folder Tahribat.com Forumları
linefolder TahriDepo
linefolder Tahribat.Com Minecraft Server - Kale Savaşları 2Tahribat.Com Minecraft Server - Kale Savaşları 2

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Hunter
  j4x
  j4x's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Temmuz/2005
  Erkek

  Tahribat.com Minecraft Server, Kale Savaşlarıyla birlikte geri döndü. Birçoğunu kendimize özgü yazdığımız pluginlerle yeni bir Minecraft deneyimi sizleri bekliyor. Oyunu iyi bilmeniz falan gerekmez tüm müritleri bekliyoruz. TBT üyeleri Minecraft sayfasından otomatik olarak key alıp kayıt olabilirler.

  TBT üyesi değilseniz kayıt olurken RegKey yerine tırnaklar olmadan "none" yazarak üye olabilirsiniz.


  Örneğin: /register şifre şifre_tekrarı none

   

  SUNUCU HERKESE AÇIKTIR. TBT ÜYELERİ AŞAĞIDAKİ LİNKTEN KEY ALARAK KAYIT OLABİLİR. KAYIT OLMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKTEN REGKEY'İNİZİ ALIN:

  http://www.tahribat.com/minecraft2.asp

  Nasıl kayıt olacağınız da sayfada yazıyor.


  Server Ip: mc.tahribat.com (giremiyorsanız 78.135.94.177 deneyin)
  Durum: Offline
  Sıradaki Savaş Tarihi: Belirlenmedi
  Sunucu Minecraft Versiyonu: 1.7.9+

  Tam puan durumunu: http://mc.tahribat.com dan görebilirsiniz.

  Sunucunun pluginleri j4x, haritası hypnot1c tarafından hazırlanmıştır. WebAPI HolyOne tarafından yapılmıştır.

  Minecraft Download Link (hsyN'e teşekkürler):
  exe: https://www.dropbox.com/s/7d57l6b62nxsb5y/KN%20Launcher%20v1.404.exe?dl=0
  jar: https://www.dropbox.com/s/vr8nylbrj2jyno1/KN%20Launcher%20v1.404.jar?dl=0

  * Oyuna girmeden önce sol alttan edit profile yapıp versiyonu 1.7.9 olarak değiştirin.

  Sorunuz varsa ilk önce konunun en altındaki Sık Sorulan Sorular kısmını okuyunuz.

  Kırmızı Takım Lideri: Flagellumdei

  Yeşil Takım Lideri: Stremauncion

  Mavi Takım Lideri: tri

  Sarı Takım Lideri: HolyOne


  Oyun Sistemi ve Sunucu Kuralları:

  - TbtMcAdmin dışında hiçbir accountta admin yetkisi yoktur, verilmeyecektir. Şifresi yalnızca HolyOne'da vardır.

  - Her türlü hile kullanımı ve şahsa yapılan her türlü küfür, hakaret yasaktır. Banlanmayla sonuçlanır.

  - TNT, Lav normal kullanımı açıktır. Ancak rakip factionun bölgesini gidip lav ya da su kaplamak yasaktır. Banlanmayla sonuçlanır.

  - Sunucu dışarıdan oyunculara açıktır. Login forum üyelikleriyle değildir ancak kayıt olabilmek için keye ihtiyacınız vardır. Site anasayfasındaki Minecraft logosuna tıklayarak açılan sayfadan key alabilirsiniz. Bir key her üyeye bir tane verilir ve başka nickler için kullanılamaz.

  - Tbt içinden arkadaşlar sunucuya yamuk yapmaları durumunda siteden de uzaklaştırılabilirler.

  - Oyun 2000x2000 alan içinde oynanacaktır. Bu alanın dışına çıkılamayacaktır. Böylece ebesininkine gidip orda herkesten uzak yaşayanlar engellenecektir. Ayrıca çıkarılabilecek maden ve materyaller sınırlı olduğundan oyun daha çekişmeli olacaktır. Her savaşa diamond itemlerle gelmek zorlaşacak belki de imkansız olacaktır.

  - Oyunda chest koruması yalnızca kendi bölgeleriniz için vardır. Bölgenize koyduğunuz chestleri, kapıları v.s. rakip factionlar kullanamaz. Takım arkadaşlarınızın bölgedeki chestleri kullanmasını istemiyorsanız Sign ile kitleyerek kendinize özel yapabilirsiniz (istiyorsanız başkalarına da yetki verebiliyorsunuz). Faction liderine ve modlarına bu koruma işlemez. Lider isterse signleri kırabilir. Korumalı bölge dışına koyulan chestler, fırınlar, kapılar v.s. tüm itemler korumasızdır. Herkes açabilir ve kırabilir. Yani chestten ev yapıp beleşe korumalı yaşamanız ya da rakip takımın bölgesini fırınla çevirmeniz v.s. mümkün değildir.

  - Oyunda faction ve puan sistemi mevcuttur ve tarafımızdan hazırlanan Kale Savaşları 2 plugini aktiftir. Kale savaşının nasıl oynandığını görmek için alt kısma bakınız.

  - Oyunda Fortune enchantı yoktur. Kalenin sahibi takım kaleyi elinde bulundurduğu müddetçe çıkardığı madenler için bonus maden elde etme ihtimaline sahiptir (Fortune 2'ye benzer ve herhangi bir enchant gerektirmez).

  - 4 adet hazır faction bulunmaktadır (KIRMIZI, YEŞİL, MAVİ, SARI). Bunlar dışında faction kurulamaz. Oyuna yeni katılanlar oyuncu sayısı dengesini bozmayacak şekilde rasgele olarak bir factiona atanır. RegKey girenler KIRMIZI, YEŞİL VE MAVİ'den birine, girmeyenler doğrudan SARI'ya atanır.

  - Factionlar arası PvP her zaman açıktır.

  - Normal şartlarda oyuncunun aldığı her puan factionun toplam puanına da yansır. Savaş dışında her PvP kill alan oyuncu 1 puan kazanır. Adminshop'a satılan Diamond ve Emerald başına 10, Gold ingot başına ise 1 puan kazanılmaktadır. Savaşta ise her PvP kill 3 puandır. Savaşı kazanan takıma ayrıca 500 puan verilir (sadece takıma). Kazanan factionun savaşa katılan oyuncularına 100, kaleyi fetheden oyuncuya ise 250 extra bireysel puan verilir (bu puanlar ayrıca faction puanına etki etmez). Savaşa katılan herkes oyuncu başına 20 puan kazanırlar (faction puanını etkiler). Eğer kaleyi savunan taraf kazanırsa takıma 250 oyunculara ise 50'şer puan verilir (normalin yarısı). Savaşta en az 1 kill alamamış oyunculara puan verilmez.

  - Puanlar ile bölge alınabilmekte ve genişletilebilmektedir. Ayrıca Tbt anasayfasında en çok puanı olan kişi ve faction anlık gösterilecektir. Oyun bittiğinde ise kazanan ilan edilecektir ve nick altına sıfat yazılacaktır. Harcanan puanlar ve toplam puanlar ayrı gösterilecektir (puan/toplam puan formatında). Kendi bireysel puanınıza bakmak için /points komutunu kullanabilirsiniz. Birinciler toplam puana göre belirleneceğinden puanları harcamak dezavantaj değildir. Puanlara bakmak için /points f FACTION_ADI ya da /points p OYUNCU_ADI komutlarını kullanabilirsiniz. Sıralamaya bakmak için /rank f ve /rank p komutlarını kullanabilirsiniz.

  - Kalenin sahibi takım kaleyi elinde bulundurduğu süre müddetçe fazla puan kazanır. (PvP killerden 2, Diamond ve Emeralddan 13, Golddan 2). Bu bonus savaştan kazanılan puanlar için geçerli değildir. Ayrıca başka kişilerin yaptığı satışlardan %20 extra kazanç sağlarlar (satış yapanı etkilemez). Yani herhangi bir kişinin bu eşyaları(dia ve emerald) satmasından tane başına 2 puan alırlar.

  - Puan karşılığı satış yapmak için /sell diamond, /sell emerald, /sell gold komutlarını kullanabilirsiniz. Örneğin 5 emerald satmak için: /sell emerald 5.

  - Her factionun bölgesi başlangıçta 16x16'dır. Alınabilecek her extra bölge yine 16x16'dır. Bölge almak için puan gereklidir ve puan gereksinimi katlanarak artmaktadır (1000, 2000, 4000, 8000, ...). Bu şekilde alınabilecek en fazla alan 64x64'tür. Alınacak yerlerin önceki bölgeyle bağlantılı olması gerekir. Bölgeler admin tarafından verilir.


  Kale Savaşı:

  Kale savaşı başladığında herkes kendi factionunun bölgesine ışınlanır. Eğer savunan takım yoksa herkes öldükçe kendine ait spawnda doğar. Kale savaşında amaç kaleyi feth etmektir. Bunun için kalenin üst katında diamond blockla belirlenmiş kismın üstüne gelip /cap komutunu yazmanız ve 30 saniye hareket etmeden beklemeniz gerekir. Eğer diğer takım üyeleri 30 saniye size birşey yapamazsa kaleyi feth etmiş olursunuz ve tekrar herkes kendi bölgesine ışınlanır. Kale bir dahaki savaşa kadar sizindir. Kalenin sahibi bir dahaki savaşta kaleyi savunacaktır. Kaleyi savunan takımın üyeleri %50 daha az hasar alır ve %50 daha fazla hasar verir. Dolayısıyla kaleyi fethetmek için başka bir takımla geçici ittifak yapmak serbesttir. Kale savaşı sırasında ilk 9 slotta bulunan ve üzerinizde giyili olan itemler ve exp orblarınız ölünce düşmez. Savaş 30 dakika sürer.

   

  Zorunlu Nick Değişiklikleri:

  * Bu arkadaşlar soldaki eski nicklerinden bir daha oyuna giremezler.

  KaranlikZort -> KaranlikLord

  Nomm -> Nomm85

  arkinfes -> arkinfesci

   

  Sık Sorulan Sorular

  1. Kaleye bişey yapamıyorum, bloklarını kıramıyorum. Neden?

  Cevap: Kale, savaş kalesi olup SafeZone'dir ve oyuncular tarafından müdahale edilemez.

  2. Kalenin etrafındaki renkli bölgeler neyi ifade ediyor? Takımımın bölgesi nerede?

  Cevap: Renkli bölge takımınıza ait spawn bölgesidir ve SafeZone'dir (takımızın inşa edebileceği bölge değildir). Bu spawn bölgeleri kalenin çarprazındadır. Bu doğrultuda devam ederek takımınızın bölgesine ulaşabilirsiniz.

  3. Takımımın bölgesine hiçbirşey yapamıyorum. Ne blok koyabiliyorum ne de kırabiliyorum. Neden?

  Cevap: Bunun için takım liderinizin(**) ya da moderatörlerinizin(*) sizi Recruit (-) yetkisinden /f promote komutunu kullanarak Member (+) yetkisine yükseltmesi gerekmektedir. Takımlar otomatik atandığından rasgele birisinin girip herşeyi berbat etmesini engellemek için default olarak bu şekilde yapılmıştır. Takım liderinizle konuşarak yetki isteyebilirsiniz.

  4. Faction chat ve genel chatten nasıl yazı yazılır?

  Cevap: Faction chate geçmek için /f c f komutunu kullanabilirsiniz. Faction içi mesajların "[FACTION_ADI] Oyuncu_Adı: Mesaj" şeklinde yazdığından genele atılan mesajlardan ayırt edebilirsiniz. Genel chate geri dönmek için ise /f c p komutunu kullanabilirsiniz.

  5. Sarı takımı neden dağıttınız?

  Cevap: O takımda kimse doğru dürüst online olmadığı için olanlarda şikayetçiydi. Sunucuyu dışarıya açtık ve artık yalnızca dışarıdan gelenler otomatik olarak bu takıma dahil olacaklar.


  The king is bleeding.
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  nickalti
  Lightsaber
  Lightsaber's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Ağustos/2012
  Erkek

  aradığım server işte bu :)) hocam yalnız factionlar çok olmasın çok faction olunca tutunmuyor yine 2 veya 3 olsun daha iyi oluyor. bu başka kaleyi ele geçirmece olayı da iyiymiş epey :))


  İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Keyr00t
  Keyr00t's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Nisan/2007
  Erkek

  ben katılırım 

 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  bayarbatuhan
  bayarbatuhan's avatar
  Kayıt Tarihi: 07/Mayıs/2011
  Erkek

  bende katılırım

 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  UmuT38
  UmuT38's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Mayıs/2008
  Erkek

  bende katılırım .


  Eger "dokuz" CanLı oLsaydın biLe En fazLa "sekiz" kez kaçabiLirdin öLümden BiLki "yedi" düveLe suLtan oLsan dahi Yerin "aLtı" mekan oLacak sana En fazLa "beş" metre kumaş götürebiLeceksin Kapatacaksın "dört" açsanda gözünü Bu dünya "üç" günLük dünya AzraiLin yanında "iki" kat oLup yaLvarsanda nafiLe ELbet "bir" gün öLeceksin İşte o gün herşey "sıfır"dan başLayacak..!
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  wert
  wert's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Eylül/2005
  Erkek

  tekkit olmamı biraz yeni bişeyler kuralım yeni sistemler geliştirelim 


  |sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Tarikat Şeyhi
  HolyOne
  HolyOne's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Haziran/2002
  Erkek

  Spawnerda korumalı alan 3x3 gbi bişey olsun, dışında da blok koyulmayan bi alan olsun. millet saatlerce sığınmasın yani oraya

  Pvp sürekli açık olsn, factiondakilerle de açık olsun

  Factionu değiştirebilelim oylamayla

  Adminler eğer ve at konusunda biraz yardımcı olsunlar bunlardan çok az var yaw


  Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Odd Emoji 3D
  BerkayCit
  BerkayCit's avatar
  Kayıt Tarihi: 25/Şubat/2011
  Erkek

  bence artık globale açılalım. hep aynı kişiler olmuyor :D hepsini kesiyorum :P

  başka insanlar gelsin biz onları keselim tarikatça. 


  havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  nickalti
  Lightsaber
  Lightsaber's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Ağustos/2012
  Erkek
  HolyOne bunu yazdı

  Spawnerda korumalı alan 3x3 gbi bişey olsun, dışında da blok koyulmayan bi alan olsun. millet saatlerce sığınmasın yani oraya

  Pvp sürekli açık olsn, factiondakilerle de açık olsun

  Factionu değiştirebilelim oylamayla

  Adminler eğer ve at konusunda biraz yardımcı olsunlar bunlardan çok az var yaw

  eğer at olayı olsun bence de ama kendi factionımızdakilere vuramayalım kazı yaparken filan ne şehittir ne gazi meselesi gerçekleşiyor.

  birde j4x hocam eski kale savaşında bedrockın çevresini biz dizayn ediyorduk bunda nasıl olacak yine biz mi yapıcaz

  bence tarikat içi kalsın , sonra 9-10 yaşındaki çocuklar geliyor artistlik yapıyorlar, hiç gerek yok biz bize yeteriz :))

  Lightsaber tarafından 25/Ağu/14 13:47 tarihinde düzenlenmiştir

  İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Lotus
  Lotus's avatar
  Kayıt Tarihi: 22/Eylül/2012
  Homo

  bence yine 2 faction olsun ama factionlar arası dengenin sağlanması lazım 4-5 kişilik bir grup var jax, hyp, torpedo vs. vs. aynı factionda oldular mı diğer faction pek birşey yapamıyor, ben sabah akşam oynarım faction sistemi olursa, sonoyuncu skyblockta ada genişleticem diye oynayıp duruyorum

 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  aeros
  aeros's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Şubat/2013
  Erkek

  Ben de katılırım ama faction sayısı cok fazla olmamalı


  La Vittoria Sara Nostra
Toplam Hit: 45306 Toplam Mesaj: 253