Telekom Grevi Bitirdi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

hp32 bunu yazdı:
    -----------------------------
    under_king bunu yazdı:
    Ben sorunum demiyorum ki (: bendede sorun oluo ama bu onlara kaymamıs gerektiğini gerektirmes :) arada bende diom telekoma kafam girsin die (: benim demek istediğim ya telekom olmasaydı ?

hadi bi yönden haklısın diyelim

ya bizim 1 GBps hızla fiberoptik hatlar üzerinden bağlanabilecek şekilde planlanan bi bağlantımız olsaydı?

Kanka bizim burada da grev vardı :)) daha buraya fiber optik döşenmedi 512 ye devam :) 

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    redLine
    redLine's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı:

Aldıkları maaşı beğenmeyen Türktekom çalışanları bugün itibariyle grevi sona erdirdi. istediklerini aldılar mı almadılar mı bunu sizin yorumunuza bırakıyorum ama şunu gözlemledik pekte grev ses getirmedi borsanın açılamaması dışında. Sendikaları maaşlarını ödeyebilmek için kendi otelini satmış yanı sendika zor durumda kaldı. Bu da grevin bitmesinde önemli bir rol oynuyor.

(bilindiği üzere grev esnasında sendika maaşın bir bölümünü greve giden personele öder)

kaynak: Benim :) haber kaynağım manisa milletvekili ismini vermem :P

Grev ses getirmedimi, güldürmeyin adamı. Size göre grev ses getirmedi çünkü;

Büyük basın kuruluşlarının hepsi 7x24 saat Türktelekom reklamlarını yayınlıyor, yok işte sakıncasız internet, yok cem yılmaz vs.. gibi ve bu reklamlar sayesindede kazandığı parayı ben eminim başka firmadan kazanamıyordur. Yani hemen hemen tüm kanalların en fazla reklam kazancını elde ettiği kurumlardan birisi Türktelekom, hangi kanal bu kadar büyük bi paranın ellerinden gitmesini isterki o yüzden medya hiç bir zaman hiç bir şekilde ( cep telefonu dahil ) haber alınamayan yerleşim bölgelerinden bahsetmedi. Sabotajlara ve taşeron firmaların grev kırıcılığına karşı saha dolaplarının önünde nöbet tutan çalışanlara silah çekip arızaları gideren ve hatta tesis yapan taşeron firmalardan bahsetmedi Büyük fabrika ve firmaların telefon,adsl gibi servislerinde olan arızayı en geç 1 gün içerisinde yasal olmayan yollarla arızanın giderildiğini haber yapmadı medya, yada Marketin kasasında veya atm nin önünde saatlerce bekleyen kişilerden söz etmedi  ama şurada kablo koptu, şurada sabotaj oldu gibi haberleri flash haber gibi girmeyide layığıyla yaptılar o yüzden size grev etkilemedi gibi geliyor oysa Telekomun ve Türkiyenin uğradığı zarar'ın boyutu çok büyük.

Sendika otel filan satmadı buda sendikayı küçük düşürmeye çalışılan bi kampanyanın örneği sendika başkanı eğer grev uzun sürerse Sendikamızın malını mülkünü gerekirse kendi evimi satarım dedi bundan esinlenmiş olmalı medya. Bu arada sendikanın maaş ödeme gibi bi zorunluluğuda yoktur.

DJ_Alper bunu yazdı:

DawnOfDarkness bunu yazdı:
    Keske bitmeseydi,keske is'ten siktir etselerdi..

yaklaşık 2 hafta önce 7 çalışanın görevine son verildi. Ama ortalık durulacak sivrileri atacaklar haberler geliyo bana..

Yapılan yeni sözleşmeye göre iş hakkı fesh edilen personel grevden sonra tekrar işe alındı.

DJ_Alper bunu yazdı:

onurvardi bunu yazdı:
    Telekomun a.q ben. erkenden de bitebilir di ampul *bneleri özelleştirdi ya verdiler medyaya bi kac kurus susturdular hepsini.. Görmediniz mi grev boyunca sadece 1-2 defa bahsettiler. Telekom devletteyken böyle bişe olacaktı Sizce böle mi olurdu? Yoksa cıngar mı cıkardı..

tümü özelde de olsaydı olmazdı

Merak etmeyin yakında kalan %45lik kısımıda satıcak sizlerin seçtiğiniz satılmış insanlar.

Bu arada son olarak çalışanlara burada ana avrad söven o.çlarınada ne diyeceğimi bilemiyorum. 

fak yu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fastottoman
    fastottoman's avatar
    Erkek
    şükür..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek
    redLine bunu yazdı:

Bu arada son olarak çalışanlara burada ana avrad söven o.çlarınada ne diyeceğimi bilemiyorum.

Bakıyorumda kimin adsl ile ilgili sorunu olsa, bunu küfür ederek dile getiriyor. Bu ne kadar acizlik ve cehalettir. Elektiriğiniz kesilince, arabanız bozulunca, televizyonunuz bozulunca bu üretici firmalarada bunları söylüyormusunuz...

Her kurumda şerefsiz çıkar ama herkezi aynı kefeye koyan ve kuş kadar beyni olmayan özürlü insanlara, daha fiberin ne olduğunu alt yapıda neler olduğunu bile bilmeden bunların üstüne yorum yapan, her şeyin çok kolay değişeceğini sanan, teşekkür etmeden sadece daha fazlasını isteyen, hem ucuza hem kat kat daha fazla hız isterken bunları düzgün bir şekilde dile getirmek yerine küfür eden, haysiyetsiz kişiliksiz insanlara verilebilecek en güzel cevap...

.
Toplam Hit: 10491 Toplam Mesaj: 45