folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Satılık - Ortaklık E-Ticaret Girişimi

Satılık - Ortaklık E-Ticaret Girişimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    Easx bunu yazdı
    GUS bunu yazdı

Ciro degilde bu işin net karı nedir ciro isterse 100 trilyon olsun fark etmez bu yazdıgın rakamlar bişey ifade etmiyo hocam sipariş adedi falan yazmıssın ama sisteme aylık ne kadar para yediricez cebimize ne kadar giricek sen bunun hesabını yapmıştırsın zaten onları konuyada yazsana

Hocam yukarıda en düşük karın %28 olduğunu yazdım zaten. Ek olarak ciro ticari sicil açısından kardan daha önemlidir. 1000 liradan değil 100 bin liradan bahsediyoruz . Alacak kişi 2 tedarikçiylede çalışmak isterse yada kazancı katlamak için çanta ayakkabı takı eklemek isterseniz bunun için her yeni tedarikçinin ayrı fiyatı var. Kimi hiç para istemezken xml için kimi senelik 1000 lira kimiyse senelik 5000 lira alıyor. Şu anda tek tedarikçiyle anlaşmam var zaten içerde bakiyemde var .  Sitenin herhangi bir sabit gideri yok, projesoftta ve senelik ödemesi yapılalı 3 ay oluyor.  Üstüne alacak kişinin şirketi olması ve marka tescil dahil herşeyi alması fazla bir miktar tutmuyor marka tescili almak 1000 lira. Şirket açmakta bir o kadar tutsun sanal posuydu faturasıydı grafiğiydi . 

BU mantıktaki birine satarsan işi batırır demedi deme. (GUS alınmaca darılmaca yok örnek verdim) 

Ayrıca önceki konuyu hatırlıyorum. Bu herif seni batırmaya çalışıyor zaten, muhtemelen amacı siteyi elden çıkartmaktı. muhtemelen tedarikçiyi de işin içine katmış bir oyun oynuyor gibi. Olduğundan daha başarılıymış gibi göstermiş olabilir cirolara resmi olmadığı sürece çok takılma. 

Tedarikçi yöntemi dışında sistemin güzel, site tasarımın güzel, birinci sıradasın zaten tesettür fırsat diye aratınca. Tek eksiğin çeşidin az, tamam site ismine göre yeterli belki ama daha fazlası olabilir farklı tedarikçiler bulman gerek, mümkünse depo sistemi ile çalışmalısın yerinde olsam eminönü gibi güzel bir yerde büyük güzel bir depo tutar stoklu çalışırdım, peşin peşin alır ucuza kapatırdım ürünleri elimde dursun en kötü fırsat diye bir şekilde satarsın yine. öbür türlü zor abicim yetişemezsin. 

Aklındaki fiyatı bilmiyorum ama elimde toplu nakit olsa hiç düşünmeden girerdim. İlk seneler zarar etmeye yakın seyretmek kötü değil eğer kendini&siteni geliştirebiliyorsan ve müşterini arttırabiliyorsan zaten sonrasında muhtemelen paraya para demezsin. 

Çok sıkılıyom
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı
    Easx bunu yazdı
    GUS bunu yazdı

Ciro degilde bu işin net karı nedir ciro isterse 100 trilyon olsun fark etmez bu yazdıgın rakamlar bişey ifade etmiyo hocam sipariş adedi falan yazmıssın ama sisteme aylık ne kadar para yediricez cebimize ne kadar giricek sen bunun hesabını yapmıştırsın zaten onları konuyada yazsana

Hocam yukarıda en düşük karın %28 olduğunu yazdım zaten. Ek olarak ciro ticari sicil açısından kardan daha önemlidir. 1000 liradan değil 100 bin liradan bahsediyoruz . Alacak kişi 2 tedarikçiylede çalışmak isterse yada kazancı katlamak için çanta ayakkabı takı eklemek isterseniz bunun için her yeni tedarikçinin ayrı fiyatı var. Kimi hiç para istemezken xml için kimi senelik 1000 lira kimiyse senelik 5000 lira alıyor. Şu anda tek tedarikçiyle anlaşmam var zaten içerde bakiyemde var .  Sitenin herhangi bir sabit gideri yok, projesoftta ve senelik ödemesi yapılalı 3 ay oluyor.  Üstüne alacak kişinin şirketi olması ve marka tescil dahil herşeyi alması fazla bir miktar tutmuyor marka tescili almak 1000 lira. Şirket açmakta bir o kadar tutsun sanal posuydu faturasıydı grafiğiydi . 

BU mantıktaki birine satarsan işi batırır demedi deme. (GUS alınmaca darılmaca yok örnek verdim) 

Ayrıca önceki konuyu hatırlıyorum. Bu herif seni batırmaya çalışıyor zaten, muhtemelen amacı siteyi elden çıkartmaktı. muhtemelen tedarikçiyi de işin içine katmış bir oyun oynuyor gibi. Olduğundan daha başarılıymış gibi göstermiş olabilir cirolara resmi olmadığı sürece çok takılma. 

Tedarikçi yöntemi dışında sistemin güzel, site tasarımın güzel, birinci sıradasın zaten tesettür fırsat diye aratınca. Tek eksiğin çeşidin az, tamam site ismine göre yeterli belki ama daha fazlası olabilir farklı tedarikçiler bulman gerek, mümkünse depo sistemi ile çalışmalısın yerinde olsam eminönü gibi güzel bir yerde büyük güzel bir depo tutar stoklu çalışırdım, peşin peşin alır ucuza kapatırdım ürünleri elimde dursun en kötü fırsat diye bir şekilde satarsın yine. öbür türlü zor abicim yetişemezsin. 

Aklındaki fiyatı bilmiyorum ama elimde toplu nakit olsa hiç düşünmeden girerdim. İlk seneler zarar etmeye yakın seyretmek kötü değil eğer kendini&siteni geliştirebiliyorsan ve müşterini arttırabiliyorsan zaten sonrasında muhtemelen paraya para demezsin. 

Ödemelerde sıkıntı yok hocam gerekli kontrolu yaptım ben zaten burdaki ödemeler payu üzerinden çoğu. Havale eft ödemeleri buna dahil değil anlayacağın. Herhangi bir onaylanmış siparişi silmek yada ödemesi gelmemiş siparişi onaylamakta mümkün değil kapalı sistem.  Tedarikçide tamamen kurumsal ve sözleşmeli çalışan bir firma olduğundan (alacak kişiye gösterdiğimde anlayacaktır zaten) herhangi bir sorun yok yani adamlar zaten milyonluk 3 5 liralık iş için öyle bir riske girmezler. Herşey kağıt üzerinde anlayacağın. Hatta ben aldığımda öğrenci adamsın etilerden market alıp içini dolduramamak seninki demişti şu anda çalışmadığım tedarikçi. En eski sahibiyle irtibat halindeyim zaten ben ki sadece benim aldığım süreçte onaylayıp gönderemediğim yaklaşık 4000 lira civarında sipariş var. 7 8 gün açık bıraktım siparişleri :) ve şu anda en ölü sezon. sitem güncel değil. görseller elimde ama hala yaz düzeninde. Görüşlerin için teşekkür ederim kimsenin aklında soru işareti kalmaması açısından açıklama yaptım. 

Zaten benim amacımda geliri en üst düzeyde tutup birikim yaptıktan sonra bu depo işini yapmaktı skypetan ekleyen birkaç arkadaşlada bu fikrimi paylaştım ama ilk sahibinin satma sebebi 6 haneli rakamları gördükten sonra stok işine hazırlıksız girip borca girmesi. O dediğin stok işini yapmak için en az 400-500 bin lira para lazım. + olarak bunun mankeni katalog çekimi ıvırı zıvırı. + olarak bunun çantası, aksesuarı, kozmetiği, ıvırı zıvırı ayakkabısı . Site moda üzerine yeterli ölçüde tatmin eder. Bunun dışında getiriside dediğin gibi mükemmel olur sistem kurulursa. Çünkü bunu sadece satıştan gelen para olarak düşünmemek lazım. Dışarıya xml vererek bayilikle çok daha fazla para kazanılabilir. Ama bunlar benim gibi öğrenci olup herhangi bir desteği olmayan birinin işi değil elbette. Ben daha marka tescil hakkını almak için yol parasını çalışarak elde ediyorum. Çok yüksek zıplayınca sert düşüyor insan :)

www.kriptopedi.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

Alışveriş konusunda ben bu adama her türlü kefilim. Sıkıntı yaşamanız mümkün değil ki ne olduysa oturup açık açıkta yazmış zaten. Iste bu yüzden kaybediyor genelde de. Ortaklık düşünen varsa düşünmesin bile direk girsin. Is yoğunluğum olmasaydı ve nakitimi başka bi yere bağlamamış olsaydım kesinlikle ortak olurdum. 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

Alışveriş konusunda ben bu adama her türlü kefilim. Sıkıntı yaşamanız mümkün değil ki ne olduysa oturup açık açıkta yazmış zaten. Iste bu yüzden kaybediyor genelde de. Ortaklık düşünen varsa düşünmesin bile direk girsin. Is yoğunluğum olmasaydı ve nakitimi başka bi yere bağlamamış olsaydım kesinlikle ortak olurdum. 

Eyvallah hocam teşekkür ederim :)

www.kriptopedi.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Satma ! Bak bende projemi satıyorum, kimse almıyor o kadar arayan soran olmasına rağmen.
    Satma, resmi noktaları sen hallet, geri kalanında ( reklam , seosu, e-bülten gönderimleri vs... ) geri kalanlarını ben halledeyim elimden geldiğince.

Ortaklık olarak düşün yani.

Bana bir p.m at hocam, senin tam olarak ihtiyacın nedir bileyim, siteyi,ıvırını zıvırını herşeyi yaz.

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    C_e_Z_a bunu yazdı

Satma ! Bak bende projemi satıyorum, kimse almıyor o kadar arayan soran olmasına rağmen.
    Satma, resmi noktaları sen hallet, geri kalanında ( reklam , seosu, e-bülten gönderimleri vs... ) geri kalanlarını ben halledeyim elimden geldiğince.

Bana bir p.m at hocam, senin tam olarak ihtiyacın nedir bileyim, siteyi,ıvırını zıvırını herşeyi yaz.

Hocam bu altından kalkabileceğim birşey değil. Hatta sana şunu söyleyim sadece sıfırdan başlayalım desek ikimiz 15 bin lira sıfır müşteri , sıfır reklam, sıfır tanıtım , düzgün olmayan bir domainle başlamak gerekiyor. 

İki teklif geldi zaten şu anda akşama söz veren arkadaşlar vardı onlardanda haber alıp veririm.  Birde daha önce söz verdiğim bir arkadaş yazdı dün. Hepsinden bir haber alıp en kısa sürede kafamı rahatlatmayı planlıyorum. 

www.kriptopedi.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    Easx bunu yazdı
    C_e_Z_a bunu yazdı

Hocam bu altından kalkabileceğim birşey değil. Hatta sana şunu söyleyim sadece sıfırdan başlayalım desek ikimiz 15 bin lira sıfır müşteri , sıfır reklam, sıfır tanıtım , düzgün olmayan bir domainle başlamak gerekiyor. 

İki teklif geldi zaten şu anda akşama söz veren arkadaşlar vardı onlardanda haber alıp veririm.  Birde daha önce söz verdiğim bir arkadaş yazdı dün. Hepsinden bir haber alıp en kısa sürede kafamı rahatlatmayı planlıyorum. 

Anladım hocam, o zaman hakkında hayırlısı olsun umarım herşey gönlünce olur.

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı
    Easx bunu yazdı
    GUS bunu yazdı

@Easx hocam yorumlarda yazmıssın ama konuyada ekle bence benim gibi birçok kişi yorumları okumuyor çünkü uzun zamandır gerçekten bilgisi olanlar yazmıyorlar. Birkaç düzeltmede yapmak istiyorum öncelikle herhangi bir art niyetim yok ama belirtmemde fayda daha önce yerel ticaret yapmış ve şuanda internet üzerinden 3 tane e-ticaret sitesi yöneten biri olarak yazıyorum 2 tanesi aynı sektörde(açıklayacağım) işlerimde şimdilik iyi çok şükür.

ilk olarak hocam e-ticaret işinde net kâr önemlidir. ticari sicilmiş, ciroymuş bunlar faso fiso sen eğer böyle bir işe girişiceksen bu satın aldığın kişiye aylık kaç para yatıracağını sorup o paranın yaklaşık 6 katını cebine koyduktan sonra girişmeliydin ki bu halde bile büyük bi risk çünkü e-ticaret yerel ticaretten daha zordur yüzlerini bile görmediğin insanlarla yarışmak zorundasın,

ben kategorisinde 1. sırada bulunan siteyi almadan önce 6 aylık sisteme yedireceğim parayı + olarak bilinmeyen giderler adı altında bir bütçeyide cebime koydum. ayrıca böyle bir işe kalkışmadan rakiplerini iyi tanıman gerekiyor sen sektörde 1.sıradaysan ve el değiştirdiğini ögrenirlerse sahte siparişler, ddos, sahte mahkeme kagıtları, fiyatları düşürüp zararına satışlar vb. durumlarla senin ilk aydan gözünü korkutmak seni düşürmek isterler bende bu tarz şeyler yaşadım hepsinede hazırlıklıydım hepsinide atlattım çok şükür rekabetin çok olduğun yüksek paralar dönen kategorilerde bu tarz olaylara hazırlıklı olmak gerekir çünkü zaten müşterinin satın almaması gibi engelleyemeceğin bir risk varken senin diğer tüm riskleri en aza indirgemen gerekir.   

Bir başka sektördede 1. sırada olmama rağmen rakiplerim çok zorluyordu ordada Frito Lay den esinlenerek rakiplerimi bitirdim, 2. sıradaki siteyi satın almak zorunda kalsamda ilk 4 sıraya kendi sitelerimi getirttim.(ilk 2 si satış diğerleri tanıtım)  

şuanda yatırımcılar bile fikirlere değil para kazanan sistemlere yatırım yapıyor kimse artık risk almak istemiyor, üniversitelerin startup larına gidersen haklı oldugumu görüceksin. 

Yazdıklarım şahsi fikirlerim ve tecrübelerimdir konunu baltaladığımı düşünüyorsan mesajlarımı silebilirimde hiç problem olmaz :)

@SweetyVolty sıkıntı yok hocam beni tanımıyorsun sonuçta neler yaptıgımı falan bilmiyorsun bende seni tanımıyorum belki benden daha büyük ticari işlerle ugraşıyorsundur benim batıracağımı öngörmüştürsündür bunu yanlış algılamam hatta bana neden böyle düşündüğünü detaylı olarak konudan yada dilersen pm den yazarsan mutlu olurum hocam

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek
    GUS bunu yazdı
    SweetyVolty bunu yazdı
    Easx bunu yazdı
    GUS bunu yazdı

@GUS Hocam art niyetin olmadığını biliyorum az çok tanıyorum seni daha önceden :) o yüzden bende açıklama yaptım zaten kar oranı açıkladığım kısmı sen gözden kaçırmışsın.

Ek olarak bende 3 4 senedir e ticaret ile uğraşıyorum. Ölü yatırım yapmadım sadece fırsatı kaçırmak istemedim ve kredim çıkmadı açıkçası. Yani evdeki hesap çarşıya uymadı ve bu benim kaçırırsam hep pişman olacağım bir fırsattı.

Senin yanlış düşündüğün nokta cironun ve ticari sicilin önemsiz olması. Ticari bir banka hesabın var mı yada ihracat yaptın mı bilmiyorum ama sadece kadın girişimci bir ortakla birlikte dahi milyonluk projelere zıplayabilirsin. 

Benim hedefim büyüktü ama üst basamağa dediğin gibi tamamen hazırlıksız başladım. Normalde benim mantığımda budur. Sektörü analiz eder, en az 6 ay tüm giderler ve hayali giderler dahil beni zorlamayacak nakitle işe girerim. 

Ama uzun süredir bir iş yapmadığımdan ve bazı özel durumlarım olduğundan altından kalkabileceğimi düşünüp krediye güvenip işe girdik böyle oldu. Hepinizin görüşleri benim için önemli. Yani konuda açık bıraktığım bir bilgi olursa elbette yazmak benim sorumluluğumda :) Yorumun için teşekkür ederim.

Ancak eğer bu konu dışında konuşacağınız birşey olursa bende pm ile konuşmanızı tercih ederim

www.kriptopedi.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _DevLop_
    _DevLop_'s avatar
    Erkek

Merhabalar,

Konuyu takip edip anlamaya çalışıyorum. Bu tip sistemlere çok uzağım, fakat eşim ve yakın bir dostumun eşi iş kurmak istiyorlar. Böyle bir şey düşünebilir miyiz ? Boş vakitleri çok...

Açıkcası bir iş kurup başında durmak istiyorlar olay bundan ibaret. Bilgilendirebilirsen sevinirim. İnşallah senin ya da projeyi almak isteyenler için hayırlı ve kazançlı olur. Bol şans..

‘A’ Developer is a good starter and a good finisher as well
Toplam Hit: 9764 Toplam Mesaj: 77
eticaret