folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Siz İnsanlar Nelerden Konusuyorsunuz

Siz İnsanlar Nelerden Konusuyorsunuz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

konuşmuyorum hocam. Daha fazla zevk alıyorum. Boşuna çene yormanın manası yok.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

adam lucy beyler :)) 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek
    asiminnesli bunu yazdı
    Reberals bunu yazdı

ergenlikten çıktıgını sanıyordum...

bende birşeyleri adam akıllı sorgulamanın  ergenlik olmadıgını 

" biz insanlar" senin o ileri seviyedeki sorgulama kapasitene ulasamiyoruz malesef :Dasdfg

Su kendine tapinma huyunu ve ustu kapali narsistik tavirlarini sondurmen lazim dostum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EWELANCHE
    EWELANCHE's avatar
    Erkek
    akmarky bunu yazdı

bunu bi ara bende düşündüm sonra millet ne konuşuyor bi baktım ottan boktan meseleler ya futbol ya karı ya akrabalarının başarısı ya da kahve tadında siyaset sonra bunları konuşacağıma konuşmam daha iyi dedim... 

+1

Konuştuğumda karşımdakine yararım oluyorsa yada karşıdakinden bir şeyler öğrene biiyosam, o nirvana olayını yaşıyorum nadirende olsa.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Haa sendeki sorun farklıymış paşam...

Tıpçıların hepsinde var bu ego narsizim :)

Ama haberin olsun başımdaki müdür 19 bin tl para alıyor 83 lü bide.

Emin ol mühendisler sizden daha fazla okuyor daha az çalışıyor ve daha fazla kazanıyor.

En azından başımdaki adamlar böyle :)

Not 2 yıl tıp için çalıştım, iyiki gidememişim :)

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balbazar
    balbazar's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

Açık konuşacağım alınma, kardeşim ben seni cebitte gördüm tipin olsun giyim tarzın olsun emekli memur gibisin bu şekilde senin yaşındaki ortamlara girmen zaten zor, kızlarla aran iyi değil konuşmayı bilmiyorsun, muhtemelen daha önce sevişmediğin için kızları gözünde fazla büyüttün ve onlarla yakın diyaloglara giremiyorsun, kendini fazla akıllı zannediyorsun ama değilsin dışarıdan bakıp bu herif yada bu kız içip sıçıp eğlenmekten başka birşey bilmez diye düşünüp konuşmaya tenezzül etmeyeceğin insanlarla konuştuğunda zekalarına hayran kalabilirsin bu her zaman böyle olur, sende muhtemelen yüksek oranda bulunan sosyal fobi, askeri okulun verdiği mallık vs. bunların etkisiyle kapalı bir kutunun içinde sıkışmışsın, tıp okuyorda olsan hayatın boyunca askeri bir ortamda çalışacaksın, senin işin zor

tekrar seni incelediğim kadarıyla söylüyorum, fazla kendini farklı görüyorsun, ama bir ortama girdiğinde senin o cool olmak sandığın suskunluğun sözde düşünceli tavırların kendini ortamdan daha üst seviyede görmen insanlara mallık olarak geliyor, kelimenin tam anlamıyla biraz yavşak olmayı öğren en aşağıda gördüğün insandan bile bir çok şey öğrenirsin, her türlü insanla konuşacak birşeyler illaki vardır

bu konuyla alakalı olarak bir tespitte daha bulunacağım, kendine yakın yaşlarda erkek kardeşi yada abisi olmayan genç erkeklerde bu durum çok sık görülüyor, abiyle ve kardeşle geliştirilen sosyal yetenekler insanın çok işine yarıyor

Hocam tespitlerine tamamen katilmakla beraber son ekledigin kisma birsey de ben eklemek isterim.  İdeal aile tipinde sadece bir erkek kardes gerekli degil onun yaninda bir de kiz kardes olmalidir ki erkek kardes onu baz alarqk kizlara nasil yaklasicagini bilsin. Ayni sekilde kiz icinde gecerlidir bu.

Genelde ( eger cocuk bir kreşe gitmediyse ve yada kizli erkekli sosyal ortamlarda bulunmadiysa) kiz kardesi olmayan erkeklerde ilerde bu arkadasimizda oldugu gibi sosyal fobi olusur, ve erkek cocuk buyuyunce karsi cinsle iletisimde zorluk ceker. 

O yuzden sosyolojide de bu kabul gormustur ki ideal aile tipi kiz ve erkek kardesin var oldugu aile tipidir.

balbazar tarafından 30/Eyl/14 00:26 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

ne zaman büyüyeceksin ?

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo
    Reberals bunu yazdı
    Lotus bunu yazdı

Açık konuşacağım alınma, kardeşim ben seni cebitte gördüm tipin olsun giyim tarzın olsun emekli memur gibisin bu şekilde senin yaşındaki ortamlara girmen zaten zor, kızlarla aran iyi değil konuşmayı bilmiyorsun, muhtemelen daha önce sevişmediğin için kızları gözünde fazla büyüttün ve onlarla yakın diyaloglara giremiyorsun, kendini fazla akıllı zannediyorsun ama değilsin dışarıdan bakıp bu herif yada bu kız içip sıçıp eğlenmekten başka birşey bilmez diye düşünüp konuşmaya tenezzül etmeyeceğin insanlarla konuştuğunda zekalarına hayran kalabilirsin bu her zaman böyle olur, sende muhtemelen yüksek oranda bulunan sosyal fobi, askeri okulun verdiği mallık vs. bunların etkisiyle kapalı bir kutunun içinde sıkışmışsın, tıp okuyorda olsan hayatın boyunca askeri bir ortamda çalışacaksın, senin işin zor

tekrar seni incelediğim kadarıyla söylüyorum, fazla kendini farklı görüyorsun, ama bir ortama girdiğinde senin o cool olmak sandığın suskunluğun sözde düşünceli tavırların kendini ortamdan daha üst seviyede görmen insanlara mallık olarak geliyor, kelimenin tam anlamıyla biraz yavşak olmayı öğren en aşağıda gördüğün insandan bile bir çok şey öğrenirsin, her türlü insanla konuşacak birşeyler illaki vardır

bu konuyla alakalı olarak bir tespitte daha bulunacağım, kendine yakın yaşlarda erkek kardeşi yada abisi olmayan genç erkeklerde bu durum çok sık görülüyor, abiyle ve kardeşle geliştirilen sosyal yetenekler insanın çok işine yarıyor

Hocam tespitlerine tamamen katilmakla beraber son ekledigin kisma birsey de ben eklemek isterim.  İdeal aile tipinde sadece bir erkek kardes gerekli degil onun yaninda bir de kiz kardes olmalidir ki erkek kardes onu baz alarqk kizlara nasil yaklasicagini bilsin. Ayni sekilde kiz icinde gecerlidir bu.

Genelde ( eger cocuk bir kreşe gitmediyse ve yada kizli erkekli sosyal ortamlarda bulunmadiysa) kiz kardesi olmayan erkeklerde ilerde bu arkadasimizda oldugu gibi sosyal fobi olusur, ve erkek cocuk buyuyunce karsi cinsle iletisimde zorluk ceker. 

O yuzden sosyolojide de bu kabul gormustur ki ideal aile tipi kiz ve erkek kardesin var oldugu aile tipidir.

oo ben doğuştan şanslı gelmişim o zaman benden 2 yaş küçük kız kardeşim 3 yaş büyük abim var, niye bukelemun gibi her ortamda her insanla konuşabiliyorum diye düşünüyorum bide :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

her tanıştığın insandan birşey öğrenmeye çalışırsan.

her insanın aslında müthiş bir hikayeler barındırdığına inanırsan olur.

ben hayatımda hiç konuşma sıkıntısı çekmedim :) bu bilgi sizi hiç şaşırtmamıştır sanırım.

5 yaşındaki çocuktan 80 yaşındaki teyze dedilere kadar herkesle konu bulurum.

en kültürlüsünden en cahiline kadar hiç kimseyi ayırt etmem.

konuşmak için önce dinlemek gerekir

80 yaşındaki teyze gelir gelinini, ölen kocasını, doğumunu, ölmüş kayınvalidesini anlatır. ve sen üff der kalkarsan yanlış. dinleyeceksin.

meraklıyımdırda zaten o anlatırben dinlerim, soru sorarım.

7 yaşındaki yiğenim gelir. arkadaşını anlatır, okulunu anlatır, alışverişteki pahalı  oyuncağı annesinin almadığını anlatır.  dinlerim.

sıkıcıdır ama dinlerim. bende sorarım özellikle kafa karıştıran sorular sorarım. gece uyumayıp düşünüp ertesi gün geri gelir :) az buçuk sadistim herlade. ama beyin fırtınası yapsın çocuk.

15 yaşındaki akrabamın torunu geldi kaldı bizde. onların kafası genelde karşı cins oluyor.

onunla romantik komedi izleyelim der filmden bahsederdik. erkeler hakkında akıl verirsin. oda zaten konuşmaya dünden razıdır. hem öğüt hem konuşma konusu çıkar.

20li yaşlardayda üniveriste ve kariyerden bahsederim. genelde ilgileri o dur.

nereye gitsem?  nasıl yapsamda hiç çalışmasam dünya kadar para almanın arayışındalardır. o an hiç gözlerinin yaşlarına bakmadan azarlarım. konu açılmış olur :)

30- 40 lı yaşlarsa çoluk çocuk evlilikten işten bahsedersin.  genelde çocukları ilk okuldadır. çocuklarının einstain olduğuna inanır.

işte benimde sustuğum anlar var :) onu anlatırlar. ama çocuk iki kelimeyi bir araya getiremez salağın tekidir. evlat ya, çok hayallerini yıkmam.

o yaşlar çok hassas oluyor :)  hızlarını alamaz üstün zeklalılar okula yazdırmaya çalışırlar.  ve ben hala susuyor olurum hayret :)))

en sonunda hiçbirşey öğrenememiş çocuklarını okuldan alıp " okul kötü hiç birşey öğretemediler" cümlesiyle konu kapanır :))) ondan sonra ben başka konular açarım moda saç stili falan :)))

hayatımda konu bulamadığım tek son çıktığım işteki patrondu. oda öyle bir adamdı ki. insanın bütün hayat enerjisini alıp mala çeviriyordu . 1 hafta hiç konuşmamıştım. nişanlısı gelirdi. onunlada konuşmazdı. hayatta çözemediğim nadir insanlardandı.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

arkadaşlar bu öyle zamanla düzelmesiyle alakalı bişey değil insanın karakterinde olan bişeydir bu ve bunu biz seviyoruz yani konuşmamayı veya ortamını bulunca çok konuşmayı bak
    konuyu açan arkadaşa söylüyorum şimdi burdaki tavsiyeleri dinleyecek gidip yapmaya çalışacaksın ama karakterinde olan psikoanaliz özelliğin insanları sınıflandıracak verdiği cevaplardan seçtiği kelimelerden ne olduğunu anlıyacaksın önce sonra yaptığı hareketlerle birleştireceksin biraz ilerleyince memleketinide koyacaksın üstüne adamın 3. hareketini tahmin ediceksin beyninde bunlar dönecek gene beynin bu hareketleri dosylayacak mutsuz mutsuz gezeceksin bu arada onnlar gibi olmaya başlayacaksın sonra karşına bir haber çıkacak onlar gibi düşünmeye başladığını yorumların onlar gibi olmaya başladığını göreceksin sonra arabalar marka değer kazanacak içini bi güzel edecek marka düşkünü olmaya başladığında anlayacaksın ki insanları memnun etmeye çalışmış olman senin kendi karakteririnin üzerine yeni bir mizaç oluşturmuş karakterin ve mizaçın savaşırken toplum tarafından dengesiz aptalın teki olacaksın, çünkü bazen karakterin bazzen miiaçın başgösteriyor olacak sonra kendini sorgulayacaksın ya ben yanlış mı yapıyorum diye ya ben hatalımıyım insanlara çok yanlışmı davranıyorum diye hayır sebebi şudur ; şunu fark edeceksin sen insanlar kadar yüzsüz ve yavşak/arkadan konuşan olamıyorsun eskiden lafları direk söylerdin ama şimdi insanları kırmamak, dışlanmaktan korkuyorsun olmadı lafı güzelce söylemek için lafları seçiyorsun. iyice bak anlaşamadığın adam varsa çevrende hepsi birbiriyle yakın arkadaştır çok iyi anlaşırlar... bu liste böyle uzuyup gider.
    mesele şudur bakın burayı iyi anlayın arkadaşlar dahi olmaktan sitiv cabs olamktan falan bahsetmiyorum asosyallerin götünü kaldırmaktan falan bahsetmiyorum
         insanın beynini lütfen üzeri tozlu bir lamba gibi düşünün herkes her hareketinde yaptığı fiziksel(hareket) ve kimyasal(düşünsel) bütün hareketleri bu lambanın üzerinde belirli bölgelerde toz siler sağ taraf duygusal sol taraf sayısaldır zihin kimyasal çalışır fiziksel hareketleride beynimizde düşünerek çoğunu otomatik olarak refleksleştirmişizdir bu lambada sadece tek taraf yanmaz fiziksel hareketler yaparken aynı zamanda sağ veya sol lobdada belirli olaylar gerçekleşir bunlar yaratılıştan beynimizin orta arka kısmında yanarlar geriye kalan sol, sağ ve orta bölgede ; ortada analitik vardır bu analitik bölge bize gelen bilginin sözel veya sayısal algılamamıza göre ya sağ loba gönderir ya da sol loba yaşantımızın belirli bir bölümünde artık ortadaki bölgeden gönderdiğimiz veriler sol lobda veya sol lobda canlanır bir çocuğa saatlerce matematik çözdürün ve aynı zamanda beyninde mutlu olacağı bölgeleri aktif edin o çocuk üzüntülü olduğunda matematik problemi çözmeye başlar işte asosyal insanların veya sosyal insanların beyni belli bir evre boyunca çeşitli işlemlerle duygular bombardımanına tutulduğu için asosyal bir beyin asla sosyal bir ortamda mutlu olamaz çünkü beyninde o lambada o bölgeler tozludur parlamaz reaksiyon göstermiyordur analitik bölgesi dosyalar ve gönderdiği yerde cevap olarak aptalca gereksiz gibi karşılıklar alır bu yüzden asosyal olmaktan konışmayı sevmeyen bir insanın beynindeki dosyalama sistemi buna izin vermiyorsa siz o adamı haraketleri değişmesi için zorlayamazsınız yaparız diyorsanız kendinizde deneyin ağlamaklı bir havaya bürüneceksiniz sizde hiç konuşmamayı deneyin bak nasıl kötü olacaksınız sizin beyninizde konuşmamayı o yönde dosyalayıp gönderiyor.... bunun gibi... ancak değişim çok ağır duygu bombardımanlarıyla veya zaman içinde dosyalama sistemine çok küçük paketler yollayarak olabilir ama o döneminde dengesiz aptal olarak algılanıp aynı sistemin sen bir aptalsın cevabını vermesine sebbep olabilir... daha uzar gider umarım anlatabilmişimdir... 
    bu arada anlatırken çok sizledim bizledim amacım öyle tepemeden falan bakmak değil kavramlaraın içine giriip anlatıyorum kolay olmuyor ayırmak zorunda kalıyor beynım .: ))

ek 1 ; her sosyal konuşan insan yavşak ve iki yüzlü değildir lakin iletişimin kapanmaması için bunu çok konuşan insan yapması gerektiğini zaman içinde beyni anlamıştır bu yüzden doğası gereği iletişimin bu durumu böyle sürdürür...

akmarky tarafından 30/Eyl/14 01:21 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 7078 Toplam Mesaj: 64