folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Sigarayı Bırakma Biorezonans Tedavisi

Sigarayı Bırakma Biorezonans Tedavisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı
    Delegado_Zero bunu yazdı

Sigarayı resmen yiyen biri olarak hiçbirsey kullanmadan bıraktım. İlk birkaç gün çok zordu, bol bol su içtim sonrasında çok şükür 5 sene oldu neredeyse içmiyorum.  Allen Carr'in sigarayı bırakmanın kolay yolu videosunu sonrasında kitabını okumuştum bir daha da içmeyeceğim dedim ve içmedim. Bir bakın istersen. 

Sigarayı bırakmanın tek yolu bu adamın kitabıdır. Temel aldığı şey "Bilişsel Terapi". Mevzuyu anlarsanız bırakmanız kolay olur. Yeter ki gerçekten bırakma niyetinde olun. 
    Biorezonans olayı traş... 1000 lira para verdim kafasıyla plasebo etkisi bi süre içilmiyor.Sonra yeniden başlıyorsunuz. Yakın çevremden ve biorezonans yapan tokatçı tanıdıklardan biliyorum.
    Nikotin bantları , dudak tiryakisiyseniz onu azaltır. Nikotin bağımlılığınızı asla bitirmez.
    Esigara ayrı bir zevk. 

-0-

Sigara , Rafine Şeker ve Ekmek.... İçinde bulunduğumuz köle sisteminde , kölelerin köle kalmasını sağlayan araçlardır. Toplumun bu kadar boktan olmasının sebebi bu tip araçlar. Çünkü insanı insan yapan önlobu ve dışkabuğu iptal edip , limbik sisteme bağlıyor. Daha tepkisel , daha bağımlı , duygularıyla hareket eden neandertallere çeviriyor. Reklamlar , TV , İnternet,Radyo vb. kitle iletişim araçlarıyla sürekli beyin yıkamaya maruz kalan yaratıklardan kurulu bir sistem oluşturulmuş oluyor.

Önlob ve dış kabuğu aktif etmek için bu saydığın şeyleri kesmek yeterli mi? Ve aktif edince nasıl skiller kazanıyoruz ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    paparozzi
    paparozzi's avatar
    Erkek

Bundan birkaç yıl önce sigara bırakma polikliniğine gidip muayene olmuştum. Zyban diye bi ilaç verdiler. İlaç on numaraydı bence. Rüya alemimi çok canlandırmıştı, sinir stresimi azaltmışti ve üstüne üstlük 2 hafta sonra sigarayı igrenerek bırakmıştım. İlaca yine de 3 ay boyunca devam ettim. Sigara kullananlara enayi gözüyle bakıyor, bir daha başlamama imkan yok diyordum ve aradan 6 ay geçmişti. Sonra 3 aylık bir sakatlık süreci geçirdim. Evde dura dura can sıkıntısından patlıyodum, öksüre öksüre geri başladım. Şimdi şu KPSS sınavı geçsin bir daha baslamamak üzere geri bırakacağım. Aklımda yine o harika ilaçla bırakma fikri var çünkü iradeyle biraksam da ruh sağlığımin hassas olduğu bir dönemde geri başlarım yada baslamasam bile sürekli içimden biri çek bi fırt diyecekmis gibi hissediyorum.

Edit: şimdi merak edip baktım da champix 1 mg iken zyban 150 mg. Bu nasıl oluyor bir fikri olan var mi, nasıl arada böyle uçurum bi fark olabiliyor?

paparozzi tarafından 28/Tem/20 02:48 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    italyan bunu yazdı

...

-0-

Sigara ,Rafine Şeker ,Ekmek.... İçinde bulunduğumuz köle sisteminde , kölelerin köle kalmasını sağlayan araçlardır. Toplumun bu kadar boktan olmasının sebebi bu tip araçlar. Çünkü insanı insan yapan ÖnLobu ve DışKabuğu iptal edip , Limbik Sisteme bağlıyor. Daha tepkisel , daha bağımlı , duygularıyla hareket eden neandertal'lere çeviriyor.

Reklamlar , TV , İnternet,Radyo vb. kitle iletişim araçlarıyla sürekli beyin yıkamaya maruz kalan yaratıklardan kurulu bir sistem oluşturulmuş oluyor.

yanlış anlamadıysam; bu Rafine(saf'laştırılmış ^^` , inceltilmiş)Şeker'in,Ekmek'in "sadece" Limbik Sistem'e gittiğine dâir kesin bir Bilgimiz var mı? 

ben şunu okumuştum, beynimiz kan'da, devamlı sabit , 100mikro yada miligram Basit Şeker ile beslenmesi gerektiğini okumuştum. ^^` artık Fruktoz mu, galaktoz mu, Glikoz mu bilmiyorum. 

senin ifâde'nle, şeker'in Sadece limbik sistem'de kullanıldığı gibi bir anlam çıkıyor.

yakın zamanda da  Fruktoz'un,  özellikle cinsiyet ile ilgili bölgelerde kullanıldığına dair birşey okumuştum. Her ikisi de muhtemelen wiki'de.

Hayır babuş mevzu -bağımlılık-  Nukleus Akkumbens diye bi bölge var orada... İşin nörolojik boyutunu ilmi bilgimin yetersizliğinden tam olarak anlatamam ama şöyle ifade edeyim.

İnsanın 3 beyni var. Bir tanesi Mantıksal kısmı Bir tanesi duygusal kısmı Bir tanesi yaşamsal kısmı
    Duygusal bölüm limbik sistem , bağımlılıkları vs. yaratıp sürekli olarak uyarıyor , buranın istek ve arzularına göre yaşamaya başlıyoruz. 
    Oysa mantıksal kısım bu bölüm üzerinde hakim olmalı.... 

Nefs ve Ruh dersek. Limbik , Duygusal bölge Nefs 
    Dışkabuk dediğimiz düşünsel mantıksal kısım ruh.... 

Ruh - Nefs üstünde hakim olmalı. Fakat sürekli şeker çikolata ekmek sigara vs. bağımlılık besleyici alışkanlıklarla Mantıksal beynin işleyişi patlıyor..... 
    Kişi kendi üzerindeki kontrolünü kaybediyor. 

Bunun sonucu olarak daha tepkisel , aşırı duygusal , aşırı mantıksız varlıklara evriliyoruz... 
    -0-
    Üretici İnsan ve Tüketici İnsan arasındaki fark bu beyin yapısı.... 
    Tüketici insan duygularıyla hareket eder , işitsel görsel uyaranlarla manipüle edilir. Sürekli bir beyin yıkamaya maruz kalır.... 

Adamın mantıksal beyni kuvvetlidir. Aşırı şeker tüketmez , herşeyi kararında bırakır bu adama bişey olmaz. Ama çocukluğundan beri şeker çikolata verilen bir çocuk nasıl otokontrol kazanacak ? 
    -0-
    Mevzu sadece otokontrol mevzusuda değil bu maddelerin sistem üzerinde yıpratıcı ve yıkıcı etkileri mevcut.... 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek
    paparozzi bunu yazdı

Bundan birkaç yıl önce sigara bırakma polikliniğine gidip muayene olmuştum. Zyban diye bi ilaç verdiler. İlaç on numaraydı bence. Rüya alemimi çok canlandırmıştı, sinir stresimi azaltmışti ve üstüne üstlük 2 hafta sonra sigarayı igrenerek bırakmıştım. İlaca yine de 3 ay boyunca devam ettim. Sigara kullananlara enayi gözüyle bakıyor, bir daha başlamama imkan yok diyordum ve aradan 6 ay geçmişti. Sonra 3 aylık bir sakatlık süreci geçirdim. Evde dura dura can sıkıntısından patlıyodum, öksüre öksüre geri başladım. Şimdi şu KPSS sınavı geçsin bir daha baslamamak üzere geri bırakacağım. Aklımda yine o harika ilaçla bırakma fikri var çünkü iradeyle biraksam da ruh sağlığımin hassas olduğu bir dönemde geri başlarım yada baslamasam bile sürekli içimden biri çek bi fırt diyecekmis gibi hissediyorum.

Edit: şimdi merak edip baktım da champix 1 mg iken zyban 150 mg. Bu nasıl oluyor bir fikri olan var mi, nasıl arada böyle uçurum bi fark olabiliyor?

Hocam champix daha etkili o dediğin rüyaları full hd olarak gösteriyor üst mesajlarda geçtiği üzere ağır bir ilaç intihara meyilli pskolojisi ağır kişilere yazmıyorlar zyban yazıyorlar bu kişilere. Ağır bağımlılarda dahi işe yarıyor champix.

Toplam Hit: 4407 Toplam Mesaj: 45
bırakm biorezonans sigara