folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tekrar Ekonomi(Uzun Ara Verdik)

Tekrar Ekonomi(Uzun Ara Verdik)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sevenyourdesires
    sevenyourdesires's avatar
    Erkek

lordvader89 bunu yazdı:
    -----------------------------

iforex'den sürekli arıyorlar mail atıyorlar vs. 100$ yatırarak işleme başlayabileceğimi söylüyorlar ve sürekli olarak paramın artacağına asla 100$ altına düşmeyeceğine garanti bile verebiliyorlar.

Bu garantiyi nasıl veriyorlar?

Başka bir soru olarak elimdeki parayla dolar alıp 3 ay kadar beklemekmi mantıklı yoksa iforex'e yatırmakmı?

öyle bir garanti tabii ki olamaz. inanma sakın

bence dolar almak çok daha mantıklı hatta dolar bile almasan paran cebinde kalır.

sana bu kurumların ne kadar güvenilmez oldugu konusunda ipucu verecek bir yazı ekliyorum :

Arkadaşlar son günlerde özellikle online işlem yapmaya hevesli birçok işsiz arkadaşımız forex piyasasına merak salmış durumda ancak bu pazarın yeni girenlerin bilmediği birçok hinlikleri var. Karşılaşabileceğiniz birkaç sorun ve bazı firmaların ne yaptıklarını özetleyen bir yazıdan ufak bir alıntıyı aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Sektörün tümünün böyle yaptığını iddia etmiyorum ancak şiddetle okumanızı ona göre işlem yapmanızı öneriyorum. Reklam olmasın diye firma isimlerini ... olarak kaldırdım.

Scalping sizinde bildiğiniz üzere forex piyasasında en kolay ya da hızlı para kazanma yöntemidir.(.Bizim firmamızda scalping serbesttir.Çünkü bizim firmamız ve ........ sadece sizin yaptığınız işlemlerden kazanmaktadır.Sizin yaptığınız işlemler bizlerin işlem masası yani bir hazinesi olmadığı için direkt olarak piyasaya iletilir ve piyasa da karşılanır.İşlem masası olan tüm firmalar sizin pozisyonlarınızı görüp size karşı işlem yapabilirler.Bu da şu anlama gelir:Siz o firmalarda işlem yaparken firmaya karşı işlem yaparsınız.Yaptığınız işlem firma bünyesindedir.Piyasaya çoğunlukla iletilmez.Böylelikle sizin kar elde etmeniz firmanın zararı,sizin zarar etmeniz ise firmanın kazancı olacaktır.Bu tür firmalarda yaşanması muhtemel olan sorunları aşağıda sıraladık:

Platformu açamama(firmaya sorduğunuzda teknik bir sebep var ya da sizin internetinizde sorun var cevabı alırsınız)
    İşlem yaparken sistemde donmalar olması(Sistem güncellemesi oluyor ya da teknik sorunlardan ötürü)
    Kardaki pozisyonu kaparken yaşanan aksaklıklar yada işlem koteksti meşgul uyarısı(Her zaman ki gibi teknik sorundur.Dünyadan uzaydaki robotu bile kumanda edebilen bir teknoloji var olmasına rağmen bu firmalarda her nedense teknik sorunlar her zaman vardır)
    Zararda olan pozisyonunuzu kapatırken sorun yaşamazsınız!Çünkü siz zarar ediyorsunuz ve firma sizin işleminizi zaten piyasaya göndermediği için yatırdığınız teminat yani yaptığnız zarar firmanın kasasındadır.
    Zarar stoplarınızın görülmeyen fiyatlardan çalışması:Eğer ki yatırım stratejilerinizde zararı bir yerde durdurayım yani zarar stopu koyayım gibi bir düşünceniz var ise bu firmalarda ne yazıkki sizin için sıkıntı olacaktır.Çünkü piyasa da o fiyat olmasa bile sizin ekranınızda işlem yaptığınız parite sizin zarar stopunuzu görür sizin pozisyonunuz kapanır ve daha sonra piyasa eski seyrine döner.
    Metatrader kullanıyorsa eğer bu firma özgür bir platform olan metatrader ı kendi kazanma politikaları olan”müşteriyi zarar ettirme” politikalarına göre özelleştirmişlerdir.Mesela bekleyen emir vermeyi deneyin bu firmalarda.Kar-zarar stopları koymak istediğiniz de platform sizi güncel fiyata yaklaştırmaz.4 ile 50 pip arasında güncel fiyattan uzak bir şekilde emir vermeniz sağlanır.Neden?Sizin işlem yapmanız önemli değil mi?Yoksa sizin zarar etmeniz mi önemli onlar için?
    Yukarıda verilen sözde teknik problemler genelde forum sitelerinde olan ya da telefon ile görüştüğümüz müşterilerimizin diğer firmalarda yaşadıklarını belirttikleri problemlerdir.

steel slaughter
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilnatsob
    ilnatsob's avatar
    Erkek
    Hoca 2000 TL olsa sende,fazla riske atmadan ne yapardın? (çok secenekl verebilirsin)

====>
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek
    risk istemiyorsan ve işin dini yönünü kabulleniyorsan faize vericeksin.

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilnatsob
    ilnatsob's avatar
    Erkek

UmutxTR bunu yazdı:
    risk istemiyorsan ve işin dini yönünü kabulleniyorsan faize vericeksin.

Faiz de bişey getirmiyor ki :)

====>
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sevenyourdesires
    Erkek

öncelikle benim pozisyonum şu an 1,52 maliyetli dövizde, 3-6 ay arası ciddi beklentim var.

ikinci olarak vadeli mevduatta devam ederdim.

benim portfoyum %40 dolar %40 euro %20 altın.

altın işlemlerini garanti bankasından vadesiz altın hesabı açtırarak düşük parite farklarıyla USD üzerinden yapabilirsin bir işlem gideri de yok, fonların %2 işlem ücreti var bana altın hesabı uzun süreki saklama için daha uygun geldi ama günlük işlemde zarar edersiniz.

kısacası, borsaya girmek için bekliyorum ben.

borsada takibimeki kağıtlar ise

ZOREN

THYAO

KCHOL

ve bu kağıtlar da döviz açıkları sebebiyle döviz yükselişinde ciddi kayıp yaşayacaklardır(THYAO kur farkından zarar yazar döviz açığı yok hatta nakidi var), alım için çok güzel fırsatlar verebilirler. bunların yanında uygun fiyatlardan GARAN taşınabilir, ayrıca FROTO gibi otomativ şirketleri de cazip olacaktır çünkü;

2. dünya savaşı sırasında en çok düşen şirketler turizm şirketleri olmuş, ancak savaş bittikten sonra en hızlı çıkanlar da onlar.

krizin bitimine doğru DOAS FROTO gibi şirketlerde çok ciddi yükselişler yaşanabilir ancak daha var.

steel slaughter
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sevenyourdesires
    Erkek
    arkadaşlar ben yatıyorum, bugun yazdıklarım tamamen benim görüşlerimdir ve hiçbirinizin para kaybetmesini istemem. lütfen son kararı iyice düşünerek araştırarak kendiniz veriniz. iyi geceler :)

steel slaughter
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UmutxTR
    UmutxTR's avatar
    Erkek
    yine bekleriz, özellikle borsa anında analizlerininden faydalanmak isterim. hayırlı geceler

Tbt Haftanın Sözü LynXMaSTeR; Bu cep numaralarını arayıp ben sizin hattınızı almak istiyorum, bana devredin, masrafları benden, üzerine de 100 lira vercem deyim belki satarlar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    hacım bak eğer bu hükümet imf den 30 milyon küsür dolar almazsa dediklerine katılırım. eğer alırsa katılmam. habire borç habire borç alarak zengin olacağımızı zannediyoruz güle doya yaşıyoruz ama 70 milyon donunu satacak duruma gelse yine ödeyemeyiz borcu...bu yüzden emperyalizmin oyuncağı durumundayız. para verirler oraya asker gönder. ermeni sınırını aç ruhban okulunu aç diye emir de verirler...neyse...imfden parayı bi almasın direk erken seçim :)))

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilnatsob
    ilnatsob's avatar
    Erkek
    yazılar için teşekkürler ufkumuzu açtın :)

====>
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ricin
    ricin's avatar
    Erkek
    sevenyourdesires hocam sence hangi alanlar da daha iyi para var_? sen bu işlere tepeden bakıyorsun nede olsa...tavsiyelerini almak isterim...

üniversite öğrencilerine devre tasarımı yapılır...! tekdag-elektronik.blogspot.com/
Toplam Hit: 3556 Toplam Mesaj: 41