rap i nedense.. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek

Geenmeboo bunu yazdı:
    -----------------------------
    Öncelikle TürkçeRap le Rap i ayırmak gerek nasıl bizim kültürümüzle yabancı kültürler pek çok noktada ayrılıyorsa Rap'te de öle.Ceza ya baktığımızda Tam bi 50Cent, 2pac ve şimdi hatırlayamadığım Amerika'lı rappçilerin kopyası, bu aşikar.Keza yaptığı son şarkılarının çoğu reklam müziği ve onun gibi olanlar.tmm liriklerinin bazıları güzel ama TürkçeRap'le alakası olmayan şeyler yapıyor genelde.Sonra diyorki bn TürkçeRap'in 1 numarasıyım.Sagopa Kajmer'e baktığımızda kendisinin açıklamalarından yola çıkıyorum.Yaptığı ilk 2 albümü keşke yapmasaydım diyor.Neden?Çünkü TürkçeRap'i yanlış anladım ve dinleyenlerime yanlış tanıttım, diyor.Türkçe Rap yapanların kaç tanesi evde otururken kalkayım da bi Yunus Emre, bi Neyzen Tevfik, bi Ömer Hayyam okuyayım diyor??Geçmişini bilmeyen gelceğinin a.    kor.

Ceza ayni 50cent,2pac gibi mi ? ceza gangsta rap mi yapıyor.Cezanın yaptıgı ne biliyormusun saçma sapan anlamsız sözleri hızlı ve kafiyeli okuyor.Rapi bundan ibaret sanıyor.Hem Turkcerap diye bir rap türü olamaz. RAP'in "[R]hytm [a]nd [P]oem (Ritim ve Şiir ya da Ritmik Şiir) veya [R]ytmic [A]merican [P]oetry (Ritmik Amerikan Şiiri)" sözcüklerinin kısaltması olduğu bilinir.Turkçerap demek şöyle olabilir. Türkçe yazılmıs bir rap olarak. Ayrı bir tür değil.Dil olarak.İstersen rapin tarihini araştırabilirsin.

Long Live Turkey..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _E_O_R_
    _E_O_R_'s avatar
    Erkek

ben rap i bir müzik türü olarak görmüyorum zaten. Öncelikle "müzik" olması için içerisinde enstrüman kullanılması gerekiyor (bence). 

ayrıca aynı ritmin 5-6 dk boyunca tekrar ettiği bişeyede müzik diyemem maalesef. nota yok bişi yok. farklı sesler yok. enstrüman zaten yok. 

haa bide rap çilerin kendilerini ozanlarımızla bir tutmalarına da fıtık oluyorum.

hangi kadir? deli kadir uleeeyyyynnnn!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

dinleyenleri birçoğu rap  e aynı pencereden bakıyor. duymuşlar bi adamı ondan başka rapci ne biliyor ne de dinlıyolar  :/

ayrıca swool 11. mesajinda işin üstadının sagopa oldugunu kabul etmiş(!)

bayzin
    bunu yazdı:

Her önüne gelen rap yapmaya kalkmasa daha da güzel olcak kanımca.İşin üstadı işi yapsın

SAGOPA

İşin üstadı = SAGOPA ?

Tek tırnak = :)

VE U.L.A.Ş ın 96 adlı şarkısını 10-15 post önce yazmışdım, saolsunlar kimse s...kine takmamış. önceki mesajları okuyan yok ki, bodoslama mesaj yazıyonuz :/

rape başka açıdan bakan varsa şuraya 2 satır bişi yazsın bakalım başka ne var ne yok :)

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
Toplam Hit: 11262 Toplam Mesaj: 89