Telekom Grevi Bitirdi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek

Kaç günden beri duyduğum en güzel haber a.q.

Konuyu açanı protesto ediyorum. :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    itfaiyeci
    itfaiyeci's avatar
    Erkek

Telekom grevinde mutlu sona ulaşıldı. Taraflar aralarında uzlaşmaya vardı. Türk Telekom’da 16 Ekim’de başlayan grev, taraflar arasında sağlanan uzlaşmayla sona erdi. Grevin sona erdirilmesi amacıyla Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç’ın gözetiminde, Türk Telekom ve Haber-İş Sendikası yetkilileri, PTT Genel Müdürlüğü’nün Ahlatlıbel tesislerinde bir araya geldiler.

turk_telekom_logosu.jpg

Görüşmelerde anlaşmazlık maddeleri ele alınarak, uzlaşma sağlandı.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Basın Müşavirliği aracılığıyla yaptığı açıklamada, tarafların uzlaşmaya vardığını bildirdi. Grevin, çalışanlara da işverene de bir faydasının bulunmadığını vurgulayan Yıldırım, gerek toplu iş sözleşme görüşmeleri sürecinde, gerekse grev kararı aldıktan sonra tarafların uzlaşmasını istediklerini ve bunun için çaba gösterdiklerini kaydetti.

Yıldırım, şunları kaydetti:

”Bu süreçte grevde bulunan 23 bin 400 Türk Telekom çalışanı ve ailelerinin mağdur olmamaları için fedakarlıktan çekinmeyen işverene teşekkür ediyorum. Grev süresince kamu malına zarar vermeden ve hiçbir hizmeti aksatmadan özverili bir şekilde çalışan Türk Telekom çalışanlarını özellikle tebrik ediyorum. Ulaştırma Bakanlığı olarak her zaman sosyal barıştan, istikrardan ve hak edenin hakkını almasından yana olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum. Sonuç, emekçiler için de Türk Telekom için de ülkemiz için de hayırlı olmuştur.”

İşte Telekom’daki ücret artışı

Telekom’da mutlu sona ulaşıldı. Peki çalışanlara ne ücret ödenecek?

Türk Telekomünikasyon A.Ş’de varılan uzlaşmayla çalışanların ücretlerine, birinci yıl yüzde 10, ikinci yıl yüzde 6,5 artı enflasyon oranında artış yapılacak.

A.A muhabirinin aldığı bilgiye göre, Türk Telekom ve Haber-İş Sendikası arasında sağlanan uzlaşmayla grev sona erdi. Varılan uzlaşmaya göre, Türk Telekom, şirkette çalışan kapsam içi ve kapsam dışı personel arasındaki ücret farkının ortadan kaldırılması amacıyla 30 milyon YTL bütçe ayıracak.

Çalışanlar arasındaki ücret dengesizliği 2008 yılının Mart ayından itibaren giderilmeye başlanacak. Türk Telekom, çalışanların ücretlerine, birinci yıl yüzde 10, ikinci yıl yüzde 6,5 artı olası enflasyon miktarı kadar artış yapacak. Şirket ayrıca Kurban Bayramı’nda bir kereliğine mahsus olmak üzere tüm çalışanlara 200 YTL tutarında ödeme yapacak.

Kaynak: internethaber

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    Hatlar açılmaya sorunlar çözülmeye çalışılıyor ama yaklalık 80 000 yeni hat açılacak ve 100 000 üzerinde arıza kaydı var. Bunların bitmesi 1 ay sürebilir...

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    onurvardi
    onurvardi's avatar
    Erkek

Madem uzlaşacaktın nie yaptın grev ozaman :) en baştan verseydin paralarını

Temel erkekten bile çocuk çıkarır.. Korkun ondan..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Adamların kablosunun ucuna bakıyorsunuz,biri alır elindeki suyu,kavheyi,çayı atar makinelerin üzerine;

sonra abii benim netim yok tahribat yardım net kesiliyor..

Ondan fazla konuşmayın. :) 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı:
    -----------------------------

Protesto bunu yazdı:
    onların ben ta amk ... 1 ay netsiz süründüm lan ben onlar yüzünden !

protesto et lan ozaman :)

Katılmamak elde değil :D 

Sen hiç kaval çaldın mı?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek
    hele sükür bende 2 aydır bitmesini bekliyorum ama acaba simdi sınırlı adsl den sınırsıza geccemde hemen olurmu o kadar birikmis arızalar falan var bununla ilgilenirlermi  ??

Nev-i Şahsına Münhasır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

antivirus bunu yazdı:
    hele sükür bende 2 aydır bitmesini bekliyorum ama acaba simdi sınırlı adsl den sınırsıza geccemde hemen olurmu o kadar birikmis arızalar falan var bununla ilgilenirlermi ??

Sen bunun için mi bekliyorsun ?

Ben boşuna demiyorum bizim halkımız araştırmadan yoksun koyun gibi diye. Ama olay bilmediği konu hakkında küfüre gelince üstüne yoktur.

444 0 375 ara,2 yi tuşla, müşteri hizmetleri yetkilisinin hat sahibi hakkında sorduğu 3 soruya cvp ver, toplam 5 dk içinde limitsiz tarifeye geçirilirsin. 

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Posmort3m
    Posmort3m's avatar
    Erkek
    lannnn bitmeden once netim daha hızlıydı sıctılar :S
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivirus
    antivirus's avatar
    Erkek
    EmiRReiS bunu yazdı:

antivirus bunu yazdı:
    hele sükür bende 2 aydır bitmesini bekliyorum ama acaba simdi sınırlı adsl den sınırsıza geccemde hemen olurmu o kadar birikmis arızalar falan var bununla ilgilenirlermi ??

Sen bunun için mi bekliyorsun ?

Ben boşuna demiyorum bizim halkımız araştırmadan yoksun koyun gibi diye. Ama olay bilmediği konu hakkında küfüre gelince üstüne yoktur.

444 0 375 ara,2 yi tuşla, müşteri hizmetleri yetkilisinin hat sahibi hakkında sorduğu 3 soruya cvp ver, toplam 5 dk içinde limitsiz tarifeye geçirilirsin. 

abi telden yapmadım belki  ama kac tane abone merkezine sordum hepside aynısını dedi yani  türk telekom grevde olduğu icin gecemezsin diye bende mecburen beklemek zorunda  kaldım :F

Nev-i Şahsına Münhasır.
Toplam Hit: 10501 Toplam Mesaj: 45