folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Soyluların Tarihi Bağlantılarını Keşfedin

Soyluların Tarihi Bağlantılarını Keşfedin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Boş zamanımda (boş zamanlarım biraz geniştir) amme hizmeti olarak yaptığım yeni bir projem.

Bir süre önce dijital formatta padişahların soyağacını aradım. Kraliçemin soyağacı çeşitli dijital formatlarda vardı fakat baktım ki osmanoğlu ve doğu kralları için güzel bir kaynak yok.

2000+ soyluyu tek tek wikipedia article okuyarak girdim. Sonrada siteyi ve UI i yaptım hazır bi chart library kullanmadım çünkü bunlar 40 tane karı almış normal charting librarylerle anlaşılır birşey çizilmiyordu.

https://www.royalmapper.com/

tavsiyelerinizi beklerim

HolyOne tarafından 24/Eyl/23 05:12 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek

normal ekranlarda chart ya az veri gösteriyor ya sığmıyor proje ölü doğmuş olabilir; varolan kütüphaneler de siteler de 5-6 eş sonrası yetersiz kalıyor bence

veri seti mantıklı ama, en kötü çocuk sahibi olan eşler ve soyu devam ettiren çocuklar için bir buton olur ufak bir veri ayıklama sağlanır belki

biraz karışık yazmış olabilirim

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

anlamadım hocam, 2000+ kişi diyorum tek sayfaya nasıl dökeyim. +2 var yukarıda onu arttırırsan daha çok kişi gelir ama hepsi gelmez

Ama herkes ilk bakışta kafası karıştıysa biraz açıklama lazım demektir

Bu arada mobil optimizasyonlarına devam ediyorum mobilden denemeyin şimdilik

HolyOne tarafından 23/Nis/23 05:56 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

anlamadım hocam, 2000+ kişi diyorum tek sayfaya nasıl dökeyim. +2 var yukarıda onu arttırırsan daha çok kişi gelir ama hepsi gelmez

Ama herkes ilk bakışta kafası karıştıysa biraz açıklama lazım demektir

Bu arada mobil optimizasyonlarına devam ediyorum mobilden denemeyin şimdilik

Renkli olanlar soyu devam ettiren eşler mesela, tabi bunu 40 eşe yapsak bile bazılarında yine çok sayıda eş ve çocuk çıkar soyu devam ettiren ama 50 çocuğu 40 eşi birden göstermek yerine böyle daha temiz olur sanki

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Aşırı mükemmel şahaneül vahşet bir eser olmuş. Hepinizin ellerine kollarına sağlık

iyibu! yeniden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

En kral ihaleyi alırsın AKP den şeyhim

bi Royal kripto bize yakışır

Kurtlar tasma takmaz....
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam animasyon kısmında zorlandım o olsa daha açık olacak.

Yanlız bütün dünyayı girmiş olmamı beklemeyin soyu devam etmiyor diye nasıl işaretliyim? büyük ihtimal devam ediyor ama bulabildiklerimi giriyorum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Hocam animasyon kısmında zorlandım o olsa daha açık olacak.

Yanlız bütün dünyayı girmiş olmamı beklemeyin soyu devam etmiyor diye nasıl işaretliyim? büyük ihtimal devam ediyor ama bulabildiklerimi giriyorum

Siteye uyarısını koy hocam, sonra butona tıklayınca soy kimde bitiyorsa veritabanında onun aşağısındaki çocuklar gözükmesin; ayrı bir buton çocuğu olmayan eşte de bitebilir ama ilk buton da sanırım yeterince eler

Bu arada neden kontrol edilebilir bir veritabanı kullanmıyoruz, herkes güncel veriyi bildirsin ve Wikipedia kaynağını da yanında göndersin böylelikle veriyi kontrol edip sisteme işleme şansımız olur

Mobil için yapacak çok bir şey yok uygulama yapmazsak(sadece yatay görünüm)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tereke34
    tereke34's avatar
    Erkek

Şeyhim, senin hakkında son zamanlarda işsiz felan diyorlardı, inanmıyordum :)

Biz senden web3, yapayzeka projeleri beklerken Britanyalarda canın çok sıkılmış gibi. 

Proje mantık olarak güzel, bunun British veya Avrupa versiyonunu yaptın mı, bir de Adsense koydun mu üfff ne para kırarsın gibime geliyor.

Nova Vida !
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

mobilde bozuk gösteriyor. 

edit:

-listeleme ve künye kısımları güzel çıkmış ( ancak yil , tahtta kalma gibi bir siralama butonu koyarsaniz daha güzel olur) 

dusuncede cok güzel ancak ugrasirim derseniz bir istek yapayim.

her biri icin ( onun döneminde yapilmis tarihi eserleri de künyesine ekleyin. mesela selimiyeyi kim yaptirdi?

yada dolma bahcede kim yasadi gibi.

bilmemne cesmesi kime ait.

daha daha kafayi kirdim ne olsa yaparim derseniz butun tarihi anlatan hizli animasyonlu bir yarim saatlik bir tanitim videosu koyabilirsiniz 

misir tarihini bu sekilde anlatah khan akademide bir video vardi cok hos  olmustu.

futurist tarafından 23/Nis/23 09:18 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bu arada soylu degil basbayagi padisahlar bunlar

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 5094 Toplam Mesaj: 52
osmanlı soylu kral osmanoğlu royalmapper royal soy ağacı