folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Türban İle Başörtüsü Arasındaki 12 Fark

Türban İle Başörtüsü Arasındaki 12 Fark

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    DeFactorx bunu yazdı:
    -----------------------------
    attackatak bunu yazdı:

DeFactorx hoca bak hala konuşuyorsun boş boş..

kendin mi okudun kuran'ı? eğer kuran da öyle bir şey geçiyorsa ne kadar büyük bir günaha battın biliyor musun?

senin şuanda yaptığın, ayetleri yalanlamaktır...

ben herkes türban takmalı demiyorum.benim sülalemde türban takan biri yok.Allah'la kul arasında olana karışma ve biraz düşün.Tek bizim dinimizde değil, tüm dinlerde başörtü kavramı vardır.buna ne diyeceksin? 

ayrıca tbt de din konusu altında bu kadar tartıştığım ilk insan sensin sanırım.!

1. evet kendim okudum kuranı neden günaha giricem kuranı okumak günah mı

2. benim yaptıgım ayetleri yalanlamak değil yalanlanan ayetlerin doğrularını anlatmak.

3.bağnaz ve tutucu insanlarla tartıştın sanırım şimdiye dek.!

herkes için 1 doğru vardır.

1 .benim doğrum.

2.senin yanlışın.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsortiC
    AsortiC's avatar
    Erkek
    Arkadaş Başından beni küfür yağdırıyor hoş sanal alem atıp tutma yeri bırakalım eğlensin, ama asıl soru şu? Bu kardeşimiz ne Profösör nede, yaşı 17 reşit olmamış, ama Konu üzerinde Profösörlerin birbirileriyle tartıştığı bu konu üzerinde bağnazca millete nasıl küfür ediyor ?

Bu arkadaş Kuran-i kerimi kim okudu diyor, kendisinin okumadığı pek açık.Ataist sitelerinden üstten alttan bi kaç kelimesini okuyup kopyaladığı yazılarla aklı sıra, Kuran-i kerimde Kapanmanın olmadığını, Başörtüsünün felan olmadığından bahsediyor.

Şimdi size bir örnek verim.Bizim mahallede 25 yaşında sarışın uzun boylu manken gibi bi kızın kardeşi vardı arkadaşım olurdu kendisi, Babasıda selam almaz, selam vermez camiye gitmez bi insandı, Bu arkadaşım daha 89 doğumlu neyse bi gün tartışıyoruz arkadaşlar arasında gecenin bir vakti, dediki siz saçmalıyorsunuz dünyadan haberiniz yok, bunlar arapların uydurdukları şeyler aslında Kuranda türbanla alakalı şey yok, sizi kandırıyorlar dedi.Ona annen kapalımı dedim hayır dedi, ablan kapalımı aynı cevap.Baban namaz kılıyormu hayır.Arkadaşlara döndüm genelde ailelerin büyükleri namaz kılıp ehli insan olurlar değilmi evet dediler.Peki Anne annen veya deden namaz kılıyormu hayır.Anneannen kapalımı hayır.

Peki Ailede Müslümana rastlamadığımıza göre kardeşim bu nutukları atan baban hangi kaynaktan besleniyor ?
    Tabiki bir çok cahilin yaptığı gibi bağırıp çağırıp sıfır bilgi ile geçiştirilmiş konu oluyor.
    Cahiller genelde bağırır ve düşüncelerini küfür ile empoze etmeye çalışır.Malesef cahil bir kardeşimiz daha kendinin
    sıfır olduğunu gösteriyor, bu konuda daha fazla kendini aşşağalamadan başka konularda yorumlarını okumamız daha hayırlı olur.

" Yüzlerinizi doğuya ve batıya çevirmeniz iyilik değildir. Ama iyilik, Allah'a, ahiret gününe, meleklere, Kitaba ve peygamberlere iman eden; mala olan sevgisine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, isteyip-dilenene ve kölelere (özgürlükleri için) veren; namazı dosdoğru kılan, zekatı veren ve ahidleştiklerinde ahidlerine vefa gösterenler ile zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda sabredenler(in tutum ve davranışlarıdır). İşte bunlar, doğru olanlardır ve müttaki olanlar da bunlardır. (Bakara Suresi, 177) "
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    devil_bugatti
    devil_bugatti's avatar
    Erkek
    şimdi şöyle bi durum var türban cahilliktir demek yanlış olur çünkü insanın dış görünüşüne önem vermiş olursunuz ve onun beyin gücünden faydalanamazssınız. Eğer orasını burasını açmak medeniyet ise dünyanın en medeni ülkesi afrikadır. Lakin öyle değil bizim vatanımızda dışladıımız türbanlılara ABD kucak açıo..salak değil ya bunlar insnın dış görünüşünden çok beyin gücünün önemli olduunu biliolar. Fakat ben demiorm ki insanlar kara çarşafla dolaşsınlar. Herşeyin çağla bir gelişmesi olması lazım sonucta!!!

Mesafe her zaman iyidir... Ne haddini aşan olur azizim, Ne de canını sıkan...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PeTaL
    PeTaL's avatar
    Dişi
    böyle seyleri kafaya takmamak lazım=)

rüyaları gerceklestirmenin en guzel yolu uyanmaktır
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek

DeFactorx bunu yazdı:
    13. turban takmak cahilliktir.

helal olsun ;)

14. türban takmamak akıllılıktır :) 

Long Live Turkey..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mont-blanc
    mont-blanc's avatar
    Erkek
    DeFactorx bunu yazdı:
    mont-blanc bunu yazdı:

Mü'min kadınlara da söyle: "Gözlerini (harama çevirmekten) kaçındırsınlar ve ırzlarını korusunlar; süslerini açığa vurmasınlar, ancak kendiliğinden görüneni hariç. vs vs vs...

senin yakanın üstünde saçın mı war kro..ona şal derler(!)..

----------------------------------------

Nur suresi

Kadını kendi zihniyetine göre yaşatmak isteyen zihniyetin çarpıttığı ayetlerin başında bu ayet gelir. Bu ayetteki “hımar” kelimesi geniş manalı bir kelime olup örtü manasına gelir. Eski Arap yazılarına bakılırsa hımarın yere konulan, masaya örtülen veya herhangi bir örtüyü tarif edebileceğini görürüz. Hımar, başı örterse başörtüsü olur, masaya konursa masa örtüsü olur. Allah eğer “hımar” kelimesi ile başın örtülmesini isteseydi “hımarürres” gibi bir vurgulama ile başörtüsü diyebilirdi: Böylece “res” kelimesi ile baş bölgesi vurgulanır ve örtü kelimesi olan “hımar” ile beraber başörtüsü net bir şekilde anlaşılırdı. Nitekim abdest alınmasıyla ilgili ayette başın sıvazlanması söyenirken, baş kelimesi Arapça karşılığı ‘res’ ile vurgulanır.

Arkadaşım, Hımar kelimesi örtü demektir..

Kur'an'da içkinin manası "Humr" olarak geçer, başörtü de "hamr" olarak geçer..

Humr : içki : "aklı örten şey" anlamına gelir

Hamr : başörtü : "başı örten şey" anlamına gelir

Senin yukarıda eski Arap yazıları dediğin, İslamiyet gelmeden önceki Cahiliye devrinin yazılarıdır..

İslamiyet geldikten sonra 23 yıl içinde Arapça çok büyük değişikliklere uğramıştır Kur'an-ı Kerim ile..

Arapça'yı ve tefsiri öğren de gel, sağdan soldan kendini üste çıkaracak alıntılarla gelme..

yıkılma sakın !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    DeFactorx bunu yazdı:
    attackatak bunu yazdı:

DeFactorx hoca bak hala konuşuyorsun boş boş..

kendin mi okudun kuran'ı? eğer kuran da öyle bir şey geçiyorsa ne kadar büyük bir günaha battın biliyor musun?

senin şuanda yaptığın, ayetleri yalanlamaktır...

ben herkes türban takmalı demiyorum.benim sülalemde türban takan biri yok.Allah'la kul arasında olana karışma ve biraz düşün.Tek bizim dinimizde değil, tüm dinlerde başörtü kavramı vardır.buna ne diyeceksin? 

ayrıca tbt de din konusu altında bu kadar tartıştığım ilk insan sensin sanırım.!

1. evet kendim okudum kuranı neden günaha giricem kuranı okumak günah mı

2. benim yaptıgım ayetleri yalanlamak değil yalanlanan ayetlerin doğrularını anlatmak.

3.bağnaz ve tutucu insanlarla tartıştın sanırım şimdiye dek.!

bilader harbi diyorum sen gerçekten bir GERİZEKALISIN.!kendimi tuttum tutacağım kadar. 

1-ben kuranı okumak günah mı dedim?anladığın o mu senin?

2-ne demek ayetleri yalanlamamak?kuran'ı ezbere mi biliyorsun? o yazdığını sen mi yazdın?

3-ben din konusunda insanlarla tartışmam.ben senin türban takanlara cahil dediğin için bu kadar büyüttüm..asıl bağnazlık ve tutuculuğu şuan sen yapıyorsun.. bilimsel gerçek arıyorsun..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

defactorx bukadar insan üzerine geliyor gibi hissetsende bu öyle değil,suç senin konuşurken kimsenin değerlerine saygı göstermemende ve genelleme yapmanda.

kim sana dinsiz dedi?

kim sana sen hakaret etmeden hakaret etti?

kim sana atatürk kötü dedi?

unutmaki dini savunan gerçek müslümanlar kimseyi dinine göre yargılamaz buna sadece allahın hakkı vardır.

türbanmı? yada yazmamı? yada başörtüsümü? dert bumu yani? senin inancın sana benim inancım bana .

seninde dayandığın bir temel var oda kuran-ı kerim sen onu kendine göre ben kendime göre yorumlayayım    kuran-ı kerimdede belirtildiği gibi apaçık bir ayettir ,ama aklı selim olanlara.

zira akılsızlardan din sorulmayacaktır zaten.......

kuaran-ı kerime inandığını söylüyorsun  şimdi söyle bana örtünün diye bir ayet varmı yokmu?

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    DeFactorx bunu yazdı:

tarikatçılardan hakaret almaya başladım daha yazamıcam. bağnaz ve tutucu insanlarla konuşmak biraz zor oluyo.yaşımdan bahsedenler olmuş akıl yaşta değil baştadır. The And.

kardeş bencede yazma artık tartışmayı tetikliyosun çünkü. bu arkadaşımız kendi düşüncelerini söyledi bizde öyle. bak ben sana karşı bi ithamda blunmuyorum sende ataist sin yada başka bişisin demiyorum sende kullanma istersen tarikatçı marikatçı filan diye. çünkü aramızda anneleri nin ve bacılarının (ki benimkide öyle) başı kapalılar var. uç kaçmasın.

Living Death
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsortiC
    AsortiC's avatar
    Erkek

Bence seni susmaya iten şey ne kadar saçmaladığını anlamandır.Aklın yaşı yok zaten 3,5 yaşındaki dahi çocukların görüyoruz piyasada, ama sen ona buna küfür ederek Allah ile çok ağır bir küfürü aynı cümlede kullanarak cahilce tartışıyorsun.

Eminimki akıllı mantığını ile sorgulayan ama ifadede zorluk çeken bir insansın ayriyetten espiritüel olduğunada inanıyorum,ama bu tarz konuları lütfen açma : ) yeterince gülmek yeter fazlası karın ağrısı yapıyor ; )

Toplam Hit: 7534 Toplam Mesaj: 50