folder Tahribat.com Forumları
linefolder TahriDepo
linefolder Tahribat.Com Minecraft Server - Kale Savaşları 2

Tahribat.Com Minecraft Server - Kale Savaşları 2

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc Champion
    Flagellumdei
    Flagellumdei's avatar
    Erkek
    j4x bunu yazdı

Acaba şeymi yapsak. Kırmızı Mavi Sarı Yeşil diye 4 takım dengeli dağıtsak :)). Dengesizlik her türlü oluyor. Çünkü yeni oyuncular geldikçe denge bozuluyor eskilerini de emek verdikleri takimdan almak zor. Ayrıca kendim takilirim diyen arkadaşlar var o yüzden normal faction yapalim dedim 2 tane yerine :). Başka fikirlerinizi de bekliyoruz. Bu arada kale önceden hazır olacak kimse inşaa etmeyecek yani (kendi faction bölgelerini inşaa etcekler tabi). kuşatılacak bölge hazır olacak sadece diye düşünüyorum.

hacı yeni , 0 dan başlayanlara tutorial isimli bir faction kurup temel atmak lazım. direk factiona geldiler mi neler oluyor biliyorsun. benim nacizane önerim bu. uygun görülürse üzerine düşünürüz bu fikrin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

eylül sonundan itibaren oynarım ama daha öncesinde gelemem :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

bakalım bu server ne kadar sürücek, beklemedeyiz :)

test 1 2
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    j4x bunu yazdı

Acaba şeymi yapsak. Kırmızı Mavi Sarı Yeşil diye 4 takım dengeli dağıtsak :)). Dengesizlik her türlü oluyor. Çünkü yeni oyuncular geldikçe denge bozuluyor eskilerini de emek verdikleri takimdan almak zor. Ayrıca kendim takilirim diyen arkadaşlar var o yüzden normal faction yapalim dedim 2 tane yerine :). Başka fikirlerinizi de bekliyoruz. Bu arada kale önceden hazır olacak kimse inşaa etmeyecek yani (kendi faction bölgelerini inşaa etcekler tabi). kuşatılacak bölge hazır olacak sadece diye düşünüyorum.

abi 4 fazla sanki ya, bir de kaleye biz ilginç ilgniç eklemeler yapıyorduk onu yapamayacak mıyız bedrockı savunmak için

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı
    j4x bunu yazdı

abi 4 fazla sanki ya, bir de kaleye biz ilginç ilgniç eklemeler yapıyorduk onu yapamayacak mıyız bedrockı savunmak için

yok abi her takimin kendi kalesi olduğu için yapiyorduk onu. artık yapmayacağız. zaten farklı olacak kale kuşatma da.

The king is bleeding.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

Konu güncellendi. Halen fikirlere ihtiyaç var.

Aslında Minecraft türkiye yada benzer bi siteye savaş mı teklif etsek :) 1 ay boyunca Tbt vs MCTR olarak kale savaşı oynayıp galibi belirlesek

j4x tarafından 26/Ağu/14 17:49 tarihinde düzenlenmiştir

The king is bleeding.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc Champion
    Flagellumdei
    Flagellumdei's avatar
    Erkek

Mc turkiyeye teklif götürelim 30vs30 McTr vs Tbt. 1 ay boyunca kale savaşı yapılır, kim en çok kazanırsa o galip olur. Hırs heyecan olur , online sayısı yüksek olur. Onlardan adam çıkmazsa yabancı communitylere falan yapılabilir aynı teklif.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek

ben tbt içi olmasından yanayım ama belkim böyle de güzel olur. Peki onlar 30 kişi olcak bizden 15 kişi çıkarsa veya 20 denir 10 kişi gelirse?

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

Diğer türlü de yeterli adam çikmicak gibi  :/

The king is bleeding.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

- Senaryoyu beğendim yeterli katılım olursa öncekisinden daha iyi olcak o belli. sadece 3000 e 3000 alanı için konuşucağım. Sınırlama olmalı yoksa millet atlantaya gidiyor yalnız bu alanda her itemin her mobun her biomun olmasina özen gösterip ona göre map seçilmeli. desert, jungle, snowy, plains flower, slime, lilypad gibi hepsi olmasada temel biomlar olması gerekir. yoksa istenilen item sikinitisi cekilebilir.

- Diğer konuda harita oluştururken herkese adminlik yetkisi verme hatta creative mod verme gerekirse fly ver  market aç belli itemleri ordan alsin gelsin yani holynin bile item araklarken gördükten sonra güvenemiyorum kimseye :) 

- Server stabil olmadan çalışmadan servere açmayın gerekirse sırf 1 hafta plugin kontrolu için test server diye adlandırılın şu şu tarihten sonra sv sıfırlanılcak ve açılcaktır diye not düşülmeli diğer yandan pluginle ilgili bir problem oldğundan senaryo askıda kalıyor millet item herseyi kasiyor ve oyuna girmiyor plugin tam oturuncada milleti çağrıyoruz sonra gelin gelin diye :D işin kısası senaryo plugin kontrolu market(varsa) tam oturmadan başlatmamayı öneriyorum.

- son olarak hile konusu orebfuscator u kesinlikle gerekli yani eğer server çökmesi gibi durum varsa ona göre önlem alınmalı, eğer zaman varsa anti hile programı geliştirebilir. Şöyle bir şey olabilir versiyon ve sorce code kontrou yaptırabilir. sadece 1.7.9 olan ve atıyorum 1.7.9.jar dosyasının hascode eşletirmesi kontrolu yapılarak oyuncunun oyuna girip girmemsi kontrolu sağlanılabilir diye düşünüyorum.

note : 3 hafta sonra okjullar açılıyor zaman için çok kötü be hocam :D ama tabi müsait olmayabilirsin anlıyabiliyorum.
    Server versiyonu olarak ne düşünüyorsun j4x ?

hypnot1c tarafından 27/Ağu/14 00:59 tarihinde düzenlenmiştir

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
Toplam Hit: 45506 Toplam Mesaj: 253