folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Superonline Dan Turknet'e Geçiş Öncesi Ve Sonrası ( Değdimi ? ) ( 3. Ay DEĞMEDİ ! )

Superonline Dan Turknet'e Geçiş Öncesi Ve Sonrası ( Değdimi ? ) ( 3. Ay DEĞMEDİ ! )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

bi de hızı azaltmasalar...

türk telekomda 70-75 mbit bağlantı görünen evde turknete geçince 35-40 mbite düştü.

santralden bilerek ayarlama yapıyolar. daha önce bi türk telekom elemanıyla görüştüğümde kendisi belirtmişti.

tamamen santraldeki elemanın keyfine kalmış bu ne kadar hız verip vermeyeceği..

goo.gl/qBNZmW
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Bugün süperonlinedan aradılar 2 ay sonra bitiyor paketiniz YALNIZ dedi (yalnızı diyince dedim yumurtlucak harbi yumurtladı hatun kişisi)

Süperonline 50mbit paketlerde artık AKK bittiğinde internette kesilecek öyle 16mbit felan kalmıycak dedi. İnternet kesilmemesi için extra paket almanız gerekiyor bittiğinde dedi. Dilerseniz 25mbite geçirin devam edin diyor bana. Dedim ne dediğinin farkındamısın? Evet bizde anlatmakta zorlanıyoruz felan fişman dedi. Dedim yapacağınız işin içine.

Velhasıl bende yeni bir provider bakınıyorum bu konu denk geldi kullanan arkadaşlar TURK.NET nasıl samimi olarak cevaplarsanız geçenler onu değerlendirmeyi düşünüyorum.

Tsklr.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@janni

Fiber mi kullanıyorsun yoksa eski usul bakır kablo mu? 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    janni bunu yazdı

Bugün süperonlinedan aradılar 2 ay sonra bitiyor paketiniz YALNIZ dedi (yalnızı diyince dedim yumurtlucak harbi yumurtladı hatun kişisi)

Süperonline 50mbit paketlerde artık AKK bittiğinde internette kesilecek öyle 16mbit felan kalmıycak dedi. İnternet kesilmemesi için extra paket almanız gerekiyor bittiğinde dedi. Dilerseniz 25mbite geçirin devam edin diyor bana. Dedim ne dediğinin farkındamısın? Evet bizde anlatmakta zorlanıyoruz felan fişman dedi. Dedim yapacağınız işin içine.

Velhasıl bende yeni bir provider bakınıyorum bu konu denk geldi kullanan arkadaşlar TURK.NET nasıl samimi olarak cevaplarsanız geçenler onu değerlendirmeyi düşünüyorum.

Tsklr.

Valla call center olayını kaldırdılar iş boka sardı gibi geliyor bana.

Arayınca hiç bir şekilde bir adamla konuşamıyorsun en iyi ihtimalle arıza kaydı bırakıyorsun. Haliyle bakıldı edildi diyene kadar min 3-4 saat geçiyor anında çözüm olayı kalmadı yani.

Mesela sürekli hız problemi yaşıyorum mobil uygulamadan arıza kaydı açıyorsun otomatik cevap geliyor "baktık alt yapı sağlam evinizdeki kabloyu test edin" diye (5 kere aynı cevabı verince benden kaynaklı da olabilir kutuya bakacam artıkta ne yapacam bilmiyorum yani)

İşin enteresanı ben bunları 3-4 ay kullandım kral gibi kesintisiz yuksek hızda internetimi aldım. bir ara superonline a geri geçtim sonra tekrar bunlara geçince öğrendim böyle olduklarını. ortalık ellialtı şimdi

Birde müşterisi hızla arttı herhalde bunların ondan da siklemiyor olabilirler.

Anıl
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

@mkyb üstad şimdiki 50mbit fiber 150gb süperonline

Yav yapmayın harbi bozukmu Turknet bayada artislik yaptım kadına türknet söyleymiş böyleymiş diye.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    janni bunu yazdı

@mkyb üstad şimdiki 50mbit fiber 150gb süperonline

Yav yapmayın harbi bozukmu Turknet bayada artislik yaptım kadına türknet söyleymiş böyleymiş diye

Fiberse sıkıntı. Türknet'in sadece Türk Telekom ile anlaşması var. Dairede Türk Telekom hattı var mı ? Sadece Turkcell fiber varsa Vodafone fiberede geçebilirsin. Onun Turkcell ile anlaşması var.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CaniSokucu
    CaniSokucu's avatar
    Erkek
    oinomaos bunu yazdı
    janni bunu yazdı

Birde müşterisi hızla arttı herhalde bunların ondan da siklemiyor olabilirler.

Müşterisi hızla arttığından siklemiyor değiller; müşterinin bu kadar hızlı artacağını tahmin edemediler, yetişemiyorlar.

Şafak 1152!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Superonline dan türk.net e geçtim. Memnunum. Başlangıçta bağlatana kadar 1-2 sıkıntı oldu ama çözdüm. 

Şimdi de mis gibi kullanıyorum. Bakır kabloda 75 mbit hız verdiler bana AKK yok. Aylık 1000 dk konuşma. Ohh mis

Bu arada sorun yaşayınca müşteri hizmetlerine değil, online işlem merkezinden şikayet kısmından yazın. Birimler farklı. Şikayet e yazılanlarla daha iyi bir ekip ilgileniyor.

Hatta bana o sürede sorun yaşadığım için (aslında benden kaynaklanıyordu) 5 gün de bedava verdiler. 

Zaten şu btk kararları sonrası 25 mbit i 24 mbit e düşürdüklerinde gözümden düştü superonline.

Not late for nothing
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

geçen ayın ortasında yanlışlıkla oline işlemlerden 

adsl paketten 16mbps e kadar dan yani 35 mbps e

geçiş yaptım fakat bölgemde vdsl olmadığı için

yani vdsl destekli port paketin aktif olduğu için ayın

birinde yani yeni paket aktif olduğu anda internetin kesildi

müşteri hizmetlerini arayamadım çünki kaldırmışlar

yapılacak işlem çok basit vdsl paketten adsl pakete geri alın

internetin gelsin. Online işlemlerden arıza kaydı açtım 4gün

arayan soran olmadığı için turknet Facebook sayfasına 

derdimi 100 defa yazdım sonunda biri aradı ama saha 

ekibi arıza kaydını takip ediyo dedi. beni anlamadı dinlemedi

sonra arıza kaydına baktım ekleme yapmışlar sadece ok yazmışlar.

aradan 13gün geçti turknet bir kere daha aradı bu sefer biraz 

daha aklı başında biriydi dedim hatta sorun yok boşuna ttnet

e yönlendiriyosunuz port mort diye adsl e alın düzelecek diye

tamam peki yapayım dedi 24 saat içinde olacak dedi ertesi

gün paketim değişti ve internetim geldi . işte müşteri

temsilcisi olmayınca bir saatte yapılacak iş 14gün sürdü.

fakat pişman değilim 5 kişiyi turknetli yaptım

aynı yerde akk 50gb lık superonline kullanırken

akksız limitsiz 16mbps e geçtim 

başka çaresi yok yani mecbur turknet

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Peki deneyimliler var sitelerinden adres seçerek ne kadar hız alırım sikisinden baktım 36mbit e kadar yazıyor. Aslısı varmı dahada düşermi bu hız sonuçta bakır kablo?

Toplam Hit: 12007 Toplam Mesaj: 85
ttnet superonline turknet