folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Siz İnsanlar Nelerden Konusuyorsunuz

Siz İnsanlar Nelerden Konusuyorsunuz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Underground
    Underground's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Ben de insanlarla konuşacak ortak konu bulmakta zorlanıyordum. TV izlemem, maç izlemem, gazete okumam, popüler kitapları da okumam. E tabi ne konuşacam ben? kendimden bahsedim desem onu da anlamazlar. Sonuç olarak şöyle çözdüm konuyu, pek konuşmuyorum. Fazla seçenek yok hocam ya ortama ayak uyduracan yada kendin gibi kaçıkları bulacan

http://www.youtube.com/watch?v=QC-eGHnPkDk

bunu yazan adam bunu yapıyor düşünün :D

Herkesin işine yaradığın kadar iyisindir Bu Hayatta!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OFree
    OFree's avatar
    Erkek

Cehaletin Mutluluk Olduğu Yerde,Aklı Başında Olmak Deliliktir .

Not: Geçtiğim yollarda birilerini görmek sevindiriyo beni :))

Freedoom is not free.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Underground bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Ben de insanlarla konuşacak ortak konu bulmakta zorlanıyordum. TV izlemem, maç izlemem, gazete okumam, popüler kitapları da okumam. E tabi ne konuşacam ben? kendimden bahsedim desem onu da anlamazlar. Sonuç olarak şöyle çözdüm konuyu, pek konuşmuyorum. Fazla seçenek yok hocam ya ortama ayak uyduracan yada kendin gibi kaçıkları bulacan

Kendi kısıtlı imkanlarımla bilimsel çalışmalar yaptığım bir dönemdi. O zaman da kimse beni anlamazdı hocam.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    aşırı ego ve kendini bi bok sanmanin sonuçlari o yüzden kendini bi bok sanma hayatin güzelleşir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Kabul edilmese de iki eşik var. Ya insanlarla beraber olmak için kendini onlar gibi davranmaya zorlayacaksın, istemediğin şeyleri bile yapabilir duruma geleceksin ya da kendin olup bu insanlardan uzak duracak, yalnız kalacaksın. Popüler kültüre ayak uyduracak kadar genel kültür kazanırsan iyi kötü her ortamda yer edinebilirsin. Twitter'ın varsa gündemi takip et, bunlara yorum yapabilecek kadar kendini yetiştir gerisi kendiliğinden gelir. Televizyon izlemeyi sevmesen de güncel birkaç program izle mesela Survivor üzerine saatlerce tartışma yapıldığına şahit oldum. Game of Thrones gibi dünyaca ünü olan bir diziyi izle ya da kitabını oku bunun üzerine eline öyle malzeme geçer ki kendin bile ben bu kitabı/diziyi ne ara bu kadar anladım der şaşırırsın. Zaten şimdilerde dizi izleyenlerin pek çoğu eğlenmek, kendine bir şeyler katmak için bunları izlemiyor. Arkadaşından, çevresinden görüyor, onların konuştuğunu görüyor onlardan olmak için istese de istemese de bunlara dahil olmak konuşma olduğunda cevap verebilmek, esprileri anlayabilmek için takipçisi oluyor. Ha bir de son zamanların modası, siyasetten, gündemden, ekonomiden anlıyormuş gibi davran bilsen de bilmesen de standart cümleleri kullan hararetli konuşmaların içine dalarsın.

Bence sen en basitinden bulunduğun ortamlarda kendin gibi davranmayı alışkanlık haline getir. Sonuçta senin gibi düşünen binlerce kişi var. Dünyada öyle düşünen tek değilsin. Benim dışımda kimse böyle düşünmez dediğin en değişik konularda dahi o şekilde düşünen binlerce kişi var. Diğer insanlardan farklı değilsin, uzaylı gibi farklı bir yaşam formu da değilsin. En nihayetinde sen elde bulunan malzemelerle kendini kendin gibi şekillendirdin. Senin gibi herkes o malzemelere erişebiliyor, herkes kendince yorumlayabiliyor. Senin gittiğin yoldan birisi daha gidebilir, bunda bir engel yok. Bu sebeple kendini erişilmez ve farklı görmemekle işe başlayabilirsin.

Böyle davrandıktan sonra bir şekilde bir ortak noktada buluşabileceğin insanlarla doğaçlama olarak karşılaşma olasılığın da artar. Ben de senin gibi insanlarla gereksiz iletişim kurmaktan hoşlanmayan, konuşunca da genellikle bazı konularda pek verimli olamayan birisiyim. Ama her gittiğim yerde bir şekilde benim düşüncemle örtüşecek şekilde davranan, bu düşüncelere sahip insanları bulabiliyorum. Bunları elde tutmayı başarabilirsen sanırım hem mutlu olursun hem de kendinden, vaktinden ödün vermek zorunda kalmazsın. Yoksa telefon rehberinde 200, facebook hesabında 500 kişi olsa ne olacak? Hepsiyle bir şeyler paylaşamadıktan sonra. Zaten kendini sürekli arkadaşlarına verirsen bir noktadan sonra yaşamayı bırakır arkadaşlarınla yaptığın planlar üzerinden zaman geçirmeye, kalan vakti kendine ayırmaya başlarsın. Bir noktadan sonra doyuma ulaşır daha fazlasını istersin, elde edemediğin de mutsuz olursun içine kapanırsın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ersekmen
    Ersekmen's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Nasıl anlatsam, inandığın her şeye inanmıyorum. Biliyor musun bir gün gerçekten gideceğim. Neresi onu bilmiyorum. Kuş ölür , sen uçuşu hatırla ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

işte sitemizin gerçek kuruluş amacı 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    HolyOne bunu yazdı
    Underground bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Kendi kısıtlı imkanlarımla bilimsel çalışmalar yaptığım bir dönemdi. O zaman da kimse beni anlamazdı hocam.

bu videoyuda yeni gördüm. seni bilmemde  ama seslendiren çok iyiymiş.  three two saçmalama one one :))))))) çok şirin

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

Açık konuşacağım alınma, kardeşim ben seni cebitte gördüm tipin olsun giyim tarzın olsun emekli memur gibisin bu şekilde senin yaşındaki ortamlara girmen zaten zor, kızlarla aran iyi değil konuşmayı bilmiyorsun, muhtemelen daha önce sevişmediğin için kızları gözünde fazla büyüttün ve onlarla yakın diyaloglara giremiyorsun, kendini fazla akıllı zannediyorsun ama değilsin dışarıdan bakıp bu herif yada bu kız içip sıçıp eğlenmekten başka birşey bilmez diye düşünüp konuşmaya tenezzül etmeyeceğin insanlarla konuştuğunda zekalarına hayran kalabilirsin bu her zaman böyle olur, sende muhtemelen yüksek oranda bulunan sosyal fobi, askeri okulun verdiği mallık vs. bunların etkisiyle kapalı bir kutunun içinde sıkışmışsın, tıp okuyorda olsan hayatın boyunca askeri bir ortamda çalışacaksın, senin işin zor

tekrar seni incelediğim kadarıyla söylüyorum, fazla kendini farklı görüyorsun, ama bir ortama girdiğinde senin o cool olmak sandığın suskunluğun sözde düşünceli tavırların kendini ortamdan daha üst seviyede görmen insanlara mallık olarak geliyor, kelimenin tam anlamıyla biraz yavşak olmayı öğren en aşağıda gördüğün insandan bile bir çok şey öğrenirsin, her türlü insanla konuşacak birşeyler illaki vardır

bu konuyla alakalı olarak bir tespitte daha bulunacağım, kendine yakın yaşlarda erkek kardeşi yada abisi olmayan genç erkeklerde bu durum çok sık görülüyor, abiyle ve kardeşle geliştirilen sosyal yetenekler insanın çok işine yarıyor

ooon numara yazmışsın hacı.

o askeri okul seni bitirecek oğlum. beynini yıkıyorlar beynini

=)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

İşte tam demek istediklerim

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
Toplam Hit: 7114 Toplam Mesaj: 64