folder Tahribat.com Forumları
linefolder TahriDepo
linefolder Tahribat.Com Minecraft Server - Kale Savaşları 2

Tahribat.Com Minecraft Server - Kale Savaşları 2

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek

ozaman survival a devam

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

4 tane plugin kodlanior ve daha en bastayim hizlandiracaz ama cok erken bitmez

j4x tarafından 30/Ağu/14 01:40 tarihinde düzenlenmiştir

The king is bleeding.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek

hocam serveri nerede acıkcasın

benim fikrim server sahibine küçük bir miktarda olsa bağış yapıması yonunde hem daha iyi bir server kiralanabilir hemde bütün maddi yük sana kalmış olmaz..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    remixir
    remixir's avatar
    Erkek

Beni de yaz hocam :)

Drift never stops
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    j4x bunu yazdı
    hypnot1c bunu yazdı

- Senaryoyu beğendim yeterli katılım olursa öncekisinden daha iyi olcak o belli. sadece 3000 e 3000 alanı için konuşucağım. Sınırlama olmalı yoksa millet atlantaya gidiyor yalnız bu alanda her itemin her mobun her biomun olmasina özen gösterip ona göre map seçilmeli. desert, jungle, snowy, plains flower, slime, lilypad gibi hepsi olmasada temel biomlar olması gerekir. yoksa istenilen item sikinitisi cekilebilir.

- Diğer konuda harita oluştururken herkese adminlik yetkisi verme hatta creative mod verme gerekirse fly ver  market aç belli itemleri ordan alsin gelsin yani holynin bile item araklarken gördükten sonra güvenemiyorum kimseye :) 

- Server stabil olmadan çalışmadan servere açmayın gerekirse sırf 1 hafta plugin kontrolu için test server diye adlandırılın şu şu tarihten sonra sv sıfırlanılcak ve açılcaktır diye not düşülmeli diğer yandan pluginle ilgili bir problem oldğundan senaryo askıda kalıyor millet item herseyi kasiyor ve oyuna girmiyor plugin tam oturuncada milleti çağrıyoruz sonra gelin gelin diye :D işin kısası senaryo plugin kontrolu market(varsa) tam oturmadan başlatmamayı öneriyorum.

- son olarak hile konusu orebfuscator u kesinlikle gerekli yani eğer server çökmesi gibi durum varsa ona göre önlem alınmalı, eğer zaman varsa anti hile programı geliştirebilir. Şöyle bir şey olabilir versiyon ve sorce code kontrou yaptırabilir. sadece 1.7.9 olan ve atıyorum 1.7.9.jar dosyasının hascode eşletirmesi kontrolu yapılarak oyuncunun oyuna girip girmemsi kontrolu sağlanılabilir diye düşünüyorum.

note : 3 hafta sonra okjullar açılıyor zaman için çok kötü be hocam :D ama tabi müsait olmayabilirsin anlıyabiliyorum.
    Server versiyonu olarak ne düşünüyorsun j4x ?

1.7.10 düşünüyorum en yeni versiyon o gözüküyor. Hile önlemleri alınacak. Kimseye de adminlik fln verilmeyecek item araklama falan olmaz yani.

3000x3000 büyük bi alan içinde her biom olur heralde yinede bi kontrol ederiz çikana kadar yeniden oluştururuz worldü olmadı.

Dediğin gibi belirli bir süre test olarak kalır, kendi aramizda deneriz savaşı falan.

Bu arada bazı mc sitelerinde üyelik dağıtmayı düşünüyoruz. Tamamen dışarı açarsak hile hurdadan geçilmeyecek. O yüzden bu şekilde oyuncu sayısını artırmayı planlıyoruz.

1.7.10 versiyon olmadan önce temel pluginlerin en güncel stabil versiyonu ne ona bakılması gerek he gerekirse auth me market faction pluginlerini eski versiyonda olsa 1.7.10 a uyarlarım dersen kasıntı olabilir. Server Versionu seçmeden önce temel olan pluginlerin versionlarını ontrolu yapıp en düşüğü hangisiyse ona göre seçmeliyiz zaten 1.7.2 ile 1.7.10 arasında fark sadece twicth.tv realms gibi farklıklar var. oyun senaryasuyla ya da yeni itemlerle ilgili bir farklılık yok ek olarak performance iyileştirmesi olabilir.

Bende bir süre sonra dışarı açma taraftarıyım yeni oyuncular şart. Oyunun senaryasunu ya da bilgileri signlarla değilde bir eğitici video hazırlanıp yapabilir. oyuna nasıl girilir, ilk girişte ne yapılır, evi nereye yapabilirsin, PVP nerelrde açık, Savaş zamanı ne yapılmalı gibi konular ele alınırsa ilk giren kişinin adaptasyonu hızlı oılur ama bunları videoya ve anlatacak biri lazım :)

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc Champion
    Flagellumdei
    Flagellumdei's avatar
    Erkek

gormeyen varsa up olsun 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

unutulmasın buralar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Yaz beni hacı abi :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek

hem up olsun 

hemde son durum nedir öğrenelim 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

hocam bu böyle giderse artık kimsenin gelmiyceğine inanıyorum ben.

Converse giyen uzaylı
Toplam Hit: 44890 Toplam Mesaj: 253