folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Tekrar Ekonomi(Uzun Ara Verdik)

Tekrar Ekonomi(Uzun Ara Verdik)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anidamage
    Anidamage's avatar
    Erkek
    USDTRY öngörüm bu hafta 1.600 görülebilir. Dışarda bozulma emareleri var. Ayrıca Forex için 100$ 1000$ dolar komik rakamlar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo
    son 4-5 seneye baktığımızda ağustosun ortasından martın başına kadar dolar sürekli düşüşe geçmiş. bu dönemler özellikle ülkeye en çok döviz girdiği dönemler. dolardaki artışı neye dayanarak bekliyorsun? merkez bankasının dolar rezervleri şuan için fena sayılmaz bir önceki gibi önlem almakta gecikmezlerde dediğinin olması için çok ciddi şeylerin olması lazım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    Ben pek anlamam bu dalgalardan, ama Takip ediyorum Yazılar içinde Teşekkürler... Hiç aklımdan Geçmeyen şeyler bunlar, Forexçi Geçen aramıştı beni 15.000 Dolar yatırırsam Büyük kar yaparım diye, kafama yatmamıştı demekki iyi etmişim...

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anidamage
    Anidamage's avatar
    Erkek

xylgn_ bunu yazdı:
    -----------------------------
    son 4-5 seneye baktığımızda ağustosun ortasından martın başına kadar dolar sürekli düşüşe geçmiş. bu dönemler özellikle ülkeye en çok döviz girdiği dönemler. dolardaki artışı neye dayanarak bekliyorsun? merkez bankasının dolar rezervleri şuan için fena sayılmaz bir önceki gibi önlem almakta gecikmezlerde dediğinin olması için çok ciddi şeylerin olması lazım.

Piyasalarda  tam anlamıyla negatif hava var. Dünya'da işler iyi gitmediğinde para riskli varlıklardan güvenli liman(dolar)'a kayar. Riskli varlıklar gelişmekte olan ülkelerin varlıkları, emtia,ülkelerin hisse endeksleri. su an USDTRY 1.5472.   Euro ve pound güzel satış yedi. Bakalım bu hafta 1.600 görücekmi =) Ayrıca teknik olarak bakabilirsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anidamage
    Anidamage's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:
    Ben pek anlamam bu dalgalardan, ama Takip ediyorum Yazılar içinde Teşekkürler... Hiç aklımdan Geçmeyen şeyler bunlar, Forexçi Geçen aramıştı beni 15.000 Dolar yatırırsam Büyük kar yaparım diye, kafama yatmamıştı demekki iyi etmişim...

Mevla ne kadar yüksek olursa riskte doğal olarak azalır. Tabii yüksek kaldıraç kullanmak her zaman sakıncalıdır. Ayrıca bu piyasa dünyanın en zor finansal piyasasıdır. Yüzde 95 oranında kaybetme oranı var.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sevenyourdesires
    sevenyourdesires's avatar
    Erkek

kaygusuz bunu yazdı:
    hacım bak eğer bu hükümet imf den 30 milyon küsür dolar almazsa dediklerine katılırım. eğer alırsa katılmam. habire borç habire borç alarak zengin olacağımızı zannediyoruz güle doya yaşıyoruz ama 70 milyon donunu satacak duruma gelse yine ödeyemeyiz borcu...bu yüzden emperyalizmin oyuncağı durumundayız. para verirler oraya asker gönder. ermeni sınırını aç ruhban okulunu aç diye emir de verirler...neyse...imfden parayı bi almasın direk erken seçim :)))
    piyasaya göre en tehlikeli düşünce içindesin bu piyasalarda beklentiler alınır gerçekler satılır.

piyasaların son günlerde yurtdışından ayrışmasının sebebi de budur.

basit bir mantıgı var bu işin.

sen piyasa yapıcı olsan kagıdı çok önceden %99 haber alıp toplamaya başlarsın , bizim gibi garibanlar yeni yeni haberdar oldukça toplamaya özellikle de haberin yakınında şu an oldugu gibi alışa geçerler, olay gerçekleştiginde piyasa yapıcı olarak tüm aldıklarını satarsın ve herkesi bir güzel soyarsın. ayrıca bu kadar güçlü ayrılmasının arkasında spekülasyon olma ihtimali çok yüksek. imf anlaştıktan sonra borsa bence düşecek.

steel slaughter
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sevenyourdesires
    Erkek

ricin bunu yazdı:
    sevenyourdesires hocam sence hangi alanlar da daha iyi para var_? sen bu işlere tepeden bakıyorsun nede olsa...tavsiyelerini almak isterim...

hocam en iyi para her zaman borsada, ama kazanmanın iki yolu var.

ya şimdi oldugu gibi krizlerden hemen sonra hisse senedi alıp laz inadıyla bir sonraki krizin çıkacağını ( hisse fiyatı 5-8 yıl sonra 10 20 katına geldiginde) sezip büyük karla ayrılmak,

ya da profesyonel anlamda günlük takip yaparak az çok piyasanın yönünü belirleyip kendi stratejilerinle oynayacaksın. hatta milletin hep çıkacağız dedigi zamanlar satarak, ya eyvah mahvolduk dedikleri anlarda alım yaparsan da büyük ihtimalle hatrı sayılır getiriler elde edebilirsin.

mümkün oldugunca dövize bulaşma, ülkemizde sürekli faiz yatırımı yaparsan kriz mriz takmadan kafan rahat bir şekilde birikimlerini büyütürsün.

aslına bakarsan uzun vadede sadece faiz yatırımı yapan bir insan en düşük riskle en büyük parayı kazanır. incelemem vardı 10 yılda döviz bazında 4 kat büyüme hiç de yabana atılacak bir rakam değildi mesela 1999 2009 arasında. ama tam olarak öyle. 

kısacası risksiz yatırımın en iyi aracı faiz,

biraz para kaybedip akıllanıp sonra da hala garantisi olmadan belki kazanabielcegini düşüniyorsan borsa.

ama sakın uzun yıllar hammal gibi döviz taşıma, nereden satacağını bil, sadece kriz öngörürsen bir süre taşı.

steel slaughter
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sevenyourdesires
    Erkek

xylgn_ bunu yazdı:

döviz rezervlerimiz yüksek olsa da o kadar dar hacimli bir piyasamız var ki piyasadan 10 milyar dolar çıksa toz duman oluruz.1.1den  1,78 seviyelerinin sadece net 3 milyar dolar çıkışla geldigini soylemem yeterli mi ? 10 milyarın hesabını ve bu telaşa katılacak dövizlerin hesabını sen yap.

steel slaughter
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek
    hocam bişey sorcam merak ederdim küçüklüğümden beri şirketler borsaya nasıl açılabiliyor yani bunun için kaç kuruşluk şirket olman lazım ve bu şirketlere ne kazandırıyor ? birde senin bilgin vardır diyelimki ben bi alet alacam bunu lizingle :D halletmek istiyorum en iyi lizing hizmeti veren bankalar hangisi birde katılım bankası olarakta ayriyeten sölersen ii olur ? bu arada elime üç beş kuruş geçerse bende dediğin gibi 3 - 6 ay arası bekleyeceğim

tahribat.com a can feda
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sevenyourdesires
    Erkek

yawuz bunu yazdı:
    hocam bişey sorcam merak ederdim küçüklüğümden beri şirketler borsaya nasıl açılabiliyor yani bunun için kaç kuruşluk şirket olman lazım ve bu şirketlere ne kazandırıyor ? birde senin bilgin vardır diyelimki ben bi alet alacam bunu lizingle :D halletmek istiyorum en iyi lizing hizmeti veren bankalar hangisi birde katılım bankası olarakta ayriyeten sölersen ii olur ? bu arada elime üç beş kuruş geçerse bende dediğin gibi 3 - 6 ay arası bekleyeceğim

spk ya başvuruyorsun, senin şirketini inceliyorlar büyüklüğüne aktif pasiflerine göre, ona göre imkb da ya da da ikinci pazarda işlem görüyorsun. yalnız leasingin pek anlamı kalmadı çünkü eskiden kdv indirimi vardı, hükümet avantajı kaldırdı garanti leasingi iyi biliyorum katılım bankaları hakkında ise fikrim yok :/

steel slaughter
Toplam Hit: 3561 Toplam Mesaj: 41