Solidworks Avukat Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Bu baskınlar nasıl oluyor? 3-5 tane dallama gelip pc yi ver amk bakcaz cranlilere falan mı diyor? avukat mı geliyor? avukat bile gelse bunlar beni kontrol etme hakkını nerden alıyorlar?

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Şöyle bir bilgi vereyim;

1- PC'de outlook var ise(özellikle microsoft outlook), oradaki kurumsal mail adresinin domaininden firmayı tespit edebiliyorlar.

2- PC'de outlook olmasa dahil wireless modem üzerinden SSID öğrenilerek tespit edebiliyorlar.

3- Orospu çocukları trojan atar gibi ağdaki diğer pc'lerin ve sizin pc'nizin adlarıyla tespit edebiliyorlar.

4- Bir defa kurdunuz, pek kullanmadınız. Kaile almıyorlar. Sabah 8de programı açıyor, akşam kapatıyorsanız 2 gün sonra satışcı yolluyorlar tesadüf gibi, ya da avukat.

5- Baskın olmadıktan sonra çok fazla endişelenmeyin , pc'yi ortadan kaldırın, pcnin tüm verileri ellerinde çünkü. sadece mac değil.

6- Cevap bile atmayın ama lisanssız HİÇBİR yazılımınız olmasın.

KVKK yasasinda sikertirim. Benim bilgisayarlardaki kisisel verilerimi hicbir sekilde elde etmeye haklari bulunmuyor.

Ustelik bu veriyi kullanarak beni tehdit etme hakki hicbir sekilde yok.

Ellerinde ki delil diye tuttuklari kendilerine dönebilir.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Şöyle bir bilgi vereyim;

1- PC'de outlook var ise(özellikle microsoft outlook), oradaki kurumsal mail adresinin domaininden firmayı tespit edebiliyorlar.

2- PC'de outlook olmasa dahil wireless modem üzerinden SSID öğrenilerek tespit edebiliyorlar.

3- Orospu çocukları trojan atar gibi ağdaki diğer pc'lerin ve sizin pc'nizin adlarıyla tespit edebiliyorlar.

4- Bir defa kurdunuz, pek kullanmadınız. Kaile almıyorlar. Sabah 8de programı açıyor, akşam kapatıyorsanız 2 gün sonra satışcı yolluyorlar tesadüf gibi, ya da avukat.

5- Baskın olmadıktan sonra çok fazla endişelenmeyin , pc'yi ortadan kaldırın, pcnin tüm verileri ellerinde çünkü. sadece mac değil.

KVKK yasasinda sikertirim. Benim bilgisayarlardaki kisisel verilerimi hicbir sekilde elde etmeye haklari bulunmuyor.

Ellerindeki kişisel verileri deşife etmiyorlar zaten ki sadece emin oluyorlar lisanssız kullanımdan sonrasında baskın ile yerinde lisanssız kullanımı kayıt altına alıp öttürüyorlar

ZzZzZzZ...!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Tespiti nasil yapmislar ? orasini cözemedim ona göre yazacagim

Solid malesef bilgileri arkaplanda gönderiyor

----

Kaan bunu yazdı

Şöyle bir bilgi vereyim;

7- Daha önce bağladığınız IP adresleri, lisanssız kullanılan PC'nin MAC adresi ellerinde oluyor.

Bizim yakalanmamızda şöyle bir trick var. Bizim lisanlı bir pcmiz var, başka bir laptopa lisansı aktardık. Sonra pcye geri aktardık. Laptopu da crackledik. Ne oldu bu durumda?

Normalde crack yüklerken alakasız bir lisans ile yüklersiniz ve cracklersiniz. Biz kimin sahip olduğunun bildikleri bir lisansla yüklenen cihazı crackledik. Aynı ağda 2. bir laptop ta crackli kullanıyordu, onu tespit etmediler. Çünkü baştan crackli lisans koduyla yüklenmişti.

Biz ne yaptık? Yakalanan pc'yi çöpe attık, yeni laptop aldık. 2. (yakalanmamış) laptopu formatladık. 2 adet 64GB sandisk usb3 aldık, içine Win8.1 ve crackli Solidworks kurduk. Titanium Mac changer ile mac adreslerini değiştirdik. pcleri usbden kullanıyoruz, live cd gibi :) firewalldan tüm solid'in ve lisans uygulamlarının exelerini engelledik. yetti mi yetmedi! solid açılırken Bat dosyası ile açılıyor, önce wifi ve lan bağdaştırıcıları kapanıyor, solid lisanslama hizmeti açılıyor, (çünkü solidin lisanslama hizmeti servislerden kapalıysa solid açılmıyor) solid açıldıktan sonra hizmet durduruluyor, wifi ve lan bağlantısı tekrar aktif oluyor.

Hala bilgi gidiyorsa iphone mac adresinden solidworks çalışıyor durumu olacak :) Avukat ararsa, "kardeş bak mac adresinin vendor'u iphone, siz iphone'dan solid çalışıyor diyorsunuz, bizi mi koparıyorsunuz" diyebilirim :D

Baskın olursa usb'yi çıkartıyoruz, windows mavi ekran veriyor anında. yeniden açılınca normal hdd'deki temiz windows açılıyor: WPS office, chrome, lisanslı windows. Başka da birşey yok :)

---

Kişisel veri kanunu ile benim pc'mden bu verileri almaları bile suç diyebilir misin bilmiyorum. lisans anlaşmasını bilişim avukatıyla incelemek gerekebilir.

NoktaliVirgul tarafından 08/Mar/18 08:16 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı

hocalar bi eleman aldık geçenlerde işe şirket bilgisayarına SolidWorks yüklemiş crack olarak bu programı kullanıyor diye sonra eleman bir hafta geçmeden çıktı işten bizimde haberimiz yok avukattan mail geldi aradık yazı istedi bizden biz pc yi temizledik pakladık koyduk yerine. başına böyle bişey gelen varmıdır nasıl bir yol izleyebiliriz.

sıkıntı etme ben millete (şirketlere)dewamlı kuruyorum , yaptığım işlerin bir kısmı da bu!

Daha geçenlerde arkadaşın ofise bir denyo geliyor oturuyor, (bu arada denyomuz avukat) bilgisayardan ekran görüntüs vb materyaller alıyor bi yerlere gönderiyor. Sonra arıyor ya en yüksek fiyattan sw standart paketi alacaksın (premium paket fiyatına standart fiyat) dedim ki arkadaşa sıkıntı yok avukatına bildir.Tabi arkadaşın avukatı biliyor bu numaraları istiyorsan izinsiz şirketine girmekten gelen avukatın parasını alabilirim vs. nese gelen avukata susmayacan ama aynı kanaldan icap ederse cevap verecen!

NetBABA tarafından 08/Mar/18 08:26 tarihinde düzenlenmiştir

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı

Bu kısım gayet ilgi cekici , adamlar endüstriyel casusluk bile yapabilir diyebilir miyiz? 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emrah20
    emrah20's avatar
    Erkek
    Merak ettik denedik, işimize uygun değilmiş kaldırdık dersiniz. Yada en baştan doğruyu söylersiniz olay kapanır. Yok mu bu programın bir deneme süresi? Çoğu lisanslı yazılımların en az bir ay deneme süresi oluyor. Bu yazılım kullanılarak bir ticari kazanç elde edilmemişse bir sorunun çıkacağını düşünmüyorum.

Şimdiye kadar sadece bir lisans sözleşmesini meraktan yarıya kadar okumuştum. Son okuduğum bölümde yıllık 50.000 $ altında kazançlarla ilgilenmiyoruz anlamında bir ifade vardı. Her lisans sözleşmesi tabii aynı değil.

Kendisini Hacker sanan zibidilerden değilim.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocalar avukata yazı yazdık eleman yüklemiş haberimiz yoktu bizde sildik diye cevap yazmış yazılımın silinmesiyle konu kapanmıyor uzlaşma isterseniz yazılımı satın alabilirsiniz yoksa hukuki süreç başlayacak gibisinden

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı

hocalar avukata yazı yazdık eleman yüklemiş haberimiz yoktu bizde sildik diye cevap yazmış yazılımın silinmesiyle konu kapanmıyor uzlaşma isterseniz yazılımı satın alabilirsiniz yoksa hukuki süreç başlayacak gibisinden

Cevap yazmayin demistik size... 

Mis gibi kabul etmissiniz lisanssiz kullandiginizi, bir de yazi yazmissiniz. Yazıyı antetli kağıda yazip, kase imza da yapsaydiniz. 

Kaan tarafından 09/Mar/18 08:41 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    pompaci bunu yazdı

Cevap yazmayin demistik size... 

Mis gibi kabul etmissiniz lisanssiz kullandiginizi, bir de yazi yazmissiniz. Yazıyı antetli kağıda yazip, kase imza da yapsaydiniz. 

aynen bile bile lades demişiniz 

ZzZzZzZ...!
Toplam Hit: 12314 Toplam Mesaj: 57
solidworks avukat problemi