folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Samanyolu TV'de Atatürk'e Hakaret Edildi

Samanyolu TV'de Atatürk'e Hakaret Edildi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

:) Bunlar dinsiz olmaktan kaçarken densizleşiyor..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

Bir kişinin cahil olup olmadığını anlamanın yolu her duyduğuna her gördüğüne inanıyor mu ona bakmaktır.

stv yi savunmak gibi bir amacım yok ancak kesin olmayan bir konuda kesinmiş gibi 28 şubatvari saldırılar yapıldığını görüyoruz.Videoda bahsedilen kişinin Atatürk değil İnönü olduğu biliniyor.Burada kastedilen ezanın Türkçe'leştirilmesi ve ardından ibadetin tümüyle Türkçe'leştirilmesi planıydı.Bunu bu sitedekilerin tamamına yakını da biliyor.Ancak mesele birilerini "Atatürk Düşmanı,Şeriatçı,Yobaz,İrticacı,Yeşil Sermaye,şucu,bucu" gibi yaftalama meselesi olduğu için kimse gerçeği aramıyor.Sövüyor ve rahatlıyor.Rahatlamak için sövüyor.Burada kimin daha çok vatansever olduğu tartışmıyoruz.İnönü hakkında ciddi iddialar var.Zamanında inönü ve o tarafa en ağır şekilde söven bir zat bugün CHP yi dizayn ediyor.Bunlar mı tehlikedir yoksa kesinlik olmayan bir konuda sırf rahatlamak için sövmek mi ?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bayyx1
    bayyx1's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

:) Bunlar dinsiz olmaktan kaçarken densizleşiyor..

doğru söylüyon hocam dinini yaşamıyorsan başkalarına karışmaya  hakkın yok bırak dinini gerektiği gibi yaşasın ...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

bu konuyu özellikle merak ediyorum ezan türkçe olsa dinimiz kısacası türkçe olsaydı ne gibi problem olabilirdiki ?  yani dinin türkçeleştirilmesinin ne gibi eksi yönü olcaktı ? ?

ben pek bi problem göremiyorum hatta iyi olurdu bence

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drakan
    drakan's avatar
    Erkek

acikistihbarat bunu yazdı:

Bir kişinin cahil olup olmadığını anlamanın yolu her duyduğuna her gördüğüne inanıyor mu ona bakmaktır.

stv yi savunmak gibi bir amacım yok ancak kesin olmayan bir konuda kesinmiş gibi 28 şubatvari saldırılar yapıldığını görüyoruz.Videoda bahsedilen kişinin Atatürk değil İnönü olduğu biliniyor.Burada kastedilen ezanın Türkçe'leştirilmesi ve ardından ibadetin tümüyle Türkçe'leştirilmesi planıydı.Bunu bu sitedekilerin tamamına yakını da biliyor.Ancak mesele birilerini "Atatürk Düşmanı,Şeriatçı,Yobaz,İrticacı,Yeşil Sermaye,şucu,bucu" gibi yaftalama meselesi olduğu için kimse gerçeği aramıyor.Sövüyor ve rahatlıyor.Rahatlamak için sövüyor.Burada kimin daha çok vatansever olduğu tartışmıyoruz.İnönü hakkında ciddi iddialar var.Zamanında inönü ve o tarafa en ağır şekilde söven bir zat bugün CHP yi dizayn ediyor.Bunlar mı tehlikedir yoksa kesinlik olmayan bir konuda sırf rahatlamak için sövmek mi ?

drakan & Oceanicy www.tasarimus.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

solstice bunu yazdı:

bu konuyu özellikle merak ediyorum ezan türkçe olsa dinimiz kısacası türkçe olsaydı ne gibi problem olabilirdiki ?  yani dinin türkçeleştirilmesinin ne gibi eksi yönü olcaktı ? ?

ben pek bi problem göremiyorum hatta iyi olurdu bence

sonuna kadar katılıyorum.

anladığın bir dilde ibadet etmek var birde öğrendiğin ezberlediğin  ?
    sonuçta hepsi Allah katında kabul edilir bir ibadettir.Bunun dili lisanı olmaz diye düşünüyorum.

kaç kişi ayetel kürsiyi tam olarak okuyabiliyor ?

aynı Türkçe gibi bir ses bir harf.

ben sana topu at yerine. şu tüpü at veya şu tipi at desem ne olur ?
    anlamdan bak ne kadar uzak değil mi ?

http://www.leyladansonra.com/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Dinin Türkçeleştirilmesi işlerine gelmez çünkü millet anladığı dilde ibadet ederse anlamadığı birşey halka yutturulmaya çalışılamaz. Ana dilde ibadet demek islamın güçlenmesi demek. Feto ve türevlerinni çıkıp kafasına göre yorumlayıp insanları kandıramamsı demek. Din istismarının bitmesi demek. İşlerine gelmez tabi.

Türkçe ibadet demek her kesimden güzel insanımın ibadeti için toplandığı camilerin sadece yatıp kalkıp 10 dk sonra gittiği yer olmaktan çıkarıp memleket meselerinin konuşulduğu yer olur. Cemmat bilinçlerinir. 

İşte bunları düşünürseniz batılı devletlerin neden menderesi desteklediğini neden menderes zamanında irticanın hat safhaları çıkartıldığını anlayabilirsiniz.

Ana dilde eğitimi destekliyorlar ana dilde ibadete karşılar vay anasını :D

"bea"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    babybash22
    babybash22's avatar
    Erkek

bu aynı şeytandan ders almak değilmidir? derken de kendini bilmezler derken de tabi ki Atatürk kastediliyor bunu anlamak için ek bir zihne ihtiyaç yok..

şimdi

türkçe ibadete karşı geliyorsun ama türkçe konuşuyorsun madem türkçe ibadete karşısın bu kadar arapça sevdalısısın

sürekli arapça konuş herşeyi arapça anlatın ulan zerre kadar beyin olsa zaten önce temiz yaşamayı öğrenirdiniz.. ibadetin

dilimi olur sen duanı edeceksen birilerine yaranacaksan hangi dilde okuduğun mu önemli ne için yaptığın mı.

incil yunanca yazıldı diye bütün dünyada yunancamı okunuyor veya böyle bir mecburi durummu var?Zaten bu ve buna

benzer bağnazlıkları aşamadıkları için bütün dünya müslümanlardan nefret ediyor ve haklılarda!!!

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WALLACEs
    WALLACEs's avatar
    Erkek

burda hedef inönü

TBT'ye Mescit istiyoruz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

türkçe ibadetin amacı halkın ne okuduğunu anlamasıdır. önemli olanda bu değilmidir. gerçek anlamda arapça bilmiyorsan (sadece okumayı değil. okuma/anlama) Türkçe okuyacaksın tabikide. bu bir rehber yol gösterici değil midir?. Atatürk'ün de düşüncesi budur.

terbiyesizliktir yaptıkları

Toplam Hit: 17398 Toplam Mesaj: 147