folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Şekeri Tamamen Kesince Neler Oluyor

Şekeri Tamamen Kesince Neler Oluyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    DanqerLine bunu yazdı

kilo vermek bile kolaylaşıyor :D

98 kiloydum şekeri tuzu unlu mamülleri kesince :) sporla birlikte 78 kiloya düştüm 20 kilo verdim direk olarak

doğru hocam onu biliyorum ama mental anlamda değişen şeyler varmı acaba ? ve reflü ve mide rahatsızlıklarında  azalma gibi

Şekeri azaltırsan midenin asiditesi düşecektir. Dolaylı yoldan reflünü hafifletir ama gastrit ve ülserde eben s.kilmeye devam ediyor. Tarafımca denendi...

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

*Tamamen* kesince once mal olursun basin agrir doner hop bayilirsin vucuduna seker girene kadar da ayilamazsin.

Azaltinca iyi olur guzel olur cok da guzel olur.

sigara değil, balık olan.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Şekeri kesince tam bir mal oluyorum. IQ seviyem yarıya iniyor neredeyse normal insan seviyesine yaklaşıyor.

Ama mesela bi tencere pudingi gömdümmü dünyadaki en zeki adam oluyorum. Bunun için şekerden fazla uzak kalamıyorum ama bi noktada en azından azaltmak zorunda kalıcam.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

munchiesi kesemedim hala ama çay kahvede şekeri bıraktım.

sadece kahveyi artık eskisi gibi içmiyorum leş gibi tadı var aq şekersiz içilmiyor

munchiesi de kessek aslında çok iyi olacak

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    end bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    DanqerLine bunu yazdı

98 kiloydum şekeri tuzu unlu mamülleri kesince :) sporla birlikte 78 kiloya düştüm 20 kilo verdim direk olarak

doğru hocam onu biliyorum ama mental anlamda değişen şeyler varmı acaba ? ve reflü ve mide rahatsızlıklarında  azalma gibi

Şekeri azaltırsan midenin asiditesi düşecektir. Dolaylı yoldan reflünü hafifletir ama gastrit ve ülserde eben s.kilmeye devam ediyor. Tarafımca denendi...

sağol hocam baş ucumuzda gaviscon şişeleri birikti mk :D

izzmarit bunu yazdı

*Tamamen* kesince once mal olursun basin agrir doner hop bayilirsin vucuduna seker girene kadar da ayilamazsin.

öyle yapıcam tamamen kesmek mantıksızmış. 

DaSpOnGe bunu yazdı

sadece kahveyi artık eskisi gibi içmiyorum leş gibi tadı var aq şekersiz içilmiyor

Aynen bende öyle yaptım kahveye şeker atıyorum ama kahveyide kesicem mk. anormal sinir yapıyor bende. tabi fazlada alıyor olabilirim :d 400 mg toplam kafein aldıgımda öyle dengesiz oluyorum

@holy :D:D:D:D san bunu şekerle bile bu derece iq yükseltip indirebiliyorsan sana uyuşturucu verip icat buldurmak lazım 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı
    end bunu yazdı
    do_som bunu yazdı
    DanqerLine bunu yazdı

sağol hocam baş ucumuzda gaviscon şişeleri birikti mk :D

izzmarit bunu yazdı

öyle yapıcam tamamen kesmek mantıksızmış. 

DaSpOnGe bunu yazdı

Aynen bende öyle yaptım kahveye şeker atıyorum ama kahveyide kesicem mk. anormal sinir yapıyor bende. tabi fazlada alıyor olabilirim :d 400 mg toplam kafein aldıgımda öyle dengesiz oluyorum

@holy :D:D:D:D san bunu şekerle bile bu derece iq yükseltip indirebiliyorsan sana uyuşturucu verip icat buldurmak lazım 

Gaviscondan ciğerimiz soldu harbiden ya

----

Beyin glikozla çalışıyor ya hani, ona şaapmış şeyh hz.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naruto
    Naruto's avatar
    Erkek

şu konuyu görünce bile canım gofret çekti.

la geldik bi fırtına gidiyoruz bi fırtına
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Biraz tebessüm

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Kahvemi bile 3 ü bir arada olanına 6 koca küp şeker atar içerim.. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek
    do_som bunu yazdı

teşekkürler hocam

Diğer yazan arkadaşlarada teşekkürler

Çaya şeker atmayı 2 sene önce bıraktım. bu aralar midem dahada kötü oldu acaba şekeri bırakırsam düzelirmi diye düşünmeye başladım deneyip görücez. bana yarmayan yiyecekler var süt baharat acı vs bunları tamamen kesicem artık 

Hocam yaşının ilerlemesiyle de alakalı mide durumu. Üniversite zamanı sabah 7 de karnıyarık yiyen adamdım artık en uyanık dinç olduğum vakitte bile hemen rahatsız ediyor ağır yemekler. Hele cacık filan da yersem artık mide ilacı içiyorum rahatsız etmesin diye. Gaz yapacak yiyeceklerden uzak dur, yiyeceksen de eskisi gibi yeme porsiyonları azalt. Ayrıca şunu da belirteyim şekeri azaltmadan öğünlerine salata olarak yeşillik de ekleyebilirsin. Şeker emilimini yavaşlatacağı için kan şekerin daha dengeli olacaktır haliyle anlık yükselmeler ve düşüşler olmaz. Şekerin aşırı düşüp de canın tatlı istemez kolay kolay. Yiyeceklerin glisemik indekslerini de araştır biraz. Mesela ekmek bir anda yükseltir şekeri, çikolata şekerli olmasına rağmen şekeri düşen birisine önerilmez çünkü yavaş yükseltir kan şekerini. Kan şekerin düştü diyelim gofret yedin ama yavaş etki edeceği için halen şeker isteyecektir vücut haliyle fazladan şeker tüketimine yol açar. Aynı şekilde kola ice tea gibi içecekler de şeker ihtiyacını hızlı kesmez. Şekerin düştü tatlı istiyor canın diyelim küçük porsiyonlu ama hemen kana etki edecek ürünlere yönel böylece fazladan şekerli ürün tüketmemiş olursun. Kırmızı elma güzel bir örnek canın tatlı çektiğinde yiyebilirsin. Yeşil elmayı da ara öğün olarak yiyebilirsin, daha az şekerli olduğu için öğün aralarında şekerinin dengesini fazla bozmaz hem de seni bir nebzede olsa bastırır.

Uzun yıllar diyabet hastası olunca bir nevi diyetisyen gibi oluyorsun. Eğer ki tavsiye istersen hangi meyvelerden uzak durman gerektiği veya öğünlerde nasıl beslenmen gerektiği ile ilgili bilgi de verebilirim. Ama yeşillik olsun öğünlerde mümkünse kızartma değilde haşlanmış ürünler tüketmeye çalış. Bunlar yeme alışkanlığını değiştirir ve daha düzenli daha dengeli bir beslenme biçimi edinmeni sağlar. Vücudunu buna göre alıştırır ve besinlerini düzgün sağlarsan ne canın 1 kilo baklava ister ne de 10 kase puding. Sen yemek saatlerini düzene sok aldığın besinleride biraz daha kontrol et zaten vücudun sana istediğini verir senden ekstra birşey istemez. Ne kadar dengesiz ve düzensiz beslenirsen bir o kadar da sorun çıkarır sana, gün içinde halsizlik olur, enerjin düşer şekerli besinler ister, miden rahatsızlanır reflü olur gece uykunu rahatsız eder sayarsam bu liste uzar gider.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
Toplam Hit: 3374 Toplam Mesaj: 35
şekeri tamamen kesince neler oluyor